Įminkite mįslę keturgyslę! Romantika alsuojantis meilės miestas, į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtraukta Veneto regiono sostinė, Adrijos perlas, turistų traukos centras, ryškiaspalvių kaukių karnavalas gatvėse, grakščios klasikinės gondolos ir vandens taksi, 150 kanalų, 409 tiltai, 117 salų, daugiau nei 3000 siaurų gatvelių... Kas?! Atsakymą turbūt žino visi – tai žavingoji, nepakartojama ir su niekuo nesulyginama Venecija. Ji tikrai pavergs Jūsų širdis – būtinai aplankykite Veneciją jau artimiausiu metu!

 

VENECIJA – ROMANTIŠKAS MIESTAS ANT VANDENS

Turistų pamiltas vienas iš romantiškiausių Italijos miestų visoje Europoje pranoksta daugelio ten apsilankiusių lūkesčius! Į 6 senus administracinius rajonus: Cannaregio, Castello, San Marco, Dorsoduro, San Polo, Santa Croce, – suskirstytas miestas, įkurtas dar V amžiuje, XIII amžiuje tapo svarbiu jūrų uostu ir garsėjo savo pirkliais bei amatais. Bėgant laikui Venecija savo stiprias pozicijas ir įtaką prarado (ypač ją išvargino turkų puldinėjimai), o 1797 m. ji pateko į Austrijos valdžią. Tačiau po beveik 70-mečio – 1866 m. – Venecija buvo prijungta prie Italijos karalystės, o 1987 m. Venecija pateko į reikšmingą UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Suburkite kelionėms neabejingų bendraminčių kompaniją, raskite kelionės į Veneciją pasiūlymą pigiau ir nedvejodami užsisakykite skrydį į pažįstamų vaizdžiai nupasakotą ar tik atvirukuose ir žurnalų puslapiuose regėtą spalvingą miestą ant vandens – vieną lankomiausių vietų pasaulyje. Milijonus turistų ten vilioja ne tik legendiniai kanalai, karnavalai, draugiški venecijiečiai, bet ir unikalus architektūros, kultūros, meno ir kulinarijos paveldas.

 

KELIONĖS Į VENECIJĄ – KADA VYKTI, KĄ PAMATYTI IR KĄ PARAGAUTI?

Klimatas. Venecijoje geriausia svečiuotis pavasarį ir ankstyvą rudenį, nes žiemos ten būna šaltos ir drėgnos, o vasaros karštos (įšilti gali net iki 32 laipsnių). Visą vasarą Venecijoje šviečia saulė, džiugina ilgos dienos ir šiltas Adrijos jūros vanduo, todėl vasaros sezonas – puikus pasirinkimas tingiai poilsinei kelionei į Veneciją. Pažintinė kelionė į Veneciją neišvargins ir bus komfortiškesnė, jei keliausite kiek vėsesniu oru, pvz., nuo balandžio iki birželio arba nuo rugsėjo iki lapkričio. Lietingų dienų Venecijoje taip pat pasitaiko, tačiau jis netrukdo grožėtis nepakartojamu miesto ant vandens kraštovaizdžiu. 

 

Lankytinos vietos. Kelionės į Veneciją metu būtina aplankyti labiausiai miestą garsinančius ir turistų labiausiai lankomus objektus: prie pat garsiosios Šv. Morkaus aikštės stūksančius Dožų rūmus, aikčioti iš nuostabos verčiančią Šv. Morkaus baziliką su įspūdingomis kolonomis ir bronzinėmis skulptūromis, aukščiausią pastatą Venecijoje – apie 99 m aukščio Šv. Morkaus varpinę (dar vadinamą Kampanilę), vieną iš Venecijos simbolių – Didžiojo kanalo krantus jungiantį arkinį Rialto tiltą, visai šalia šio tilto įsikūrusį žuvų ir jūrų gėrybių turgų, per miesto centrą vingiuojantį 3 km ilgio Didįjį kanalą (Canale Grande), kartą per metus (vasario mėnesį) vykstantį spalvingąjį Venecijos karnavalą, venecijiečių ir turistų pamėgtą Šv. Morkaus aikštę, „stiklo namais" vadinamą Murano salą, spalvingąją Burano salą, dar 1720 m. atidarytą populiarią kavinę „Caffè Florian" – nors ir seniausia Europoje, tačiau ji moderni ir veikia iki šiol, kviesdama pasiklausyti gyvos muzikos, paragauti gardžių tradicinių patiekalų ir pasimėgauti puodeliu aromatingos itališkos kavos. 

 

Maistas. Italija garsėja kaip gero, be galo gardaus ir išties kokybiško maisto šalis. Visi žino, kad Italijos virtuvė neįsivaizduojama be picų ir makaronų, tačiau Venecijai būdingos kiek kitokios kulinarinės subtilybės. Lankydamiesi Venecijoje būtinai paragaukite jūros gėrybių, valgykite daug įvairių salotų ir mėsos patiekalų, maistą gausiai gardinkite vietinės gamybos aukščiausios kokybės tyrais alyvuogių ir saulėgrąžų aliejais bei naminiu sviestu, taip pat maistą skaninkite rūgštelės suteikiančiu actu ar aštresniu salsos padažu. Tradiciniai patiekalai, kurių verta paragauti kiekvienam į Veneciją atvykusiam turistui: skrudinti krabai su šviežiomis salotomis ir taure baltojo vyno, sotūs makaronai su ančiuviais ir svogūnų padažu, gardi pupelių sriuba su makaronais, svogūnais, razinomis ir riešutais pagardintos keptos sardinės, kalmarų rašale mirkyti ryžiai, troškintos kepenėlės su svogūnais, kukurūzų miltų ir džiovintų vaisių pyragas, spurgytės su razinomis, riešutais ir cukraus pudra, sausainiai su migdolais ir razinomis bei, žinoma, minkšti ledai (it. gelato) – jie abejingų nepalieka, norisi dar ir dar...

 

PASIPLAUKIOJIMAS GONDOLA – NEPAMIRŠTAMA PATIRTIS IR PUIKI PRAMOGA

Pasiplaukiojimas autentiška rankų darbo gondola kelionės į Veneciją metu – viena iš pagrindinių pramogų, kurias tiesiog būtina išbandyti. Tokia patirtis su niekuo nesulyginama ir įsimintina, be to, iš lėto plaukiant patogu apžiūrėti palei kanalo krantus išsidėsčiusius skirtingos architektūros statinius – tarsi vyktų ekskursija ant vandens. Deja, kartais plaukiojimas gondola būna ne toks romantiškas kaip daugelis mano ar įsivaizduoja... Karštą vasarą, ypač kai būna tvanku, sėdėti gondoloje ne itin malonu, nes vietomis stovintis vanduo ir dumblas skleidžia nemalonų kvapą. Vis dėlto, dėl tokios – galbūt pirmą ir paskutinį kartą bandomos – pramogos į kvapus nereikėtų kreipti pernelyg daug dėmesio. Juo labiau, Venecija iš lėto skęsta... Tikrai taip! Mokslininkai paskaičiavo, kad dėl visuotinai pakilusio jūros lygio kiekvienais metais Veneciją vis labiau semia vanduo – tiksliau, per metus 5 mm Venecijos atsiduria po vandeniu. Jau vien dėl šio fakto verta ten nuvykti – kad spėtumėte pamatyti vis dar tą patį tikrą Adrijos karalienės veidą. Taigi, net jei jau dabar vaikštinėjate Venecijos gatvėmis, o gal dar tik planuojate ten vykti, turėkite planą sėsti į klasikinę gondolą ir leistis į pažintinį turą vandens keliais. Tikrai nesigailėsite ir kitiems rekomenduosite!

 

KELIONIŲ PASIŪLYMAI SU GERA KAINA – BETA.LT PORTALE!

Ne paslaptis, kad žiemą daugeliui norisi bent trumpam nuo visko pabėgti ir atostogauti ten, kur šilta bei šviesu. Ir ne tik... Daugeliui prie širdies – aktyvus žiemos sportas, tad kelionės į slidinėjimo kurortus taip pat labai populiarios. Taigi, bent kartą per žiemą raskite laiko smagiai poilsinei, įdomiai pažintinei ar pramoginei kelionei – juk niekas kitas taip nepraskaidrina kasdienybės, nepakelia nuotaikos ir nesuteikia progos maksimaliai atsikvėpti bei gerai pailsėti. Ir visai nesvarbu, kur ir su kuo – užsienyje, Lietuvoje, savaitgaliui, savaitei ar ilgiau, tik dviese ar su šeima ir vaikais. Žiemos kelionės ir atostogos į naudą kiekvienam be išimties!

 

EGZOTINĖS ŠALYS IR SLIDINĖJIMO KURORTAI – POPULIARIAUSI PASIRINKIMAI ŽIEMĄ 

Žiemos kelionės tampa ypač paklausios įpusėjus šaltajam sezonui, kai šaltis ir slogi atmosfera pradeda erzinti... Tuomet visi, neabejingi kelionėms ir pasiilgę kokybiško poilsio svetur, dažniausiai dairosi į šiltus ir saulėtus kraštus arba, atvirkščiai, renkasi aktyvias slidinėjimo keliones. Į vasarą akimirksniu nukeliančios poilsinės kelionės suteikia galimybę pažinti visiškai kitokią, svetimą ir kontrastingą savajai kultūrą, iš arti pamatyti savitą kitų kraštų gyventojų buitį ir gyvenimo būdą, paragauti neįprasto maisto ir tradicinių patiekalų, pasigrožėti kvapą gniaužiančia gamta. 

 

Slidinėjimas Lietuvoje ir svetur – aktyvaus žiemos laisvalaikio entuziastų prioritetas renkantis kelionę. Be to, norint paslidinėti, nebūtina ruoštis ilgai kelionei. Susiplanuoti slidinėjimo kelionę galima labai greitai – kad ir savaitgaliui. Vis dėlto, ilgesnės kelionės ten, kur šilta, saulėta ir „viskas įskaičiuota", patrauklesnės planuojant atostogas porai ar su šeima ir vaikais – juk kuo mažiau rūpesčių, tuo daugiau malonumo atostogauti. Taigi, pažintinės, poilsinės arba pramoginės žiemos kelionės – būtent tai, ko reikia!

 

TOP KRYPTYS ŽIEMOS ATOSTOGOMS

Egzotinės kelionės žiemą yra itin paklausios, nes visi jau būna pasiilgę išsvajotų atostogų ir nori bent savaitę ar ilgiau praleisti šiltuose kraštuose. Taigi, maloniai stebinančios egzotikos, gero oro, saulės spindulių, maudynių šiltoje jūroje ir naujų įspūdžių pasiilgusiems žmonėms „Beta Travel" rekomenduoja rinktis keliones į Pietų Ameriką (Braziliją, Argentiną ir Urugvajų), Žaliąjį Kyšulį, Kubą, Tailandą arba Maldyvus. Į žiemos kelionių TOP‘ą patenka ir populiariosios kelionės į Egiptą – ten žiemą poilsiautojų laukia aukšto lygio atostogos už daugelio kišenei prieinamą kainą. Populiarumu nenusileidžia ir gražuolė Tenerifė – didžiausia iš septynių Kanarų salų Atlanto vandenyne, prie Afrikos krantų, puikiai tinka planuojant pasimėgauti egzotiškesniu poilsio, bet ne per toli. Be to, Tenerifėje lietuviai mėgsta ne tik atostogauti, bet ir ilgiau pagyventi, pvz. peržiemoti, t. y. praleisti žiemos sezoną ne sniego pataluose skęstančioje Lietuvoje, o žalumos, saulės ir šiltų orų lepinamoje Tenerifėje.

 

SLIDINĖJIMAS ALPĖSE IR LENKIJOS TATRUOSE

Kartais norint pasimėgauti svajonių atostogomis, visai nebūtina ilgai laukti vasaros – ypač tiems, kurie atostogų neįsivaizduoja be rogučių, slidžių ar snieglentės. Slidinėjimas Alpėse – Italijoje ir Prancūzijoje – žiemos sporto entuziastus vilioja dėl labai gero paslaugų ir kokybės santykio. Dauguma Alpėse įsikūrusių modernių slidinėjimo kurortų trasos pritaikytos ir pažengusiems slidininkams, ir ant slidžių stojantiems pirmą kartą. Slidinėjimas Lenkijos Tatruose, kiek arčiau Lietuvos, – puikus pasirinkimas pradedantiesiems. Tad jei norite išmokti tvirtai stovėti ant slidžių ar ilgesnėms slidinėjimo atostogoms neturite laiko, žiemos metu slidinėti keliaukite į kaimyninę Lenkiją. Ten slidėmis skrosdami snieguotas kalnų trasas tobulinsite slidinėjimo įgūdžius, tuo pačiu grožėsitės nuostabiais Tatrų kalnų vaizdais ir tikrai sutiksite daug šaunių bendraminčių. Palankiausias metas slidinėti Europoje yra lietuviška žiema – gruodžio-vasario mėnes