Daugeliui valgymas – vienas didžiausių gyvenimo malonumų, o gurmaniškos kelionės teikia bene daugiausiai džiaugsmo ir pasitenkinimo. Ragaujant skirtingoms tautoms būdingą maistą galima leistis į be galo įdomias, įtraukiančias ir skanias keliones po pasaulio virtuves. Vienos jų – populiaresnės, kitos – žinomos mažiau... Bet kokiu atveju, išragauti kuo daugiau – įdomiau. Skirtingas pasaulio tautų virtuves paprastai pristato patys gyventojai, ruošdami maistą namuose, ir, žinoma, tam tikros tautos tradicinės virtuvės kryptį pasirinkę restoranai. Beta.lt taip pat kviečia apsilankyti populiariuose Lietuvoje įsikūrusiuose restoranuose, kurių meniu atsispindi pasaulio virtuvės ir jų šedevrai.

 

KITOKS BŪDAS KELIAUTI – PO PASAULIO VIRTUVES

Keliauti po pasaulį, pažinti atskiras šalis ir išragauti daug tradicinio maisto, pvz., Italijoje pasimėgauti tikromis picomis, Meksikoje sudalyvauti spalvingo ir įvairaus meksikietiško maisto fiestoje, Tailando gatvelėse paragauti čia pat ruošiamų vietinių itin mėgstamų ryškaus skonio tailandietiškų patiekalų, pasaldinti dieną gabalėliu baklavos Turkijoje ir t. t., – apie tai svajoja daugelis, tačiau ne visi tokį malonumą gali sau leisti... Taigi, jei dažnoms, tolimoms ir artimoms kelionėms nėra nei laiko, nei lėšų, visada galima užsukti į restoraną ir ten susipažinti su pasirinkta pasaulio virtuve. Visos jos skirtingos, kartais kažkuo panašios, tačiau unikalios savo skoniais ir aromatais bei maisto gamybos technika. 

 

POPULIARIAUSIOS PASAULIO ŠALIŲ VIRTUVĖS

Konkrečios, vieningos ir vienintelės nacionalinių pasaulio virtuvių klasifikacijos nėra, nes viso pasaulio virtuves galima apibūdinti kaip geriausias, populiariausias, mėgstamiausias ar nemėgstamiausias, sveikiausias ir t. t. Kaip sakoma, dėl skonio nesiginčijama, tad kiekvienas turi laisvę rinktis, ką mėgti.

 

Apskritai, atrodo, kiek šalių – tiek ir virtuvių, pvz.: Amerikos, Anglijos, Argentinos, Armėnijos, Austrijos, Belgijos, Brazilijos, Graikijos, Gruzijos, Indijos, Ispanijos, Italijos, Japonijos, Kinijos, Kolumbijos, Kosta Rikos, Lenkijos, Lietuvos, Meksikos, Norvegijos, Olandijos, Portugalijos, Prancūzijos, Rusijos, Šveicarijos, Tailando, Turkijos, Ukrainos, Vengrijos, Vokietijos ir kt. Visos jos savitos, įvairios, vieniems – geriausios ir mėgstamiausios, kitiems – ne itin. Plačiau būtų galima aptarti keletą pačių populiariausių – tas, kurių pavadinimai dažniausiai skamba visame pasaulyje ir apie kurias sklando patys geriausi atsiliepimai. 

 

ITALŲ VIRTUVĖ

Italų virtuvės (kaip ir kitų pačių populiariausių) atskirai pristatyti tikrai nereikia – Italijoje maisto kultūra, galima sakyti, iškelta ant pjedestalo: italams pietūs su draugais ir šeima prie gausiai nukrauto stalo labai svarbūs ir reikšmingi, o kiti reikalai gali ir palaukti. Italijos virtuvės pažibos, kurių turbūt ne kartą teko ragauti tiek Lietuvoje, tiek viešint Italijoje: burnoje tirpstančios tradicinės picos, brusketos, rizotas, makaronai, lazanija, moliūgų ir rikotos gnocchi (itališki virtinukai), tiramisu, itališki ledai, panakota, espreso kava, alyvuogių aliejus, parmezano sūris, Parmos kumpis, mocarela, maskarponė, polenta, minestronė, balzamiko actas ir t. t. Beje, skamba gal kiek neįtikėtinai, tačiau italų virtuvė laikoma viena sveikiausių pasaulyje, o įprasti pietūs šioje šalyje itin sotūs – juos sudaro ne vienas ir ne keli patiekalai. Svorio italai nepriauga, nes moka valgyti lėtai ir mėgaujasi kiekvienu kąsniu. Išmokite taip valgyti ir Jūs – maistas teiks dar daugiau malonumo!

 

PRANCŪZŲ VIRTUVĖ

Prancūzijos virtuvė – kaip ir mada – yra turbūt rafinuočiausia ir elegantiškiausia. Būtent šios šalies virtuvės paslapčių semiasi patys profesionaliausi ir savo karjeros aukštumų pasiekę šefai, po pažinties su prancūzų virtuve tampantys tikrais savo amato meistrais. Taigi, prancūzų virtuvės žvaigždės – patiekalai, kuriuos meistriškai gaminti privalo mokėti kiekvienas aukšto lygio šefas ir turi paragauti visi, besisvečiuojantys Prancūzijoje arba užsukę į prancūzų virtuvės restoraną: garsusis delikatesas – žąsų kepenėlių paštetas, begalės rūšių sūriai, kurių karalius – rokforas, lietiniai (crepes) su įvairiais padažais, legendinė svogūnų sriuba, sūrių suflė, austrės, šukutės ir kt. Prancūzų virtuvė gali didžiuotis viso pasaulio gurmanus žavinčiais nuostabaus skonio tradiciniais patiekalais, rafinuotais skoniais ir patiekimo elegancija. Ne veltui visame pasaulyje, ypač Vakaruose, šios šalies virtuvė yra laikoma bene geriausia.

 

GRAIKŲ VIRTUVĖ

Graikijos virtuvė – kone viena seniausių, nes, manoma, skaičiuoja jau 4000 metų... Pagrindinis graikų valgymo principas, kurio daugelis laikosi, – valgyti lėtai, mėgautis, vaišinti kitus ir stengtis pajusti kuo daugiau malonumo. Graikiška vakarienė dažnai užsitęsia, nes susideda iš kelių etapų: paprastai pradedama nuo lengvų užkandėlių su įvairiais padažais ir prieskoniais bei alyvuogių, tuomet pereinama prie sotesnių patiekalų, tokių kaip: jūrų gėrybės, kepta žuvis ar mėsa, tradiciniai pyragėliai su sūriu, graikiškos salotos su feta, daržovių patiekalai, apkepai su baklažanais (moussaka), graikiški kebabai, daržovių pyragai, dzadzikis (graikiškas jogurto, agurkų, mėtų užkandis/padažas). Graikų virtuvėje dominuoja greitai paruošiami, tačiau labai įvairūs, aromatingi, maistingi, sotūs, tuo pačiu lengvi ir greitai virškinami patiekalai. Graikai vaišių stalo neįsivaizduoja ir be saldžių it medus desertų, kurių rūšių yra labai daug.

 

KINŲ VIRTUVĖ

Ko gero, skonių ryškumu ir intensyvumu bei patiekalų įvairove kitas lenkia ir visame pasaulyje garsėja kinų virtuvė. Be to, mažai kas žino, kad ruošiant kinų maistą turi būti griežtai laikomasi eiliškumo – tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad maistas gaminamas bet kaip, „iš akies". Kone kiekviename kinietiškai paruoštame patiekale atsiskleidžia visi skoniai: jaučiamas aštrumas, rūgštumas, sūrumas, kartumas, saldumas. Beje, ar žinojote, kad kinai nemėgsta maltos mėsos, nemaišo baltymų su angliavandeniais ir nenaudoja jokių kitų riebalų, išskyrus aliejų?! Kinų virtuvė neįsivaizduojama be galybės įvairių sudedamųjų dalių, pvz.: kiaulienos, jautienos, žuvies (ypač karpių), paukštienos (ypač antienos), kininių grybų, daržovių, vaisių, vištienos sultinio, sojų produktų, sojų padažo, ryžių ir vyno acto, sezamų aliejaus, sezamų sėklų, imbiero, česnakų ir kt. Tik iš pirmo žvilgsnio kinų patiekalai atrodo paprastai paruošiami... Norint jų pasigaminti namuose ir siekiant išgauti autentiškus skonius, teks nemenkai paplušėti ir bandyti tikrai ne vieną kartą. Ne viskas parasta, kas paprastai atrodo. 

 

MEKSIKIEČIŲ VIRTUVĖ

Spalvinga ir dažnai aštrių pojūčių (tiesiogine to žodžio prasme) meksikiečių virtuvė – viena populiariausių ir žengia koja kojon su kitomis pasaulio favoritėmis, pvz., kinų arba italų virtuvėms. Turbūt nėra žmogaus, neragavusio gardžiųjų tortilijų suktinukų, meksikietiškų kukurūzų traškučių, avokadų gvakamolės, takų, kukurūzų burbuolių, pupelių, aštrių meksikietiškų troškinių ir pan. Meksikiečių virtuvėje dominuojantys prieskoniai: druska, citrinų sultys ir, žinoma, įvairių rūšių aitrioji paprika. Beje, meksikiečiai mėgsta valgyti ne tik aštriai, bet ir saldžiai – šokoladas Meksikoje yra labai populiarus desertas: savo dienos be kavos, kakavos ir šokolado neįsivaizduoja daugelis meksikiečių. Beje, Meksikoje iš kaktusų gaminamas visame pasaulyje populiarus alkoholinis gėrimas – tekila. Taigi, aitrus maistas ir tekila tikrai praskaidrins nuotaiką net pačiam didžiausiam niurzgai! :)

 

INDŲ VIRTUVĖ

Egzotikos, spalvų ir aromatų kupina Indijos virtuvė laikoma ne tik viena iš seniausių, bet ir itin sveika. Indų virtuvės filosofija remiasi tikėjimu, kad maistas visada turi būti ruošiamas ypatingai, t. y. kaip auka dievams. Be to, indiškas patiekalas laikomas baigtu tik tuomet, kuomet jame sudera visi skoniai (saldus, rūgštus, kartus, sūrus, aitrus, aštrus), išgauti naudojant begalę įvairiausių prieskonių ir jų mišinių (masala). Taigi, indų maistas paprastas, bet neprastas – paragavę bet kokio indiškai paruošto patiekalo, pajusite skonių šokį burnoje ir liksite maloniai nustebinti. Viešint Indijoje arba indų virtuvę reprezentuojančiame restorane, turėsite galimybę paragauti tradiciniais būdais paruoštų ryžių ir kitų grūdų, panyro, karių, vaisių ir daržovių, į troškinius panašių tirštų sriubų, iš miltų ir vandens kepamų duonos paplotėlių, saldaus juodosios arbatos ir pieno gėrimo chai masala, cinamonu, gvazdikėliais, kardamonu, kalendra ir rožių vandeniu gardintų desertų. Indiškų patiekalų receptai – nemenkas iššūkis kiekvienam europiečiui!

 

JAPONŲ VIRTUVĖ

Ne ką mažiau už kitas populiari ir Japonijos virtuvė, išsiskirianti tobulai subalansuotais skoniais, lengvumu ir sveikumu, juk jos pagrindą sudaro organizmo šluota vadinami ryžiai, taip pat jūros dumbliai, įvairios daržovės, sojos pupelės, nedaug mėsos, daug žalios arba keptos žuvies ir jūros gėrybių, šiek tiek vaisių. Japoniški patiekalai dažniausiai gardinami sojų padažu ar tofu sūriu – tiek sriubos, tiek salotos, tiek kiti patiekalai. Sušiai – japonų virtuvės karaliai, sulaukę neįtikėtino populiarumo visame pasaulyje. Juos mėgsta ir lietuviai – sušių galima užsisakyti ir paragauti kone kiekviename mieste visoje Lietuvoje.

 

MAISTAS Į NAMUS IR BETA.LT ASORTIMENTAS – PASAULIO SKONIAI VISIEMS

Norėdami įvairių tautų maistu pasimėgauti ir kitus pavaišinti pigiau, būtinai užsukite į Beta.lt. Reikės tik pasirinkti labiausiai dominančią PASAULIO VIRTUVIŲ skilties kategoriją: Lietuviški patiekalai, Kinietiški patiekalai, Japonų virtuvė, Itališki patiekalai, Turkiška virtuvė, Gruziniška virtuvė, Meksikietiška virtuvė, Amerikietiška virtuvė. Pasinaudoti akcija, kai skaniai pavalgyti vilioja ypatingos kainos, visai nesudėtinga: reikia tik pasirinkti pageidaujamą pasiūlymą, įdėti jį į krepšelį ir įsigyti atlikus mokėjimą internetu. Nė nepastebėsite, kaip kuponas ar dovanų čekis atsidurs Jūsų el. pašto dėžutėje. Reikės tik rezervuoti vietą restorane ir ten apsilankius su malonumu leistis į gurmanišką kelionę po pasaulio virtuves. Beta.lt pasiūlymai tikrai žadina apetitą!

 

Beje, pasaulio šalių virtuves reprezentuojantys patiekalai gero maisto gerbėjų laukia ne tik restoranuose ir kavinėse... Jų galima užsisakyti bet kada tiesiai į namus arba biurą. Tokia maisto į namus pristatymo paslauga labai praverčia, kai nėra laiko gaminti namuose, kai tiesiog tai daryti tingisi arba kai norisi palepinti save ir svečius netradiciniu maistu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ar galima atšaukti rezervaciją restorane?add

Kartais sumanymas maloniai praleisti iš anksto užsakytą šventinį vakarą restorane dėl nenumatytų labai svarbių priežasčių nueina niekais. Ką tada daryti? Rezervaciją restorane atšaukti galima. Tiesa, tai geriausia padaryti prieš 2-3 dienas. Naują vietos rezervaciją restorane siūloma taip pat atlikti prieš 2-3 dienas, kai jau būsite suplanavę sekančio apsilankymo restorane datą. Visais Jums rūpimais klausimais skambinkite telefonu: 8 5 207 3000 arba kreipkitės el. paštu: pagalba@beta.lt. Darbo laikas: I-V: 9.00 – 19.30 val. Informuojame, kad jei klientas prisiregistruoja prie BETA.LT LOJALUMO PROGRAMOS, jam yra suteikiama galimybė atgauti dalį pinigų iš sumokėtos už įsigytus kuponus sumos, kurios dydis visuomet yra nurodytas pasiūlymo informacijoje.

Ar yra rezervacijos datos išimčių?add

Rezervacijos datos išimtys (jeigu tokios yra) būna nurodomos pasiūlymo apraše. Kad Jūsų vakaras restorane būtų išties šventinis, patariame staliuką restorane rezervuoti prieš 2-3 dienas. Tą patį siūlome padaryti, jeigu įsigijote vėlyvų pusryčių ar šventinių pietų restorano pasiūlymą. Tokiu būdu išvengsite galimų nepatogumų. Jeigu Jums šios informacijos surasti nepavyko, siūlome skambinti telefonu: 8 5 207 3000 arba rašyti el. paštu: pagalba@beta.lt. Darbo laikas: I-V: 9.00 – 19.30 val. Informuojame, kad jei klientas prisiregistruoja prie BETA.LT LOJALUMO PROGRAMOS, jam yra suteikiama galimybė atgauti dalį pinigų iš sumokėtos už įsigytus kuponus sumos, kurios dydis visuomet yra nurodytas pasiūlymo informacijoje.

DOVANOS
POILSIS
KELIONĖS
PRAMOGOS
RESTORANAI
GROŽIS
SVEIKATA
PASLAUGOS
Velykinės dovanos Dovanų rinkiniai Dovanų rinkiniai moterims Šventiniai dovanų rinkiniai Gurmaniški dovanų rinkiniai Dovanų rinkiniai vyrams Dovanų rinkiniai Kalėdoms Dovanos vyrams Dovanos tėčiui Bernvakario dovanos Dovanos draugui Dovanos kolegai Verslo dovanos vyrams Vyrų dienos dovanos Dovanos moterims Dovanos mamai Mergvakario dovanos Dovanos draugei Dovanos kolegei Dovanos vaikams Aktyvios pramogos vaikams Pramogos su gyvūnais Dovanos 7 metų vaikams Kalėdinės dovanos 10 metų vaikams Dovanos 2 metų vaikui Gimtadienio dovanos Gimtadienio dovanos vyrams Gimtadienio dovanos moterims Gimtadienio dovanos vaikams Gimtadienio dovanos senjorams Gimtadienio dovanos draugei Gimtadienio dovanos mamai Gimtadienio dovanos merginai Dovana 30 metų proga Vestuvių dovanos Dovanos jauniesiems Vestuvių metinių dovanos Sužadėtuvių dovanos Dovanų idėjos BETA rekomendacijos Restoranų gidas Grožio gidas Dovanos šeimai Dovanos mamai Dovanos močiutei Dovanos poroms Prabangios dovanos Prabangios dovanos vyrams Moters diena Dovanos dviems Dovanos iki 30 EUR Dovanos nuo 30 iki 50 EUR Dovanos nuo 50 EUR ir daugiau TOP Dovanos Dovanos krikštatėviams Dovanos krikštynoms Dovanos sesei Dovanos broliui Dovanos boso dienai Ekstremalios dovanos Dovanos žmonai Dovanos tėvo dienos proga Valentino dienos dovanos Romantiška vakarienė dviem Romantiškas poilsis dviem Saldžios dovanos Valentino dienos dovanos JAI Valentino dienos dovanos JAM Romantiškas poilsis dviems su sukūrine vonia Romantiškas poilsis dviems Palangoje Romantiškas poilsis dviems Druskininkuose Romantiškas poilsis dviems Vilniuje Romantiška nakvynė dviems Kaune Romantiškas poilsis dviems Trakuose Romantiškos kelionės dviems Valentino dienos vakarienė Valentino dienos vakarienė Vilniuje Romantiška vakarienė Klaipėdoje Saldžios dovanos Valentino dienai Romantiška nakvynė dviems Klaipėdoje Romantiška vakarienė Palangoje Romantiška vakarienė Kaune Romantiška vakarienė Vilniuje Romantiška vakarienė Televizijos bokšte Romantiška vakarienė Panevėžyje Romantiška vakarienė Šiauliuose Romantiška nakvynė dvare Romantiškos dovanos vyrui Dovana mylimam vyrui Dovanos mylimajai Romantiškos dovanos Romantiškos dovanos dviems Seksualios dovanos Seksualios dovanos moterims Seksualios dovanos vyrams Dovanos Vilniuje Dovanos Kaune Dovanos Klaipėdoje Dovanos Palangoje Dovanos Birštone Dovanos Druskininkuose Dovanos Trakuose Parduotuvių čekiai Dovanos senjorams Dovanos merginai Dovanos vaikinui Dovana vaikinui gimtadienio proga Dovanos tėvams Dovanos tėvams per vestuves Dovanų kuponai Dovanos jauniesiems Dovanos dukrai Dovanos draugui Dovanos paaugliams Dovanos mokytojams Dovanos darbuotojams Dovanos auklėtojai Kalėdinės dovanos Kalėdinės dovanos vyrams Kalėdinės dovanos moterims Kalėdinės dovanos vaikams Kalėdinės dovanos senjorams Kalėdinės dovanos mamai Kalėdinės dovanos vaikams Kalėdinės dovanos šeimai Kalėdinės dovanos merginai Kalėdinės dovanos paaugliams Kalėdinės dovanos vaikinui Kalėdinės dovanos tėvams Kalėdinės dovanos mergaitėms Kalėdinės dovanos draugei Kalėdinės dovanos poroms Kalėdinės dovanos tėčiui Kalėdinės dovanos sesei Kalėdinės dovanos berniukams Kalėdinės dovanos žmonai Kalėdinės dovanos mokytojai Kalėdinės dovanos močiutei Kalėdinės dovanos uošviams Kalėdinės dovanos darbuotojams Skanios dovanos Kalėdoms Praktiškos Kalėdinės dovanos Dovanos mergaitėms Dovanos 11 metų mergaitėms Dovanos berniukams Dovanos liudininkams Dovanos seneliui Dovanos žvejui Dovanos krikšto mamai Mamos dienos dovanos Dovanos mokytojų dienos proga Dovanos kūdikiams Dovanos
Savaitgalio poilsis Savaitgalio poilsis dviems Savaitgalio poilsis šeimai Savaitgalis prie ežero Savaitgalio poilsis Birštone Savaitgalis Rygoje dviem Savaitgalio poilsis Palangoje Savaitgalio poilsis Druskininkuose Savaitgalis Palangoje dviem Poilsis Birštone dviem savaitgalį Savaitgalio kruizas Poilsis su vaikais Poilsis su vaikais Lietuvoje Poilsis su vaikais Druskininkuose Poilsis su vaikais Palangoje Poilsis su vaikais prie jūros Poilsis šeimai Poilsis Anykščiuose šeimai Poilsis šeimai Trakuose Poilsis šeimai Birštone Poilsis Šventojoje su vaikais Poilsis Plateliuose su vaikais Poilsis Nidoje su vaikais Poilsis Jūrmaloje šeimai Poilsis Liepojoje šeimai Poilsis šeimai su SPA Poilsis šeimai sodyboje SPA poilsis Viešbučiai su SPA Viešbučiai su SPA Vilniuje Viešbučiai su SPA Palangoje Spa Vilniuje dviems Spa pasiūlymai dviems Viešbučiai Birštone su spa Viešbučiai Nidoje su spa Viešbučiai Šventojoje spa Viešbučiai Jūrmaloje su spa Viešbučiai su spa Lietuvoje Druskininkų viešbučiai su spa SPA poilsis vienam Spa dviems su nakvyne Sanatorijos Sanatorijos Birštone Sanatorijos Palangoje Sanatorijos Druskininkuose Sanatorijos Šventojoje Sanatorijos Kaune Sanatorijos Klaipėdoje Sanatorijos vaikams Sanatorijos senjorams Poilsis kurorte Poilsis Druskininkuose Poilsis Birštone Poilsis Šventojoje Poilsis Palangoje Poilsis kaime Poilsis Drevernoje Poilsis Vištytyje Poilsis Rusnėje Poilsis Kintuose Poilsis Giruliuose Poilsis Kernavėje Poilsis Nemirsetoje