Jeigu kartais, atrodo, be jokios priežasties Jums prasideda čiaudulys, kosulys, galbūt neaiškūs odos bėrimai ar paraudimai, o gal kankina ašarojančios akys ir „bėganti" nosis, greičiausiai kažkam turite alergiją. Tačiau dirgiklių gali būti tiek daug – nuo maisto produktų iki pievos žolių, tad kaip geriau pasitikrinti, kam esate alergiški? Atsakymas – alergijos tyrimai Kaune. Kaunas, kaip didelis miestas, siūlo daugybę klinikų, kuriose galite pasidaryti tyrimus – tik kaip atsirinkti geriausią? Mes klinikų atranką esame padarę už Jus, nes stengiamės parduoti tik aukščiausią kokybę teikiančių partnerių paslaugas. Kadangi net su siuntimu poliklinikose alergijos testai retai kada būna daromi nemokamai, mes stengiamės sumažinti Jums finansinę naštą ir šią paslaugą pasiūlyti pigiau – ypač akcijų metu galime garantuoti geriausią kainą rinkoje! Be to, registracija su mumis be galo paprasta – perkant internetu nereikės atsižvelgti į klinikų darbo laiką, o jeigu paslaugą dovanojate, tai žmogus pats galės išsirinkti jam patogų laiką ir vietą. Taigi, nesvarbu, ar ieškote alergijos tyrimo vaikams, ar suaugusiems – Beta.lt galite įsigyti kuponus ar čekius, galiosiančius visoje Lietuvoje. Na, o šioje kategorijoje galite rinktis geriausius pasiūlymus alergijos tyrimams būtent Kaune.
ALERGIJŲ TYRIMŲ TIPAI
Norint išsiaiškinti, kokia medžiaga sukelia alerginę reakciją, galima atlikti įvairius tyrimus: odos tyrimus, kraujo tyrimus ir provokacinius tyrimus. Gydytojas paprastai nuspręs, kurį testą naudoti, remdamasis simptomų aprašymu ir ligos istorija.
Alergijos tyrimai ant odos. Šiuos tyrimus lengva atlikti, todėl jie yra dažniausias pasirikimas norint nustatyti, kas sukelia alergiją. Ant odos užtepami galimi alergijos sukėlėjai ir stebimos odos reakcijos. Tai dažniausiai daroma vidinėje, apatinėje rankos pusėje ar kartais ant nugaros. Alergijos testai ant odos gali būti kelių rūšių:
- Odos dūrio testas. Atlikdamas šį testą, gydytojas įlašina lašelį vandeninio tirpalo, kuriame yra alergenų, tokių kaip žiedadulkės arba nedidelis kiekis gyvūnų plaukų, skirtingose pažymėtose odos vietose. Tada kiekvienoje vietoje oda šiek tiek praduriama lancetu, kad alergenai galėtų patekti į odą. Norint patikrinti, ar nėra alergijos maistui, lancetą pirmiausia galima panardinti į maistą, o po to pradurti odą. Jei esate alergiški šiai medžiagai, Jūsų oda parausta arba pažymėtoje vietoje atsiranda nedidelis guzelis. Odos dūrio testas daugiausia naudojamas aptikti alergijas, kurios, patekusios ant odos, sukelia tiesioginę reakciją, pvz., šienligę ar kai kurias maisto alergijas.
- Intraderminis testas. Procedūra čia panaši į odos dūrio testą, tačiau vietoj to į odą įšvirkščiamas alergeno tirpalas. Intraderminiai tyrimai taip pat gali nustatyti silpnesnes alergines reakcijas. Kadangi injekcijos daro tyrimą šiek tiek nemalonų, o jos taip pat gali sukelti stipresnes alergines reakcijas, šis testas paprastai daromas tik tuo atveju, jei odos dūrio testas neparodė pakankamo atsako.
- Alergeno įtrynimas iš išorės. Jei gydytojas mano, kad Jūsų oda sureaguos labai stipriai, medžiaga gali būti tiesiog įtrinama ant dilbio, nepažeidžiant odos. Palyginti su odos dūrio testu, užtruks šiek tiek daugiau laiko, kol pasirodys rezultatai: jei esate alergiškas, odos plotas pasidarys raudonas ir gumbuotas maždaug po 20 minučių.
Alergijos tyrimai iš kraujo . Norint išsiaiškinti, kas sukelia alergiją, gali prireikti ir kraujo tyrimo. Svarstoma, ar, pavyzdžiui, odos liga gali turėti įtakos odos dūrio testo rezultatams arba jei odos testas sukeltų per stiprią reakciją dėl žinomos sunkios alergijos. Kartais kraujo tyrimas naudojamas norint patvirtinti odos tyrimo, kuris nepateikė pakankamai aiškių išvadų, rezultatus. Šiam tyrimui kraujas imamas iš rankos venos. Kraujas siunčiamas į laboratoriją, kurioje matuojamas tam tikro tipo antikūnų – IgE antikūnų – skaičius. Jei kas nors turi alergiją, jų kraujyje gali būti daugiau šių antikūnų. Tačiau šis testas yra tik alergijos požymis, o ne įrodymas. Didesnį IgE antikūnų skaičių taip pat gali sukelti kiti dalykai, pavyzdžiui, rūkymas ar parazitinė infekcija. Šių antikūnų kiekis taip pat nebūtinai atitinka simptomų sunkumą.
Provokaciniai alergijos tyrimai. Asmuo, turintis alergijos simptomų, gali neturėti stiprios alerginės reakcijos. Tada gali būti naudojamas provokacijos testas, padedantis išsiaiškinti, kas yra trigeris. Pavyzdžiui, norint sužinoti, ar nesergate šienlige, ant nosies gleivinės galima užtepti tikslų alergeno kiekį, kuris, kaip manoma, jį sukelia, pvz., tam tikrų rūšių žolės žiedadulkių. Tada gydytojas gali stebėti, ar ir kaip stipriai organizmas reaguoja – gal čiauduliu, gal nosies užgulimu ir ašarojančiomis akimis. Provokacijos testai atliekami tik prižiūrint gydytojui, nes kartais jie gali sukelti labai sunkias alergines reakcijas.
Kas kiek laiko rekomenduojama atlikti kraujo tyrimus?add
Kraujo tyrimų rezultatai puikiai parodo mūsų organizmo sveikatos būklę. Tačiau vieningos nuomonės, kokiais intervalais vertėtų atlikti kraujo tyrimus nėra. Specialistų patirtys patvirtina, jog būtų neblogai kraujo tyrimus atlikti bent kartą per vienerius kalendorinius metus. O jeigu turite chroniškų sveikatos sutrikimų arba dalyvaujate lieknėjimo programoje ar kitoje, galimas pašalines organizmo reakcijas sukeliančioje veikloje, kraujo tyrimus siūloma daryti maždaug kas 3-4 mėnesius. Toks pat tyrimų intervalas rekomenduojamas visuotinių virusinių epidemijų siautėjimo metu, nes tada Jūs visada žinosite, ar Jūsų kraujyje yra tinkamas sudedamųjų kraujo dalelių santykis. Kraujo tyrimų dėka puikiai galima nustatyti ligas ir panaudoti išankstinę ligų prevenciją.
Kiek laiko galioja sveikatos paslaugų kuponai?add
Sveikatos paslaugų kupono galiojimo laikas yra nurodytas pasiūlymo apraše ir sąlygose. Dažniausiai tokie sveikatos paslaugų kuponai galioja 1, 3 arba 6 mėnesius. Jeigu turimas sveikatos paslaugų kuponas Jums buvo padovanotas, tuomet jis galioja 12 mėnesių nuo pirkimo datos.
Informuojame, kad perkant Vartotojui, prisiregistravusiam prie beta.lt LOJALUMO PROGRAMOS, yra suteikiama galimybė atgauti dalį sumokėtos sumos. Visais Jums rūpimais klausimais skambinkite telefonu: 8 5 207 3000 arba kreipkitės el. paštu: pagalba@beta.lt. Darbo laikas: I-V: 9.00 – 19.30 val.