Poilsis Šventojoje – tai maloni proga pailsėti prie jūros nevykstant labai toli nuo namų ir pasidžiaugti gimtosios šalies gamtos teikiamais privalumais. Tačiau ar žinote kuo savitas šis nuostabus Lietuvos kampelis?

 

Truputis istorijos: kaip prasidėjo poilsis Šventojoje

Šventoji – tai gražus kurortas Baltijos pajūryje, nutolęs tik daugiau nei dešimt kilometrų nuo Palangos centro. Pavadinimą ši maža gyvenvietė gavo nuo Šventosios upės, kurios kairiajame krante ji ir yra išsidėsčiusi. Nors atrodytų mažutis miestelis, kurį dabar garsina poilsis prie jūros Šventojoje, gyvenimas čia verda nuo labai seniai. Archeologiniai radiniai, datuojami 3000 prieš mūsų erą, rodo, kad tai buvo žvejų gyvenvietė, kuri laikui bėgant peraugo į uostą. Nuo čia istorija tampa labai įdomi, nes šiandien visiems gerai pažįstamas pigus poilsis Šventojoje anksčiau būtų buvęs labai kitoks. Nuo trylikto amžiaus Šventoji buvo ne vieta kur poilsis Šventojoje su vaikais traukia ne vieno lankytojo širdis, o Šventosios uostas, kuris galėjo varžytis su Klaipėdos, Liepojos, Ventspilio ar Rygos uostais. Privilegiją įrengti uostą gavo anglų pirkliai ir čia progą įplaukti gavo dideli prekybiniai laivai. Miestelis augo ir klestėjo, tapo puikiu uostu, kol 1701 metais jo nesunaikino švedų laivynas, karo metu užversdamas jį akmenimis ir smėliu.

 


 

Laikai keitėsi ir istorijos vingiai nulėmė, kad Šventoji kurį laiką priklausė kaimynams latviams, buvo atkasama ir vėl užnešama smėliu, kol galiausiai, 1970 metais jos istorija baigėsi tuo, kad ji buvo prijungta prie Palangos ir nuo tada sėkmingai gyvena kaip Palangos kurorto dalis.

 


 

Jei Nida, Kuršių Nerija ar Palanga jau aplankytos, o kainos pasirodė didokos, tai poilsi Šventojoje bus kaip tik tai ko ieškote. O jei dar internetu pagausite geriausias akciją ir pigiau pačiupsite kuponą geriausia kaina, tai poilsis Šventojoje su baseinu tikrai jausis prabangiai, o kainuos protinai! Pasiūlymai tikrai viliojantys jei domina poilsis Šventojoje su gyvūnais ar vaikais, o galbūt dairotės malonios dovanos? Tada dovanų kuponas pradžiugins bet kurio gavėjo širdis.

 


 

Jeigu jūsų pasirinkti poilsio namai Šventojoje turi viską ko reikia puikiai praleisti laiką, vis tiek rekomenduojame pasvarstyti kuo jus galėtų praturtinti gražusis kurortas. Tikrai puikus poilsis Šventojoje apartamentuose gali būti labai atpalaiduojanti ir raminanti patirtis, tačiau, tai vienas gražiausių Lietuvos kurortu, kuris dar gali pasiūlyti patrauklių paslaugų, gausių pramogų ir progą pasidžiaugti nuostabia gamta. Tereikia žinoti ko dairytis, kur pasukti žvilgsnį ir jūsų poilsis šventojoje neapsiribos vien gražiais apartamentais ir pajūriu. Čia jūs atrasite daug daugiau. Belieka žinoti kas gi vilioja turistus iš visų Lietuvos kampelių!

 


 

Nors būdama sąlyginai maža Šventoji turi ką pasiūlyti laba skirtingiems žmonėms, bei parūpina pramogų labai skirtingam skoniui.

 

Šventosios švyturys 

Jau susipažinome su išsamia ir turtinga šio gražaus kurorto istorija, bei sužinojome, kad tai buvo jūrinis uostas. Visuose jūriniuose uostuose ypatingą vietą ir svarbą turi švyturiai, tad nenuostabu, kad vieną rasite ir Šventojoje. Jis nėra estetiškai labai didus reiškinys, tačiau turi didelę simbolinę reikšmę, bei vykdo labai svarbią funkciją. Pastatytas prieš daugiau kaip penkiasdešimt metų, šis keturiasdešimt metų aukščio statinys matomas net už 30 metrų! Taip toli jūroje jis nurodo krantą jūreiviams, o paprastiems žmonėms, vaikščiojantiems gražiosios Šventosios pakrante, tai bene pati romantiškiausia vieta, kurią tikrai verta aplankyti, jei pasirinkote poilsį Šventojoje dviems arba jus suviliojo poilsis Šventojoje su augintiniu.

 

Žvejo dukros

Menininkė  Zuzana Pranaitytė sukūrė nepakartojamo grožio, keturių metrų aukščio paminklą, simbolizuojantį visų išplaukusių ir nebegrįžusių jūreivių dalias. Jau daugiau kaip keturiasdešimt metų šios nuostabaus grožio skulptūros ilgesingu žvilgsniu žiūri į jūrą. Trys žavios merginos laukia iš jūros grįžtančio tėvo, tačiau kasmet sulaukia ne žvejo grįžimo, o susižavėjusių turistų nuotraukų, kurios visada papuošia jų socialines paskyras.

 

Beždžionių tiltas

Šis žavingas tiltas, kuris jungia Šventosios upės krantus drąsiai gali būti pavadintas šio miestelio simboliu. Paeiti juo mėgsta suaugusieji ir vaikai, nes eidami juo galite pajusti tikrą nesvarumo būseną, pašokinėti gąsdindami baikštesnius pakeleivius ir smagiai pasijuokti kai pilni adrenalino pereisite į kitą, ramiai tekančios Šventosios, pusę. Jei poilsiui Šventojoje atvykote su vaikais - aplankykite jį bent kelis kartus – vaikams juo šuoliuoti niekada nepabosta!

 

Pažintinis takas

Poilsis Šventojoje su pusryčiais ir poilsiu saulytėje yra puikus pasirinkimas! Tačiau jei norite atgauti sielos ramybę ir dar toliau pabėgti nuo miesto šurmulio bei daugiau laiko praleisti gamtoje, kviečiame jus pavažiuoti vos keletą kilometrų nuo Šventosios ir apsilankyti pažintiniame take. Suaugusieji čia galės pasigrožėti menininkų kurtomis skulptūromis, leidžiančiomis geriau pažinti lietuvių liaudies meną, o vaikams čia įrengta moderni žaidimų aikštelė. Juk kas gali būti geriau, nei papietauti sutūpus ant žolės, klausantis medžių ošimo ir džiaugiantis smagia draugija?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaip išsirinkti tinkamiausią viešbutį poilsiui su šeima?add

Idealus variantas, kai visa šeima gali sau leisti kartu praleisti savaitgalį ar net keletą atostogų savaičių. Jei nežinote, kaip pasirengti tokiai išvykai, nenusiminkite. Išeitį iš padėties padės surasti BETA.LT. Jame rodyklę priveskite prie nuorodos POILSIS, o joje pasirinkite kategoriją POILSIS SU VAIKAIS. Čia naudokitės pasirinkimo filtrais, kad puslapis automatiškai atrinktų norimus viešbučių poilsio su šeima pasiūlymus. Vartotojams, prisiregistravusiems prie BETA.LT LOJALUMO PROGRAMOS, yra galimybė atgauti dalį sumokėtos sumos. Jeigu tiksliai žinote, kada ir kur planuojate ilsėtis, viešbučio pasiūlymas turi nuorodą GALIMA REZERVACIJA, tad ja ir pasinaudokite. Taip pat siūlome įsigyti poilsį, pasinaudojus PIRKTI PER REZERVACIJĄ funkcija. Lieka tik įvesti datą, pažymėti norimą viešbučio pasiūlymo paketą, sumokėti už būsimą paslaugą ir laukti poilsio dienų. Jeigu nesate apsisprendę dėl konkrečios poilsiavimo datos arba viešbučio pasiūlymą norite dovanoti kitai šeimai, pirkite pasirinktus kuponus, panaudodami funkciją Į KREPŠELĮ.

Ar galiu pridėti daugiau paslaugų?add

Į savo krepšelį galite pridėti neribotą skaičių įvairių paslaugų arba pramogų. Tai padaryti visai nesudėtinga, užtenka pasirinkti norimus filtrus ir panaudoti pirkimo funkciją Į KREPŠELĮ. Papildomas paslaugas arba pramogas patogu pridėti tiek Jūsų kompiuteryje, tiek naudojant mobilųjį įrenginį. Informuojame, kad perkant Vartotojams, kurie yra prisiregistravę prie BETA.LT LOJALUMO PROGRAMOS, jiems yra suteikiama galimybė atgauti dalį už įsigytus kuponus sumokėtos sumos. Atgaunamos sumos dydis visada yra nurodomas pasiūlymo informacijoje. Visais Jums rūpimais klausimais skambinkite telefonu: 8 5 207 3000 arba kreipkitės el. paštu: pagalba@beta.lt. Darbo laikas: I-V: 9.00 – 19.30 val.

DOVANOS
POILSIS
KELIONĖS
PRAMOGOS
RESTORANAI
GROŽIS
SVEIKATA
PASLAUGOS
Velykinės dovanos Dovanų rinkiniai Dovanų rinkiniai moterims Šventiniai dovanų rinkiniai Gurmaniški dovanų rinkiniai Dovanų rinkiniai vyrams Dovanų rinkiniai Kalėdoms Dovanos vyrams Dovanos tėčiui Bernvakario dovanos Dovanos draugui Dovanos kolegai Verslo dovanos vyrams Vyrų dienos dovanos Dovanos moterims Dovanos mamai Mergvakario dovanos Dovanos draugei Dovanos kolegei Dovanos vaikams Aktyvios pramogos vaikams Pramogos su gyvūnais Dovanos 7 metų vaikams Kalėdinės dovanos 10 metų vaikams Dovanos 2 metų vaikui Gimtadienio dovanos Gimtadienio dovanos vyrams Gimtadienio dovanos moterims Gimtadienio dovanos vaikams Gimtadienio dovanos senjorams Gimtadienio dovanos draugei Gimtadienio dovanos mamai Gimtadienio dovanos merginai Dovana 30 metų proga Vestuvių dovanos Dovanos jauniesiems Vestuvių metinių dovanos Sužadėtuvių dovanos Dovanų idėjos BETA rekomendacijos Restoranų gidas Grožio gidas Dovanos šeimai Dovanos mamai Dovanos močiutei Dovanos poroms Prabangios dovanos Prabangios dovanos vyrams Moters diena Dovanos dviems Dovanos iki 30 EUR Dovanos nuo 30 iki 50 EUR Dovanos nuo 50 EUR ir daugiau TOP Dovanos Dovanos krikštatėviams Dovanos krikštynoms Dovanos sesei Dovanos broliui Dovanos boso dienai Ekstremalios dovanos Dovanos žmonai Dovanos tėvo dienos proga Valentino dienos dovanos Romantiška vakarienė dviem Romantiškas poilsis dviem Saldžios dovanos Valentino dienos dovanos JAI Valentino dienos dovanos JAM Romantiškas poilsis dviems su sukūrine vonia Romantiškas poilsis dviems Palangoje Romantiškas poilsis dviems Druskininkuose Romantiškas poilsis dviems Vilniuje Romantiška nakvynė dviems Kaune Romantiškas poilsis dviems Trakuose Romantiškos kelionės dviems Valentino dienos vakarienė Valentino dienos vakarienė Vilniuje Romantiška vakarienė Klaipėdoje Saldžios dovanos Valentino dienai Romantiška nakvynė dviems Klaipėdoje Romantiška vakarienė Palangoje Romantiška vakarienė Kaune Romantiška vakarienė Vilniuje Romantiška vakarienė Televizijos bokšte Romantiška vakarienė Panevėžyje Romantiška vakarienė Šiauliuose Romantiška nakvynė dvare Romantiškos dovanos vyrui Dovana mylimam vyrui Dovanos mylimajai Romantiškos dovanos Romantiškos dovanos dviems Seksualios dovanos Seksualios dovanos moterims Seksualios dovanos vyrams Dovanos Vilniuje Dovanos Kaune Dovanos Klaipėdoje Dovanos Palangoje Dovanos Birštone Dovanos Druskininkuose Dovanos Trakuose Parduotuvių čekiai Dovanos senjorams Dovanos merginai Dovanos vaikinui Dovana vaikinui gimtadienio proga Dovanos tėvams Dovanos tėvams per vestuves Dovanų kuponai Dovanos jauniesiems Dovanos dukrai Dovanos draugui Dovanos paaugliams Dovanos mokytojams Dovanos darbuotojams Dovanos auklėtojai Kalėdinės dovanos Kalėdinės dovanos vyrams Kalėdinės dovanos moterims Kalėdinės dovanos vaikams Kalėdinės dovanos senjorams Kalėdinės dovanos mamai Kalėdinės dovanos vaikams Kalėdinės dovanos šeimai Kalėdinės dovanos merginai Kalėdinės dovanos paaugliams Kalėdinės dovanos vaikinui Kalėdinės dovanos tėvams Kalėdinės dovanos mergaitėms Kalėdinės dovanos draugei Kalėdinės dovanos poroms Kalėdinės dovanos tėčiui Kalėdinės dovanos sesei Kalėdinės dovanos berniukams Kalėdinės dovanos žmonai Kalėdinės dovanos mokytojai Kalėdinės dovanos močiutei Kalėdinės dovanos uošviams Kalėdinės dovanos darbuotojams Skanios dovanos Kalėdoms Praktiškos Kalėdinės dovanos Dovanos mergaitėms Dovanos 11 metų mergaitėms Dovanos berniukams Dovanos liudininkams Dovanos seneliui Dovanos žvejui Dovanos krikšto mamai Mamos dienos dovanos Dovanos mokytojų dienos proga Dovanos kūdikiams Dovanos