Kelionės į Graikiją

Vos tik pagalvojus apie Graikiją iškyla toks vaizdinys: saulės nutvieksti nameliai, papuošti mėlynomis langinėmis, siaurų gatvių labirintai, švelniai bangų ritmu siūbuojančios žvejų valtys… Visa tai yra Graikija – šalis, ne tik papuošusi pasaulio žemėlapį, bet ir suformavusi Vakarų kultūros sampratą.

Užtenka vos vienos kelionės į Graikiją, kad pamiltumėte šią šalį dėl jos kerinčių gamtos peizažų, išskirtinės graikiškos kultūros bei antikinio paveldo, kuris lydės visur, kur tik nukeliausite. Patikėkite – Graikijos „liga" užsikrėsti labai paprasta, o kai kelionės į Graikiją kainos tokios pigios, keliauti vienas malonumas!

KULTŪRA UŽ KIEKVIENO KAMPO

Poilsis Graikijoje yra vaikščiojimas ta pačia žeme, kuria kadaise vaikščiojo didieji protai: Sokratas, Platonas, Aristotelis… Graikija yra tokia kultūriškai turtinga šalis, kad sunku apsispręsti: ar pirmiau aplankyti žemyninę dalį ir garsiausias istorines vienas, ar labiau domina poilsinės kelionės į Graikijos salas. Skaičiuojama, kad gyvenamų salų, priklausančių šiai šaliai, yra daugiau nei 200. Kiekviena jų yra sumažinta Graikijos versija. 

Tad visai nesvarbu, kurią salą – Rodą, Kretą, Korfu, Santorini ar kitą – pasirinksite, galite būti tikri, kad lėtai tekantis gyvenimas vidury jūros esančiame žemės lopinėlyje suteiks jūsų atostogoms neapsakomos romantikos.

POILSIS GRAIKIJOJE: KAIP PLANUOTI ATOSTOGAS?

Nors Graikija yra Europos šalis, vis dėlto dažnai pasirodo puikūs paskutinės minutės kelionės į Graikiją pasiūlymai, į kurių kainą įskaičiuotas ne tik jūsų pasirinktas viešbutis, bet ir lėktuvo bilietai bei pervežimas autobusu iš oro uosto į viešbutį ir atvirkščiai. Patyrę keliautojai žino – atostogauti yra žymiai pigiau perkant visą kelionės paketą nei užsakinėjant viską atskirai internetu. Poilsinės kelionės į Graikiją neatsiejamos nuo „viskas įskaičiuota" paketo. Visgi planuojantiems daug keliauti rekomenduojama užsisakyti tik pusryčius.

Vasaros sezonu, t.y. birželį, liepos ir rugpjūčio mėnesį, salose esantys viešbučiai greitai užsipildo poilsiautojais. Norėdami ramesnio laiko, savo atostogas planuokite rudenį – geriausia rugsėjį arba spalio mėnesį, kai mums, šiauriečiams, oro temperatūra vis dar yra pakankamai karšta, o jūra gerai įšilusi po tikrųjų graikiškos vasaros karščių.

JAUČIANTIEMS PAŽINIMO ALKĮ

Besidomintiems graikiška kultūra pažintį su šia šalimi reikėtų pradėti nuo graikiškos virtuvės. Mediena kvepiantys graikiški restoranai yra vadinami tavernomis. Praeiti pro jas išties sunku, kai sklindančiais gardžiausiais kvapais ir plačia graikiška šypsena esame kviečiami paragauti souvlaki – ant iešmo keptos mėsos gabalėlių, pagardintu tradiciniu dzadzikis jogurtiniu padažu. Arba jūros gėrybių – keptų kalmarų, didžiųjų krevečių – specialiame padaže, užgeriant naminiu vynuogių vynu. 

Graikai neįsivaizduoja dienos be šaltos frappe, freddo espresso ar freddo cappuccino kavos, kurią lėtai geria šnekučiuodamiesi tavernose. Todėl iškilus klausimui, kur pavalgyti, užsukite į graikiškas tavernas, kuriose kainos yra sąlyginai mažos, o maisto skonis patenkins visus lūkesčius!

Vis dėlto nėra geresnio būdo pažinti šalį nei pažintinės kelionės į Graikiją metu. Išvykos metu aplankomos svarbiausios vietos įžymybės kartu su puikiai Graikiją pažįstančiais, profesionaliais gidais, kurių įtraukiantys pasakojimai nukelia už regimojo graikiškojo pasaulio ribų. Pažintinės kelionės paketas įtraukia ir laisvas poilsio dienas, tad papildomai atostogų po atostogų imti neteks!

LANKYTINOS VIETOS GRAIKIJOJE

  • Vienos gražiausių ir seniausių Europos sostinių Atėnų negalime įsivaizduoti be Akropolio. Atėnų Akropolyje stovinti deivės Atėnės šventykla Partenonas laikomas visos šalies vizitine kortele, kas metus pritraukiančia milijonus lankytojų.
  • Svečiuodamiesi Atėnuose neaplenkite ir naujos statybos Akropolio muziejaus, kuriame eksponuojamos išsaugotos antikinės skulptūros, Olimpo dievų atvaizdai, sukauptos brangenybės ir kitos svarbios relikvijos.
  • Į sąrašą reikėtų įtraukti ir Meteoros vienuolynus. Klausiate, kuo jie ypatingi? Pamėginkite įsivaizduoti: jie įkurti daugiau nei 300 metrų aukščio uolų viršūnėse! Sunku patikėti, kad tokiame aukštyje stovintį vienuolynų kompleksą sudaro įvairios paskirties pastatai bei stulbinančios bažnyčios, papuoštos Bizantijos laikus menančiomis freskomis. Pamačius šį reginį savo akimis  nekyla klausimų, kodėl ši vieta buvo pasirinkta filmo James Bond scenos filmavimui.
  • Paliekant žemyninę Graikiją ramybėje, ne mažiau įdomios jos salos. Daugelis poilsiautojų į Graikiją grįžta ne kartą, nes kaskart nori aplankyti vis kitokią salą: Kretą, Rodą, Tasą, Korfu, Zakintą, Santorini, Kefaloniją, Kosą, Chaniją.

 

Graikija turistiniu atžvilgiu atžvilgiu yra tiesiog neišsemiama šalis. Rinkitės „Beta Travel" rekomenduojamą atostogų klasiką!

 


Kokie dokumentai reikalingi vykstant į kelionę?add

Jei leidžiatės į kelionę, nepamirškite, jog be būtiniausių dokumentų išvykę galite patirti rimtų nemalonumų. Į kelionę visada reikia pasiimti galiojantį asmens dokumentą, kelionės dokumentus ir draudimo polisą. Jeigu vykstate į ne Europos Sąjungos šalį, Jums būtina su savimi turėti pasą, kurio galiojimo terminas yra netrumpesnis nei 6 mėnesiai nuo kelionės pabaigos datos, asmens tapatybės kortelė šiuo atveju netinka. Jei keliausite tik Europos Sąjungos teritorijoje Jums užteks su savimi turėti galiojančią asmens tapatybės kortelę. Šiuo metu, vykstant į daugelį valstybių, privalu turėti ir Europos Sąjungos Covid skiepijimo sertifikatą arba neigiamą Covid ligos testą patvirtinantį sertifikatą. Apie galimus pasikeitimus šioje srityje sekite informaciją tam skirtuose šaltiniuose, nes situacija nuolat keičiasi, tai ir sanitariniai reikalavimai gali keistis. Visais Jums rūpimais klausimais skambinkite telefonu: 8 5 2048488 arba kreipkitės el. paštu: [email protected].

Į ką atkreipti dėmesį prieš nusiperkant kelionę?add

Net pati spalvingiausia ir įspūdingiausia kelionių ir poilsinių išvykų reklama, niekada neatstos jose dalyvavusių žmonių atsiliepimų, todėl siūlome atkreipti dėmesį į kitų keliautojų atsiliepimus, BETA.LT kelionių konsultanto arba eksperto paliktą komentarą. Jeigu planuojate keliauti dviese ir norite poilsio tik suaugusiems, patariame rinktis tik suaugusių poilsiui skirtus viešbučius. Jeigu planuojate keliauti su šeima, rekomenduojama atkreipti dėmesį į pramogų vaikams pasiūlą, atstumą nuo būsimo Jūsų viešbučio iki oro uosto, kambario, kuriame gyvensite, tipą ir dydį. Šaltesniuoju metų laiku siūlome rinktis viešbučius su šildomais lauko baseinais. Svarbu atkreipti dėmesį į kelionės paketo kainą. Kelionės kaina įprastai būna nurodyta vienam asmeniui. Kelionės paketo kaina ir paketo turinys priklauso ir gali skirtis nuo į viešbutį atvykstančių žmonių skaičiaus.

DOVANOS
POILSIS
KELIONĖS
PRAMOGOS
RESTORANAI
GROŽIS
SVEIKATA
PASLAUGOS
Dovanos vyrams Dovanos tėčiui Dovanos vaikinui Dovana vaikinui gimtadienio proga Dovanos draugui Dovanos broliui Dovanų rinkiniai vyrams Dovanos sūnui Dovanos kolegai Verslo dovanos vyrams Bernvakario dovanos Dovanos draugui Dovanos broliui Dovanos kolegai Dovanų rinkiniai vyrams Ekstremalios dovanos Ekstremalios dovanos Dovanos tėčiui Dovanos vaikinui Dovanos draugui Dovanos broliui Dovanos kolegai Verslo dovanos vyrams Dovanos sūnui Dovanų rinkiniai vyrams Ekstremalios dovanos Bernvakario dovanos Gimtadienio dovanos vyrams Vyrų dienos dovanos Dovanos moterims Dovanos mamai Dovanos merginai Dovanos draugei Dovanos sesei Dovanos močiutei Dovanos dukrai Dovanos žmonai Dovanos kolegei Mergvakario dovanos Dovanos moterims Dovanos draugei Dovanos kolegei Dovanos sesei Dovanų rinkiniai moterims Ekstremalios dovanos Dovanų rinkiniai moterims Dovanos mamai Dovanos draugei Dovanos merginai Dovanos močiutei Dovanų rinkiniai moterims Dovanos sesei Dovanos žmonai Dovanos dukrai Dovanos kolegei Mergvakario dovanos Gimtadienio dovanos moterims Dovanos vaikams Dovanos mergaitėms Dovanos 11 metų mergaitėms Dovanos berniukams Dovanos sūnui Dovanos dukrai Dovanos mergaitėms Dovanos berniukams Dovanos sūnui Dovanos dukrai Dovanos 2 metų vaikui Dovanos 7 metų vaikams Gimtadienio dovanos vaikams Dovanos dviem Dovanos poroms Dovanos tėvams Dovanos tėvams per vestuves Dovanos poroms Dovanos tėvams Dovanos seneliams Dovanos grupėms Dovanos poroms Dovanos tėvams Dovanos senjorams Dovanos dviems Dovanos šeimai Dovanos poroms