Saulėta, spalvinga ir lietuvių itin pamėgta Turkija – tikrų tikriausia atostogų sostinė – jokiai kitai šaliai kol kas neužleidžia bene populiariausios krypties pozicijos. Nėra abejonių, kad daugelis lietuvių ten ilsėjosi mažiausiai vieną kartą, o gal net ir kelis. Nieko keisto čia nėra, juk Turkijoje gausu garsių vaizdingų kurortų: Antalija, Alanija, Kemeras, Marmaris, Bodrumas, – tad kiekvieną kartą norisi, o ir rekomenduojama aplankyti visą kitą. Dabar Jūsų dėmesiui – Sidė pigiau! 

Nuostabus Turkijos kurortas restartui 

Net pirmą kartą apsilankę šiame kurorte pajusite senosios Sidės dvasią, apie kurią byloja impozantiški turtai, sukaupti klestint piratų ir prekybos vergais laikams. Kadaise Sidė garsėjo ir gražuolėmis vergėmis, kurių įsigyti pasiturintys pirkliai važiuodavo iš viso pasaulio. Archeologiniai kasinėjimai parodė, kad VII a. miestą nuniokojo jį sudeginę arabų užpuolikai, bet jis buvo atgaivintas seldžiukų valdymo metu. Na, o XX a. trečiajame dešimtmetyje čia apsigyveno iš Kretos grįžę musulmonai. 


Nuo Antalijos 75 km atstumu nutolusi Sidė – nedidelis, labai gražus, gyvybingas ir vaizdingu kraštovaizdžiu pasižymintis Turkijos pakrantės miestas, įsikūręs šalies pietuose, prie žydros Viduržemio jūros, netoli senuosius laikus menančios gyvenvietės – Sidos. Nuo kitų Turkijos kurortų jis skiriasi tuo, kad yra išsidėstęs gana lygioje pakrantėje, kur nėra aukštų kalnų ir viršukalnių. 


Sidėje gyvenimas nuolat teka kurortui būdingu lėtu ritmu, į akis krenta ne tik vaizdingi, bet ir skrupulingai prižiūrėti gražūs paplūdimiai, maksimaliai gerą ir kokybišką poilsį turistams žada aukštos klasės Sidės viešbučiai. Pastarieji pasirūpina viskuo, kad poilsis juose būtų kokybiškas, malonus, turiningas ir be jokių rūpesčių – tam beveik visada pasitelkiama laiko patikrinta „viskas įskaičiuota" sistema. Taigi, kelionės į Sidę – vienareikšmiškai ypač gera dovana sau, įsimylėjėlių porai ar šeimai su vaikais, net jei ištiko ypatinga proga ar paskutinė minutė atostogų planui parengti.

Sidė – ir tingiam poilsiui, ir turiningam pažinimui 

Rodos, dar visai neseniai Sidė buvo tik mažas žvejų kaimelis, tačiau šiandien ji – puikiai sutvarkytas, šiuolaikiškas ir gyvybingas Pietų Turkijos kurortas, galintis didžiuotis išsaugotu autentiškumu bei išvystytu turizmo sektoriumi. Lygumų pakrantėje plyti vienos iš seniausių Turkijos gyvenviečių griuvėsiai, o visai šalia stūkso modernūs turizmui pritaikyti kompleksai ir driekiasi gražuoliai paplūdimiai. Kelionės į Sidę metu turėsite daug gražaus laiko pailsėti, atitrūkti nuo kasdienybės ir praplėsti akiratį – išpuoselėtos ir atidžiai prižiūrimos lankytinos vietos visada pasiruošę smalsių turistų vizitams. 


Sidė – išties puikus kurortas, patrauklus tiek pavargusiems ir išsiilgusiems ilgo poilsio, tiek besidomintiems senovės istorija ir kitos šalies kultūra, tiek ieškantiems linksmų pramogų ir į naktinio gyvenimo sūkurį mėgstantiems pasinerti žmonėms. Tačiau šis miestas žavi ne tik išlikusiais istorijos pėdsakais, gyvybingu šiuolaikinio miesto gyvenimu, kokybiškomis viešbučių paslaugomis, bet ir išskirtiniu gamtos grožiu. Vos už septynių kilometrų nuo miesto šniokščia kerintys Manavgato kriokliai. Nors jų vanduo nekrenta iš labai didelio aukščio, bet per minutę jo nuteka keliasdešimt kartų daugiau nei būdinga Kuršunlu kriokliui, todėl maudynės čia draudžiamos. Spygliuočiai – plačiai paplitusi augmenija net paplūdimiuose, tad šių medžių kvapas tvyro ore ir teigiamai veikia bendrą savijautą. 


Kai nusibos tingiai gulėti po skėčiu paplūdimyje ar prie baseino, kelionės į Sidę metu galite apsilankyti ten, kur dažniausiai organizuojamos ekskursijos. Unikalios, net po daugybės žemės drebėjimų išlikę lankytinos vietos su istoriniais paminklais atviros Jūsų dėmesiui: imperatoriaus Vespasijano skulptūra, Fortūnos šventykla, didžiulė agora su daugybe kolonų, net keliolika tūkstančių vietų talpinantis senasis amfiteatras, nimfėja (dekoratyvinis fontanas), nekropolis (senovinis laidojimo kompleksas), akvedukas, prie pat jūros pakrantės stūksančios didingos Apolono ir Atėnės šventovės, senų romėniškų pirčių vietoje pastatytas Sidės muziejus su gausybe artefaktų, Sidės teatras, Köprülü kanjonas, vingiuotos ir siauros senamiesčio gatvelės ir kt. Sidė – tarsi mažieji Atėnai – tikrai nepaliks abejingų.

Atostogos be rūpesčių Viduržemio jūros pakrantėje 

Pačiame Sidės centre viešbučių nėra, nes visi jie išsidėstę aplink miestelį. Nors dauguma viešbučių nėra nauji, tačiau jie išsiskiria didelėmis ir gausiai apželdintomis teritorijomis bei aukšto lygio aptarnavimu. Juose kiekvienas poilsiautojas ras puikius paplūdimius, kurių krantus skalauja skaidrus Viduržemio jūros vanduo, o pėdas kutena birus smėliukas. Svarbiausia, prie baseinų galima niekur neskubant mėgautis šiltomis saulės spindulių voniomis, gurkšnoti gardžius ir gaivius kokteilius, ragauti skanų turkišką maistą bei saldžius desertus. 


Turkija ir jos kurortai pasiruošę patenkinti visus svečių poilsio norus – jų paslaugoms: vandens atrakcionai mažiems ir dideliems, smagios vandens pramogos paplūdimių pakrantėse, sporto, teniso ir golfo aikštelės, už viešbučių teritorijos pasislėpę vietinių gyventojų restoranai, SPA malonumai, naktinio šurmulio pilnos centrinės gatvės, barai, diskotekos, naktiniai klubai... Paprastai viešbučiai siūlo ir vietinių gidų paslaugas, todėl registratūroje visada verta pasiteirauti apie organizuojamas pažintines ir pramogines išvykas. Juk visada norisi pamatyti daugiau! 


Taigi, nors ir nedidelis, bet gyvybingas miestas siūlo daugybę pasirinkimo galimybių visiems: tiek linksmybių iki paryčių ištroškusiai ir vietoje nenustygstančiai draugų kompanijai, tiek pabėgti nuo rutinos tik dviese svajojančiai porai, tiek šeimai su vaikais. Atostogomis be jokių rūpesčių ir dar su akcija, kurią siūlo Beta.lt, čia pasimėgaus visi – ir jauni, ir vyresni. Be to, neretai Sidė rekomenduojama kaip romantiškų atostogų kryptis tiems, kurie po vestuvių medaus kopinėti keliauja svetur. 

Atostogų sezonas, oras ir kiti svarbūs ypatumai 

Sidė įsikūrusi stepių zonoje, todėl klimatas ten gana sausas, retai lyja. Net ir tvyrant karščiui čia visada atgaivina lengvas vėjelis – brizas, todėl staigūs temperatūros pokyčiai nebūna ryškiai jaučiami. Tai kada gi keliauti į Sidę? Kaip ir kituose Turkijos Viduržemio pakrantės kurortuose, pats šilčiausias mėnuo yra liepa, kai vidutinė temperatūra siekia 28–35 °C laipsnius karščio. Šalčiausia būna sausį, kai oro temperatūra tebūna 11–13 °C šilumos. Vasaros sezonas Sidėje tęsiasi nuo gegužės iki spalio mėnesio, tačiau poilsiauti čia drąsiai galima ištisus metus – tereikia pasirinkti, kada skristi – kai karšta, šilta ar gaiviau. 


Skaičiuojama, kad Sidėje gyvena apie 18 tūkstančių gyventojų, kurių kalba – turkų. Viešint Turkijos kurortuose nekyla bėdų kalbant anglų bei rusų kalbomis, tad susikalbėti su vietiniais tikrai nesudėtinga. Vietinė valiuta – Turkijos lira (TRY), tačiau nekils problemų atsiskaitant doleriais ar eurais už paslaugas viešbutyje ar už jo ribų bei už prekes vietinėse parduotuvėse. Pasirinkus kelionę į Sidę, tiesioginis skrydis iš Tarptautinio Vilniaus oro uosto į Antaliją trunka kiek daugiau nei 3 val., tad kelionė neprailgs net keliaujant su mažais vaikais. 


Beje, daugelis jau atostogavusių Turkijos kurortuose žino, kad ten galioja nerašyta taisyklė – aptarnaujančiam personalui (vietinių ekskursijų vairuotojams, padavėjams, kambarinėms) palikti arbatpinigių tiek, kiek turistas gali sau leisti. Arbatpinigiai visada laukiami ir už juos nuoširdžiai atsidėkojama, nes atlyginimai Turkijoje yra ganėtinai nedideli. Be to, prieš išvykstant į kelionę verta pagalvoti ir apie kelionės draudimą, kuris leistų jaustis ramiau ir saugiau visų nerūpestingų atostogų metu. 

Tradicinis Sidės skonis 

Išvertus iš senosios graikų kalbos, kurortinio miesto pavadinimas Side turi egzotišką reikšmę – „granato vaisius". Ir ne šiaip sau... Šie sveikatai naudingi vaisiai yra Sidės miesto simbolis, o jais mėgautis Turkijoje galima ištisus metus – jie visada labai skanūs ir sultingi, nepalyginami su daug kilometrų transportuotais ir parduodamais Lietuvos prekybos centruose. Kiekvienas Sidės svečias tiesiog privalo paragauti ką tik spaustų granatų sulčių, kurias šviežiai spaudžia ir turistams noriai parduoda gatvėse šurmuliuojantys vietiniai prekeiviai. Be to, vietinės gamybos granatų sultys, granatų arbata arba tirštas padažas – puiki lauktuvių idėja: grįžę iš Sidės, jomis mėgausitės patys ir vaišinsite visus, kuriems pasakosite kelionėje patirtus įspūdžius. 


Tarp gausių tradicinių vaišių ypatingą vietą užima šviežia duona – jos turi būti ant kiekvieno turko stalo. Šalia jos vietiniuose restoranuose siūlomi įvairūs turkiški užkandžiai, vadinami Meze. Besisvečiuodami Viduržemio jūros regione pastebėsite, kad ir žuvys bei jūros gėrybės yra itin populiarios ir dažnos ant turkų vaišių stalo. 


Mielieji, jei galva ūžia, rankos svyra ir nėra noro eiti „kalnų versti", diagnozė aiški – Jums tiesiog būtinos atostogos, tad neatidėliokite, rinkitės internetu ir keliaukite į nedidelį, bet ypatingą Turkijos kurortą – Sidę – pigiau. 


Beta.lt garantuoja – paskutinė minutė tikrai nepakiš kojos planuojant atostogas svetur, ten pamiršite visus pečius slegiančius kasdienybės rūpesčius, išvarginusią rutiną iškeisite į įkvepiančias pramogas ir, svarbiausia, į Lietuvą sugrįšite užtikrintai paspaudę restart mygtuką, t. y. „kaip nauji"!

DOVANOS
POILSIS
KELIONĖS
PRAMOGOS
RESTORANAI
GROŽIS
SVEIKATA
PASLAUGOS
Valentino dienos dovanos Romantiška vakarienė dviem Saldžios dovanos Romantiškas poilsis dviem Valentino dienos dovanos JAI Valentino dienos dovanos JAM Romantiškas poilsis dviems su sukūrine vonia Romantiškas poilsis dviems Palangoje Romantiškas poilsis dviems Druskininkuose Romantiškas poilsis dviems Vilniuje Romantiška nakvynė dviems Kaune Romantiškas poilsis dviems Trakuose Romantiškos kelionės dviems Valentino dienos vakarienė Valentino dienos vakarienė Vilniuje Romantiška vakarienė Klaipėdoje Saldžios dovanos Valentino dienai Romantiška nakvynė dviems Klaipėdoje Romantiška vakarienė Palangoje Romantiška vakarienė Kaune Romantiška vakarienė Vilniuje Romantiška vakarienė Televizijos bokšte Romantiška vakarienė Panevėžyje Romantiška vakarienė Šiauliuose Romantiška nakvynė dvare Romantiškos dovanos vyrui Dovana mylimam vyrui Dovanos mylimajai Romantiškos dovanos Romantiškos dovanos dviems Seksualios dovanos Seksualios dovanos moterims Seksualios dovanos vyrams Dovanos moterims Dovanos mamai Mergvakario dovanos Dovanos draugei Dovanos kolegei Dovanos vyrams Dovanos tėčiui Bernvakario dovanos Dovanos draugui Dovanos kolegai Verslo dovanos vyrams Vyrų dienos dovanos Dovanos vaikams Aktyvios pramogos vaikams Pramogos su gyvūnais Dovanos 7 metų vaikams Kalėdinės dovanos 10 metų vaikams Dovanos 2 metų vaikui Dovanų rinkiniai Dovanų rinkiniai moterims Šventiniai dovanų rinkiniai Gurmaniški dovanų rinkiniai Dovanų rinkiniai vyrams Dovanų rinkiniai Kalėdoms Gimtadienio dovanos Gimtadienio dovanos vyrams Gimtadienio dovanos moterims Gimtadienio dovanos vaikams Gimtadienio dovanos senjorams Gimtadienio dovanos draugei Gimtadienio dovanos mamai Gimtadienio dovanos merginai Dovana 30 metų proga Vestuvių dovanos Dovanos jauniesiems Vestuvių metinių dovanos Sužadėtuvių dovanos Dovanų idėjos BETA rekomendacijos Restoranų gidas Grožio gidas Dovanos šeimai Dovanos mamai Dovanos poroms Dovanos močiutei Prabangios dovanos Prabangios dovanos vyrams Dovanos dviems Dovanos iki 30 EUR Dovanos nuo 30 iki 50 EUR Dovanos nuo 50 EUR ir daugiau TOP Dovanos Dovanos krikštatėviams Dovanos krikštynoms Dovanos sesei Dovanos broliui Dovanos boso dienai Ekstremalios dovanos Dovanos žmonai Dovanos tėvo dienos proga Dovanos moters dienos proga Dovanos Vilniuje Dovanos Kaune Dovanos Klaipėdoje Dovanos Palangoje Dovanos Birštone Dovanos Druskininkuose Dovanos Trakuose Parduotuvių čekiai Dovanos senjorams Dovanos merginai Dovanos vaikinui Dovana vaikinui gimtadienio proga Dovanos tėvams Dovanos tėvams per vestuves Dovanų kuponai Dovanos jauniesiems Dovanos dukrai Dovanos draugui Dovanos paaugliams Dovanos mokytojams Dovanos darbuotojams Dovanos auklėtojai Kalėdinės dovanos Kalėdinės dovanos vyrams Kalėdinės dovanos moterims Kalėdinės dovanos vaikams Kalėdinės dovanos senjorams Kalėdinės dovanos mamai Kalėdinės dovanos vaikams Kalėdinės dovanos šeimai Kalėdinės dovanos merginai Kalėdinės dovanos paaugliams Kalėdinės dovanos vaikinui Kalėdinės dovanos tėvams Kalėdinės dovanos mergaitėms Kalėdinės dovanos draugei Kalėdinės dovanos poroms Kalėdinės dovanos tėčiui Kalėdinės dovanos sesei Kalėdinės dovanos berniukams Kalėdinės dovanos žmonai Kalėdinės dovanos mokytojai Kalėdinės dovanos močiutei Kalėdinės dovanos uošviams Kalėdinės dovanos darbuotojams Skanios dovanos Kalėdoms Praktiškos Kalėdinės dovanos Dovanos mergaitėms Dovanos 11 metų mergaitėms Dovanos berniukams Dovanos liudininkams Dovanos seneliui Dovanos žvejui Dovanos krikšto mamai Velykinės dovanos Mamos dienos dovanos Dovanos mokytojų dienos proga Dovanos kūdikiams Dovanos
Savaitgalio poilsis Savaitgalio poilsis dviems Savaitgalio poilsis šeimai Savaitgalis prie ežero Savaitgalio poilsis Birštone Savaitgalis Rygoje dviem Savaitgalio poilsis Palangoje Savaitgalio poilsis Druskininkuose Savaitgalis Palangoje dviem Poilsis Birštone dviem savaitgalį Savaitgalio kruizas Poilsis su vaikais Poilsis su vaikais Lietuvoje Poilsis su vaikais Druskininkuose Poilsis su vaikais Palangoje Poilsis su vaikais prie jūros Poilsis šeimai Poilsis Anykščiuose šeimai Poilsis šeimai Trakuose Poilsis šeimai Birštone Poilsis Šventojoje su vaikais Poilsis Plateliuose su vaikais Poilsis Nidoje su vaikais Poilsis Jūrmaloje šeimai Poilsis Liepojoje šeimai Poilsis šeimai su SPA Poilsis šeimai sodyboje SPA poilsis Viešbučiai su SPA Viešbučiai su SPA Vilniuje Viešbučiai su SPA Palangoje Spa Vilniuje dviems Spa pasiūlymai dviems Viešbučiai Birštone su spa Viešbučiai Nidoje su spa Viešbučiai Šventojoje spa Viešbučiai Jūrmaloje su spa Viešbučiai su spa Lietuvoje Druskininkų viešbučiai su spa SPA poilsis vienam Spa dviems su nakvyne Sanatorijos Sanatorijos Birštone Sanatorijos Palangoje Sanatorijos Druskininkuose Sanatorijos Vilniuje Sanatorijos Šventojoje Sanatorijos Kaune Sanatorijos Klaipėdoje Sanatorijos vaikams Sanatorijos senjorams Poilsis kurorte Poilsis Druskininkuose Poilsis Birštone Poilsis Šventojoje Poilsis Palangoje Poilsis kaime Poilsis Drevernoje Poilsis Vištytyje Poilsis Rusnėje Poilsis Kintuose Poilsis Giruliuose Poilsis Kernavėje Poilsis Nemirsetoje Poilsis Žemaitijoje Poilsis dviem Nidoje Poilsis senjorams Palangoje Poilsis Karklėje Poilsis mieste Poilsis Vilniuje Poilsis Kaune Poilsis Klaipėdoje Poilsis Biržuose Poilsis gamtoje Poilsis sodyboje Poilsis miške Poilsis nameliuose Poilsis Plateliuose Poilsis jurtose Poilsis namelyje medyje Poilsis gamtos apsuptyje Poilsis kaime Poilsis vienam Poilsis dviem Pušynas Corner Hotel Pušynė Panorama Hotel Galia Radisson Blu Hotel Lietuva Gamtos Perlas Hilton Garden Inn Vilnius Ibis Kaunas Centre Neringa Hotel Vytautas Mineral SPA Park Inn By Radisson Vilnius Airport SPA Vilnius Druskininkai Mingės egzotika Ramios bitės Radisson Blu Royal Astorija Žilvinas Hotel Palanga Bistrampolio dvaras Grand Baltic Dunes Harmony Park Vanagupė Dainava Gradiali Gradiali Best Baltic Central Druskininkai Amberton Green Apartments Eglės sanatorija De Lita Tulpės sanatorija Energetikas Versmė sanatorija Oro Dubingiai Auksinės kopos Vilnius Grand Resort Amberton Green SPA Druskininkai Atostogų parkas Victoria Hotel Kaunas Draugystės sanatorija Goda Rąžė viešbutis Palangoje, dovanų kuponai - Beta.lt Aurora Hotel Klaipėda Margis SPA Radisson Hotel Kaunas Amsterdam Plaza Grand SPA Lietuva UPA Medical SPA Gabija EGO SPA Europa Royale Druskininkai Prie parko Palangos vėtra Sanatorija Druskininkuose Palangos Linas Palangos žuvėdra Kaunas Hotel METROPOLIS Royal SPA Residence Best Baltic Palanga Poilsis
Paskutinė minutė Viskas įskaičiuota Paskutinės minutės kelionės į Egiptą Paskutinės minutės kelionės į Turkiją Paskutinės minutės kelionės autobusu Poilsinės kelionės Kelionės su vaikais Novaturo kelionės Itaka kelionės TUI kelionės Coral travel kelionės Kelionės į Šiaurės Ameriką Kelionės į Pietų Ameriką Kelionės į Artimuosius Rytus Kelionės į Afriką Kelionės į Aziją Kelionės į Turkiją Kelionės į Stambulą Kelionės į Antaliją Kelionės į Alaniją Kelionės į Beleką Kelionės į Kemerą Kelionės į Sidę Kelionės į Bodrumą Kelionės į Graikiją Kelionės į Kretą Kelionės į Rodą Kelionės į Zakintą Kelionės į Tasos Kelionės į Chaniją Kelionės į Graikijos salas Kelionės į Bulgariją Kelionės į Kiprą Kelionės į Egiptą Kelionės į Šarm el Šeichą Kelionės į Hurgadą Kelionės į Marsą Alamą Kelionės į Luksorą Kelionės į Karalių slėnį Kelionės į Asuaną Kelionės į Ispaniją Kelionės į Barseloną Kelionės į Madridą Kelionės į Seviliją Kelionės į Valensiją Kelionės į Ibizą Kelionės į Tenerifę Kelionės į Gran Kanariją Kelionės į Fuerteventūrą Kelionės į Kanarų salas Kelionės į Ispanijos salas Kelionės į Italiją Kelionės į Romą Kelionės į Milaną Kelionės į Veneciją Kelionės į Siciliją Kelionės į Neapolį Kelionės į Tailandą Kelionės į Kroatiją Kelionės į Sakartvelą Kelionės į Jungtinius Arabų Emyratus Kelionės į JAV Kelionės į Meksiką Kelionės į Prancūziją Kelionės į Paryžių Kelionės į Nicą Kelionės į Portugaliją Kelionės į Madeirą Kelionės į Funšalį Kelionės į Lisaboną Kelionės į Portą Kelionės į Vietnamą Kelionės į Japoniją Kelionės į Juodkalniją Kelionės į Norvegiją Kelionės į Singapūrą Kelionės į Latviją Kelionės į Rygą Kelionės į Estiją Kelionės į Lenkiją Kelionės į Zakopanę Kelionės į Austriją Kelionės į Slovakiją Kelionės į Suomiją Kelionės į Švediją Kelionės į Vokietiją Kelionės į Olandiją Kelionės į Albaniją Kelionės į Armėniją Kelionės į Šveicariją Kelionės į Islandiją Kelionės į Malaiziją Kelionės į Seišelius Kelionės į Tunisą Slidinėjimo kelionės į Italiją Kelionės į Žaliajį Kyšulį Kelionės į Gruziją Kelionės į Balį Kelionės į Havajus Pažintinės kelionės Pažintinės kelionės autobusu Pažintinės kelionės lėktuvu Kelionės į Niujorką Pažintinės kelionės kruizu Gruda kelionės Topturo kelionės Interlux kelionės Egzotinės kelionės Kelionės su vaikais Savaitgalio kelionės Savaitgalio kelionės su vaikais Vasaros kelionės Kelionės rugpjūčio mėnesį Kelionės liepos mėnesį Slidinėjimas Žiemos kelionės Slidinėjimo kelionės Naujametinės kelionės Kelionės vasario mėnesį Rudens kelionės Kelionės spalio mėnesį Kelionės rugsėjo mėnesį Kelionės lapkričio mėnesį Kelionės