Kai Lietuvoje žiemos šaltukas iš spintos verčia traukti šilčiausias kojines, sąlygos basomis vaikščioti po saulės įkaitintus paplūdimius šiltuose kraštuose – pačios geriausios.


Tik ką daryti, jei poilsis Egipte arba Turkijoje nebeskamba taip viliojančiai kaip pirmąjį kartą, o Dominikos Respublika turint vieną laisvą savaitę yra pernelyg tolima kryptis? Ne tik iš mūsų, bet ir daugelio keliaujančių tautiečių išgirsite rekomendaciją rinktis kelionę į Kanarų salas. Egzotinė kelionė į Kanarus yra idealus pasirinkimas tiems, kas vertina poilsio kokybę, tačiau neketina visą laiką gulinėti viešbučio teritorijoje. Kanarai paprasčiausiai per daug įspūdingi, kad padarytumėte sau tokią skriaudą ir nesusipažintumėt su ispaniška energija alsuojančiu vietos gyvenimu. Tai vieta, kur afrikietišką salų egzotiką papildo ispaniškos virtuvės aromatai, o įsimintinas bei saugias atostogas užtikrina europietiški patogumai.

UGNIES IR VANDENS SUFORMUOTOS SALOS KANARUOSE

Kanarų archipelagą sudaro nedidukės, beveik neapgyvendintos Chinijo salyno ir 7 pagrindinės salos. Tarp pastarųjų keturios didžiosios yra Gran Kanarija, Fuerteventura, Lansarotė ir salyno žvaigždė Tenerifė. Trys mažesnės, bet ne mažiau įspūdingos: La Gomeras, El Hieras ir La Palmas. Atlanto vandenyno salos priklauso Ispanijai, nors yra kur kas arčiau Afrikos nei žemyninės šalies dalies – rytinį Maroko krantą ir Kanarus skiria vos apie 100 km. Salynas susidarė prieš milijonus metų po vandeniu išsiveržus ugnikalniui. Seisminio aktyvumo paliktų pėdsakų apstu kiekvienoje saloje – pastarąsiais vagoja kalnų virtinės, Atlanto bangas pasitinka masyvios uolos, oro sąlygas diktuoja ne kas kitas, ot išdidžiai kiekvienoje saloje stūgsantys ugnikalniai. Kanarų vizitinė kortelė yra Marso kanjonus primenantis pajuodęs landšaftas, suformuotas kadaise tekėjusių lavos srautų. Prie suakmenėjusių lavos laukų kraštovaizdžio Tenerifėje smarkiai prisidėjo 1909 m. išsiveržęs Teidės ugnikalnis. Šis dičkis – trečias aukščiausias ugnikalnis pasaulyje! 


Jeigu Maldyvai gali pasigirti sniego baltumo smėliu, tai išskirtinis Kanarų bruožas yra juodo it smala smėlio paplūdimiai. Natūraliai gamtos suformuotos pakrantės pasitinka smaragdinę jūrą taip kurdamos pasakišką vaizdą. Atvykę apžiūrėti tokį paplūdimį (pavyzdžiui, vieną įspūdingiausių Plaja Jardiną) pabūkite ten ilgiau, prisėskite kavinėje arba tiesiog ant smėlio ir stebėkite, kaip saulė po truputį paskęsta vandenyne. Pažadame – net ir ,,viskas įskaičiuota’’ malonumai neprilygs vakarui palydint saulę su artimuoju (-aisiais), arba bare šnekučiuojantis su vietiniais gyventojais. Tiesa, kurortuose išvysite ir auksinius paplūdimius, tačiau dauguma jų šviesų smėliuką nugvelbė iš Afrikos Sacharos. 

KODĖL ATOSTOGOS KANARUOSE YRA GERAS PASIRINKIMAS?

1. Šiltas ir švelnus klimatas. Ne veltui Kanarų archipelagas apibūdinamas kaip amžino pavasario, o ne vasaros salynas – šią kryptį labai mėgsta tie, kas sunkiai pakelia didelį karštį. Kelionių į Kanarus sezonas tęsiasi ištisus metus. Visgi tie, kad nori išvengti didžiausių karščių, liepą ir rugpjūtį kalendoriuje turėtų užsibraukti, nes šiais mėnesiais temperatūra oras gali įkaisti iki 30 °C. O štai birželį temperatūra dažniausiai neviršija 25 °C. Vandens temperatūra tiek vasarą, tiek žiemą išlieka labai panaši: 18-22 °C. Maudytis ir mėgautis saulės spinduliais drąsiai galima ir per patį viduržiemį. Kiekvienos salos mikroklimatą lemia jose išsidėstę ugnikalniai ir kalnų virtinės. Pačiame Tenerifės centre išsidėstęs Teidės ugnikalnis vėsiam ir drėgnam orui trukdo keliauti pietų link, todėl pietuose dėl šiltesnio ir sauso išsidėstę pagrindiniai salos kurortai. Lygiai ta pati situacija ir Gran Kanarijoje, kurios centre lietaus debesis sulaiko ugnikalnių viršūnės. Dėl šios priežasties pastarųjų salų šiaurėje aiškiai pastebima turtingesnė flora, o pietuose daugiau vyrauja plyni laukai ir sausumą mėgstantys augalai.


2. Puikios kainos ir išvystyta infrastruktūra. Visos Kanarų salos patenka į bemuitę zoną, todėl kainos čia primena duty-free oro uostuose ir yra žemesnės nei Europoje. Apsipirkiti pigiau į salas keliauja net ir patys ispanai iš žemyninės valstybės dalies. Čia tikrai nesunku susirgti apsipirkinėjimo karštine, nes dauguma prekybos centrų ir krautuvėlių išsidėsčiusios beveik ant jūros kranto, skelbia didelius išpardavimus ir siūlo kokybiškus, garsių prekių ženklų gaminius (kitaip nei kai kuriuose Azijos parduotuvėse, kur daiktų originalumu galima abejoti). Nustebsite, tačiau tokiame egzotiškame krašte karštas patiekalas gali atsieiti vos 7-8 eurus, o kuro kainos tikrai nesikandžioja. Tam daugiausia įtakos vėlgi turėjo neapmokestinta zona. Geriausi 4* ir 5* viešbučiai įsikūrę ant jūros kranto, tačiau, jei turite mažesnį biudžetą, nesunkiai rasite ir kuklesnių viešbučių bei svečių namų, kur nakvynės kaina prasideda nuo 20-30 eurų.  Vietinė valiuta – euras, visur vyrauja ispanų kalba.


Patogiausias ir nebrangus būdas keliauti yra automobilio nuoma. Visose salose keliai puikūs, veda nuo namų durų iki pat lankytinų objektų. Taip pat daugumoje salų išvystas patogus autobusų tinklas, parduodami vienkartiniai arba ilgesnį laikotarpį galiojantys bilietai. Nuomotis automobilį gali ir neprireikti, jei leisitės į vietinių gidų arba kelionės organizatoriaus siūlomas ekskursijas į gražiausius pasirinktos salos kampelius.


Šiuo metu vyrauja ,,mada’’ Kanaruose pabūti bent 3 savaites arba mėnesį. Tokia teisinga tendencija aiškinama  žemonis kainomis (liečia visų prekių kategorijas), mažais atstumais ir atitinakamai galimybe vienos ilgesnės kelionės į Kanarus metu apkeliauti visas arba daugumą salų. Kas dieną keletą kartų tarp salų kursuoja keltuvai, veikia vietinės avialinijos. 

Tiesioginis skrydis iš Lietuvos į Kanarų salas trunka maždaug 6h.


