Jeigu žiemos atostogas norėtumėte praleisti ten, kur žemė dar neišminta turistų srautų, tvyro neįtikėtinai šilta atmosfera ir kokybišką tinginiavimą užtikrina vieni įspūdingiausių pasaulyje paplūdimių, atvykite į Žaliąjį Kyšulį. Atlanto vandenyne, 500 km į vakarus nuo Senegalo krantų nutolusioje šalyje gyvenimas teka sava, ramia, vaga. 10 iš 18 valstybę sudarančių salų yra pritaikytos turizmui, visas jas aplankyti įmanoma vienos ilgesnės kelionės metu.

 

Kelionės į Žaliąjį Kyšulį paprastai prasideda (o dažnai ir baigiasi) Salio (Druskos) saloje, kuri garsėja reto grožio saulėlydžiais ir gyvos muzikos vakarais. Tai – pagrindinė šalies turistinė sala, į kurią poilsiautojus kaip bites prie medaus traukia pasakiški minkšto smėlio paplūdimiai, skalaujami smaragdinės jūros. Tokį pavadinimą sala gavo dėka savo druskų salinų, į kurias taip pat organizuojamos ekskursijos. Vakarėjant muzika sklinda beveik iš kiekvieno kampelio. Salos miesteliuose veiklos nepritrūks – palei jūrą nusidriekę barai, naktiniai klubai, restoranai ir užkandinės, suvenyrų parduotuvės, yra ir jaukių pasivaikščiojimo takų. Laisvalaikio pramogos susitelkusios ties pakrantėmis, toliau nuo jų rikiuojasi vietinių gyvenvietės.

 

ŠIEK TIEK KONTEKSTO

Suprantame, kad gali kilti klausimas dėl saugumo. Galime patikinti – Žaliasis Kyšulys yra visiškai saugi valstybė kelionėms, tad vakarais linksmintis ar eiti palydėti saulės galima be baimių. Dalyje archipelago salų mažai tiek viešbučių, tiek turistų, todėl ten apsilankyti, kad ir trumpam, renkasi nedaugelis. Maždaug 95% šalies gyventojų yra katalikai. Apie du trečdalius vietinių yra kreolų kilmės, t. y. kilo iš afrikiečių ir portugalų (kolonistų) etninių grupių mišinio. Beveik visa likusi gyventojų dalis – afrikiečiai. Vietiniai čia neįkyrūs ir per prievartą kalbėtis nelenda. Na, tik prekybininkai suvenyrų parduotuvėse mėgsta garsiau parėkauti, kad geriausia pirkti būtent pas juos!

 

Žaliasis Kyšulys yra parlamentinė respublika. Šalies pavadinimas kiek klaidinantis, nes vienintelė tikrai žalia sala yra Sao Antao, o kitur daugiausia plyti dykumos ir stūkso ugnikalniai. Kuo giliau į salą, tuo ryškiau keičiasi dykumos veidas – vietomis išdygs krūmynai, kitur atsivers pilkas uolėtas reljefas, o kai kuriose vietose turėsite įveikti ir nemažas kalvas. Visgi, turbūt labiausiai poilsiautojus stebina vyraujanti mišri, bet viduje nekonfliktuojanti afrikiečių ir europiečių kultūra – kol bažnyčioje vyksta afrikietiško tipo mišios su dainomis ir šokiais, pro vietinių namų langus aidi ramios portugališkos melodijos. Salio salos sostinė ir kartu didžiausias salos miestas yra Espargos (port. espargos – šparagas, kurių mieste kadaise gausiai augo). Čia verta apsilankyti, jei norisi pamatyti autentišką kolonijinio laikotarpio architektūrą, bei iš arčiau pažvelgti į tai, kaip gyvena vietiniai. Tiesa, turistams veiklos be pasivaikščiojimų čia ne per daugiausiai – miestelyje vos keli restoranėliai ir parduotuvės, tad kelionės į Žaliąjį Kyšulį metu salos sostinėje daug laiko praleisti nereiks. Visos šalies sostinė – Prajos uostamiestis, išsidėstęs Santjago saloje. Čia susitelkę daugiausia vietos gyventojų.

 

PRAMOGOS IR EKSKURSIJOS

Vandens sporto entuziastams Žaliojo Kyšulio krantai – rojus žemėje. Daugybė vandens sporto mėgėjų čia renkasi kaituoti, buriuoti ir skrosti bangas banglentėms. Kad ir į kurį paplūdimį keliausite, be vargo rasite tam tikrų vandens sporto šakų mokyklas, kuriose pradedančiuosius apmokys profesionalūs instruktoriai, bei įrangos nuomos punktus.

 

Lankytinos vietos nėra stiprioji šios vietos pusė. Užtat labai daug poilsiautojų renkasi dykumos safarius džipais bei prie ugikalnių. Taip pat populiarios ekskursijos į druskos gavybos vietas, kur žemę nuklojusi druska dengia neaprėpiamus plotus ir atrodo lyg sniegas.

 

KLIMATAS

Dėl šilto klimato poilsinė ar pažintinė (o dažniausiai – mišri) kelionė į šią šalį puikiai tinka tiek šeimai su vaikais, tiek keliaujant dviese. Kelionės į Žaliąjį Kyšulį organizuojamos spalio-kovo mėnesiais, kuomet orai ne tokie karšti. Vandens temperatūra ištisus metus nenukrenta žemiau 23 °C. Net ir gruodžio mėnesį lepina ne žemesnė nei 25°C šiluma! Kad egzotinė saulė neįkąstų per smarkiai, būtinai naudokite apsauginį kremą nuo saulės, į lagaminą įsimeskite galvos apdangalą.

 

NAKVYNĖS GALIMYBĖS, TRANSPORTAS IR KAINOS

Daug poilsiautojų, trokštančių patirti unikalią vietos gamtą, renkasi apsistoti bungale – atskirame, dažniausiai vieno aukšto namelyje su terasa. Atsiliepimai rodo, kad tokie nameliai-viešbučiai paprastai  supami egzotiškos aplinkos ir siūlo unikalią galimybę nakvoti netipiniame pastate. Tačiau, jeigu trokštate apsistoti prašmatniame viešbutyje ant pat jūros kranto, tokių čia taip pat netrūksta.

 

Nors vietų kur apsistoti pigiau tikrai yra, maisto kainos europietiškos. Akys čia raibsta nuo egzotinių vaisių – papajų, kokosų, gvajavos – gausos, tačiau vaisiai, kaip ir mėsa, čia nepigūs. Taip yra todėl, kad salų dirva skurdi, tad praktiškai viskas atkeliauja iš žemyninės Afrikos dalies. Atsižvelgiant į vietos maisto kainas, sutaupysite, jei viešbutį užsisakysite su maitinimo paketu.

 

Salose vyrauja portugališka ir afrikietiška virtuvė. Kad jau gyvensite saloje, būtinai išragaukite skirtingas žuvis bei šviežias jūros gėrybes. Išbandykite salyne itin populiarių kokteilį Capirinha. Iš Brazilijos atkeliavęs alkoholinis gėrimas susideda iš braziliškos degtinės, šviežiai spaustų citrinų sulčių, cukraus ir žaliųjų citrinų skiltelių.

 

Vietinė valiuta – eskudas, 1 EUR  ~ 110 eskudų. Beveik visose vietoje galima atsiskaityti eurais, net ir grynaisiais. Jeigu yra poreikis išsikeisti valiutą, tai galima padaryti didesnėse prekybos vietose.

 

Lengviausia ir patogiausia saloje keliauti išsinuomotu automobiliu. Paros nuomos kaina apie 60 EUR, kuro kainos praktiškai nesiskiria nuo kainų Lietuvoje. Salose gana nemažai neasfaltuotų kelių, todėl vertėtų rinktis galingesnį automobilį. Norintiems pasiekti kitas saleles, tai patogiausia bus padaryti keltu. Jeigu keliausite nedau, ir norėsis pasiekti vieną kitą salos vietą, verta rinktis taksi. Kad kelionė neatsieitų pernelyg brangiai, rekomenduojame viešbučio registratūroje pasiteirauti, kokia galėtų būtų įprasta kelionės iš taško A į tašką B kaina. Pavežėjui mandagiai pasakykite, kad paskutinį kartą mokėjote būtent tiek, ir jis, tikėtina, ties tokia kaina ir apsistos. Atsiliepimai rodo, kad ši gudrybė dažnai suveikia!

 

ATOSTOGOS ŽALIAJAME KYŠULYJE: KĄ DAR VERTĖTŲ ŽINOTI?

  • LR piliečiams, į šalį keliaujantiems ne ilgesniam nei 30 dienų laikotarpiui, viza nereikalinga. Užtenka turėti ne trumpiau nei 6 mėn. po kelionės galiojantį pasą.
  • Tiesioginiai skrydžiai iš Varšuvos į tarptautinį Salio oro uostą vyksta ištisus metus. Kai kurie kelionių organizatoriai lapkričio-gruodžio mėnesiais siūlo tiesioginius skrydžius iš Vilniaus.
  • Saugumo reikalavimai dėl COVID-19 kaip ir likusiame pasaulyje nuolat keičiasi. Visą aktualią informaciją (skiepai, kaukių dėvėjimo taisyklės ir t.t.) jums suteiks kelionių organizatorius.
  • Žaliajame Kyšulyje vyraujanti kalba yra portugalų, o tiksliau – kreolinis jos variantas. Tačiau čia nesunkiai susišnekėsite anglų kalba, kai kur ir rusų bei vokiečių.
  • Kuo anksčiau pradėsite ieškoti kelionės į Žaliąjį Kyšulį, tuo siūlomi bilietai bus pigesni. Išimtis būtų paskutinės minutės pasiūlymai, kurie bilietus likus paskutinėms vietoms siūlo įsigyti už pigiau, su nemaža akcija. Jeigu ši šalis yra jūsų svajonių kryptis, pradėkite internetu dairytis geriausių kelionių pasiūlymų. O jei nerandate to, ko ieškote, kreipkitės į ,,Beta Travel’’ kelionių ekspertus, kurie pateiks kelionių variantus, pritaikytus jūsų individualiems poreikiams.

 

Ar kelionės draudimas įskaičiuotas į kainą?add

Asmens sveikatos draudimas į kelionės kainą nėra įskaičiuotas. Draudimo polisą galite patogiai įsigyti internetu. O į kelionės pasiūlymo kainą įeina skrydžio, oro uosto mokesčių, apgyvendinimo pasirinktame viešbutyje, pasirinkto maitinimo tipo, rankinio ir registruoto bagažo aptarnavimo, pervežimų iš oro uosto, vietinio kelionių organizatoriaus atstovo paslaugų išlaidų apmokėjimo suma. Visos Jūsų įmokos už kelionę yra apdraustos privalomuoju kelionių organizatorių draudimu. Tad galite būti ramūs, BETA.LT kelionių konsultantai pasirūpins visais kelionių formalumais ir padės Jums įsigyti kelionių draudimą. Jums rūpimais klausimais ieškokite informacijos telefonu: 8 5 2048488 arba kreipkitės el. paštu: keliones@beta.lt bet kuriuo Jums patogiu metu.

Kokie dokumentai reikalingi vykstant į kelionę?add

Jei leidžiatės į kelionę, nepamirškite, jog be būtiniausių dokumentų išvykę galite patirti rimtų nemalonumų. Į kelionę visada reikia pasiimti galiojantį asmens dokumentą, kelionės dokumentus ir draudimo polisą. Jeigu vykstate į ne Europos Sąjungos šalį, Jums būtina su savimi turėti pasą, kurio galiojimo terminas yra netrumpesnis nei 6 mėnesiai nuo kelionės pabaigos datos, asmens tapatybės kortelė šiuo atveju netinka. Jei keliausite tik Europos Sąjungos teritorijoje Jums užteks su savimi turėti galiojančią asmens tapatybės kortelę. Šiuo metu, vykstant į daugelį valstybių, privalu turėti ir Europos Sąjungos Covid skiepijimo sertifikatą arba neigiamą Covid ligos testą patvirtinantį sertifikatą. Apie galimus pasikeitimus šioje srityje sekite informaciją tam skirtuose šaltiniuose, nes situacija nuolat keičiasi, tai ir sanitariniai reikalavimai gali keistis. Visais Jums rūpimais klausimais skambinkite telefonu: 8 5 2048488 arba kreipkitės el. paštu: keliones@beta.lt.

DOVANOS
POILSIS
KELIONĖS
PRAMOGOS
RESTORANAI
GROŽIS
SVEIKATA
PASLAUGOS
Velykinės dovanos Dovanų rinkiniai Dovanų rinkiniai moterims Šventiniai dovanų rinkiniai Gurmaniški dovanų rinkiniai Dovanų rinkiniai vyrams Dovanų rinkiniai Kalėdoms Dovanos vyrams Dovanos tėčiui Bernvakario dovanos Dovanos draugui Dovanos kolegai Verslo dovanos vyrams Vyrų dienos dovanos Dovanos moterims Dovanos mamai Mergvakario dovanos Dovanos draugei Dovanos kolegei Dovanos vaikams Aktyvios pramogos vaikams Pramogos su gyvūnais Dovanos 7 metų vaikams Kalėdinės dovanos 10 metų vaikams Dovanos 2 metų vaikui Gimtadienio dovanos Gimtadienio dovanos vyrams Gimtadienio dovanos moterims Gimtadienio dovanos vaikams Gimtadienio dovanos senjorams Gimtadienio dovanos draugei Gimtadienio dovanos mamai Gimtadienio dovanos merginai Dovana 30 metų proga Vestuvių dovanos Dovanos jauniesiems Vestuvių metinių dovanos Sužadėtuvių dovanos Dovanų idėjos BETA rekomendacijos Restoranų gidas Grožio gidas Dovanos šeimai Dovanos mamai Dovanos močiutei Dovanos poroms Prabangios dovanos Prabangios dovanos vyrams Moters diena Dovanos dviems Dovanos iki 30 EUR Dovanos nuo 30 iki 50 EUR Dovanos nuo 50 EUR ir daugiau TOP Dovanos Dovanos krikštatėviams Dovanos krikštynoms Dovanos sesei Dovanos broliui Dovanos boso dienai Ekstremalios dovanos Dovanos žmonai Dovanos tėvo dienos proga Valentino dienos dovanos Romantiška vakarienė dviem Romantiškas poilsis dviem Saldžios dovanos Valentino dienos dovanos JAI Valentino dienos dovanos JAM Romantiškas poilsis dviems su sukūrine vonia Romantiškas poilsis dviems Palangoje Romantiškas poilsis dviems Druskininkuose Romantiškas poilsis dviems Vilniuje Romantiška nakvynė dviems Kaune Romantiškas poilsis dviems Trakuose Romantiškos kelionės dviems Valentino dienos vakarienė Valentino dienos vakarienė Vilniuje Romantiška vakarienė Klaipėdoje Saldžios dovanos Valentino dienai Romantiška nakvynė dviems Klaipėdoje Romantiška vakarienė Palangoje Romantiška vakarienė Kaune Romantiška vakarienė Vilniuje Romantiška vakarienė Televizijos bokšte Romantiška vakarienė Panevėžyje Romantiška vakarienė Šiauliuose Romantiška nakvynė dvare Romantiškos dovanos vyrui Dovana mylimam vyrui Dovanos mylimajai Romantiškos dovanos Romantiškos dovanos dviems Seksualios dovanos Seksualios dovanos moterims Seksualios dovanos vyrams Dovanos Vilniuje Dovanos Kaune Dovanos Klaipėdoje Dovanos Palangoje Dovanos Birštone Dovanos Druskininkuose Dovanos Trakuose Parduotuvių čekiai Dovanos senjorams Dovanos merginai Dovanos vaikinui Dovana vaikinui gimtadienio proga Dovanos tėvams Dovanos tėvams per vestuves Dovanų kuponai Dovanos jauniesiems Dovanos dukrai Dovanos draugui Dovanos paaugliams Dovanos mokytojams Dovanos darbuotojams Dovanos auklėtojai Kalėdinės dovanos Kalėdinės dovanos vyrams Kalėdinės dovanos moterims Kalėdinės dovanos vaikams Kalėdinės dovanos senjorams Kalėdinės dovanos mamai Kalėdinės dovanos vaikams Kalėdinės dovanos šeimai Kalėdinės dovanos merginai Kalėdinės dovanos paaugliams Kalėdinės dovanos vaikinui Kalėdinės dovanos tėvams Kalėdinės dovanos mergaitėms Kalėdinės dovanos draugei Kalėdinės dovanos poroms Kalėdinės dovanos tėčiui Kalėdinės dovanos sesei Kalėdinės dovanos berniukams Kalėdinės dovanos žmonai Kalėdinės dovanos mokytojai Kalėdinės dovanos močiutei Kalėdinės dovanos uošviams Kalėdinės dovanos darbuotojams Skanios dovanos Kalėdoms Praktiškos Kalėdinės dovanos Dovanos mergaitėms Dovanos 11 metų mergaitėms Dovanos berniukams Dovanos liudininkams Dovanos seneliui Dovanos žvejui Dovanos krikšto mamai Mamos dienos dovanos Dovanos mokytojų dienos proga Dovanos kūdikiams Dovanos
Savaitgalio poilsis Savaitgalio poilsis dviems Savaitgalio poilsis šeimai Savaitgalis prie ežero Savaitgalio poilsis Birštone Savaitgalis Rygoje dviem Savaitgalio poilsis Palangoje Savaitgalio poilsis Druskininkuose Savaitgalis Palangoje dviem Poilsis Birštone dviem savaitgalį Savaitgalio kruizas Poilsis su vaikais Poilsis su vaikais Lietuvoje Poilsis su vaikais Druskininkuose Poilsis su vaikais Palangoje Poilsis su vaikais prie jūros Poilsis šeimai Poilsis Anykščiuose šeimai Poilsis šeimai Trakuose Poilsis šeimai Birštone Poilsis Šventojoje su vaikais Poilsis Plateliuose su vaikais Poilsis Nidoje su vaikais Poilsis Jūrmaloje šeimai Poilsis Liepojoje šeimai Poilsis šeimai su SPA Poilsis šeimai sodyboje SPA poilsis Viešbučiai su SPA Viešbučiai su SPA Vilniuje Viešbučiai su SPA Palangoje Spa Vilniuje dviems Spa pasiūlymai dviems Viešbučiai Birštone su spa Viešbučiai Nidoje su spa Viešbučiai Šventojoje spa Viešbučiai Jūrmaloje su spa Viešbučiai su spa Lietuvoje Druskininkų viešbučiai su spa SPA poilsis vienam Spa dviems su nakvyne Sanatorijos Sanatorijos Birštone Sanatorijos Palangoje Sanatorijos Druskininkuose Sanatorijos Šventojoje Sanatorijos Kaune Sanatorijos Klaipėdoje Sanatorijos vaikams Sanatorijos senjorams Poilsis kurorte Poilsis Druskininkuose Poilsis Birštone Poilsis Šventojoje Poilsis Palangoje Poilsis kaime Poilsis Drevernoje Poilsis Vištytyje Poilsis Rusnėje Poilsis Kintuose Poilsis Giruliuose Poilsis Kernavėje Poilsis Nemirsetoje Poilsis Žemaitijoje Poilsis dviem Nidoje Poilsis senjorams Palangoje Poilsis Karklėje Poilsis mieste Poilsis Vilniuje Poilsis Kaune Poilsis Klaipėdoje Poilsis Molėtuose Poilsis Biržuose Poilsis gamtoje Poilsis sodyboje Poilsis miške Poilsis nameliuose Poilsis Plateliuose Poilsis jurtose Poilsis namelyje medyje Poilsis gamtos apsuptyje Poilsis kaime Poilsis užsienyje Poilsis vienam Poilsis dviem Pušynas Corner Hotel Pušynė Panorama Hotel Galia Radisson Blu Hotel Lietuva Gamtos Perlas Hilton Garden Inn Vilnius Ibis Kaunas Centre Neringa Hotel Vytautas Mineral SPA Park Inn By Radisson Vilnius Airport SPA Vilnius Druskininkai Mingės egzotika Ramios bitės Radisson Blu Royal Astorija Žilvinas Hotel Palanga Grand Baltic Dunes Harmony Park Dainava Gradiali Gradiali Best Baltic Central Druskininkai Amberton Green Apartments Eglės sanatorija De Lita Tulpės sanatorija Oro Dubingiai Auksinės kopos Vilnius Grand Resort Amberton Green SPA Druskininkai Victoria Hotel Kaunas Draugystės sanatorija Rąžė viešbutis Palangoje, dovanų kuponai - Beta.lt Margis SPA Radisson Hotel Kaunas Amsterdam Plaza UPA Medical SPA Gabija EGO SPA Europa Royale Druskininkai Prie parko Sanatorija Druskininkuose Palangos Linas Palangos žuvėdra Kaunas Hotel METROPOLIS Royal SPA Residence Best Baltic Palanga Vanagupė Aurora Hotel Klaipėda Goda Versmė sanatorija Palangos vėtra Bistrampolio dvaras Atostogų parkas Grand SPA Lietuva Energetikas Poilsis
Paskutinė minutė Viskas įskaičiuota Paskutinės minutės kelionės į Egiptą Paskutinės minutės kelionės į Turkiją Paskutinės minutės kelionės autobusu Poilsinės kelionės Kelionės su vaikais Novaturo kelionės Itaka kelionės TUI kelionės Coral travel kelionės Kelionės į Artimuosius Rytus Kelionės į Afriką Kelionės į Aziją Kelionės į Australiją Kelionės į Turkiją Kelionės į Stambulą Kelionės į Antaliją Kelionės į Alaniją Kelionės į Beleką Kelionės į Kemerą Kelionės į Sidę Kelionės į Bodrumą Kelionės į Graikiją Kelionės į Kretą Kelionės į Rodą Kelionės į Zakintą Kelionės į Tasos Kelionės į Santorinį Kelionės į Korfu Kelionės į Chaniją Kelionės į Graikijos salas Kelionės į Bulgariją Kelionės į Kiprą Kelionės į Egiptą Kelionės į Šarm el Šeichą Kelionės į Hurgadą Kelionės į Marsą Alamą Kelionės į Luksorą Kelionės į Karalių slėnį Kelionės į Ispaniją Kelionės į Barseloną Kelionės į Ibizą Kelionės į Tenerifę Kelionės į Gran Kanariją Kelionės į Fuerteventūrą Kelionės į Kanarų salas Kelionės į Ispanijos salas Kelionės į Italiją Kelionės į Romą Kelionės į Milaną Kelionės į Veneciją Kelionės į Siciliją Kelionės į Neapolį Kelionės į Sakartvelą Kelionės į Prancūziją Kelionės į Paryžių Kelionės į Nicą Kelionės į Portugaliją Kelionės į Madeirą Kelionės į Funšalį Kelionės į Vietnamą Kelionės į Japoniją Kelionės į Juodkalniją Kelionės į Lenkiją Kelionės į Varšuvą Kelionės į Zakopanę Kelionės į Albaniją Kelionės į Pietų Korėją Kelionės į Dominikos Respubliką Kelionės į Tunisą Kelionės į Tanzaniją