Erkinis encefalitas – pavojinga ir klastinga liga, kurią sukelia pavasarį kartu su gamta po žiemos miego pabundančios kraujasiurbės siaubūnės – erkės. Tiesa, ne kiekviena erkė gali sukelti šią ligą, tačiau net ir vienintelė gyvenime nepastebimai įsisiurbusi erkė gali „padovanoti" nepagydomą Laimo ligą ir klastingąjį erkinį encefalitą. Ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje sergamumas šiomis ligomis ypač didelis, todėl labiau saugoti save derėtų kiekvienam. Ir visai nesvarbu, kiek laiko praleidžiate gamtoje: erkės tyko visur ir įsisiurbti gali netikėtai net ir mieste. 

 

KLASTINGASIS ERKINIS ENCEFALITAS – PAVOJUS IR VAIKAMS, IR SUAUGUSIESIEMS 

Erkinis encefalitas yra klastinga centrinės nervų sistemos liga, kurią sukelia erkinio encefalito virusas. Virusinis užkratas plinta įsisiurbus užkrėstai Ixodes ricinus erkei arba nimfai – šios rūšies erkės knibžda visuose Lietuvos rajonuose. Erkinis encefalitas žmogų dažniausiai pakerta staiga, pasireiškus stipriai išreikštiems gripui būdingiems simptomams. Dažniausiai pasireiškiantys simptomai: kaulų, raumenų, galvos, sąnarių ir pečių skausmas, kūno raumenų maudimas, šaltkrėtis, silpnumas, nuovargis, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, aukšta temperatūra, kosulys, dusulys.

 

Ligos klasta slypi tame, kad erkinio encefalito simptomai yra nepastovūs ir tarsi „banguoja": savaitę ar ilgiau jaučiamasi blogai, tuomet simptomai tarsi išvyksta ir jaučiamas pagerėjimas. Tačiau tai dar nereiškia, kad liga pasitraukė... Jei organizmo imuninė sistema sėkmingai atlaiko viruso atakas, tuomet erkinis encefalitas neperauga į komplikuotą antrą fazę ir žmogus pasveiksta. Vis dėlto, jei prasideda antroji encefalito fazė, ligoniui vėl pasireiškia jau minėti simptomai, lydimi aukštos temperatūros, skausmo, stipraus prakaitavimo ir sąmonės, orientacijos bei mąstymo sutrikimų. Tai reiškia, kad liga paūmėjo ir įgavo meningitinę encefalito formą. Ši komplikacija yra labai pavojinga žmogaus sveikatai ir netgi gyvybei, nes išties daug atvejų baigiasi mirtimi.

 

Erkinis encefalitas pavojingas visiems, nepriklausomai nuo amžiaus ar lyties, – ir vaikams (20 % sergančiųjų), ir suaugusiesiems (serga dažniau nei vaikai). Ypač didelė rizika užsikrėsti kyla tiems, kurie daug laiko praleidžia gamtoje, taip pat miškuose ir laukuose besidarbuojantiems žmonėms, ūkio darbininkams, žemdirbiams, iškylautojams, turistams, bėgikams, orientacininkams ir kitiems sportuojantiems lauke, grybautojams, uogautojams, malkautojams ir pan. Beje, ar žinojote, kad erkiniu encefalitu užsikrėsti galima ne tik įsisiurbus erkei, bet ir vartojant termiškai neapdorotą pieną ar jo produktus?! Taigi, būkite atsargūs ir atidūs!

 

EFEKTYVI PREVENCINĖ PRIEMONĖ – SKIEPAI NUO ERKINIO ENCEFALITO 

Statistika byloja, kad mirštamumas nuo erkinio encefalito siekia iki 4 %. Tie, kurie persirgo erkiniu encefalitu, įgauna laikiną imunitetą šiai ligai, tačiau kone trečdalis žmonių nepasveiksta ir ilgai jaučia nemalonius ligos padarinius, tokius kaip: sutrikusi dėmesio koncentracija, miego sutrikimai, galvos skausmai, migrena, padidėjęs jautrumas, elgesio pokyčiai, net paralyžius ar neįgalumas. Deja, kad ir kokia pažangi būtų medicina, efektyvaus specifinio gydymo, nukreipto prieš erkinio encefalito sukėlėją, nėra. Dažniausiai taikomas tik simptominis būklę lengvinantis gydymas.

 

Vis dėlto, yra vienintelis patikimas būdas užkirsti kelią erkiniam encefalitui – tai efektyvūs skiepai nuo erkinio encefalito. Vakcinos efektyvumas siekia net 98 %. Taigi, norint pasiskiepyti nuo erkinio encefalito, nereikia laukti vasaros, nes erkės tampa aktyvios, kai vidutinė paros oro temperatūra pasiekia 6–7 laipsnius šilumos. Taigi, akivaizdu, kad pavojus sveikatai jau gresia... Skiepytis galima ištisus metus, tačiau geriausia skiepais pasirūpinti žiemą arba ankstyvą pavasarį, kol erkės dar nepabudę ir yra pasyvios. Apsauginis imunitetas vieneriems metams susidaro gavus dvi vakcinos dozes. Tiesa, reikėtų nepamiršti, kad skiepijama tik nuo erkinio encefalito, o skiepų nuo Laimo ligos nėra.

 

KADA SKIEPYTIS IR KUR SKIEPYTIS?

Skiepus nuo erkinio encefalito galima gauti visose tiek privačiose, tiek valstybinėse sveikatos priežiūros įstaigose Klaipėdoje, Šiauliuose, Utenoje, Panevėžyje ir kituose miestuose visoje Lietuvoje. Beje, Vilnius, Kaunas, Klaipėda – tai tik keletas tų miestų, kuriuose sergamumas itin didelis. Kad visiems būtų paprasčiau ir greičiau, pasiskiepyti galima ir vaistinėse – nereikia ilgai laukti eilėse prie skiepų kabineto, be to, nereikalingas ir šeimos gydytojo siuntimas.

 

Erkinio encefalito vakcina galima skiepyti įvairaus amžiaus vaikus: mažieji nuo 1 iki 6 metų skiepijami vaikams ir kūdikiams skirta vakcina, o vyresni nei 16 metų paaugliai skiepijami suaugusiems skirta vakcina. Vakcina apsaugos, o ne pakenks ir maitinant (žindymo metu). Tiesa, jei sunku atsiminti, kas kiek laiko reikia skiepytis, susigaudyti padės nemokamai išduodamas skiepų nuo erkinio encefalito pasas/pažymėjimas, kuriame yra skiepų grafikas, aprašyti terminai ir sužymėti intervalai, primenantys, kas kiek laiko reikia skiepytis. 

 

Paprastai skiepijama pagal dvi schemas: žiemą – įprastu būdu, o šiltuoju metų laiku rekomenduojama skiepytis pagal pagreitintą skiepijimo schemą. Įprastu būdu antroji vakcinos dozė gaunama po pirmosios praėjus 1–3 mėn. (14–90 d.), o trečioji dozė – praėjus 10–12 mėn. po antrosios. Skiepijant pagreitintu būdu, antroji dozė suleidžiama po pirmosios praėjus 2 savaitėms, o toliau laikomasi įprastinės schemos. Praėjus 3 metams rekomenduojama palaikomoji dozė, kitos – kas 5 metai (vyresniems nei 60 metų žmonėms – kas 3 metai).

 

Po pirmųjų dviejų vakcinų įgyjamas apsauginis imunitetas trunka vienerius metus. Apsauginio imuniteto trukmę gali pratęsti tik trečioji injekcija. Tyrimais įrodyta, kad daugiau nei 95 proc. vakcinuotų asmenų įgyja visišką apsauginį imunitetą – taigi, skiepai nuo erkinio encefalito tikrai veiksmingi. Retais atvejais gali pasireikšti ir pašalinis poveikis, pvz.: paraudimas, patinimas ar skausmas dūrio vietoje, lengvas karščiavimas.

 

PATARIMAI, KAIP IŠVENGTI ERKIŲ IR KĄ DARYTI ERKEI ĮSISIURBUS?

Išvengti erkių įsisiurbimo gali padėti specialūs repelentai, tinkama apranga ir avalynė bei atidumas. Einant į lauką ar planuojant daugiau laiko praleisti gamtoje reikėtų vilkėti kuo uždaresnius ir daugiau kūno dengiančius šviesių spalvų drabužius bei vengti pamiškių, aukštų žolių ir pievų. Žengiant į pievą ar mišką, kelnių klešnes reikėtų sukišti į batus arba į kojines, rankogaliai turi būti prigludę prie riešų, o apykaklė prigludusi prie kaklo ir sandariai užsegta. Nereikėtų pamiršti  ir galvos apdangalo bei cheminių repelentų, padedančių atbaidyti kraujasiurbes erkes. Be to, būnant miške, parke ar sode, nerekomenduojama sėdėti ar gulėti ant žolės, o grįžus iš lauko būtina persirengti, nusiprausti ir atidžiai apžiūrėti visą kūną – nuo galvos iki kojų.

 

Jei erkė vis dėlto įsisiurbė, nereikia pulti į paniką: ją reikia kuo greičiau ištraukti stipriai suėmus pirštais, nagais arba pincetu, taip pat galima kreiptis į medicinos įstaigą. Ištraukus erkę, įkandimo vietą galima nuplauti vandeniu ir muilu, dar geriau būtų dezinfekuoti spiritine priemone. Beje, nepamirškite pasižymėti ir įsiminti įkandimo dieną – užsikrėtus gali prireikti šios informacijos. Kaip bebūtų, galimybę gyventi ramiau suteiks tik skiepai nuo erkinio encefalito!

 

Net ir vienos vienintelės erkės įkandimas gali būti lemtingas, tad užbėkite pavojams už akių ir pasiskiepykite laiku – tam, kad į ligos patalą nepaguldytų klastingasis erkinis encefalitas. Žinoma, pravers ir Beta.lt kuponas arba dovanų čekis – juos įsigijus SVEIKATOS kategorijos ir kitoms paslaugoms bus pritaikyta fantastiška akcija, o tai reiškia kad bus gerokai pigiau. Tikrai verta įsigyti ir dovanoti artimiesiems – juk Beta.lt pasiūlymai nenuvilia ir padeda sutaupyti!

 

Kiek laiko galioja sveikatos paslaugų kuponai?add

Sveikatos paslaugų kupono galiojimo laikas yra nurodytas pasiūlymo apraše ir sąlygose. Dažniausiai tokie sveikatos paslaugų kuponai galioja 1, 3 arba 6 mėnesius. Jeigu turimas sveikatos paslaugų kuponas Jums buvo padovanotas, tuomet jis galioja 12 mėnesių nuo pirkimo datos. Informuojame, kad perkant Vartotojui, prisiregistravusiam prie beta.lt LOJALUMO PROGRAMOS, yra suteikiama galimybė atgauti dalį sumokėtos sumos. Visais Jums rūpimais klausimais skambinkite telefonu: 8 5 207 3000 arba kreipkitės el. paštu: pagalba@beta.lt. Darbo laikas: I-V: 9.00 – 19.30 val.

Ar galima pratęsti kupono galiojimo laiką?add

Kupono galiojimo laiką galima pratęsti. Tai GALIMA ATLIKTI NEMOKAMAI likus 2 savaitėms iki kupono galiojimo pasibaigimo datos. Galimas kupono pratęsimo laikas yra nurodytas kupono sąlygose. Jeigu Jums šios informacijos surasti nepavyko, kreipkitės į BETA.LT Klientų aptarnavimo skyrių telefonu: 8 5 207 3000 arba el. paštu: pagalba@beta.lt. Darbo laikas: I-V: 9.00 – 19.30 val. Informuojame, kad perkant Vartotojui, prisiregistravusiam prie BETA.LT LOJALUMO PROGRAMOS, yra suteikiama galimybė atgauti dalį sumokėtos sumos. Atgaunamos sumos dydis visada nurodomas pasiūlymo informacijoje.

DOVANOS
POILSIS
KELIONĖS
PRAMOGOS
RESTORANAI
GROŽIS
SVEIKATA
PASLAUGOS
Velykinės dovanos Dovanų rinkiniai Dovanų rinkiniai moterims Šventiniai dovanų rinkiniai Gurmaniški dovanų rinkiniai Dovanų rinkiniai vyrams Dovanų rinkiniai Kalėdoms Dovanos vyrams Dovanos tėčiui Bernvakario dovanos Dovanos draugui Dovanos kolegai Verslo dovanos vyrams Vyrų dienos dovanos Dovanos moterims Dovanos mamai Mergvakario dovanos Dovanos draugei Dovanos kolegei Dovanos vaikams Aktyvios pramogos vaikams Pramogos su gyvūnais Dovanos 7 metų vaikams Kalėdinės dovanos 10 metų vaikams Dovanos 2 metų vaikui Gimtadienio dovanos Gimtadienio dovanos vyrams Gimtadienio dovanos moterims Gimtadienio dovanos vaikams Gimtadienio dovanos senjorams Gimtadienio dovanos draugei Gimtadienio dovanos mamai Gimtadienio dovanos merginai Dovana 30 metų proga Vestuvių dovanos Dovanos jauniesiems Vestuvių metinių dovanos Sužadėtuvių dovanos Dovanų idėjos BETA rekomendacijos Restoranų gidas Grožio gidas Dovanos šeimai Dovanos mamai Dovanos močiutei Dovanos poroms Prabangios dovanos Prabangios dovanos vyrams Moters diena Dovanos dviems Dovanos iki 30 EUR Dovanos nuo 30 iki 50 EUR Dovanos nuo 50 EUR ir daugiau TOP Dovanos Dovanos krikštatėviams Dovanos krikštynoms Dovanos sesei Dovanos broliui Dovanos boso dienai Ekstremalios dovanos Dovanos žmonai Dovanos tėvo dienos proga Valentino dienos dovanos Romantiška vakarienė dviem Romantiškas poilsis dviem Saldžios dovanos Valentino dienos dovanos JAI Valentino dienos dovanos JAM Romantiškas poilsis dviems su sukūrine vonia Romantiškas poilsis dviems Palangoje Romantiškas poilsis dviems Druskininkuose Romantiškas poilsis dviems Vilniuje Romantiška nakvynė dviems Kaune Romantiškas poilsis dviems Trakuose Romantiškos kelionės dviems Valentino dienos vakarienė Valentino dienos vakarienė Vilniuje Romantiška vakarienė Klaipėdoje Saldžios dovanos Valentino dienai Romantiška nakvynė dviems Klaipėdoje Romantiška vakarienė Palangoje Romantiška vakarienė Kaune Romantiška vakarienė Vilniuje Romantiška vakarienė Televizijos bokšte Romantiška vakarienė Panevėžyje Romantiška vakarienė Šiauliuose Romantiška nakvynė dvare Romantiškos dovanos vyrui Dovana mylimam vyrui Dovanos mylimajai Romantiškos dovanos Romantiškos dovanos dviems Seksualios dovanos Seksualios dovanos moterims Seksualios dovanos vyrams Dovanos Vilniuje Dovanos Kaune Dovanos Klaipėdoje Dovanos Palangoje Dovanos Birštone Dovanos Druskininkuose Dovanos Trakuose Parduotuvių čekiai Dovanos senjorams Dovanos merginai Dovanos vaikinui Dovana vaikinui gimtadienio proga Dovanos tėvams Dovanos tėvams per vestuves Dovanų kuponai Dovanos jauniesiems Dovanos dukrai Dovanos draugui Dovanos paaugliams Dovanos mokytojams Dovanos darbuotojams Dovanos auklėtojai Kalėdinės dovanos Kalėdinės dovanos vyrams Kalėdinės dovanos moterims Kalėdinės dovanos vaikams Kalėdinės dovanos senjorams Kalėdinės dovanos mamai Kalėdinės dovanos vaikams Kalėdinės dovanos šeimai Kalėdinės dovanos merginai Kalėdinės dovanos paaugliams Kalėdinės dovanos vaikinui Kalėdinės dovanos tėvams Kalėdinės dovanos mergaitėms Kalėdinės dovanos draugei Kalėdinės dovanos poroms Kalėdinės dovanos tėčiui Kalėdinės dovanos sesei Kalėdinės dovanos berniukams Kalėdinės dovanos žmonai Kalėdinės dovanos mokytojai Kalėdinės dovanos močiutei Kalėdinės dovanos uošviams Kalėdinės dovanos darbuotojams Skanios dovanos Kalėdoms Praktiškos Kalėdinės dovanos Dovanos mergaitėms Dovanos 11 metų mergaitėms Dovanos berniukams Dovanos liudininkams Dovanos seneliui Dovanos žvejui Dovanos krikšto mamai Mamos dienos dovanos Dovanos mokytojų dienos proga Dovanos kūdikiams Dovanos
Savaitgalio poilsis Savaitgalio poilsis dviems Savaitgalio poilsis šeimai Savaitgalis prie ežero Savaitgalio poilsis Birštone Savaitgalis Rygoje dviem Savaitgalio poilsis Palangoje Savaitgalio poilsis Druskininkuose Savaitgalis Palangoje dviem Poilsis Birštone dviem savaitgalį Savaitgalio kruizas Poilsis su vaikais Poilsis su vaikais Lietuvoje Poilsis su vaikais Druskininkuose Poilsis su vaikais Palangoje Poilsis su vaikais prie jūros Poilsis šeimai Poilsis Anykščiuose šeimai Poilsis šeimai Trakuose Poilsis šeimai Birštone Poilsis Šventojoje su vaikais Poilsis Plateliuose su vaikais Poilsis Nidoje su vaikais Poilsis Jūrmaloje šeimai Poilsis Liepojoje šeimai Poilsis šeimai su SPA Poilsis šeimai sodyboje SPA poilsis Viešbučiai su SPA Viešbučiai su SPA Vilniuje Viešbučiai su SPA Palangoje Spa Vilniuje dviems Spa pasiūlymai dviems Viešbučiai Birštone su spa Viešbučiai Nidoje su spa Viešbučiai Šventojoje spa Viešbučiai Jūrmaloje su spa Viešbučiai su spa Lietuvoje Druskininkų viešbučiai su spa SPA poilsis vienam Spa dviems su nakvyne Sanatorijos Sanatorijos Birštone Sanatorijos Palangoje Sanatorijos Druskininkuose Sanatorijos Šventojoje Sanatorijos Kaune Sanatorijos Klaipėdoje Sanatorijos vaikams Sanatorijos senjorams Poilsis kurorte Poilsis Druskininkuose Poilsis Birštone Poilsis Šventojoje Poilsis Palangoje Poilsis kaime Poilsis Drevernoje Poilsis Vištytyje Poilsis Rusnėje Poilsis Kintuose Poilsis Giruliuose Poilsis Kernavėje Poilsis Nemirsetoje Poilsis Žemaitijoje Poilsis dviem Nidoje Poilsis senjorams Palangoje Poilsis Karklėje Poilsis mieste Poilsis Vilniuje Poilsis Kaune Poilsis Klaipėdoje Poilsis Molėtuose Poilsis Biržuose Poilsis gamtoje Poilsis sodyboje Poilsis miške Poilsis nameliuose Poilsis Plateliuose Poilsis jurtose Poilsis namelyje medyje Poilsis gamtos apsuptyje Poilsis kaime Poilsis užsienyje Poilsis vienam Poilsis dviem Pušynas Corner Hotel Pušynė Panorama Hotel Galia Radisson Blu Hotel Lietuva Gamtos Perlas Hilton Garden Inn Vilnius Ibis Kaunas Centre Neringa Hotel Vytautas Mineral SPA Park Inn By Radisson Vilnius Airport SPA Vilnius Druskininkai Mingės egzotika Ramios bitės Radisson Blu Royal Astorija Žilvinas Hotel Palanga Grand Baltic Dunes Harmony Park Dainava Gradiali Gradiali Best Baltic Central Druskininkai Amberton Green Apartments Eglės sanatorija De Lita Tulpės sanatorija Oro Dubingiai Auksinės kopos Vilnius Grand Resort Amberton Green SPA Druskininkai Victoria Hotel Kaunas Draugystės sanatorija Rąžė viešbutis Palangoje, dovanų kuponai - Beta.lt Margis SPA Radisson Hotel Kaunas Amsterdam Plaza UPA Medical SPA Gabija EGO SPA Europa Royale Druskininkai Prie parko Sanatorija Druskininkuose Palangos Linas Palangos žuvėdra Kaunas Hotel METROPOLIS Royal SPA Residence Best Baltic Palanga Vanagupė Aurora Hotel Klaipėda Goda Versmė sanatorija Palangos vėtra Bistrampolio dvaras Atostogų parkas Grand SPA Lietuva Energetikas Poilsis
Paskutinė minutė Viskas įskaičiuota Paskutinės minutės kelionės į Egiptą Paskutinės minutės kelionės į Turkiją Paskutinės minutės kelionės autobusu Poilsinės kelionės Kelionės su vaikais Novaturo kelionės Itaka kelionės TUI kelionės Coral travel kelionės Kelionės į Artimuosius Rytus Kelionės į Afriką Kelionės į Aziją Kelionės į Australiją Kelionės į Turkiją Kelionės į Stambulą Kelionės į Antaliją Kelionės į Alaniją Kelionės į Beleką Kelionės į Kemerą Kelionės į Sidę Kelionės į Bodrumą Kelionės į Graikiją Kelionės į Kretą Kelionės į Rodą Kelionės į Zakintą Kelionės į Tasos Kelionės į Santorinį Kelionės į Korfu Kelionės į Chaniją Kelionės į Graikijos salas Kelionės į Bulgariją Kelionės į Kiprą Kelionės į Egiptą Kelionės į Šarm el Šeichą Kelionės į Hurgadą Kelionės į Marsą Alamą Kelionės į Luksorą Kelionės į Karalių slėnį Kelionės į Ispaniją Kelionės į Barseloną Kelionės į Ibizą Kelionės į Tenerifę Kelionės į Gran Kanariją Kelionės į Fuerteventūrą Kelionės į Kanarų salas Kelionės į Ispanijos salas Kelionės į Italiją Kelionės į Romą Kelionės į Milaną Kelionės į Veneciją Kelionės į Siciliją Kelionės į Neapolį Kelionės į Sakartvelą Kelionės į Prancūziją Kelionės į Paryžių Kelionės į Nicą Kelionės į Portugaliją Kelionės į Madeirą Kelionės į Funšalį Kelionės į Vietnamą Kelionės į Japoniją Kelionės į Juodkalniją Kelionės į Lenkiją Kelionės į Varšuvą Kelionės į Zakopanę Kelionės į Albaniją Kelionės į Pietų Korėją Kelionės į Dominikos Respubliką Kelionės į Tunisą Kelionės į Tanzaniją Kelionės į Zanzibarą Kelionės į Žaliajį Kyšulį Kelionės į Gruziją Kelionės į Balį Kelionės į Havajus Pažintinės kelionės Pažintinės kelionės autobusu Pažintinės kelionės lėktuvu Kelionės į Niujorką Pažintinės kelionės kruizu Gruda kelionės Topturo kelionės Interlux kelionės 700LT kelionės Excursus kelionės Egzotinės kelionės Kelionės su vaikais Savaitgalio kelionės Savaitgalio kelionės su vaikais Vasaros kelionės Kelionės rugpjūčio mėnesį Kelionės liepos mėnesį Žiemos kelionės Kelionės vasario mėnesį Rudens kelionės Kelionės spalio mėnesį Kelionės rugsėjo mėnesį Kelionės lapkričio mėnesį Kelionės
Oro pramogos Skrydis oro balionu Skrydis oro balionu dviems Skrydis oro balionu Kaune Skrydis oro balionu Klaipėdoje Skrydis oro balionu Vilniuje Skrydis oro balionu Trakuose Skrydis oro balionu Alytuje Skrydis oro balionu Marijampolėje Skrydis parasparniu Skrydis parasparniu Vilniuje Skrydis parasparniu Kaune Skrydis parasparniu Klaipėdoje Apžvalginis skrydis Apžvalginis skrydis virš Trakų Apžvalginis skrydis virš Kauno Apžvalginis skrydis virš Klaipėdos Šuolis parašiutu Šuolis parašiutu Klaipėdoje Skrydžio simuliatoriai Pilotavimo pamoka Vandens pramogos Vandens parkai Vandens parkai Vilniuje Vandens parkai Kaune Vandens parkas Druskininkuose Vandens parkas Palangoje Jūrmalos vandens parkas Vandens batutai Vandens batutai Palangoje Vandens batutai Vilniuje Vandens batutų parkai Wake parkai Wake parkai Vilniuje Wake parkas Zarasuose Kaitavimas Kaitavimas Svencele Baidarės Baidarės Vilniuje Baidarės Verkne Baidarės su sodyba Baidares Vilnele Baidarės Anykščiuose Baidarės Merkiu Baidarės Žeimena Baidarės Dubysa Baidarės Ūla Baidarės Žemaitijoje Irklentės Irklentės Kaune Jachtos ir laivai Pasiplaukiojimas laivu Kaune Pasiplaukiojimas laivu Trakuose Pasiplaukiojimas laivu Klaipėdoje Pasiplaukiojimas laivu Birštone Kateriai ir vandens motociklai Žvejyba Žvejyba Kuršių mariose Žvejyba jūroje Vandens pramogos Kaune Vandens pramogos Palangoje Baseinai Birštone Pramogos vaikams Vandens parkai ir baseinai Baseinai Vilniuje Baseinai Kaune Baseinai vaikams Baseinai Palangoje Nuotykių parkai Nuotykių parkai Vilniuje Nuotykių parkai Kaune Batutų parkai Batutų parkas Vilniuje Batutų parkas Klaipėdoje Laipynių parkai Pabėgimo kambariai Pabėgimo kambarys vaikams Pabėgimo kambarys mergvakariui Pabėgimo kambarys Vilniuje Pabėgimo kambarys Kaune Virtualios realybės pramogos Virtualios realybės kambarys Vilniuje Virtualios realybės kambarys Kaune Virtualios realybės kambarys Šiauliuose Galvosūkių kambariai Galvosūkių kambarys Vilniuje Galvosūkių kambarys Klaipėdoje Siaubo kambarys Vaikų gimtadieniai Vaikų gimtadieniai Kaune Vaikų gimtadieniai Vilniuje Lauko pramogos vaikams Dažasvydis vaikams Pramogos vaikams Vilniuje Pramogos vaikams Kaune Pramogos šeimai Pramogos su vaikais Vilniuje Pramogos šeimai Kaune Pramogos šeimai Trakuose Aktyvios pramogos Šratasvydis Šratasvydis kaune Šaudymas Šaudymas koviniais ginklais Šaudymas Vilniuje Šaudymas Kaune Šaudymas iš lanko Jodinėjimas žirgais Jodinėjimas žirgais Kaune Jodinėjimas žirgais Anykščiuose Jodinėjimas žirgais Trakuose Jodinėjimas žirgais Klaipėdoje Pramogų parkai Pramogų parkai Vilniuje Pramogų parkai Palangoje Pramogų parkai Kaune Pramogų parkai Lietuvoje Boulingas Boulingas Vilniuje Boulingas Klaipėdoje Boulingas Šiauliuose Boulingas Druskininkuose Žygiai Pėsčiųjų žygiai Žygiai Lietuvoje Aktyvios pramogos Vilniuje