Lietuva – nuostabus miškų, ežerų ir upių kraštas, labai tinkamas lietuvių pamėgtai šiltojo sezono pramogai – baidarėms. Baidarių nuoma ir pramoginis plaukimas jomis galimas kiekviename regione: Aukštaitijoje, Dzūkijoje, Žemaitijoje, Suvalkijoje. Kiekviename jų gausu natūraliai susiformavusių gražių ežerų ir upių vaizdingomis pakrantėmis. Taigi, plaukimas baidarėmis – tai ne tik puiki pramoga dviems, draugams bei visai šeimei, bet ir tarsi pažintinis turas, suteikiantis galimybę pamatyti dar neregėtus ir neatrastus Lietuvos kampelius. Šiltuoju metų laiku, ypač vasarą, būtinai išbandykite plaukimą baidarėmis – tikrai nenusivilsite, puikiai praleisite laiką gamtoje ir, net neabejojame, kartosite tai kasmet, galbūt net ne vieną kartą.

 

BAIDARĖS – VIENA POPULIARIAUSIŲ VASAROS PRAMOGŲ

Plaukimas baidarėmis – smagus laisvalaikio praleidimo būdas šeimai ir giminaičiams, gera proga susitikti su seniai matytais draugais bei puiki team building‘o idėja kolegoms. Svarbiausia, tokia pramoga nereikalauja jokio ypatingo pasiruošimo, o maršrutai visiems nesunkiai įveikiami, tad belieka pasirinkti vietą, kurioje teikiamos baidarių nuomos paslaugos, sėsti į baidarę ir su malonumu irtis, plaukti bei dairytis.

 

Plaukdami baidarėmis bendrausite, kartu juoksitės ir bandysite įveikti kliūtis, grožėsitės nuostabia Lietuvos gamta, daug laiko praleisite gryname ore ir tuo pačiu tai bus puiki treniruotė Jūsų kūnui. Lietuvoje plaukimo baidarėmis vietų apstu: galima ramiai plaukioti ežeruose, įdomūs ir kartais ekstremalūs iššūkiai laukia upėse, be to, pagal poreikį galima pasirinkti plaukimą bet kuriame regione, toli nuo namų, nenutolus nuo savo miesto ar net pačiame mieste, pvz, Vilniuje. Kad ir kokį maršrutą pasirinksite, toks laisvalaikio praleidimo būdas nenuvils, suburs bendraminčius ir nejučia visi kartu pradėsite planuoti kitą plaukimą. Juk ne veltui plaukimas baidarėmis jau daugelį metų yra toks populiarus. 

 

Dažniausiai nuomojama dvivietė baidarė, tad ši pramoga idealiai tinka poroms, norinčioms kartu praleisti daugiau laiko gamtoje, tiek šeimoms su ūgtelėjusiais vaikais, tiek didesnėms draugų kompanijoms. Vienu metu plaukiančiųjų skaičius neribojamas, o baidarės nuoma prieinama tikrai daugeliui – kaina nesikandžioja, tad tokios pramogos ganėtinai pigios. Be to, dovanų kuponas arba čekis plaukimui baidarėmis – originali dovanos idėja, sukant galvą, kaip nustebinti gimtadienį švenčiantį artimąjį, draugą ar kolegą. Jei tik jubiliatas mėgsta laisvalaikį leisti aktyviai ir yra neabejingas vandens pramogoms, tuomet baidarės – geras pasirinkimas, kuris tikrai pradžiugins ir maloniai nustebins.

 

KUR PLAUKTI?

Norintys paplaukioti Dzūkijoje (Birštone, Druskininkuose, Alytaus rajone ir kt.) dažniausiai renkasi ten vilnijančias vaizdingas upes, tarp kurių: Baltoji Ančia, Mara, Zapsė, Ūla, Grūda, Merkys, Nieda, Varėnė, Ūlos ežeras, Varėnės ežeras ir kt. Žemaitijos regione (taip pat šiam regionui priskiriamame Jurbarke ir kt.) populiariausios baidarininkų pamėgtos upės yra šios: Minija, Žvelsa, Akmena, Jūra, Babrungu, Virvyte, Dubysa, Danės upe. Ten nepakartojami įspūdžiai laukia ne tik plaukiant upių vingiais, bet ir Platelių ežere, Kuršių mariose, Klaipėdos kanale ir pan. Aukštaitijoje (Biržuose, Utenoje, Anykščiuose, Zarasų rajone, aplink Vilnių ir t. t.) vandens turizmui puikiai tinka Žeimenos, Lakajos, Kiaunos, Būkos, Jaros, Vyžuonos, Šventosios upės bei ežerai: Žeimenis, Linkmenas, Baluošas, Baltieji ir Juodieji Lakajai ir kt., ypač rekomenduojama paplaukioti itin vaizdingu ir unikaliu kraštovaizdžiu garsėjančiuose Trakuose. Suvalkijoje smagu paplaukioti Vištyčio ežeru arba netoliese tekančiomis Šešupės, Juodosios Ančios, Rospudos, Goldapos, Seinos upėmis. 

 

Kad ir kokiu maršrutu plaukiama, visada žavi vaizdingi kraštovaizdžiai, stabtelėjus pailsėti smagu visai komandai kartu užkandžiauti, pabendrauti ar atvėsti maudantis gaiviame upės ar ežero vandenyje. Paplaukiojus po Dzūkijos, Žemaitijos, Aukštaitijos ir Suvalkijos regionuose vilnijančias upes bei tyvuliuojančius ežerus, atminimui liks tik geriausi įspūdžiai ir neabejotinai norėsis grįžti bei išbandyti kitokį maršrutą. Plaukimas baidarėmis gali būti ne tik pramoginis, bet ir apžvalginis bei pažintinis – trys viename, o maršrutą galima rinktis bet kokį, atsižvelgus į savo ir visos komandos poreikius, – trumpą arba ilgą, kelių valandų, dienos arba trunkantį kelias paras, lengvą arba sudėtingą. 

 

BAIDARIŲ NUOMA IR PLAUKIMAS SU NAKVYNE

Paslaugos, vadinamos baidarių nuoma, teikiamos visoje Lietuvoje šiltuoju metų laiku, o kartais net ir ne sezono metu (esant palankioms oro sąlygoms). Pirmiausia, ką reikia padaryti, tai nuspręsti, kuriame regione, kokiame ežere ar kokia upe plaukti, o visa kita – tik detalės. Pageidaujantys daugiau iššūkių ir nuotykių paprastai renkasi sraunias upes, kiti prioritetą teikia ramiam pasiplaukiojimui sekliomis upėmis ar ežeruose, treti gi nori išbandyti ką nors neįprasto, pvz., naktinės baidarės Vilniuje. 

 

Plaukimo trukmė ribų neturi: baidarę galima išsinuomoti ir kelioms valandoms, ir dienai, ir kelioms paroms. Į baidarių nuomos kainą standartiškai įskaičiuota: dvivietės baidarės (guminės arba plastikinės), irklai, žmonių ir įrangos transportavimas (pervežimas į starto vietą), apsauginės liemenės. Visos baidarės pritaikytos vandens turizmui ir paruoštos startui. Į jas galima pasiimti reikalingiausius daiktus bei užkandžius ir gėrimus. Tik nereikėtų pamiršti pasirūpinti neperšlampamais maišais bei dėklais, kad plaukimo metu daiktai nepermirktų, jei į baidarę patektų vandens. 

 

Taigi, ypatingo pasiruošimo nereikia, tačiau svarbiausi dalykai, kuriais reikia pasirūpinti dar namuose, yra: patogūs ir greitai džiūstantys drabužiai, pakaitiniai rūbai (vėsiems vakarams ir persirengti sušlapus), kepurės, paplūdimio šlepetės arba vandens batai, apsiaustai nuo lietaus, maudymosi kostiumai, rankšluosčiai, užkandžiai, gėrimai, apsauginis kremas nuo saulės, vabzdžius atbaidantys repelentai, specialūs neperšlampami dėklai telefonams bei kitai įrangai, šiukšlių maišai ir, žinoma, gera nuotaika. Jei planuojama išvyka su nakvyne, tikrai pravers palapinė, miegmaišiai, pripučiamas čiužinys, degtukai ir kt. Su savimi turėdami tik tai, kas būtiniausia ir ko gali prireikti, galėsite mėgautis plaukimu be jokių rūpesčių.

 

Leidžiantis į ilgesį baidarių žygį su nakvyne, apsistoti galima pasistačius palapines baidarių nuomotojų rekomenduojamose pakrantėse įrengtose tvarkingose stovyklavietėse, taip pat dažnai siūloma sodyba su patogumais – pastarasis variantas pats populiariausias. Visais atvejais savo automobilius plauksiantieji baidarėmis saugiai palieka sodybose arba prižiūrimose stovyklavietėse, kuriose įveikus ramų arba ekstremalų maršrutą laukia malonus poilsis gamtoje, nuotaikingas žygio aptarimas, dažnai iki paryčių užsitęsiančios smagios vakaronės prie laužo, šokiai, dainos, žaidimai ir nakvynės.

 

Tiesa, prieš plaukimą visada tenka išklausyti instruktažą, kurio metu baidarių nuomotojai ir žygių su baidarėmis organizatoriai supažindina su esminėmis saugos bei bendros tvarkos taisyklėmis, kurių privalu laikytis. Visai nesvarbu, ar plaukiama pirmą kartą, ar dešimtą, – taisyklių paisyti turi kiekvienas savo ir kartu plaukiančiųjų saugumo labui. Instruktažo metu gauta informacija užtikrins sklandų plaukimą, taip pat padės įvertinti galimas rizikas ir jas įveikti, be to, žinosite, kaip elgtis, jei staiga subjurtų oras ir prasidėtų audra ar pan. Plaukiant atsakingai sėkminga ir džiugi kelionė su baidarėmis bus garantuota!

 

PASIŪLYMAI PLAUKIMUI SU BAIDARĖMIS PIGIAU

Plaukimas su baidarėmis savaitgaliais, laisvadienių metu ar per ilgesnes atostogas – vienas geriausių pasirinkimų šiltuoju metų laiku. Juk per karščius nesinori tūnoti namuose, tad geriausias sprendimas – išsinuomoti baidares ir laiką leisti gamtoje, ant vandens. Beta.lt siūlo galimybę tai daryti pigiau, t. y. su akcija, ne tik dieną, bet net ir naktį. Populiariausi pasiūlymai tikrai verti dėmesio: dvivietės baidarės nuoma Aukštadvaryje, baidarių nuoma grupei plaukimui Verknės upėje, romantikos kupinas naktinis plaukimas baidarėmis Nerimi dviem asmenims ir kt. Tiek kuponas, tiek dovanų čekis, kuriuos įsigyti lengva ir patogu internetu, per kelias akimirkas įkris į Jūsų nurodytą el. paštą ir beliks sulaukti baidarių žygio starto dienos! 

 

Ką reikia žinoti prieš įsigyjant vandens pramogas?add

Vandens pramogų spektras yra labai platus, todėl prieš jas įsigydami, atsakykite į esminį klausimą, ar vandens pramogomis naudositės Jūs pats, ar dovanosite kitam žmogui? Paskui objektyviai įvertinkite savo fizines galimybes: ar tikrai nebijote vandens ir ar mokate plaukti. Taip pat savo klientams siūlome pagalvoti: ar vandens pramogų jie nori viduje ar lauke? Pasirinkusiems vandens pramogas viduje, primename, jog dažniausiai tai būna SPA malonumai, baseinai, vandens parkai ir pirtys. O jeigu pasirenkamos vandens pramogos lauke, tada rekomenduojame prieš naudojimąsi jomis pasidomėti išankstinėmis orų prognozėmis. Visais Jums rūpimais klausimais skambinkite telefonu: 8 5 207 3000 arba kreipkitės el. paštu: pagalba@beta.lt. Darbo laikas: I-V: 9.00 – 19.30 val.

Kaip išsirinkti pramogą Lietuvoje?add

Jeigu neturite daug laiko, o labai norisi papramogauti, tai darykite Lietuvoje. BETA.LT portale, kategorijoje PRAMOGOS, Jūsų kompiuterio arba išmaniojo telefono ekrano kairėje pusėje atsiras pramogų filtras. Rinkitės oro, vandens, šeimai su vaikais skirtas aktyvias ar kitokio pobūdžio Jus dominančias pramogas. Jeigu naudojatės savo mobiliuoju įrenginiu, BETA.LT internetinio puslapio viršuje atsiras ir papildomi pramogų pasirinkimai. Išsirinkę norimą pramogą, nustatykite miestą, kuriame norėsite pramogauti ir pramogose dalyvaujančių asmenų skaičių. Jeigu žinote, kiek galite pramogoms išleisti pinigų, nustatykite Jus tenkinančią kainą. Kiekvieną kartą pasirinkus filtrą, puslapis automatiškai atrinks Jūsų norimus pramogų pasiūlymus. Visais Jums rūpimais klausimais skambinkite telefonu: 8 5 207 3000 arba kreipkitės el. paštu: pagalba@beta.lt. Darbo laikas: I-V: 9.00 – 19.30 val.

DOVANOS
POILSIS
KELIONĖS
PRAMOGOS
RESTORANAI
GROŽIS
SVEIKATA
PASLAUGOS
Velykinės dovanos Dovanų rinkiniai Dovanų rinkiniai moterims Šventiniai dovanų rinkiniai Gurmaniški dovanų rinkiniai Dovanų rinkiniai vyrams Dovanų rinkiniai Kalėdoms Dovanos vyrams Dovanos tėčiui Bernvakario dovanos Dovanos draugui Dovanos kolegai Verslo dovanos vyrams Vyrų dienos dovanos Dovanos moterims Dovanos mamai Mergvakario dovanos Dovanos draugei Dovanos kolegei Dovanos vaikams Aktyvios pramogos vaikams Pramogos su gyvūnais Dovanos 7 metų vaikams Kalėdinės dovanos 10 metų vaikams Dovanos 2 metų vaikui Gimtadienio dovanos Gimtadienio dovanos vyrams Gimtadienio dovanos moterims Gimtadienio dovanos vaikams Gimtadienio dovanos senjorams Gimtadienio dovanos draugei Gimtadienio dovanos mamai Gimtadienio dovanos merginai Dovana 30 metų proga Vestuvių dovanos Dovanos jauniesiems Vestuvių metinių dovanos Sužadėtuvių dovanos Dovanų idėjos BETA rekomendacijos Restoranų gidas Grožio gidas Dovanos šeimai Dovanos mamai Dovanos močiutei Dovanos poroms Prabangios dovanos Prabangios dovanos vyrams Moters diena Dovanos dviems Dovanos iki 30 EUR Dovanos nuo 30 iki 50 EUR Dovanos nuo 50 EUR ir daugiau TOP Dovanos Dovanos krikštatėviams Dovanos krikštynoms Dovanos sesei Dovanos broliui Dovanos boso dienai Ekstremalios dovanos Dovanos žmonai Dovanos tėvo dienos proga Valentino dienos dovanos Romantiška vakarienė dviem Romantiškas poilsis dviem Saldžios dovanos Valentino dienos dovanos JAI Valentino dienos dovanos JAM Romantiškas poilsis dviems su sukūrine vonia Romantiškas poilsis dviems Palangoje Romantiškas poilsis dviems Druskininkuose Romantiškas poilsis dviems Vilniuje Romantiška nakvynė dviems Kaune Romantiškas poilsis dviems Trakuose Romantiškos kelionės dviems Valentino dienos vakarienė Valentino dienos vakarienė Vilniuje Romantiška vakarienė Klaipėdoje Saldžios dovanos Valentino dienai Romantiška nakvynė dviems Klaipėdoje Romantiška vakarienė Palangoje Romantiška vakarienė Kaune Romantiška vakarienė Vilniuje Romantiška vakarienė Televizijos bokšte Romantiška vakarienė Panevėžyje Romantiška vakarienė Šiauliuose Romantiška nakvynė dvare Romantiškos dovanos vyrui Dovana mylimam vyrui Dovanos mylimajai Romantiškos dovanos Romantiškos dovanos dviems Seksualios dovanos Seksualios dovanos moterims Seksualios dovanos vyrams Dovanos Vilniuje Dovanos Kaune Dovanos Klaipėdoje Dovanos Palangoje Dovanos Birštone Dovanos Druskininkuose Dovanos Trakuose Parduotuvių čekiai Dovanos senjorams Dovanos merginai Dovanos vaikinui Dovana vaikinui gimtadienio proga Dovanos tėvams Dovanos tėvams per vestuves Dovanų kuponai Dovanos jauniesiems Dovanos dukrai Dovanos draugui Dovanos paaugliams Dovanos mokytojams Dovanos darbuotojams Dovanos auklėtojai Kalėdinės dovanos Kalėdinės dovanos vyrams Kalėdinės dovanos moterims Kalėdinės dovanos vaikams Kalėdinės dovanos senjorams Kalėdinės dovanos mamai Kalėdinės dovanos vaikams Kalėdinės dovanos šeimai Kalėdinės dovanos merginai Kalėdinės dovanos paaugliams Kalėdinės dovanos vaikinui Kalėdinės dovanos tėvams Kalėdinės dovanos mergaitėms Kalėdinės dovanos draugei Kalėdinės dovanos poroms Kalėdinės dovanos tėčiui Kalėdinės dovanos sesei Kalėdinės dovanos berniukams Kalėdinės dovanos žmonai Kalėdinės dovanos mokytojai Kalėdinės dovanos močiutei Kalėdinės dovanos uošviams Kalėdinės dovanos darbuotojams Skanios dovanos Kalėdoms Praktiškos Kalėdinės dovanos Dovanos mergaitėms Dovanos 11 metų mergaitėms Dovanos berniukams Dovanos liudininkams Dovanos seneliui Dovanos žvejui Dovanos krikšto mamai Mamos dienos dovanos Dovanos mokytojų dienos proga Dovanos kūdikiams Dovanos
Savaitgalio poilsis Savaitgalio poilsis dviems Savaitgalio poilsis šeimai Savaitgalis prie ežero Savaitgalio poilsis Birštone Savaitgalis Rygoje dviem Savaitgalio poilsis Palangoje Savaitgalio poilsis Druskininkuose Savaitgalis Palangoje dviem Poilsis Birštone dviem savaitgalį Savaitgalio kruizas Poilsis su vaikais Poilsis su vaikais Lietuvoje Poilsis su vaikais Druskininkuose Poilsis su vaikais Palangoje Poilsis su vaikais prie jūros Poilsis šeimai Poilsis Anykščiuose šeimai Poilsis šeimai Trakuose Poilsis šeimai Birštone Poilsis Šventojoje su vaikais Poilsis Plateliuose su vaikais Poilsis Nidoje su vaikais Poilsis Jūrmaloje šeimai Poilsis Liepojoje šeimai Poilsis šeimai su SPA Poilsis šeimai sodyboje SPA poilsis Viešbučiai su SPA Viešbučiai su SPA Vilniuje Viešbučiai su SPA Palangoje Spa Vilniuje dviems Spa pasiūlymai dviems Viešbučiai Birštone su spa Viešbučiai Nidoje su spa Viešbučiai Šventojoje spa Viešbučiai Jūrmaloje su spa Viešbučiai su spa Lietuvoje Druskininkų viešbučiai su spa SPA poilsis vienam Spa dviems su nakvyne Sanatorijos Sanatorijos Birštone Sanatorijos Palangoje Sanatorijos Druskininkuose Sanatorijos Šventojoje Sanatorijos Kaune Sanatorijos Klaipėdoje Sanatorijos vaikams Sanatorijos senjorams Poilsis kurorte Poilsis Druskininkuose Poilsis Birštone Poilsis Šventojoje Poilsis Palangoje Poilsis kaime Poilsis Drevernoje Poilsis Vištytyje Poilsis Rusnėje Poilsis Kintuose Poilsis Giruliuose Poilsis Kernavėje Poilsis Nemirsetoje Poilsis Žemaitijoje Poilsis dviem Nidoje Poilsis senjorams Palangoje Poilsis Karklėje Poilsis mieste Poilsis Vilniuje Poilsis Kaune Poilsis Klaipėdoje Poilsis Molėtuose Poilsis Biržuose Poilsis gamtoje Poilsis sodyboje Poilsis miške Poilsis nameliuose Poilsis Plateliuose Poilsis jurtose Poilsis namelyje medyje Poilsis gamtos apsuptyje Poilsis kaime Poilsis užsienyje Poilsis vienam Poilsis dviem Pušynas Corner Hotel Pušynė Panorama Hotel Galia Radisson Blu Hotel Lietuva Gamtos Perlas Hilton Garden Inn Vilnius Ibis Kaunas Centre Neringa Hotel Vytautas Mineral SPA Park Inn By Radisson Vilnius Airport SPA Vilnius Druskininkai Mingės egzotika Ramios bitės Radisson Blu Royal Astorija Žilvinas Hotel Palanga Grand Baltic Dunes Harmony Park Dainava Gradiali Gradiali Best Baltic Central Druskininkai Amberton Green Apartments Eglės sanatorija De Lita Tulpės sanatorija Oro Dubingiai Auksinės kopos Vilnius Grand Resort Amberton Green SPA Druskininkai Victoria Hotel Kaunas Draugystės sanatorija Rąžė viešbutis Palangoje, dovanų kuponai - Beta.lt Margis SPA Radisson Hotel Kaunas Amsterdam Plaza UPA Medical SPA Gabija EGO SPA