UAB "Signata” atstovaujanti trims šeimos klinikoms, esančioms Kaune, Šilainių mikrorajone, teikia ambulatorines I-nio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Pagrindinė šeimos klinikų tinklo misija yra: gerinti gyventojų sveikatą, teikiant medicinines paslaugas, pasitelkiant kvalifikuotus specialistus, sukuriant puikią aplinką pacientams ir darbuotojams. Pagrindinis tikslas: teikti pacientams kokybiškiausias medicinines paslaugas.
- TTH Tirotropininis hormonas
Tirotropinis hormonas (tirotropinas / TTH / TSH) – skydliaukės hormonų gamybą ir išsiskyrimą reguliuojantis hormonas. Tai pagrindinis skydliaukės funkcijos rodiklis, leidžiantis įvertinti bendrą skydliaukės būklę. Aptikus sutrikimus, gydymo metu, tyrimą reikia atlikti reguliariai. Padidėjusios tirotropinio hormono reikšmės rodo nepakankamą skydliaukės funkciją (hipofunkcija), o sumažėjusi reikšmė – skydliaukės funkcijos padidėjimo (hiperfunkcijai) rodiklis. Esant tiroiditui – rodiklis normalus.
Laisvas tiroksinas (FT4) – skydliaukės hormonas, kuris kartu su laisvu trijodtironinu (FT3) veikia visą organizmą – reguliuoja medžiagų apykaitą organizme. Laisvas tiroksinas dažniausiai nustatomas kartu su tirotropiniu hormonu (TTH). Laisvo tiroksino padidėjimas ir tirotropinio hormono sumažėjimas yra padidėjusios skydliaukės funkcijos (hipertirozės) rodiklis. Laisvo tiroksino sumažėjimas ir tirotropinio hormono padidėjimas rodo nepakankamą skydliaukės funkciją (hipotirozę).
Laisvųjų hormonų nustatymas yra jautresnis ir specifiškesnis skydliaukės funkcijos rodiklis nei bendrųjų. Hipofizės arba pogumburio patologijų atvejais, kai tirotropino lygis būna normalus, yra aptinkami laisvojo tiroksino pakitimai.
- FT3 Laisvas trijodtridoninas
Laisvas trijodtironinas (FT3) – skydliaukės hormonas, kuris kartu su laisvu tiroksinu (FT4) veikia visą organizmą. Laisvas trijodtironinas matuojamas, kai tirotropino hormono (TTH) ir laisvo tiroksino (FT4) tyrimas nepaaiškina skydliaukės sutrikimo priežasties. Laisvųjų hormonų nustatymas yra jautresnis ir specifiškesnis skydliaukės funkcijos rodiklis nei bendrųjų (T3). Jeigu laisvo tiroksino rodiklis yra normalus, o tirotropino hormono yra sumažėjęs, būtina ištirti laisvą trijodtironiną. Padidėjusi FT3 koncentracija leidžia diagozuoti trijodtironino toksikozę. Laisvo trijodtironino tyrimą taip pat rekomenduojama atlikti, jeigu nustatoma tachikardija arba proksimalinė miopatija.
- aTAPOSkydliaukės mikrosiminiai antikūnai
Antikūnai prieš skydliaukės peroksidazę (Anti-TPO) – rodiklis, skirtas autoimuninėms skydliaukės ligoms diagnozuoti ir sekti. Tyrimas leidžia aptikti hipotirozę ankstyvojoje stadijoje, kai kiti rodikliai dar nėra pakitę. Tyrimą tikslinga atlikti, jeigu autoimuninėmis skydliaukės ligomis sirgo artimi giminaičiai, užčiuopus mazgelius skydliaukėje (padeda atskirti nuo skydliaukės karcinomos), sumažėjus skydliaukės funkcijai (tirotropinio hormono rodikliai padidėję, o laisvo tiroksino – normalus).
Antikūnų prieš skydliaukės peroksidazę tyrimas itin svarbus nėščiosioms. Statistikos duomenimis, net 8-10 proc. moterų po gimdymo susiduria su skydliaukės sutrikimais, todėl labai svarbu juos aptikti iš anksto ir imtis prevencinių priemonių. Anti-TPO tyrimas taip pat gali parodyti galimą pirmalaikį gimdymą.
l*********@gmail.com
2020-09-26Sveiki.Aš iš skelbimo supratau,kad man suteiks informaciją apie tyrymą ir gydytojas,ne tik personalas.Pasirodo supratau neteisingai,gydytojo paslauga yra apmokama atskirai.Ačiū už tyrymą ir greitą atsakymą.