3. Universalumas. Ką veikti čia ras visi. Pažintinė arba poilsinė (o geriausiu atveju – kombinuota) kelionė į Kanarus tinka tiek šeimai, tiek porai, tiek didesnei draugų kompanijai. Nors Tenerifė plotu yra keturis kartus mažesnė už Kretą, atostogas čia praleidę lietuvos gyventojai patikins, kad lankytinos vietos šioje ir likusiose dar mažesnėse salose plyti už kiekvieno kampo. Kurortuose įsikūrę restoranai, barai, prašmatnūs kazino, o iškišus nosį už kurorto zonos ribų laukia ekskursijos į laukinę salų gamtą, zoo ir vandens parkai, dykumų safari ir skirtingos vandens sporto šakos, dėl kurių į Kanarus skrenda sporto entuziastai iš viso pasaulio. Dėka stipraus vėjo ir šilto vandens pakrantėse siūlomos tokios pramogos kaip kaitavimas, buriavimas, jėgos aitvarai, nardymas ir daug kitų. Būtinai aplankykite autentika alsuojančią Tenerifės sostinę Santa Krusą bei Gran Kanarijos Las Palmą (įdomus faktas – Kanarų sostinės statusą dalinasi abu šie žavūs miestai).


Kam naktys nusimato ilgesnės už dienas, daugiausia veiksmo vakarais ras Gran Kanarijoje ir Tenerifėje, tačiau nei vienoje iš salų nepasijusite vienišas. Keliaujant su vaikais ir/arba trokštant daugiau ramybės labiausiai tiks Fuerteventura ir Lansarotė. Kanaruose įprasta apsistoti vienoje arba keliose iš keturių minėtųjų salų, o mažąsias La Gomerą, El Hierą ir La Palmą pasilikti kaip dienos išvykas. Jeigu norite pažinti gyvybingąsias Tenerifę arba Grand Kanariją, bet norite išvengti triukšmo, rekomenduojama atkreipti dėmesį į viešbučio lokaciją ir apsistoti toje vietoje, kur ribojasi skirtingi kurortai (t.y. kuo toliau kurorto centro).


4. Ispanų virtuvė su autentiškais prieskoniais. Nuodėmė išvykti iš Kanarų neparagavus tradicinio vietos patiekalo papas arrugadas – sūriame vandenyje virtų bulvyčių su lupenomis. Pastarasis paprastai patiekiamas su dviem arba bent vienu mojo padažu. Vienas jų – aštriųjų paprikų raudonasis, kitas žaliasis su kalendromis ir petražolėmis. Prisilieskite prie ispanų kasdienybės užsukdami į barą/restoraną pasišnekučiuoti su savo artimaisiais, išgerti vieną kitą Sangria taurę ir pasivaišinti garsiosiomis užkandėlėmis tapas. O kur dar šviežios jūros gėrybės, paella... Vien nuo minties apie ispaniškus patiekalus seilė nejučia pradeda varvėti. :)


Pigios atostogos egzotiškuose Kanaruose – misija įmanoma! Kas liečia kelionių kainas, dažniausiai pasiteisina frazė ,,kas greitesnis, tas gudresnis’’, tačiau ir ,,paskutinė minutė’’ yra puikus būdas sutaupyti. Verta karts nuo karto žvigtelti į kelionių pasiūlymus internetu – kas žino, galbūt jūsų svajonių krypčiai tuo metu bus taikoma akcija :). ,,Beta Travel’’ net ir be paskutinės akimirkos nuolaidų turi kelionių pasiūlymų patraukliomis kainomis, tad nieko nelaukite ir savo žiemos atostogas pradėkite planuoti iš anksto!

DOVANOS
POILSIS
KELIONĖS
PRAMOGOS
RESTORANAI
GROŽIS
SVEIKATA
PASLAUGOS
Paskutinė minutė Viskas įskaičiuota Poilsinės kelionės Kelionės su vaikais Novaturo kelionės Tiketa tour kelionės Itaka kelionės Coral travel kelionės Kelionės į Šiaurės Ameriką Kelionės į Artimuosius Rytus Kelionės į Afriką Kelionės į Aziją Kelionės į Turkiją Kelionės į Antaliją Kelionės į Alaniją Kelionės į Beleką Kelionės į Kemerą Kelionės į Sidę Kelionės į Graikiją Kelionės į Kretą Kelionės į Rodą Kelionės į Tasos Kelionės į Santorinį Kelionės į Chaniją Kelionės į Graikijos salas Kelionės į Egiptą Kelionės į Šarm el Šeichą Kelionės į Hurgadą Kelionės į Marsą Alamą Kelionės į Luksorą Kelionės į Karalių slėnį Kelionės į Asuaną Kelionės į Ispaniją Kelionės į Seviliją Kelionės į Tenerifę Kelionės į Gran Kanariją Kelionės į Fuerteventūrą Kelionės į Andalūziją Kelonės į Kanarų salas Kelionės į Ispanijos salas Kelionės į Italiją Kelionės į Maldyvus Kelionės į Tailandą Kelionės į Jungtinius Arabų Emiratus Kelionės į JAV Kelionės į Prancūziją Kelionės į Portugaliją Kelionės į Madeirą Kelionės į Algarvę Kelionės į Funšalį Kelionės į Lisaboną Kelionės į Portą Kelionės į Kubą Kelionės į Japoniją Kelionės į Jordaniją Kelionės į Singapūrą Kelionės į Latviją Kelionės į Estiją Kelionės į Lenkiją Kelionės į Austriją Kelionės į Švediją Kelionės į Vokietiją Kelionės į Olandiją Kelionės į Šveicariją Kelionės į Islandiją Kelionės į Malaiziją Kelionės į Indoneziją Kelionės į Šri Lanką Kelionės į Pietų Korėją Kelionės į Dominikos Respubliką Kelionės į Kanarus Kelionės į Dubaju Slidinėjimo kelionės į Italiją Slidinėjimo kelionės į Prancūziją Kelionės į Žaliajį Kyšulį Pažintinės kelionės Pažintinės kelionės autobusu Pažintinės kelionės lėktuvu Pažintinės kelionės kruizu Topturo kelionės Interlux kelionės 700LT kelionės Excursus kelionės Egzotinės kelionės Kelionės po Lietuvą Kelionės po Lietuvą autobusu Pažintinės kelionės Lietuvoje Savaitgalio kelionės Savaitgalio kelionės su vaikais Vasaros kelionės Žiemos kelionės Slidinėjimo kelionės Naujametinės kelionės KELIONĖS
Oro pramogos Skrydis oro balionu Skrydis oro balionu dviems Skrydis oro balionu Kaune Skrydis oro balionu Vilniuje Skrydis oro balionu Marijampolėje Skrydis parasparniu Skrydis parasparniu Vilniuje Apžvalginis skrydis Apžvalginis skrydis virš Trakų Apžvalginis skrydis virš Kauno Šuolis parašiutu Šuolis parašiutu Klaipėdoje Pilotavimo pamoka Vandens pramogos Vandens parkai Vandens parkai Vilniuje Vandens parkai Kaune Vandens parkas Palangoje Vandens batutai Vandens batutai Vilniuje Vandens batutai Trakuose Wake parkai Wake parkai Vilniuje Kaitavimas Baidarės Baidarės Vilniuje Irklentės Irklentės Kaune Irklentės Trakuose Irklentės Vilniuje Jachtos ir laivai Pasiplaukiojimas laivu Kaune Pasiplaukiojimas laivu Trakuose Pasiplaukiojimas laivu Klaipėdoje Kateriai ir vandens motociklai Žvejyba Nardymas Nardymas Plateliuose Nardymas Trakuose Pramogos vaikams Vandens parkai ir baseinai Baseinai Vilniuje Baseinai vaikams Baseinai Palangoje Nuotykių parkai Nuotykių parkai Vilniuje Nuotykių parkai Kaune Batutų parkai Batutų parkas Vilniuje Laipynių parkai Pabėgimo kambariai Virtualios realybės pramogos Galvosūkių kambariai Galvosūkių kambarys Vilniuje Siaubo kambarys Vaikų gimtadieniai Vaikų gimtadieniai Kaune Pramogos šeimai Pramogos su vaikais Vilniuje Pramogos šeimai Kaune Pramogos šeimai Trakuose Aktyvios pramogos Dažasvydis Dažasvydis Klaipėdoje Šaudymas Šaudymas koviniais ginklais Šaudymas Vilniuje Jodinėjimas žirgais Jodinėjimas žirgais Trakuose Pramogų parkai Pramogų parkai Vilniuje Pramogų parkai Palangoje Pramogų parkai Kaune Pramogų parkai Klaipėdoje Boulingas Boulingas Kaune Boulingas Klaipėdoje Boulingas Šiauliuose Auto/Moto pramogos Kartingai Kartingai Vilniuje Kartingai Kaune Kartingai Klaipėdoje Kartingai Šiauliuose Kartingai vaikams Ekstremalus vairavimas Sporto pramogos Sporto klubai Sporto klubai Vilniuje Sporto klubai Klaipėdoje Sporto klubai su baseinu Sporto treniruotės Kardio treniruotės Grupinės treniruotės Žiemos sportas Golfas Plaukimas Šokiai Šokiai vaikams Gatvės šokiai Šiuolaikiniai šokiai Buriavimas Buriavimas Trakuose Galvosūkiai ir žaidimai Iliuzijų kambariai Virtualios realybės kambarys Virtualios realybės kambarys Vilniuje Virtualios realybės kambarys Kaune Virtualios realybės kambarys Šiauliuose Simuliatoriai Vaidmenų žaidimai Žaidimai grupėms Orientaciniai žaidimai PRAMOGOS
Masažai Viso kūno masažas Holistinis masažas Povandeninis masažas Ajurvedinis masažas Aromaterapinis masažas Klasikinis masažas Masažai Vilniuje Masažai Kaune Masažai Klaipėdoje Nugaros masažai Kaklo masažas Sprando masažas Gydomasis nugaros masažas Atpalaiduojantis nugaros masažas Nugaros masažas Vilniuje Nugaros masažas Kaune Veido masažas Kobido masažas Shiatsu masažas Taškinis masažas Veido masažas Vilniuje Veido masažas Kaune Veido masažas Druskininkuose Veido masažas Šiauliuose Sportinis masažas Gydomasis masažas Rytietiški masažai Chiromasažas Tailandietiškas masažas Karštų akmenų masažas Limfodrenažinis masažas Limfodrenažinis masažas Vilniuje Limfodrenažinis masažas Kaune Limfodrenažinis masažas Klaipėdoje Liekninantis masažas Anticeliulitinis masažas Masažai dviems SPA procedūros Dienos SPA Spa procedūros Vilniuje Dienos spa Kaune SPA kompleksai SPA ritualai SPA dviems Spa dviems Vilniuje Spa dviems Kaune Spa dviems Druskininkuose Egzotiniai SPA ritualai SPA programos SPA vyrams Kūno procedūros Kūno šveitimas Kūno įvyniojimas Soliariumai Soliariumai Vilniuje Soliariumas Kaune Soliariumas Klaipėdoje Depiliacija cukrumi Depiliacija cukrumi Vilniuje Depiliacija vašku Depiliacija lazeriu Bikini depiliacija lazeriu Pažastų depiliacija lazeriu Kojų depiliacija lazeriu Liekninančios procedūros Celiulito gydymas Veido procedūros Veido valymas Veido valymas ultragarsu Veido valymas vyrams Veido valymas Vilniuje Veido valymas Kaune Veido valymas Klaipėdoje Veido valymas Šiauliuose Veido drėkinimo procedūros Jauninančios veido procedūros Makiažas Express makiažas Proginis makiažas Ilgalaikis makiažas Antakių procedūros Antakių dažymas Antakių laminavimas Blakstienų procedūros Blakstienų dažymas Blakstienų laminavimas Blakstienų priauginimas Aparatinės veido procedūros Mezoterapija veidui Adatinė mezoterapija veidui Beadatine mezoterapija veidui Plaukų procedūros Plaukų kirpimas Kare kirpimas Bob kirpimas Kirpimas karštomis žirklėmis Plaukų dažymas Plaukų dažymas sruogelėmis Žilų plaukų dažymas Šukuosenos Šukuosenos trumpiems plaukams Šukuosenos ilgiems plaukams Šukuosenos mergaitems Šukuosenos moterims Šukuosenos vestuvėms Šukuosenos berniukams Moteriškas kirpimas Gydomosios plaukų procedūros Plaukų atstatymas Olaplex procedūra Keratino procedūros plaukams Vaikiškas kirpimas Vyriškas kirpimas Nagų procedūros Manikiūras Prancūziškas manikiūras Aparatinis manikiūras Manikiūras Vilniuje Manikiūras Kaune Pedikiūras Higieninis pedikiūras Gydomasis pedikiūras Express pedikiūras Pedikiūras Vilniuje Pedikiūras Kaune Gelinis lakavimas Gelinis lakavimas Vilniuje Gelinis lakavimas Kaune Nagų stiprinimas SPA manikiūras SPA pedikiūras Grožio chirurgija Raukšlių korekcija Hialurono injekcijos Hialurono injekcijos veidui Hialurono injekcijos į paakius Botulino injekcijos Botulino injekcijos Vilniuje Botulino injekcijos Kaune Apgamų šalinimas Apgamų šalinimas lazeriu Apgamų šalinimas Vilniuje Apgamų šalinimas Kaune Apgamų šalinimas Klaipėdoje Plaukų šalinimas Plaukų šalinimas lazeriu Lazerinės procedūros Lazerio procedūros veidui Kūno modeliavimas Procedūros vyrams Masažai vyrams SPA vyrams Vyriškos šukuosenos Barzdos kirpimas ir modeliavimas Veido procedūros vyrams Depiliacija vyrams EUFORIJA grožio studija Skinland TERAPIKA - ŠEIMOS MASAŽO KLINIKA Azia SPA Ritos Masažų Studija Sokrato clinica Qi Anmo SPA Babor Elen SPA Studija MANILLA Elitsun Saulėja SPA Era Esthetic Nidos Kopos FAMILIA SANA Amadėja SPA Fi Clinica Aušros SPA Namai DALIOS GROŽIO STUDIJA SOLISUN GROŽIS
Kraujo tyrimai Profilaktiniai kraujo tyrimai Maisto netoleravimo testas Maisto netoleravimo testas Vilniuje Maisto netoleravimo testas Kaune Maisto netoleravimo testas Šiauliuose Alergenų tyrimai Alergijos tyrimai vaikams Alergijos tyrimas Vilniuje Alergijos tyrimai Kaune Alergenų tyrimas Klaipėdoje Skydliaukės tyrimai Širdies ir kraujagyslių tyrimai Kiti tyrimai Diagnostiniai tyrimai Covid-19 tyrimai Bendrieji tyrimai Kardiologiniai tyrimai Skydliaukės tyrimai Virškinimo tyrimai Nuovargio tyrimai Kiti tyrimai Odontologijos paslaugos Burnos higiena Burnos higiena Vilniuje Burnos higiena Kaune Burnos higiena Klaipėdoje Dantų balinimas Dantų balinimas lazeriu Dantų plombavimas Protezavimas ir implantavimas Odontologija vaikams Odontologo konsultacija Gydytojų konsultacijos Mitybos specialistas Dermatologas Dermatologas Klaipėdoje Dermatologas Vilniuje Dermatologas Kaune Ginekologas Ginekologas Klaipėdoje Kardiologas Kardiologas Kaune Chirurgas Kineziterapeutas Kineziterapeutas Kaune Skiepai Skiepai nuo erkinio encefalito Skiepai nuo erkinio encefalito Vilniuje Skiepai nuo erkinio encefalito Kaune Skiepai nuo erkinio encefalito Klaipėdoje Skiepai nuo erkinio encefalito Šiaukiuose Kiti skiepai Plastinė chirurgija Veido operacijos Vokų plastika Odos darinių šalinimas Plastikos chirurgo konsultacija Kitos paslaugos Sveikatinimas Sveikatinimo programos Gydomieji masažai Mitybos planai Vandens procedūros Povandeninis masažas Perlinė vonia Druskų kambariai Druskų kambariai Vilniuje Reabilitacija INMEDICA Allergomedica klinika Royal Dental Clinic Brilliant smile V. Grybo Odontologijos klinika DIVADENTA REZUS.LT kraujo laboratorija Elite Odontologijos klinika Šypsenų Alėja Uosto Poliklinika ŠYPSENOS AKADEMIJA Natura Munda SVEIKATA
Nieko nerasta
BŪK PIRMAS!
Kurį pasieks šie pasiūlymai:
  • Nauji / specialūs
  • Riboto kiekio
  • Slapti
  • Paskutinės minutės
Sekite mūsų naujienas čia: