5749
16
8
2024/03/27

GREITAM IR TOBULAM ĮDEGIUI – SOLIARIUMAS: KĄ REIKIA ŽINOTI?

Apie saulės nubučiuotą odą – lyg ką tik grįžus iš atostogų šiltuose kraštuose – svajoja daugelis. Tolygus ir saikingas įdegis atrodo itin patraukliai ir net paslepia nedidelius odos trūkumus, o drabužiai ant įdegusio kūno, rodos, gula gražiau. Deja, „saulės voniomis“ Lietuvoje galime džiaugtis tik kelis vasaros mėnesius... Be to, šviesaus odo tipo žmonėms, norintiems bet šiek tiek įdegti, tenka degintis ilgiau. Yra ir tokių, kurie ilgai gulėti ir degintis nemėgsta.

Taigi, kaip įdegti greitai, dailiai ir tolygiai? Atsakymas paprastas: puiki natūralios saulės alternatyva – soliariumas. Iš pradžių užtruksite vos kelias minutes, o palaipsniui ilgindami deginimosi seansus pasipuošite dailiu įdegiu. Soliariumo efektas šimtaprocentinis, tačiau neretai kyla daug klausimų: į visus juos pasistengsime atsakyti!

Saulės alternatyva - soliariumas

KAIP VEIKIA SOLIARIUMAS?

Soliariumo veikimo principas paprastas – soliariumo lempos, kaip ir saulė, skleidžia UV spindulius. Kol soliariumo kabinoje jaučiame malonią šilumą ir šviesą, kūną pasiekia plika akimi nematomi ultravioletiniai (UV) spinduliai. Šie skatina pigmento melanino gamybą odos ląstelėse, todėl oda palaipsniui tamsėja.

Išskiriami kelių tipų spinduliai pagal bangos ilgį – UVA, UVB ir UVC. Dėl ozono sluoksnio kenksmingiausia UVC spinduliuotė žmonių tiesiogiai nepasiekia, jos neskleidžia ir soliariumuose esančios lempos.

Soliariumai buvo sukurti skleisti mažiausiai pavojingus UVA spindulius, tačiau visiškai pašalinti UVB spinduliuotės praktiškai neįmanoma. 

Natūralioje aplinkoje UVA bei UVB spindulių intensyvumas bei santykis priklauso nuo oro užterštumo, dienos meto, vietos ir t. t. Soliariumo kabinose šių spindulių kiekis yra subalansuotas, todėl žmogus kaskart gauna vienodą jų dozę.

Šiuolaikiniai soliariumai yra itin modernūs, saugūs ir išmanūs – papildyti įvairiomis funkcijomis, be to, jų lempos reguliariai tikrinamos ir keičiamos. Svarbu seanso laiką didinti palaipsniui, laikytis saugaus įdegio reikalavimų.

SOLIARIUMO PRIVALUMAI

Daugelis savo išvaizda besirūpinančių žmonių (dažniau – moterys, rečiau – vyrai) mėgsta lankytis soliariume dėl dviejų priežasčių:

  • Pirmoji ir dažniausiai pasitaikanti priežastis estetinė. Apsilankymai soliariume suteikia progą koreguoti savo odos spalvą ir dailiai įrusti.
  • Antroji priežastis – psichologinė: malonūs pojūčiai, padedantys lengviau ištverti ilgą tamsųjį sezoną.

Soliariumo įdegis - PRIEŠ ir PO

KOKIĄ NAUDĄ TEIKIA APSILANKYMAI SOLIARIUME?

  • Oda palaipsniui dailiai įrunda, todėl atrodo sveikiau ir patraukliau.
  • Soliariume galima degintis nuogiems, todėl įdegama tolygiai, be maudymosi kostiumo žymių.
  • Įdegis paslepia nedidelius odos trūkumus, tokius kaip: dėmelės, spuogeliai, randai, strijos ir kt.
  • Taupo laiką, nes 8–10 minučių seansas soliariumo šviesoje atstoja iki 4 valandų deginimąsi natūralioje saulėje!
  • Puikiai tinka pasiruošti kelionėms į saulėtas šalis. Bent keli apsilankymai soliariume prieš kelionę padės odą paruošti saulei, kad ši nepatirtų šoko.
  • Didžiausia šviesos (nors ir dirbtinės) nauda žmogui yra vitamino D gamybos skatinimas. „Saulės vitaminas“, kuris gaminasi veikiant saulei, yra gyvybiškai svarbaus žmogaus organizmui: moduliuoja imuninės sistemos veiklą, palaiko tinkamą kalcio koncentraciją kraujyje bei normalią kaulų ir raumenų būklę, skatina ląsteles augti, padeda išvengti tokių ligų kaip reumatoidinis artritas ir psoriazė, mažina uždegimus ir t. t. Deja, kone kas antram Lietuvos gyventojui vitamino D trūksta (trūkumą išduoda slogi nuotaika, nuovargis, padidėjęs nervingumas, dažnos peršalimo ligos) – tai lemia nepalankus šalies klimatas ir saulės stoka. Taigi, kai danguje nesiridėja saulė, verta trumpam užsukti į soliariumą.
  • Net po trumpučio deginimosi seanso pagerėja nuotaika ir savijauta. Nors soliariume šviesa dirbtinė, tačiau ji vis tiek skatina laimės hormonu vadinamo endorfino gamybą. Todėl daugelis soliariumo lankytojų pastebi, kad laikas soliariume atpalaiduoja, sukelia teigiamas emocijas, suteikia energijos ir skatina produktyvumą. Toks poveikis labiausiai jaučiamas šaltuoju metų laiku, kuomet vyrauja niūrus oras ir slogi nuotaika.
  • Seanso metu skatinama elastino bei kolageno gamyba, žinoma, jei deginamasi saikingai. Oda gauna daugiau deguonies, organizmas saugomas nuo neigiamo laisvųjų radikalų poveikio, stiprinamas odos gebėjimas sulaikyti drėgmę.

D.U.K. APIE DEGINIMĄSI SOLIARIUME

Nors Lietuvoje pirmosios soliariumo studijos duris atvėrė prieš daugiau nei du dešimtmečius, daugeliui vis dar kyla nemažai klausimų apie deginimąsi soliariume. Pasistengsime atsakyti į dažniausiai užduodamus klausimus čia, vienoje vietoje.

Beje, jei turite daugiau klausimų, nesidrovėkite jų užduoti komentarų skiltyje – pasistengsime papildyti įrašą tuo, kas Jums rūpi.

KOKIE BŪNA SOLIARIUMŲ TIPAI?

Soliariumai būna stovimi (vertikalūs), gulimi (horizontalūs) arba tik veido. Tiesa, kai kurios soliariumų studijos siūlo rinktis iš kelių skirtingų soliariumo kabinų pagal jų funkcionalumą. Jų skirtumus ir savybes paaiškins soliariumų darbuotojos – nesikuklinkite paklausti!

Veido soliariumas

KURĮ SOLIARIUMŲ TIPĄ PASIRINKTI?

Veido soliariumą paprastai renkasi tie, kuriuos vargina spuogeliai, įvairūs bėrimai ar odos ligos (pavyzdžiui, psoriazė). Manoma, kad probleminę odą ribotas kiekis UV spindulių veikia teigiamai. 

Dalis lankytojų įsitikinę, kad stovimame soliariume įdegama tolygiau, tačiau gulimame soliariume lengviau atsipalaiduoti – gera proga pailsėti, kad ir trumpai. Kaip pasirinkti? Verta išbandyti tiek vieną, tiek kitą tipą, kad išsirinktumėte labiausiai patinkantį.

KAS KIEK LAIKO GALIMA EITI Į SOLIARIUMĄ?

Kaip dažnai eiti į soliariumą priklauso nuo jūsų tikslo. Jeigu tikslas yra papildyti vitamino D atsargas organizme ir jeigu Jūsų gydytojas nedavė kitų rekomendacijų, soliariume pakanka lankytis kartą per savaitę ir rinktis 5–7 min. seansą.

Jeigu siekiate saikingai ir kiek įmanoma saugiau įdegti, derėtų laikytis bent 24 valandų (dar geriau 2 parų) pertraukos taisyklės. Tiesa, po seanso nerekomenduojama degintis saulėje!

KIEK TURĖTŲ TRUKTI SOLIARIUMO SEANSAS?

Pirmas apsilankymas neturėtų viršyti 5–7 minučių, o vėlesni – iki 7–10 minučių. Apsilankymo trukmė taip pat priklauso ir nuo soliariumo lempų galingumo. Geriau apsilankyti keletą kartų daugiau, tačiau trumpesniems vizitams.

Deginimosi soliariume trukmė nustatoma ir pagal odos tipą. Kaip ir saulės, taip ir soliariumo spindulių gali būti per daug. Todėl vizito soliariume laikas priklauso nuo odos šviesumo. 

  • Jautriausiai į UV spindulius reaguoja I (labai šviesi) ir II (šviesi) tipo oda: ji greičiau parausta, dažniausiai tik lengvai paruduoja, išryškėja strazdanos ir pigmentinės dėmelės. Taigi, jeigu oda yra šviesi, patariama pradėti nuo 4–5 min. ir seansus ilginti palaipsniui, pridedant po 1–2 minutes (tai galioja ir kitų odos tipų savininkams). Tarp deginimosi seansų rekomenduojama daryti bent 48 val. pertraukas.
  • III (vidutinio šviesumo) ir IV (tamsesnės) odos tipų savininkams deginimosi soliariume procedūromis galima mėgautis ilgiau, nes jų oda praktiškai niekada nenudega, neraudonuoja, greitai ir tolygiai paruduoja. Nepaisant to, pirmasis seansas turėtų trukti ne ilgiau kaip 10 min., o tarp deginimosi seansų rekomenduojama daryti bent 24 val. pertraukas.

Deginimosi trukmė pagal odos tipą

KAIP GREIČIAU ĮDEGTI SOLIARIUME?

Svarbu suvokti, kad greitas ir saugus įdegis neegzistuoja. Neskubėkite įrusti kuo greičiau. Geriau pasitarkite su soliariumų darbuotojais ir iš anksto suplanuokite vizitus, sudarykite lankymosi planą.

Tiesa, ryškesnį įdegio efektą gali padėti pasiekti tam skirti kūno ir veido kremai, aliejai. Įdegį skatinančių priemonių sudėtyje esančios medžiagos, pavyzdžiui, beta-karotinas, skatina greitesnį, ilgiau išliekantį, sodresnio atspalvio įdegį. Spartesniam įdegiui galima išbandyti ir tam skirtus maisto papildus.

KREMAS SOLIARIUMUI – KURĮ PASIRINKTI?

Apsilankymų soliariume metu svarbu naudoti specialiai tam skirtas kūno ir veido priemones. Vienos jų skirtos pasitepti prieš apsilankymą, kitos – po apsilankymo. Soliariumo lankytojams skirti produktai padeda odą sudrėkinti, įdegiui išlikti ilgiau, pasiekti tolygų ir žvilgantį įdegį.

Dalies soliariumo kremų sudėtyje yra bronzantų, skirtų paskatinti greitesnį, tamsesnį ir ilgiau išliekantį įdegį. Dilgčiojantys kremai paprastai skirti tiems, kurie nori, kad greičiau įdegtų kojos. Pasirinkimo įvairovė išties didelė, todėl skirkite laiko asortimentui įvertinti ir pasikalbėkite su soliariumo darbuotojais, kurie tikrai turės, ką rekomenduoti. 

Beje, atsiminkite, kad įprastos odos priežiūros priemonės ar deginimuisi saulėje skirti produktai nėra tinkamas pasirinkimas. Ne pagal paskirtį naudojamos priemonės ne tik nesuteiks norimo efekto, bet veikiamos UV soliariumo spindulių gali sukelti nepageidaujamas odos reakcijas.

Kremas soliariumui

PO SOLIARIUMO RAUDONA ODA. KĄ DARYTI?

Soliariume oda gali nudegti taip pat kaip ir saulėje, todėl svarbu atsižvelgti į savo odos tipą ir pasirinkti saugią deginimosi trukmę. Jei nutiko taip, kad oda paraudo, galioja tos pačios taisyklės kaip ir nudegus saulėje.

Nuraminti sudirgintą odą padės alavijų ir pantenolio kremas ar putos, vėsinimas, prireikus ir uždegimą mažinantys vaistai (pavyzdžiui, ibuprofenas). Žinoma, teks padaryti pertrauką tarp deginimosi seansų, kol oda vėl bus sveika.

KAIP NAUDOTIS SOLIARIUMO KABINA?

Jei soliariumo studijoje lankotės pirmą kartą arba ketinate išbandyti Jums naują soliariumo įrenginį, būtinai pasiteiraukite soliariumo darbuotojo, ką reikia žinoti apie įrenginio valdymą ir jo funkcijas

Nors soliariumo įrenginį įjungti paprasta vos vienu mygtuko paspaudimu, daugelyje jų galima reguliuoti lempų intesyvumą skirtingose kūno srityse, muzikos garsą, įjungti ar išjungti vėjelį, dulksnos purškimą ir kt.

Beje, seanso trukmę reguliuoja soliariumo darbuotojai, todėl galite atsipalaiduoti – įrenginys išsijungs automatiškai pagal iš anksto sutartą deginimosi trukmę.

Soliariumo kabina

KAIP PASIRUOŠTI APSILANKYMUI SOLIARIUME?

Susiradus poreikius tenkinančią soliariumų studiją, prieš pirmą apsilankymą soliariume rekomenduojama gydytojo konsultacija. Su gydytoju aptariami vartojami vaistai, sveikatos problemos, hormonų sutrikimai, kiti nusiskundimai, dėl kurių deginimosi seansų soliariume reikėtų vengti ar netgi juose visai nesilankyti.

Keli patarimai, kaip pasiruošti apsilankymui soliariume:

  • namuose nusiprausti po dušu, naudojant švelnią drėkinamąją dušo želę/prausiklį;
  • kad įdegis būtų tolygus ir ilgiau išliktų, rekomenduojama pasidaryti kūno šveitimą;
  • po dušo netepti kūno losjonais, maitinamaisiais kremais, taip pat vaistiniais preparatais, nesikvėpinti;
  • norint greitesnio, gražaus ir tuo pačiu saugaus įdegio, įsigykite iš anksto specialių deginimuisi soliariume skirtų kokybiškų priemonių, kurios skatins, spartins ir stiprins įdegį, lygins netolygiai įdegančias vietas, suteiks odai spindesio, „užfiksuos“ įdegį.

KAIP DEGINTIS SOLIARIUME?

Turime rekomendacijų ir pačiam deginimosi seansui:

  • atvykite į soliariumų studiją be makiažo arba nusivalykite makiažą jau atvykus;
  • nusirenkite ir nusiimkite visus papuošalus;
  • kruopščiai ištepkite kūną bei veidą saugiam deginimuisi soliariume skirtomis priemonėmis;
  • jei ant kūno yra didesnių apgamų, juos reikėtų uždengti arba patepti specialiomis apsauginėmis priemonėmis;
  • dengti rekomenduojama ne tik plaukus, bet ir randus, tatuiruotes (jos gali blukti, taip pat gali grėsti alerginė reakcija), moterims – krūtis;
  • kadangi deginimasis soliariume sausina plaukus, juos rekomenduojama pridengti.

Svarbi detalė – soliariumo akiniai, kuriuos deginimosi metu naudoti būtina. Juos rasite soliariumo studijose. Taip pat rekomenduojama pridengti randus, didesnius apgamus ir tatuiruotes, kadangi UV spinduliai gali blukinti rašalą. Įsitaisykite patogiai, uždarykite soliariumo kabinos duris ir mėgaukitės keliomis minutėmis šilumos ir šviesos kupino poilsio.

Soliariumo akiniai

KAIP PRIŽIŪRĖTI ODĄ PO DEGINIMOSI SOLIARIUME?

Po deginimosi seanso būtina odą pamaitinti drėkinamuoju losjonu, o jei po soliariumo oda parausta – raminamąja priemone su vitaminais A, E, pantenoliu. Pasideginus soliariume tą pačią dieną negalima degintis saulėje, taip pat nerekomenduojama eiti į pirtį – reikia leisti odai pailsėti.

KOKIA APSILANKYMO SOLIARIUME KAINA?

Nors apsilankymo soliariume kaina skirtinguose miestuose ir salonuose gali ženkliai skirtis, paprastai minutės kaina yra nuo 0,50 iki 1,5 €. Paprastai įsigijus abonementą apsilankymai soliariume kainuoja mažiau.

Tiesa, minutės kaina net ir tame pačiame salone gali skirtis dėl soliariumo įrenginio modernumo, lempų kiekio, jų išsidėstymo, papildomų komfortą teikiančių funkcijų, pavyzdžiui, vėdinimo, dulksnos purškimo, aromaterapijos, garso sistemos, patogios šviesos intensyvumo valdymo sistemos ir kt.

KAIP PASIRINKTI SOLIARIUMŲ STUDIJĄ?

Soliariumo paslaugas teikiančių įstaigų Lietuvos rinkoje labai daug, tačiau labai svarbu atsirinkti patikimas ir kokybiškas paslaugas teikiančias vietas. Renkantis studiją nereikėtų gailėti laiko informacijos paieškoms internete, labai praverčia ir pažįstamų lojalių soliariumo lankytojų (draugų, šeimos narių, kolegų) atsiliepimai bei rekomendacijos.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokia įranga pasirinktame soliariume naudojama – ji turi būti profesionali, atitinkanti saugumo reikalavimus bei nuolat tikrinama. Kaip naudotis soliariumu ir kaip degintis soliariume, papasakos studijos konsultantai.

Beta.lt komandos merginos rekomenduoja rinktis šias studijas:

Beje, soliariumo abonementas – gera dovana moterims, antrai pusei, sesei, draugei, mamai ar net tėčiui, daug dėmesio skiriančiam savo išvaizdai.

Neverta taupyti ir rinktis abejotinos reputacijos soliariumų studiją. Tinkamai neprižiūrima įranga, laiku nekeičiamos lempos, pažeidžiami higienos ir saugumo reikalavimai yra per didelė rizika net ir labai taupantiems asmenims.

Įdegis soliariume

GALIMA SOLIARIUMO ŽALA

Laikas, praleistas soliariume, gali būti labai malonus ir naudingas, tačiau, kaip ir bet kurioje kitoje srityje, saikas yra itin svarbu. Nesaikingas deginimasis gali turėti neigiamų padarinių sveikatai ir grožiui.

Jei per dažnai ir/ar per ilgai lepinamasi ultravioletine šviesa, susiduriama su tam tikra rizika. Labai svarbu įvertinti galimus šalutinius poveikius, neprarasti sveiko proto, saiko pojūčio, blaiviai vertinti savo odos būklę ir netapti priklausomu nuo dirbtinį primenančio tamsaus įdegio (o taip tikrai būna!).

DEGINIMOSI SOLIARIUME TRŪKUMAI IR RIZIKOS

  • Didesnė rizika susirgti melanoma (odos vėžiu). Intensyvi UVA spinduliuotė didina riziką susirgti odos vėžiu. Tai ypač aktualu šviesaus odos tipo asmenims ir turintiems daug, didelių ar įtarimą keliančių apgamų.
  • Spartesni odos senėjimo procesai. Kosmetologai ragina gerai pagalvoti, ar apsilankymai soliariume išties yra reikalingi. Pernelyg dažnai lankantis soliariume ir ilgai deginantis ryškėja pigmentacija, strazdanos ir kapiliarai. Sparčiau soliariumo šviesoje sausėjančioje odoje greičiau ima matytis raukšlelės, prarandamas odos spindesys ir elastingumas.
  • Psichologinė priklausomybė nuo įdegusio kūno. Akys greitai pripranta prie įdegio, todėl visada yra rizika perlenkti ir soliariume lankytis pernelyg dažnai. Jei sunku patiems pastebėti, ar esate jau pakankamai įdegę, paklauskite draugų ar šeimos narių. Dažnai iš šalies geriau matyti, kada jau gana.
  • Finansinės išlaidos. Skirtingai nei deginimasis saulėje, apsilankymai soliariume kainuoja. Nors vienos minutės kaina soliariume nėra didelė, reguliariai lankantis išlaidos vis tik gali susidaryti nemažos.
  • Norimam įdegiui pasiekti gali prireikti laiko. Pradėjus lankytis soliariume gali būti nekantru sulaukti norimo rezultato. Tai ypač aktualu tada, kai norima įdegti prieš svarbią progą, pavyzdžiui, atostogas, vestuves, fotosesiją ar kt. Svarbu neskubėti, daryti reikiamas pertraukas, laikytis saugaus tvarkaraščio ir deginimosi trukmės.
  • Reikia naudoti papildomas odos priežiūros priemones. Kaip deginantis saulėje būtina naudoti kremą nuo saulės su SPF, taip ir soliariume svarbu naudoti odą apsaugančias ir tolygesnį įdegį užtikrinančias priemones. Išsirinkite tas, kurios labiausiai atitinka jūsų poreikius ir finansines galimybes.
  • Odos sausumo pojūtis. Turėkite omenyje, kad lankydamiesi soliariume turėsite daugiau dėmesio skirti odos drėkinimui. Tik tinkamai prižiūrima oda bus ne tik dailiai įrudusi, bet ir atrodys sveika ir jaunatviška.

Soliariumo abonementas nuolatiniam įdegiui

SOLIARIUME LANKYTIS NEREKOMENDUOJAMA/DRAUDŽIAMA*:

  • 1-ojo odos tipo asmenims, kurių oda labai šviesi ir jautri;
  • asmenims, jaunesniems nei 18 metų (jaunesniems reikalinga suaugusiojo palyda arba tėvų/globėjų leidimas);
  • vartojantiems antibiotikus, raminamuosius, antidepresantus, jautrumą šviesai sukeliančius, hormoninius vaistus ir pan.;
  • tiems, kurių šeimoje yra/buvo sergančių odos vėžiu;
  • turintiems didelių arba daug mažų apgamų;
  • sergantiems peršalimo, infekcinėmis, skydliaukės, širdies, kraujagyslių sistemos ir odos ligomis (pvz., dermatitu), diabetu, bronchine astma, ateroskleroze;
  • ant kūno turintiems didelių tatuiruočių;
  • nėštumo ir žindymo metu.

*Dėl visų šių priežasčių prieš pradedant lankytis soliariume pirmiausia rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Kiekvienas turi laisvę rinktis – degintis soliariume ar ne. Svarbiausia žinoti, kaip tai teisingai daryti ir neužtrukti kabinoje per ilgai – svarbiausia yra saikas.

Be to, šokoladinis įdegis nebemadingas, tad persistengti tikrai nereikia. Ne veltui liaudyje sakoma: geriau mažiau negu per daug! :) Šis posakis tinka visoms kūno grožį puoselėjančioms procedūroms.

O JŪS, AR LANKOTĖS SOLIARIUME?

Įdomu, kokia Jūsų patirtis: kaip dažnai lankotės, kiek laiko soliariumo kabinoje dažniausiai užtrunkate, ar pastebėjote kokius nors odos pokyčius, ar esate patenkinti ir pan.? O gal manote, kad soliariumo įdegis nebemadingas ir poreikio lankytis soliariume neturite? 

Būsime dėkingi, jei komentarų skiltyje papasakosite daugiau. Laukiame Jūsų nuomonių ir komentarų šia daugeliui aktualia tema!

Tobulas įdegis soliariume

Straipsnio autorius(-ė) Sigita, Beta.lt bloger'ė
16 8

Justina...
Soliariume nesideginu, nes mano oda labai šviesi... Vasarą ilgai pabuvus saulėje parausta, vėliau lupasi... Tiesa, soliariume lankyti yra tekę ruošiantis šventei, bet jau seniai. Nors pati deginti nelabai galiu, bet visada su "baltu" pavydu nužvelgiu tamsesnio gymio ar dailiai įdegusius žmones. Man lengvas įdegis yra gražu!
10mėn
Atsakyti
addReaguoti
addReaguoti
1
Kotryna...
Aš pati naudojuosi Sachara paslaugomis, norėčiau gal platesnio paslaugų teikėjų pasirinkimo, bet man lokacija patogi, plius betoj gaunami abonementai tikrai padeda sutaupyti. Ir daug geriau pabūti 10 min soliariume, nei kad pusę dienos lauke ant saulės.. :)
10mėn
Atsakyti
addReaguoti
addReaguoti
1
XXXX...
Tikrai niekad soliku nerekomenduoju - turiu tokia sudegusia drauge, kad net baisu ziureti. Paciai tikrai nevilioja svilinti savo odos, kaip tik reikia myleti ir saugoti - o cia jau gaunasi zalojimas. As visomis keturiomis pries nenaturalu idegi.
9mėn
Atsakyti
addReaguoti
addReaguoti
Algina...
@XXXX Na jau čia ir komentaras Jūsų..laisva Lietuva, laisvi žmonės. Kiti eina labai trumpam į soliariumus - tiesiog sveikai įrusti, nebūtina juk kepintis kaip vištai orkaitėje. Turėtumėt palikti reikšti laisvai savo nuomonę, o ne piršti tik neigiamus atsiliepimus. Suaugę žmonės visi gali leisti sau apsispręsti. Netirštinkite spalvų.
8mėn
Atsakyti
addReaguoti
addReaguoti
Turkija...
Geriausias soliariumas yra Turkija ir taskas. Nuvaziuoji viena kart i metus, nudegi graziai ir gyveni gerai. Ner cia ko laiko gaisti su tais soliariumais jusu.
8mėn
Atsakyti
addReaguoti
addReaguoti
Lukrecija...
Mes su drauge mėgstam susitikusios nueiti į soliariumą. Tai gaunasi kartas per mėnesį po kokias 5-7 min. ir viskas. Labai patinka, bet ir nekeliame sau pavojaus. Nėra sveikas dalykas, jei piknaudžiauji, o jei su saiku tai manau ir gerų dalykų gauni
21d
Atsakyti
addReaguoti
addReaguoti
1
Erika G....
Į soliariumą einu plius minus 1-2 k. per savaitę, užtrunku iki 10-15 min. Ne dėl to, kad būčiau įdegusi, bet daugiau dėl sveikatos priežasčių... Turiu psoriazę, o soliariumas labai padeda suvaldyti šios ligos bjaurius simptomus. Poveikį jaučiu. Ne veltui sako, kad saulė psoriazę gydo.
16d
Atsakyti
addReaguoti
addReaguoti
1
Lina...
Nejuokai čia.. turėjau D vitamino stoką visišką ir pradėjau kartais nueiti į soliariumą, vartoti D vitamino papildus, antra pusė tik papildus vartojo. Tai mūsų abiejų tyrimai buvo kitokie, mano D vitaminas labai greitai atsistatė. Čia būtina yra kiekvienam lietuviui išsitirti D vitaminą nes galima prisižaisti. O malonus dalykas tas soliariumas...
20h
Atsakyti
addReaguoti
addReaguoti
Turi ką pasakyti? Komentuok čia:

Beta pasiūlymai:

TOP pasiūlymas
Soliariumo abonementas ELITSUN studijoje + DOVANA
Nuo
13 €
15 €
1 asmuo
6 mėnesiai
TOP pasiūlymas
SACHARA soliariumo abonementas
Nuo
26 €
32 €
1 asmuo
3 mėnesiai
Straipsnių autoriai
Kartais rašyti sekasi lengviau, kartais sunkiau, bet visai nerašyti aš negaliu - tai mano kraujyje. Noriu, kad skaitydami mano tekstus žmonės jaustųsi, lyg su jais kalbuosi prie kavos puodelio!
Beta.lt bloger'ė
Skonių Fiestos blog'o skilties autorė
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Viena tų keistuolių, kurie dirba kūrybinį darbą, tačiau gyvenime mėgsta laikytis taisyklių ir rutinos. Visgi šį paradoksą esu linkusi vadinti savo tobulos kasdienybės receptu.
Beta.lt bloger'ė
"Gyvenu aistra kelionėms ir meile padėti žmonėms surasti jų svajonių atostogas. Jau 14 metų nardau turizmo vandenyse, tad dalinuosi savo žiniomis ir patyrimais su Beta Travel bendruomene."
Beta.lt bloger'ė
Su malonumu „kepu“ tekstus ir pyragus. Tik pyragus barstau cukraus pudra, o naujai „iškeptus“ tekstus – taškais, kableliais, brūkšniais... Svarbu, kad jie būtų gramatiškai taisyklingi, vizualiai tvarkingi, verbališkai turtingi, lengvai skaitomi, paveikūs.
Beta.lt bloger'ė
Esu portugalas. Girdėjau, kad taip Lietuvoje yra vadinami vilniečiai. Baigiau architektūrą, kurios pagrindinius principus (struktūra, vidaus ir išorės sintezė, harmonija su aplinka) bandau pritaikyti internete.
Beta.lt bloger'is
Talentingų kūrėjų pagalba keliu mūsų tinklaraštį į aukštumas, nes tikiu jo svarba. Daugelis mane vadina fėja, nežinau ar dėl rūpestingo būdo, ar dėl užaugusių sparnų.
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė, kūrusi straipsnius apie aktualiausias temas ir skyrusi daug dėmesio patarimams.
Beta.lt bloger'ė
„Kiekviena kelionė yra nuotykis, papildantis brangią prisiminimų kolekciją. Kviečiu leistis į šiuos nuotykius kartu su manimi.“
Beta.lt bloger'ė
Mūsų pirmoji tinklaraštininkė, lietuvių kalbos ekspertė.
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Beta.lt bloger'ė
Nieko nerasta
BŪK PIRMAS!
Kurį pasieks šie pasiūlymai:
  • Nauji / specialūs
  • Riboto kiekio
  • Slapti
  • Paskutinės minutės
Sekite mūsų naujienas čia: