Vos tik pagalvojus apie Graikiją, argi neiškyla toks vaizdinys: saulės nutvieksti ryškiaspalviai nameliai, papuošti medinėmis langinėmis ir apraizgyti siaurų gatvių labirintais vedančiais į smaragdinės jūros pakrantę, kur bangų ritmu švelniai siūbuoja žvejų valtys, o ore tvyro lengva atmosfera. Tai Graikija, šalis, ne tik papuošusi pasaulį bet ir suformavusi Vakarų kultūros sampratą. Užtenka vos vienos kelionės į Graikiją, kad pamiltumėte šią šalį dėl jos kerinčių gamtos peizažų, graikiškos kultūros bei antikinio paveldo. Tad, jei karantinas jus smarkiai išvargino ir poilsis sielą atgaivinančioje šalyje yra jūsų siekiamybė - bilietai į Graikiją yra receptas, kurio jums reikia.

Iš tiesų, kelionė į Graikiją lėktuvu trunka labai neilgai ir jūs jau vaikštote ta pačia žeme, kuria kadaise vaikščiojo didieji išminčiai: Sokratas, Platonas bei Aristotelis… Graikija yra tokia kultūriškai turtinga šalis, kad sunku apsispręsti: ar pirmiau aplankyti žemyninę dalį ir garsiausias istorines vienas, ar labiau domina poilsinės kelionės į Graikijos salas. Skaičiuojama, kad gyvenamų salų, priklausančių šiai šaliai, yra daugiau nei 200, o kiekviena jų yra sumažinta ir skirtinga Graikijos versija. Tad visai nesvarbu, kurią salą pasirinksite - Rodą, Kretą, Korfu, Kosą ar kitą - galite būti tikri, kad lėtai, lėtai, kaip graikai sako: "siga, siga”, tekantis gyvenimas, vidury jūros esančiame mažame žemės lopinėlyje, suteiks jūsų atostogoms neapsakomos romantikos.

Skrydžiai į Graikiją visus metus

Nors Graikija yra Europos šalis, į kurią atostogauti atvyksta pasiturintys poilsiautojai, vis dėlto, dažnai pasirodo puikūs paskutinės minutės kelionės į Graikiją pasiūlymai, į kurių kainą įskaičiuotas ne tik jūsų pasirinktas viešbutis, bet ir lėktuvo bilietai bei pervežimas autobusu iš oro uosto į viešbutį ir atvirkščiai. Čia, kaip ir daugelyje kitų turistinių šalių, vyrauja "viskas įskaičiuota” viešbučių sistema. Patyrę keliautojai žino - atostogauti yra žymiai pigiau perkant visą kelionės paketą, nei užsakinėjant viską atskirai, internetu.

Kelionių pasiūlymai aplankyti Graikiją galioja visus metus. Vasaros sezonu, t.y. birželį, liepos ir rugpjūčio mėnesį, salose esantys viešbučiai greitai užsipildo poilsiautojais. Taip pat, vertėtų žinoti, kad liepos mėnesį yra pats sezono įkarštis, nes daugelis žmonių atostogauti renkasi būtent šiuo laikotarpiu. Tad norėdami ramesnio laiko, savo atostogas planuokite rudenį - geriausia rugsėjį ar spalio mėnesį, kai mums, šiauriečiams, oro temperatūra vis dar yra pakankamai karšta, o jūra gerai įšilusi po tikrųjų graikiškos vasaros karščių.

Planuojantys pažintines keliones į Graikiją, geriau šį tikslą įgyvendinkite šaltuoju metų sezonu. Dėl kelionės bilietų nerimauti nevertėtų, kadangi skrydžiai į Graikiją vykdomi visus metus. Graikiška žiema nors yra drėgna, kalenti dantimis tikrai nereiks, nes danguje nuolat žaidžianti saulutė akimirksniu sušildo. Be to, kopti į kalvas, ant kurių stovi svarbiausios šventyklos ir pačiame viršuje, atvirame lauke, be menkiausio šešėlio, tyrinėti griuvėsius yra gerokai smagiau, kai mūsų kantrybės nebando alinantys, pietietiški karščiai…

Lankytinos vietos Graikijoje

Sunku net nusakyti, kiek daug nuostabių dalykų mes galime išvysti Graikijoje! Ir kaip nejučia mes, lietuviai, susitapatinome su graikais! Kaip Atėnų, vienos gražiausių ir seniausių Europos sostinių, negalime įsivaizduoti be Akropolio, taip ir mūsų Vilnius nebūtų traukos centras be PC "Akropolis”, dar žinomo kaip pramogų sostinė. Juokas juokais, tačiau tikrajame, Atėnų Akropolyje, stovinti deivės Atėnės šventykla - Partenonas, laikomas visos šalies vizitine kortele, kas metus pritraukianti milijonus lankytojų. Be to, svečiuodamiesi Atėnuose, neaplenkite ir naujos statybos Akropolio muziejaus, kuriame eksponuojamos išsaugotos antikinės skulptūros, Olimpo dievų atvaizdai, sukauptos brangenybės ir kitos svarbios relikvijos.

Dar į sąrašą "lankytinos vietos Graikijoje”, kurias privalote išvysti ir jūs, be abejonės reikėtų įtraukti ir Meteoros vienuolynus. Klausiate kuo jie ypatingi? Pamėginkite įsivaizduoti - jie įkurti daugiau nei 300 metrų aukščio uolų viršūnėse! Sunku patikėti, kad tokiame aukštyje stovintį vienuolynų kompleksą sudaro įvairios paskirties pastatai bei stulbinančios bažnyčios, papuoštos Bizantijos laikus menančiomis freskomis. Pamačius šį reginį savo akimis, klausimų nekyla, kodėl ši vieta buvo pasirinkta filmo James Bond scenos filmavimui. O paliekant žemyninę Graikiją ramybėje, kiekviena jos sala yra verta būti aplankyta nors kartą, nes kiekvienoje jų yra išsaugota didingos Graikijos istorijos dalelė.

Poilsinė kelionė

Ieškodami poilsinės kelionės į Graikiją, galite būti tikri, kad įsigysite ne tik kokybišką poilsį, bet ir puokštę gerų emocijų, kuriomis gyvensite dar ilgą laiką. Graikijoje siūlomas platus viešbučių asortimentas, pritaikytas įvairaus skonio ir poreikių poilsiautojams. Aukščiausios klasės viešbučiai su baseinu ir stulbinančiu vaizdu į jūrą, restoranai, kuriuose tiekiamos šviežios Viduržemio jūros gėrybės, SPA procedūros ir galimybė užsiimti aktyviu poilsiu. Argi apie tokias atostogas nesvajojame kiekvienas? Be jokios abejonės, jeigu atostogoms esate numatę tam tikrą kelionių biudžetą, ar planuojate didžiąją laiko dalį skirti pažinimo džiaugsmui ir kelionėms - galite pasirinkti jaukius, nedidelius viešbučius su įtrauktais pusryčiais ir leistis į kasdienius nuotykius, tyrinėjant pasakiškas Graikijos apylinkes.

Pažintinė kelionė

Besidomintiems graikiška kultūra, pažintį su šia šalimi reikėtų pradėti nuo graikiškos virtuvės. Medžiu kvepiantys graikiški restoranai yra vadinami tavernomis. Praeiti pro jas išties sunku, kai sklindančiais gardžiausiais kvapais ir plačia graikiška šypsena, esame kviečiami paragauti souvlaki - ant iešmo keptos mėsos gabalėlių, pagardintu tradiciniu Tzadziki jogurtiniu padažu arba jūros gėrybių - keptų kalmarų, didžiųjų krevečių specialiame padaže, užgeriant naminiu vynuogių vynu. Be to, graikai neįsivaizduotų dienos be šaltos Frappe, Freddo Espresso ar Freddo Cappuccino kavos, kurią lėtai geria šnekučiuodamiesi tavernose. Todėl iškilus klausimui, kur pavalgyti, užsukite į graikiškas tavernas, kuriose kainos yra sąlyginai pigios, o maisto skonis ir kokybė viršija visus lūkesčius!

Vis dėlto, nėra geresnio būdo pažinti šalį, nei pažintinės kelionės į Graikiją metu. Kelionių organizatorius Novaturas siūlo be galo įdomias ekskursijas tiek žemyninėje Graikijoje, tiek jos salose. Šių išvykų metu aplankomos svarbiausios vietos įžymybės kartu su puikiai Graikiją pažįstančiais, profesionaliais, lietuviškai kalbančiais gidais, kurių įtraukiantys pasakojimai nukelia už regimojo graikiškojo pasaulio ribų.

Kokie dokumentai reikalingi vykstant į kelionę?add

Jei leidžiatės į kelionę, nepamirškite, jog be būtiniausių dokumentų išvykę galite patirti rimtų nemalonumų. Į kelionę visada reikia pasiimti galiojantį asmens dokumentą, kelionės dokumentus ir draudimo polisą. Jeigu vykstate į ne Europos Sąjungos šalį, Jums būtina su savimi turėti pasą, kurio galiojimo terminas yra netrumpesnis nei 6 mėnesiai nuo kelionės pabaigos datos, asmens tapatybės kortelė šiuo atveju netinka. Jei keliausite tik Europos Sąjungos teritorijoje Jums užteks su savimi turėti galiojančią asmens tapatybės kortelę. Šiuo metu, vykstant į daugelį valstybių, privalu turėti ir Europos Sąjungos Covid skiepijimo sertifikatą arba neigiamą Covid ligos testą patvirtinantį sertifikatą. Apie galimus pasikeitimus šioje srityje sekite informaciją tam skirtuose šaltiniuose, nes situacija nuolat keičiasi, tai ir sanitariniai reikalavimai gali keistis. Visais Jums rūpimais klausimais skambinkite telefonu: 8 5 2048488 arba kreipkitės el. paštu: keliones@beta.lt.

Į ką atkreipti dėmesį prieš nusiperkant kelionę?add

Net pati spalvingiausia ir įspūdingiausia kelionių ir poilsinių išvykų reklama, niekada neatstos jose dalyvavusių žmonių atsiliepimų, todėl siūlome atkreipti dėmesį į kitų keliautojų atsiliepimus, BETA.LT kelionių konsultanto arba eksperto paliktą komentarą. Jeigu planuojate keliauti dviese ir norite poilsio tik suaugusiems, patariame rinktis tik suaugusių poilsiui skirtus viešbučius. Jeigu planuojate keliauti su šeima, rekomenduojama atkreipti dėmesį į pramogų vaikams pasiūlą, atstumą nuo būsimo Jūsų viešbučio iki oro uosto, kambario, kuriame gyvensite, tipą ir dydį. Šaltesniuoju metų laiku siūlome rinktis viešbučius su šildomais lauko baseinais. Svarbu atkreipti dėmesį į kelionės paketo kainą. Kelionės kaina įprastai būna nurodyta vienam asmeniui. Kelionės paketo kaina ir paketo turinys priklauso ir gali skirtis nuo į viešbutį atvykstančių žmonių skaičiaus.

DOVANOS
POILSIS
KELIONĖS
PRAMOGOS
RESTORANAI
GROŽIS
SVEIKATA
PASLAUGOS
Valentino dienos dovanos Romantiška vakarienė dviem Saldžios dovanos Romantiškas poilsis dviem Valentino dienos dovanos JAI Valentino dienos dovanos JAM Romantiškas poilsis dviems su sukūrine vonia Romantiškas poilsis dviems Palangoje Romantiškas poilsis dviems Druskininkuose Romantiškas poilsis dviems Vilniuje Romantiška nakvynė dviems Kaune Romantiškas poilsis dviems Trakuose Romantiškos kelionės dviems Valentino dienos vakarienė Valentino dienos vakarienė Vilniuje Romantiška vakarienė Klaipėdoje Saldžios dovanos Valentino dienai Romantiška nakvynė dviems Klaipėdoje Romantiška vakarienė Palangoje Romantiška vakarienė Kaune Romantiška vakarienė Vilniuje Romantiška vakarienė Televizijos bokšte Romantiška vakarienė Panevėžyje Romantiška vakarienė Šiauliuose Romantiška nakvynė dvare Romantiškos dovanos vyrui Dovana mylimam vyrui Dovanos mylimajai Romantiškos dovanos Romantiškos dovanos dviems Seksualios dovanos Seksualios dovanos moterims Seksualios dovanos vyrams Dovanos moterims Dovanos mamai Mergvakario dovanos Dovanos draugei Dovanos kolegei Dovanos vyrams Dovanos tėčiui Bernvakario dovanos Dovanos draugui Dovanos kolegai Verslo dovanos vyrams Vyrų dienos dovanos Dovanos vaikams Aktyvios pramogos vaikams Pramogos su gyvūnais Dovanos 7 metų vaikams Kalėdinės dovanos 10 metų vaikams Dovanos 2 metų vaikui Dovanų rinkiniai Dovanų rinkiniai moterims Šventiniai dovanų rinkiniai Gurmaniški dovanų rinkiniai Dovanų rinkiniai vyrams Dovanų rinkiniai Kalėdoms Gimtadienio dovanos Gimtadienio dovanos vyrams Gimtadienio dovanos moterims Gimtadienio dovanos vaikams Gimtadienio dovanos senjorams Gimtadienio dovanos draugei Gimtadienio dovanos mamai Gimtadienio dovanos merginai Dovana 30 metų proga Vestuvių dovanos Dovanos jauniesiems Vestuvių metinių dovanos Sužadėtuvių dovanos Dovanų idėjos BETA rekomendacijos Restoranų gidas Grožio gidas Dovanos šeimai Dovanos mamai Dovanos poroms Dovanos močiutei Prabangios dovanos Prabangios dovanos vyrams Dovanos dviems Dovanos iki 30 EUR Dovanos nuo 30 iki 50 EUR Dovanos nuo 50 EUR ir daugiau TOP Dovanos Dovanos krikštatėviams Dovanos krikštynoms Dovanos sesei Dovanos broliui Dovanos boso dienai Ekstremalios dovanos Dovanos žmonai Dovanos tėvo dienos proga Dovanos moters dienos proga Dovanos Vilniuje Dovanos Kaune Dovanos Klaipėdoje Dovanos Palangoje Dovanos Birštone Dovanos Druskininkuose Dovanos Trakuose Parduotuvių čekiai Dovanos senjorams Dovanos merginai Dovanos vaikinui Dovana vaikinui gimtadienio proga Dovanos tėvams Dovanos tėvams per vestuves Dovanų kuponai Dovanos jauniesiems Dovanos dukrai Dovanos draugui Dovanos paaugliams Dovanos mokytojams Dovanos darbuotojams Dovanos auklėtojai Kalėdinės dovanos Kalėdinės dovanos vyrams Kalėdinės dovanos moterims Kalėdinės dovanos vaikams Kalėdinės dovanos senjorams Kalėdinės dovanos mamai Kalėdinės dovanos vaikams Kalėdinės dovanos šeimai Kalėdinės dovanos merginai Kalėdinės dovanos paaugliams Kalėdinės dovanos vaikinui Kalėdinės dovanos tėvams Kalėdinės dovanos mergaitėms Kalėdinės dovanos draugei Kalėdinės dovanos poroms Kalėdinės dovanos tėčiui Kalėdinės dovanos sesei Kalėdinės dovanos berniukams Kalėdinės dovanos žmonai Kalėdinės dovanos mokytojai Kalėdinės dovanos močiutei Kalėdinės dovanos uošviams Kalėdinės dovanos darbuotojams Skanios dovanos Kalėdoms Praktiškos Kalėdinės dovanos Dovanos mergaitėms Dovanos 11 metų mergaitėms Dovanos berniukams Dovanos liudininkams Dovanos seneliui Dovanos žvejui Dovanos krikšto mamai Velykinės dovanos Mamos dienos dovanos Dovanos mokytojų dienos proga Dovanos kūdikiams Dovanos
Savaitgalio poilsis Savaitgalio poilsis dviems Savaitgalio poilsis šeimai Savaitgalis prie ežero Savaitgalio poilsis Birštone Savaitgalis Rygoje dviem Savaitgalio poilsis Palangoje Savaitgalio poilsis Druskininkuose Savaitgalis Palangoje dviem Poilsis Birštone dviem savaitgalį Savaitgalio kruizas Poilsis su vaikais Poilsis su vaikais Lietuvoje Poilsis su vaikais Druskininkuose Poilsis su vaikais Palangoje Poilsis su vaikais prie jūros Poilsis šeimai Poilsis Anykščiuose šeimai Poilsis šeimai Trakuose Poilsis šeimai Birštone Poilsis Šventojoje su vaikais Poilsis Plateliuose su vaikais Poilsis Nidoje su vaikais Poilsis Jūrmaloje šeimai Poilsis Liepojoje šeimai Poilsis šeimai su SPA Poilsis šeimai sodyboje SPA poilsis Viešbučiai su SPA Viešbučiai su SPA Vilniuje Viešbučiai su SPA Palangoje Spa Vilniuje dviems Spa pasiūlymai dviems Viešbučiai Birštone su spa Viešbučiai Nidoje su spa Viešbučiai Šventojoje spa Viešbučiai Jūrmaloje su spa Viešbučiai su spa Lietuvoje Druskininkų viešbučiai su spa SPA poilsis vienam Spa dviems su nakvyne Sanatorijos Sanatorijos Birštone Sanatorijos Palangoje Sanatorijos Druskininkuose Sanatorijos Vilniuje Sanatorijos Šventojoje Sanatorijos Kaune Sanatorijos Klaipėdoje Sanatorijos vaikams Sanatorijos senjorams Poilsis kurorte Poilsis Druskininkuose Poilsis Birštone Poilsis Šventojoje Poilsis Palangoje Poilsis kaime Poilsis Drevernoje Poilsis Vištytyje Poilsis Rusnėje Poilsis Kintuose Poilsis Giruliuose Poilsis Kernavėje Poilsis Nemirsetoje Poilsis Žemaitijoje Poilsis dviem Nidoje Poilsis senjorams Palangoje Poilsis Karklėje Poilsis mieste Poilsis Vilniuje Poilsis Kaune Poilsis Klaipėdoje Poilsis Biržuose Poilsis gamtoje Poilsis sodyboje Poilsis miške Poilsis nameliuose Poilsis Plateliuose Poilsis jurtose Poilsis namelyje medyje Poilsis gamtos apsuptyje Poilsis kaime Poilsis vienam Poilsis dviem Pušynas Corner Hotel Pušynė Panorama Hotel Galia Radisson Blu Hotel Lietuva Gamtos Perlas Hilton Garden Inn Vilnius Ibis Kaunas Centre Neringa Hotel Vytautas Mineral SPA Park Inn By Radisson Vilnius Airport SPA Vilnius Druskininkai Mingės egzotika Ramios bitės Radisson Blu Royal Astorija Žilvinas Hotel Palanga Bistrampolio dvaras Grand Baltic Dunes Harmony Park Vanagupė Dainava Gradiali Gradiali Best Baltic Central Druskininkai Amberton Green Apartments Eglės sanatorija De Lita Tulpės sanatorija Energetikas Versmė sanatorija Oro Dubingiai Auksinės kopos Vilnius Grand Resort Amberton Green SPA Druskininkai Atostogų parkas Victoria Hotel Kaunas Draugystės sanatorija Goda Rąžė viešbutis Palangoje, dovanų kuponai - Beta.lt Aurora Hotel Klaipėda Margis SPA Radisson Hotel Kaunas Amsterdam Plaza Grand SPA Lietuva UPA Medical SPA Gabija EGO SPA Europa Royale Druskininkai Prie parko Palangos vėtra Sanatorija Druskininkuose Palangos Linas Palangos žuvėdra Kaunas Hotel METROPOLIS Royal SPA Residence Best Baltic Palanga Poilsis