Registruotiems pirkėjams grįžta nuo 5% pirkinių vertės
Registruotis
Priminti slaptažodį
Insultas, kitaip vadinamas smegenų infarktas, – tai ūmus galvos smegenų kraujotakos sutrikimas, sukeliantis nemažai sveikatos problemų, negalią ir net realų pavojų žmogaus gyvybei. Insultas ištinka netikėtai, tad jam pasiruošti laiko nėra, tiksliau, – neįmanoma. Tačiau laiku pastebėjus pirmuosius požymius ir greitai suteikus pagalbą, gyvybė gali būti išgelbėta, nors komplikacijos dažniausiai yra neišvengiamos. Žmonėms, patyrusiems insultą, sparčiau sveikti, atnaujinti sutrikusias funkcijas ir pagerinti gyvenimo gyvenimo kokybę gali padėti profesionali reabilitacija, apimanti daugelio sričių specialistų (reabilitologų, neurologų, psichologų, kineziterapeutų, šeimos gydytojų, logopedų ir kt.) pastangas bei artimųjų rūpestį ir globą.
REABILITACIJA PO INSULTO – BŪTINA!
Insulto metu, staiga užsikimšus galvos smegenis maitinančioms kraujagyslėms, sutrinka arba nutrūksta tam tikros smegenų dalies kraujotaka, o smegenų kraujagyslei plyšus įvyksta kraujo išsiliejimas, lemiantis rimtus smegenų pažeidimus. Ne paslaptis, kad patyrus insultą 100 proc. išgyti sunku, tačiau laiku suteikta profesionali kompleksinė specialistų ir artimųjų pagalba bei reabilitacija po insulto gali pastebimai pagerinti žmogaus būklę ir gyvenimo kokybę.
Su insultą patyrusiais žmonėmis dirbančių specialistų pagrindinės užduotys: gerinti sveikatą, stengtis atstatyti sutrikusias organizmo funkcijas, palaikyti kiek įmanoma geresnę savijautą, padėti grįžti į įprastą kasdienybę ir normalų visuomeninį gyvenimą. Šeimos narių ir artimųjų buvimas šalia bei visokeriopas palaikymas ne ką mažiau svarbus – būdami ne vieni, insultą patyrę žmonės sveiksta sparčiau. Taigi, po insulto būtina tiek profesionali, tiek asmeninė reabilitacija. Be to, reabilitacijos efektyvumui daug įtakos turi ir paties paciento nusiteikimas, pastangos ir noras pasveikti.
SUDĖTINGAS KOMPLEKSINIS REABILITACIJOS PROCESAS – DĖL GERESNĖS GYVENIMO KOKYBĖS
Džiugu, kad medicina didžiuliais šuoliais žengia į priekį, tobulėja ir gelbėja gyvybes... Dar prieš dešimtmetį ar daugiau insultas buvo tarsi mirties nuosprendis, tačiau šiais laikais daugelis patyrusių insultą išgyvena. Tiesa, dažnu atveju neišvengiami liekamieji reiškiniai, kai po insulto daug ko tenka visko mokytis iš naujo, pvz.: judinti rankas ir kojas, savarankiškai apsirengti, apsitarnauti buityje, pasigaminti maisto ir pavalgyti, kalbėti ar net vaikščioti... Insultą patyrusiems asmenims dažniausiai sutrinka apsitarnavimo, judėjimo, komunikacijos, ekonominės, socialinės funkcijos. Taigi, profesionali kompleksinė reabilitacija po insulto būtina siekiant net tik pagerinti sveikatos būklę, bet ir kiek įmanoma sugrąžinti prarastus asmeninius bei socialinius įgūdžius, turinčius daug įtakos gyvenimo kokybei.
Reabilitacija po insulto – ilgas kompleksinis procesas: paciento sveikatai gerinti pasitelkiama judėjimą palaikanti kineziterapija, fizioterapija (impulsinės srovės ir lazerinės terapijos skausmui mažinti, šalčio ir purvo terapijos padidėjus raumenų tonusui), funkcinė elektrostimuliacija (nusilpusių raumenų stiprinimui), socialinio darbuotojo bei logopedo pagalba ir pan. Viena svarbiausių reabilitacijos dalių – kineziterapija, nes padeda palaikyti sąnarių judrumą, užkerta kelią sunkiai gydomų pragulų atsiradimui, mažina plaučių uždegimo riziką, slopina skausmus, mažina infekcijų tikimybę, stiprina raumenis ir širdies, kraujagyslių bei kvėpavimo sistemas. Taigi, reabilitacija bus sėkminga, jei bus pradėta nedelsiant, o vėliau (būklei pagerėjus) bus tęsiama reabilitacijos centre, sanatorijoje arba namuose.
KADA IR KUR PASKIRIAMA REABILITACIJA PO INSULTO?
Kuo anksčiau bus pradėta palaikomoji reabilitacija, tuo didesnė tikimybė greičiau, visiškai arba bent iš dalies atnaujinti sutrikusias organizmo funkcijas, išvengti sudėtingų komplikacijų ir sveikti sparčiau. Paprastai insultą patyręs žmogus patenka į neurologijos skyrių, kur įvertinamas situacijos sudėtingumas, nustatoma paciento būklė ir tuomet sudaroma individuali reabilitacijos programa, skirta galimų komplikacijų prevencijai. Paskirtą reabilitaciją vykdo ne vienas gydytojas, o visa įvairių sričių specialistų komanda.
Kada priklauso ir išvis ar priklauso reabilitacija, kur geriausia reabilitacijos vieta, kokia tinkamiausia sanatorija (Vilniuje, Kaune, Palangoje, gal aktuali ir Klaipėda), kiek trunka slauga ir reabilitacija, kiek dienų skiriama reabilitacijai, ar paslauga mokama?... Į šiuos ir kitus klausimus Jums atsakys pacientu besirūpinantys gydytojai, atsižvelgę į jo būklę ir poreikius.
Po insulto tiek savo, tiek artimųjų sveikata rūpinkitės atsakingai – su profesionalų pagalba! Nepamaišys ir Beta.lt kuponas konkrečiai sveikatą puoselėjančiai paslaugai su akcija arba partnerio dovanų čekis, kurį įsigyti galite čia ir dabar. Patrauklūs pasiūlymai su Beta.lt – visada pigiau!