Poilsis Šventojoje – tai maloni proga pailsėti prie jūros nevykstant labai toli nuo namų ir pasidžiaugti gimtosios šalies gamtos teikiamais privalumais. Tačiau ar žinote kuo savitas šis nuostabus Lietuvos kampelis?

Truputis istorijos: kaip prasidėjo poilsis Šventojoje

Šventoji – tai gražus kurortas Baltijos pajūryje, nutolęs tik daugiau nei dešimt kilometrų nuo Palangos centro. Pavadinimą ši maža gyvenvietė gavo nuo Šventosios upės, kurios kairiajame krante ji ir yra išsidėsčiusi. Nors atrodytų mažutis miestelis, kurį dabar garsina poilsis prie jūros Šventojoje, gyvenimas čia verda nuo labai seniai. Archeologiniai radiniai, datuojami 3000 prieš mūsų erą, rodo, kad tai buvo žvejų gyvenvietė, kuri laikui bėgant peraugo į uostą. Nuo čia istorija tampa labai įdomi, nes šiandien visiems gerai pažįstamas pigus poilsis Šventojoje anksčiau būtų buvęs labai kitoks. Nuo trylikto amžiaus Šventoji buvo ne vieta kur poilsis Šventojoje su vaikais traukia ne vieno lankytojo širdis, o Šventosios uostas, kuris galėjo varžytis su Klaipėdos, Liepojos, Ventspilio ar Rygos uostais. Privilegiją įrengti uostą gavo anglų pirkliai ir čia progą įplaukti gavo dideli prekybiniai laivai. Miestelis augo ir klestėjo, tapo puikiu uostu, kol 1701 metais jo nesunaikino švedų laivynas, karo metu užversdamas jį akmenimis ir smėliu.


Laikai keitėsi ir istorijos vingiai nulėmė, kad Šventoji kurį laiką priklausė kaimynams latviams, buvo atkasama ir vėl užnešama smėliu, kol galiausiai, 1970 metais jos istorija baigėsi tuo, kad ji buvo prijungta prie Palangos ir nuo tada sėkmingai gyvena kaip Palangos kurorto dalis.


Jei Nida, Kuršių Nerija ar Palanga jau aplankytos, o kainos pasirodė didokos, tai poilsi Šventojoje bus kaip tik tai ko ieškote. O jei dar internetu pagausite geriausias akciją ir pigiau pačiupsite kuponą geriausia kaina, tai poilsis Šventojoje su baseinu tikrai jausis prabangiai, o kainuos protinai! Pasiūlymai tikrai viliojantys jei domina poilsis Šventojoje su gyvūnais ar vaikais, o galbūt dairotės malonios dovanos? Tada dovanų kuponas pradžiugins bet kurio gavėjo širdis.


Jeigu jūsų pasirinkti poilsio namai Šventojoje turi viską ko reikia puikiai praleisti laiką, vis tiek rekomenduojame pasvarstyti kuo jus galėtų praturtinti gražusis kurortas. Tikrai puikus poilsis Šventojoje apartamentuose gali būti labai atpalaiduojanti ir raminanti patirtis, tačiau, tai vienas gražiausių Lietuvos kurortu, kuris dar gali pasiūlyti patrauklių paslaugų, gausių pramogų ir progą pasidžiaugti nuostabia gamta. Tereikia žinoti ko dairytis, kur pasukti žvilgsnį ir jūsų poilsis šventojoje neapsiribos vien gražiais apartamentais ir pajūriu. Čia jūs atrasite daug daugiau. Belieka žinoti kas gi vilioja turistus iš visų Lietuvos kampelių!


Nors būdama sąlyginai maža Šventoji turi ką pasiūlyti laba skirtingiems žmonėms, bei parūpina pramogų labai skirtingam skoniui.

Šventosios švyturys 

Jau susipažinome su išsamia ir turtinga šio gražaus kurorto istorija, bei sužinojome, kad tai buvo jūrinis uostas. Visuose jūriniuose uostuose ypatingą vietą ir svarbą turi švyturiai, tad nenuostabu, kad vieną rasite ir Šventojoje. Jis nėra estetiškai labai didus reiškinys, tačiau turi didelę simbolinę reikšmę, bei vykdo labai svarbią funkciją. Pastatytas prieš daugiau kaip penkiasdešimt metų, šis keturiasdešimt metų aukščio statinys matomas net už 30 metrų! Taip toli jūroje jis nurodo krantą jūreiviams, o paprastiems žmonėms, vaikščiojantiems gražiosios Šventosios pakrante, tai bene pati romantiškiausia vieta, kurią tikrai verta aplankyti, jei pasirinkote poilsį Šventojoje dviems arba jus suviliojo poilsis Šventojoje su augintiniu.

Žvejo dukros

Menininkė  Zuzana Pranaitytė sukūrė nepakartojamo grožio, keturių metrų aukščio paminklą, simbolizuojantį visų išplaukusių ir nebegrįžusių jūreivių dalias. Jau daugiau kaip keturiasdešimt metų šios nuostabaus grožio skulptūros ilgesingu žvilgsniu žiūri į jūrą. Trys žavios merginos laukia iš jūros grįžtančio tėvo, tačiau kasmet sulaukia ne žvejo grįžimo, o susižavėjusių turistų nuotraukų, kurios visada papuošia jų socialines paskyras.

Beždžionių tiltas

Šis žavingas tiltas, kuris jungia Šventosios upės krantus drąsiai gali būti pavadintas šio miestelio simboliu. Paeiti juo mėgsta suaugusieji ir vaikai, nes eidami juo galite pajusti tikrą nesvarumo būseną, pašokinėti gąsdindami baikštesnius pakeleivius ir smagiai pasijuokti kai pilni adrenalino pereisite į kitą, ramiai tekančios Šventosios, pusę. Jei poilsiui Šventojoje atvykote su vaikais - aplankykite jį bent kelis kartus – vaikams juo šuoliuoti niekada nepabosta!

Pažintinis takas

Poilsis Šventojoje su pusryčiais ir poilsiu saulytėje yra puikus pasirinkimas! Tačiau jei norite atgauti sielos ramybę ir dar toliau pabėgti nuo miesto šurmulio bei daugiau laiko praleisti gamtoje, kviečiame jus pavažiuoti vos keletą kilometrų nuo Šventosios ir apsilankyti pažintiniame take. Suaugusieji čia galės pasigrožėti menininkų kurtomis skulptūromis, leidžiančiomis geriau pažinti lietuvių liaudies meną, o vaikams čia įrengta moderni žaidimų aikštelė. Juk kas gali būti geriau, nei papietauti sutūpus ant žolės, klausantis medžių ošimo ir džiaugiantis smagia draugija?

DOVANOS
POILSIS
KELIONĖS
PRAMOGOS
RESTORANAI
GROŽIS
SVEIKATA
PASLAUGOS
Paskutinė minutė Viskas įskaičiuota Poilsinės kelionės Kelionės su vaikais Novaturo kelionės Tiketa tour kelionės Itaka kelionės Coral travel kelionės Kelionės į Šiaurės Ameriką Kelionės į Artimuosius Rytus Kelionės į Afriką Kelionės į Aziją Kelionės į Turkiją Kelionės į Antaliją Kelionės į Alaniją Kelionės į Beleką Kelionės į Kemerą Kelionės į Sidę Kelionės į Graikiją Kelionės į Kretą Kelionės į Rodą Kelionės į Tasos Kelionės į Santorinį Kelionės į Chaniją Kelionės į Graikijos salas Kelionės į Egiptą Kelionės į Šarm el Šeichą Kelionės į Hurgadą Kelionės į Marsą Alamą Kelionės į Luksorą Kelionės į Karalių slėnį Kelionės į Asuaną Kelionės į Ispaniją Kelionės į Seviliją Kelionės į Tenerifę Kelionės į Gran Kanariją Kelionės į Fuerteventūrą Kelionės į Andalūziją Kelonės į Kanarų salas Kelionės į Ispanijos salas Kelionės į Italiją Kelionės į Maldyvus Kelionės į Tailandą Kelionės į Kroatiją Kelionės į Jungtinius Arabų Emiratus Kelionės į JAV Kelionės į Prancūziją Kelionės į Portugaliją Kelionės į Madeirą Kelionės į Algarvę Kelionės į Funšalį Kelionės į Lisaboną Kelionės į Portą Kelionės į Kubą Kelionės į Japoniją Kelionės į Jordaniją Kelionės į Singapūrą Kelionės į Latviją Kelionės į Estiją Kelionės į Lenkiją Kelionės į Austriją Kelionės į Švediją Kelionės į Vokietiją Kelionės į Olandiją Kelionės į Šveicariją Kelionės į Islandiją Kelionės į Malaiziją Kelionės į Indoneziją Kelionės į Šri Lanką Kelionės į Pietų Korėją Kelionės į Dominikos Respubliką Kelionės į Kanarus Kelionės į Dubaju Slidinėjimo kelionės į Italiją Slidinėjimo kelionės į Prancūziją Kelionės į Žaliajį Kyšulį Pažintinės kelionės Pažintinės kelionės autobusu Pažintinės kelionės lėktuvu Pažintinės kelionės kruizu Topturo kelionės Interlux kelionės 700LT kelionės Excursus kelionės Egzotinės kelionės Kelionės po Lietuvą Kelionės po Lietuvą autobusu Pažintinės kelionės Lietuvoje Savaitgalio kelionės Savaitgalio kelionės su vaikais Vasaros kelionės Žiemos kelionės Slidinėjimo kelionės Naujametinės kelionės KELIONĖS
Oro pramogos Skrydis oro balionu Skrydis oro balionu dviems Skrydis oro balionu Kaune Skrydis oro balionu Vilniuje Skrydis oro balionu Marijampolėje Skrydis parasparniu Skrydis parasparniu Vilniuje Apžvalginis skrydis Apžvalginis skrydis virš Trakų Apžvalginis skrydis virš Kauno Šuolis parašiutu Šuolis parašiutu Klaipėdoje Pilotavimo pamoka Vandens pramogos Vandens parkai Vandens parkai Vilniuje Vandens parkai Kaune Vandens parkas Palangoje Vandens batutai Vandens batutai Vilniuje Vandens batutai Trakuose Wake parkai Wake parkai Vilniuje Kaitavimas Baidarės Baidarės Vilniuje Irklentės Irklentės Kaune Irklentės Trakuose Irklentės Vilniuje Jachtos ir laivai Pasiplaukiojimas laivu Kaune Pasiplaukiojimas laivu Trakuose Pasiplaukiojimas laivu Klaipėdoje Kateriai ir vandens motociklai Žvejyba Nardymas Nardymas Plateliuose Nardymas Trakuose Pramogos vaikams Vandens parkai ir baseinai Baseinai Vilniuje Baseinai vaikams Baseinai Palangoje Nuotykių parkai Nuotykių parkai Vilniuje Nuotykių parkai Kaune Batutų parkai Batutų parkas Vilniuje Laipynių parkai Pabėgimo kambariai Virtualios realybės pramogos Galvosūkių kambariai Galvosūkių kambarys Vilniuje Siaubo kambarys Vaikų gimtadieniai Vaikų gimtadieniai Kaune Pramogos šeimai Pramogos su vaikais Vilniuje Pramogos šeimai Kaune Pramogos šeimai Trakuose Aktyvios pramogos Dažasvydis Dažasvydis Klaipėdoje Šaudymas Šaudymas koviniais ginklais Šaudymas Vilniuje Jodinėjimas žirgais Jodinėjimas žirgais Trakuose Pramogų parkai Pramogų parkai Vilniuje Pramogų parkai Palangoje Pramogų parkai Kaune Pramogų parkai Klaipėdoje Boulingas Boulingas Kaune Boulingas Klaipėdoje Boulingas Šiauliuose Auto/Moto pramogos Kartingai Kartingai Vilniuje Kartingai Kaune Kartingai Klaipėdoje Kartingai Šiauliuose Kartingai vaikams Ekstremalus vairavimas Sporto pramogos Sporto klubai Sporto klubai Vilniuje Sporto klubai Klaipėdoje Sporto klubai su baseinu Sporto treniruotės Kardio treniruotės Grupinės treniruotės Žiemos sportas Golfas Plaukimas Šokiai Šokiai vaikams Gatvės šokiai Šiuolaikiniai šokiai Buriavimas Buriavimas Trakuose Galvosūkiai ir žaidimai Iliuzijų kambariai Virtualios realybės kambarys Virtualios realybės kambarys Vilniuje Virtualios realybės kambarys Kaune Virtualios realybės kambarys Šiauliuose Simuliatoriai Vaidmenų žaidimai Žaidimai grupėms Orientaciniai žaidimai PRAMOGOS
Masažai Viso kūno masažas Holistinis masažas Povandeninis masažas Ajurvedinis masažas Aromaterapinis masažas Klasikinis masažas Masažai Vilniuje Masažai Kaune Masažai Klaipėdoje Nugaros masažai Kaklo masažas Sprando masažas Gydomasis nugaros masažas Atpalaiduojantis nugaros masažas Nugaros masažas Vilniuje Nugaros masažas Kaune Veido masažas Kobido masažas Shiatsu masažas Taškinis masažas Veido masažas Vilniuje Veido masažas Kaune Veido masažas Druskininkuose Veido masažas Šiauliuose Sportinis masažas Gydomasis masažas Rytietiški masažai Chiromasažas Tailandietiškas masažas Karštų akmenų masažas Limfodrenažinis masažas Limfodrenažinis masažas Vilniuje Limfodrenažinis masažas Kaune Limfodrenažinis masažas Klaipėdoje Liekninantis masažas Anticeliulitinis masažas Masažai dviems SPA procedūros Dienos SPA Spa procedūros Vilniuje Dienos spa Kaune SPA kompleksai SPA ritualai SPA dviems Spa dviems Vilniuje Spa dviems Kaune Spa dviems Druskininkuose Egzotiniai SPA ritualai SPA programos SPA vyrams Kūno procedūros Kūno šveitimas Kūno įvyniojimas Soliariumai Soliariumai Vilniuje Soliariumas Kaune Soliariumas Klaipėdoje Depiliacija cukrumi Depiliacija cukrumi Vilniuje Depiliacija vašku Depiliacija lazeriu Bikini depiliacija lazeriu Pažastų depiliacija lazeriu Kojų depiliacija lazeriu Liekninančios procedūros Celiulito gydymas Veido procedūros Veido valymas Veido valymas ultragarsu Veido valymas vyrams Veido valymas Vilniuje Veido valymas Kaune Veido valymas Klaipėdoje Veido valymas Šiauliuose Veido drėkinimo procedūros Jauninančios veido procedūros Makiažas Express makiažas Proginis makiažas Ilgalaikis makiažas Antakių procedūros Antakių dažymas Antakių laminavimas Blakstienų procedūros Blakstienų dažymas Blakstienų laminavimas Blakstienų priauginimas Aparatinės veido procedūros Mezoterapija veidui Adatinė mezoterapija veidui Beadatine mezoterapija veidui Plaukų procedūros Plaukų kirpimas Kare kirpimas Bob kirpimas Kirpimas karštomis žirklėmis Plaukų dažymas Plaukų dažymas sruogelėmis Žilų plaukų dažymas Šukuosenos Šukuosenos trumpiems plaukams Šukuosenos ilgiems plaukams Šukuosenos mergaitems Šukuosenos moterims Šukuosenos vestuvėms Šukuosenos berniukams Moteriškas kirpimas Gydomosios plaukų procedūros Plaukų atstatymas Olaplex procedūra Keratino procedūros plaukams Vaikiškas kirpimas Vyriškas kirpimas Nagų procedūros Manikiūras Prancūziškas manikiūras Aparatinis manikiūras Manikiūras Vilniuje Manikiūras Kaune Pedikiūras Higieninis pedikiūras Gydomasis pedikiūras Express pedikiūras Pedikiūras Vilniuje Pedikiūras Kaune Gelinis lakavimas Gelinis lakavimas Vilniuje Gelinis lakavimas Kaune Nagų stiprinimas SPA manikiūras SPA pedikiūras Grožio chirurgija Raukšlių korekcija Hialurono injekcijos Hialurono injekcijos veidui Hialurono injekcijos į paakius Botulino injekcijos Botulino injekcijos Vilniuje Botulino injekcijos Kaune Apgamų šalinimas Apgamų šalinimas lazeriu Apgamų šalinimas Vilniuje Apgamų šalinimas Kaune Apgamų šalinimas Klaipėdoje Plaukų šalinimas Plaukų šalinimas lazeriu Lazerinės procedūros Lazerio procedūros veidui Kūno modeliavimas Procedūros vyrams Masažai vyrams SPA vyrams Vyriškos šukuosenos Barzdos kirpimas ir modeliavimas Veido procedūros vyrams Depiliacija vyrams EUFORIJA grožio studija Skinland TERAPIKA - ŠEIMOS MASAŽO KLINIKA Azia SPA Ritos Masažų Studija Sokrato clinica Qi Anmo SPA Babor Elen SPA Studija MANILLA Elitsun Saulėja SPA Era Esthetic Nidos Kopos FAMILIA SANA Amadėja SPA Fi Clinica Aušros SPA Namai DALIOS GROŽIO STUDIJA SOLISUN GROŽIS
Kraujo tyrimai Profilaktiniai kraujo tyrimai Maisto netoleravimo testas Maisto netoleravimo testas Vilniuje Maisto netoleravimo testas Kaune Maisto netoleravimo testas Šiauliuose Alergenų tyrimai Alergijos tyrimai vaikams Alergijos tyrimas Vilniuje Alergijos tyrimai Kaune Alergenų tyrimas Klaipėdoje Skydliaukės tyrimai Širdies ir kraujagyslių tyrimai Kiti tyrimai Diagnostiniai tyrimai Covid-19 tyrimai Bendrieji tyrimai Kardiologiniai tyrimai Skydliaukės tyrimai Virškinimo tyrimai Nuovargio tyrimai Kiti tyrimai Odontologijos paslaugos Burnos higiena Burnos higiena Vilniuje Burnos higiena Kaune Burnos higiena Klaipėdoje Dantų balinimas Dantų balinimas lazeriu Dantų plombavimas Protezavimas ir implantavimas Odontologija vaikams Odontologo konsultacija Gydytojų konsultacijos Mitybos specialistas Dermatologas Dermatologas Klaipėdoje Dermatologas Vilniuje Dermatologas Kaune Ginekologas Ginekologas Klaipėdoje Kardiologas Kardiologas Kaune Chirurgas Kineziterapeutas Kineziterapeutas Kaune Skiepai Skiepai nuo erkinio encefalito Skiepai nuo erkinio encefalito Vilniuje Skiepai nuo erkinio encefalito Kaune Skiepai nuo erkinio encefalito Klaipėdoje Skiepai nuo erkinio encefalito Šiaukiuose Kiti skiepai Plastinė chirurgija Veido operacijos Vokų plastika Odos darinių šalinimas Plastikos chirurgo konsultacija Kitos paslaugos Sveikatinimas Sveikatinimo programos Gydomieji masažai Mitybos planai Vandens procedūros Povandeninis masažas Perlinė vonia Druskų kambariai Druskų kambariai Vilniuje Reabilitacija INMEDICA Allergomedica klinika Royal Dental Clinic Brilliant smile V. Grybo Odontologijos klinika DIVADENTA REZUS.LT kraujo laboratorija Elite Odontologijos klinika Šypsenų Alėja Uosto Poliklinika ŠYPSENOS AKADEMIJA Natura Munda SVEIKATA
Nieko nerasta
BŪK PIRMAS!
Kurį pasieks šie pasiūlymai:
  • Nauji / specialūs
  • Riboto kiekio
  • Slapti
  • Paskutinės minutės
Sekite mūsų naujienas čia: