Paskutiniu metu miesto šurmulys labiau kelia galvos skausmą, nei džiugina? Su šia problema tikrai neretai tenka susidurti net užkietėjusiems miestiečiams, ypač gyvenantiems didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje. Tik kaip išspręsti šią bėdą? Beta.lt pasiūlymas – poilsis gamtoje! Žmogus gamtos apsuptyje atsigauna – juk daug mūsų akiai malonios žalios spalvos, grynas oras bei mylima kompanija yra patys geriausi vaistai ar prevencija nuo pervargimo. Nesvarbu, ar Jus domina romantiškas poilsis gamtoje dviems asmenims, o gal norite maloniai praleisti laiką su draugais ar su šeima – mes turėsime ką Jums pasiūlyti! Tik kokio tipo poilsį geriau rinktis? Kaip apskritai mus veikia gamta? Skaitykite apie tai daugiau apačioje!

 

POILSIO GAMTOJE TIPAI

Jeigu Jums daug patogumų nereikia ir norisi patirti gamtą kuo stipriau, Jums turėtų patikti poilsis su palapinėmis. Tokiu atveju ypač smagus nuotykis galėtų būti dviejų dienų plaukimas baidarėmis, kur nakčiai įsikurtumėte stovyklavietę pievoje ar miško papėdėje. Baidarės būtų galimybė išsikrauti fiziškai, kas leistų dar ramiau miegoti naktį. Argi ne ramybės mes visi ieškome gamtos apsuptyje? Tai – ypač geras būdas atsiriboti nuo supančio pasaulio negandų ir iš naujo prisiminti, kiek nedaug reikia iki pilnos laimės!

 

Kita vertus, gali norėtis gamtos, tačiau apsistoti vietoje su visais patogumais. Tai – ypač suprantama, jeigu į kompaniją pasiimama šeima. Tokiu atveju Jums puikiai tiktų sodyba prie ežero, arba nameliai, kurie nuomojami su kubilu. Tokios vietos taip pat gali būti labai patogios mergvakariams, bernvakariams, o gal gimtadienių šventėms su draugais – juk ten, kur gamta ir vanduo, ten ir šypsenos ligi ausų!

 

KODĖL VERTA ILSĖTIS GAMTOJE?

Žmonės jau seniai suvokė koks stiprus yra ryšys tarp žmogaus psichinės bei fizinės sveikatos ir gamtos. Šimtmečius parkai ir kitos žaliosios erdvės įkomponuojamos į miestus, kad būtų erdvės žmonėms atsipalaiduoti ir pasikrauti energijos. Šiais laikais nuolat atliekama daugybė tyrimų šia tema, kad kiekvienas mūsų galėtų išmokti vis daugiau būti gamtoje, žinodami jos naudą. Na, o sveikatai laiko leidimas gamtoje turi šias naudas:

 

  • Gerina pasitenkinimą gyvenimu. Tyrimai apie gamtos poveikį žmogui perša išvadas, kad dažnas buvimas gamtoje yra ne mažiau svarbu, nei vaisiai ir daržovės kasdienėje mityboje. Viename iš tokių tyrimų buvo patikrintas dviejų valandų per savaitę gamtoje praleidimo poveikis žmonėms lyginant su tais, kurie ten praleidžia mažai laiko arba nepraleidžia iš viso. Tyrimo išvados – didesnį pasitenkinimą gyvenimu jautė pirmoji grupė! Nors tos kelios valandos gamtoje per savaitę gali atrodyti daug, bet tai nebūtinai turi būti kas nors sudėtingo ar aktyvaus – tam,