Niekam ne paslaptis, kad Turkija – lietuvių itin pamėgta saulėtų atostogų sostinė ir, žinoma, viena svetingiausių vietų pasaulyje. Atostogų metu turistų laukia ir prabangesni, ir paprastesni kurortai – kiekvienas turi galimybę pasirinkti pagal savo norus, prioritetus ir kišenę. Patrauklių poilsio pasiūlymų už keliauti viliojančią kainą visada yra ir bus – ypač paklausi paskutinė minutė, perkant internetu. O dabar pristatome Kemerą – ten yra viskas, ko reikia atostogoms be rūpesčių gražios gamtos ir šilto oro apsuptyje! 

PRIEŠ AKIS – VAIZDINGASIS KEMERAS 

Nedidelis šiuolaikinis miestelis įsikūręs vaizdingame istoriniame Likijos regione, Tauro kalnų papėdėje, prie gilios ir žydros Viduržemio jūros. Vietovė išties graži ir kontrastinga: iš vienos pusės kurortą supa ošiantys pušynai ir kvepiantys apelsinmedžių sodai, o iš kitos pusės plyti akmenuoti paplūdimiai, kuriuos kartais meiliai, kartais audringai glosto skaidri ir šilta Viduržemio jūra. Visa tai sukuria ypač jaukią atmosferą, būtiną poilsiui svetur. 


Kemere yra du paplūdimiai: vienas poilsiautojų ir vandens sporto entuziastų laukia miesto centre, o kitas – bendras „Mėnulio šviesa" pavadintas paplūdimys – plyti už miesto centro ribų. Pakrantės pasidengę gana stambiu žvyru, kai kur akmenuota. Todėl į lagaminą rekomenduojama įsidėti specialius vandens batus, kurie patikimai apsaugos pėdas, kulnus ir padus nuo nubrozdinimų ir kitų sužeidimų. 


Didelės reikšmės ir unikalumo Kemero gamtovaizdžiui suteikia jį garsinantis gamtos reiškinys Chimera – „liepsnojantis kalnas": vos 7 km nuo Čirali miestelio esančioje pakalnėje nuo senų laikų galima stebėti nuolat kalne šmėžuojančius ugnies liežuvius. Tokie dėl dujų sunkimosi į žemės paviršių savaime besiveržiantys ugnies pliūpsniai antikos laikais buvo į jūrą išplaukusių žvejų orientyras. Dabar liepsnos jau ne tokios ryškios, bet vis dar matomos – turistams visada smalsu jas pamatyti savo akimis. 

POPULIARIAUSIOS LANKYTINOS VIETOS KEMERE 

Kelionės į Kemerą metu tingų poilsį galėsite derinti su akiratį praplečiančiu pažinimu, nes vaizdingame Kemero regione gausu įdomių lankytinų vietų. Pirmiausia, tikrai gerą įspūdį paliks jau minėtas ugnies liepsnomis alsuojantis kalnas – ten laukia išties unikalus ir itin retas reginys. 


Neapsakomai gerus jausmus pažadins pakilimas į aukščiausią Kemero apylinkėse Tahtali kalną (2365 m). Nuo papėdės aukštyn įspūdingo ilgio trasa kelia specialus funikulierius, pro kurio langus galima grožėtis kalnų grožiu ir jiems būdinga augmenija. Beje, besikeičiančia kalnų panorama patogiausia grožėtis viršukalnėje įrengtoje didelėje apžvalgos aikštelėje arba čia pat veikiančiame restorane. Susiruošus į tokią kelionę vakare, užburs nuostabūs saulėlydžiai. 


Kitas populiarius ir turistų noriai lankomas objektas regione – antikinis miestelis Faselis. Šiame miestelyje yra graži prieplauka, romėnų teatras, Adriano vartai. Archeologinė Faselio vietovė yra šalia Tekirovos miestelio. 


Netoli Kemero miesto yra ir Olimpo kaimelis – dar viena žymi lankytina vieta su didžiulėmis kolonomis ir Antikos laikus menančiu amfiteatru. Aplankę šią vietovę išvysite senovės laikus menančius griuvėsius, kuriuos supa vynuogynai, lauro medžiai ir pušys. 


Kita dėmesio verta stotelė – Yoryuk parkas, tarsi muziejus po atviru dangumi. Čia apsilankę daugiau sužinosite apie miestą, jo istoriją bei prieš kelis šimtmečius metų gyvenusių žmonių gyvenimo būdą, kasdienybę, veiklas. 


Centrinė Kemero aikštė, kurioje stūkso senas laikrodžio bokštas, taip pat pirmojo šalies prezidento Atatiurko paminklas ir trykšta fontanai, – dar vienas įdomus turistų traukos centras. Dėmesį patrauks ir uostas, į kurį gali suplaukti ir tilpti net apie 200 jachtų. 


Netoli Kemero yra ir Beldibio urvas, kurio teritorijoje vis dar vyksta įvairūs archeologiniai kasinėjimai. Urvo sienas puošia jau kelis tūkstančius metų skaičiuojantys piešiniai, o archeologų atrasti senoviniai įrankiai ir kiti radiniai saugomi viename iš miesto muziejų. 


Išties įdomi patirtis ir ilgam atminty išliksiantys įspūdžiai turistų laukia vietiniuose turguose. Kelionių atstovai bei organizatoriai visuomet rekomenduoja ten apsilankyti, nes būtent juose iš dalies atsispindi vietinių gyventojų kultūra bei šalies spalvingumas. Be to, kelionės į Kemerą metu turistai turguje dažnai ieško lauktuvių ir tikrai randa tam tinkamų prekių, pvz. Kokybiškų tekstilės ir odos gaminių, suvenyrų, įvairiausių prieskonių, tradicinių saldumynų, alyvuogių gaminių, kvapnaus natūralios sudėties muilo ir pan. Nepamirškite derėtis – tikėtina, kaina sumažės perpus! 

SUBALANSUOTA ATOSTOGOMS BE RŪPESČIŲ 

Kemere yra viskas, ko reikia atostogoms be jokių rūpesčių: maloniai nustebins garantuotai puikus oras, maloniai šiltas jūros ir baseinų vanduo, kokybiškas maistas, paslaugus aptarnavimas, turistų pamėgti ir gerai vertinami viešbučiai, pažintinės ekskursijos, „viskas įskaičiuota" sistema, unikalios lankytinos vietos, daug smagių pramogų, tinkamų ir porai, ir šeimai su vaikais, ir draugų kompanijai. Populiarusis pakrantės kurortas garsėja ir viešbučių, restoranų bei barų įvairove. Trumpai tariant, gražios gamtos apsuptame Turkijos kurorte tikrai nenuobodžiausite ir smagiai leisite laiką, o su Beta.lt toks poilsis kainuos pigiau. 


Šio miesto, kuriame gyvena ~19,1 tūkst. gyventojų, ekonomikos pagrindą sudaro puikiai išvystytas turizmo sektorius, tad kokybiškos atostogos – garantuotos. Viskas – paslaugos, pramogos, apgyvendinimas, aptarnavimas ir kt. – paruošta komfortiškam turistų iš viso pasaulio, tame tarpe ir Lietuvos, poilsiui. Čia stengiamasi, kad šalies svečiai jaustųsi pakylėti. Todėl nuostabos nekelia tai, kad Kemeras dažnai vertinamas ne tik dėl gražios gamtos, bet ir dėl aukšto lygio viešbučių bei kokybiško aptarnavimo. Beje, iš šios gražios vietos taip pat lengva pasiekti Antaliją, kur yra tarptautinis oro uostas, – iki jos tik kiek daugiau 40 km. Važiuojant tarp šių dviejų miestų lydi įspūdingi Toro kalnų ir Viduržemio jūros vaizdai – tikras malonumas akims. 


Kemeras – itin patraukli atostogų kryptis net tik poroms, šeimoms, bet ir pašėlusiam, gyvenimo džiaugsmu trykštančiam jaunimui. Pastariesiems patrauklios pramoginės programos, diskotekos ir linksmybės čia dažnai tęsiasi nuo ankstyvo ryto iki pat vėlaus vakaro.

NET 300 DIENŲ SAULĖS 

Šilto, vaizdingo ir turistų mylimo Turkijos kurorto klimatas atostogoms itin palankus – ten saulė lepina kone 300 dienų per metus. Būtent todėl daugelis viešbučių poilsiautojus priima ištisus metus. Žiemą Kemere vandens temperatūra siekia 9–13 °C, o vasarą įšyla net iki 27 °C. Lietingiausi yra žiemos mėnesiai, bet visais kitais metų laikais vyrauja saulėti orai, jų negadina lietus. 


Vidutinė temperatūra pagal mėnesį: orai balandis – 19,4 °C dieną, 11,9 °C naktį; orai spalis – 23,4 °C dieną, 16,1 °C naktį. Rugpjūčio mėnesį užfiksuota vidutinė didžiausia paros temperatūra – 32,5 °C dieną ir 23 °C naktį. Sausio mėnesį užfiksuota vidutinė minimali paros temperatūra – 11 °C šilumos dieną, 6,3 °C naktį. Taigi, aplankyti šiltąjį Kemerą galima vos panorėjus, net jei Lietuvoje vasariškų atostogų sezonas dar nė nežada prasidėti, o kelionei suplanuoti liko paskutinė minutė... 

TURKIŠKA VIRTUVĖ – BŪTINA PARAGAUTI 

Ar žinojote, kad nacionalinė Turkijos virtuvė – viena iš trijų turtingiausių virtuvių pasaulyje. Tokį titulą jai užtarnavo tradicinių patiekalų gausa ir išskirtinių skonių įvairovė: saldūs kaip medus turkiški saldumynai, gardūs daugiasluoksniai pyragėliai, baklava, gardi tradicinė duona, turkiška arbata, kava, avienos, ožkos arba jautienos patiekalai, kebabai, turkiškais balandėliais vadinama dolma ir kt. Visi bent kartą apsilankę Turkijoje tikrai yra šio to turkiško ragavę ar bent apie tai girdėję. Kelionės į Kemerą metu bus puiki proga paragauti turkiškos virtuvės šedevrų – viešint svetur tai padaryti būtina. 

DAR ŠIS TAS 

Viešint Kemere susikalbėti su vietiniais nėra sudėtinga – būsite išgirsti ir suprasti, jei prabilsite anglų arba rusų kalbomis. Vietinė valiuta – Turkijos lira (TRY), tačiau nekils problemų atsiskaitant doleriais ar eurais už paslaugas viešbutyje ar už jo ribų bei už prekes vietinėse parduotuvėse. Pasirinkus keliauti į Kemerą, tiesioginis skrydis neprailgs ir nesukels nepatogumų net keliaujant su vaikais. 


Beje, daugelis žino, kad Turkija turi tradicija tapusią nerašytą taisyklę – aptarnaujančiam personalui (vietinių ekskursijų vairuotojams, padavėjams, kambarinėms) rekomenduojama palikti arbatpinigių. Nesvarbu, maži ar dideli, – arbatpinigiai visada laukiami ir už juos nuoširdžiai atsidėkojama, nes atlyginimai Turkijoje yra ganėtinai nedideli. Be to, prieš išvykstant į kelionę verta pagalvoti ir apie kelionės draudimą, kuris leistų jaustis ramiau ir saugiau visų nerūpestingų atostogų metu. 


Per atostogas ir dar ilgai po jų neblėstanti šypsena, tik geriausi svetur patirti nuotykiai ir įspūdžiai, kokybiškas poilsis ir visi kiti kurortiniai malonumai – nerealiai gera dovana porai ar šeimai su vaikais. Tad nupūskite dulkes nuo lagaminų ir keliaukite į Kemerą pigiau, pasinaudoję labai patrauklia Beta.lt akcija. Bus „viskas įskaičiuota"!

Kodėl verta rinktis paskutinės minutės kelionės pasiūlymus?add

Paskutinės minutės pasiūlymai dažniausiai yra kelionėms, iki kurių pradžios yra likę vos 1-2 dienos, kartais netgi kelios valandos. Dėl šios priežasties tokios kelionės yra siūlomos už gerokai mažesnę nei įprastinę rinkos kainą. Paskutinės minutės pasiūlymai dažnai būna ne tik ribojami laiko, bet turi ir ribotą vietų skaičių. Tad sužinojus apie galimybę greičiau ir pigiau leistis į kelionę, patariama nelaukti ir nedelsiant įsigyti Jums patrauklų pasiūlymą. Tiesa, prieš rinkdamiesi paskutinės minutės kelionę atidžiai įvertinkite savo keliavimo įpročius ir galimybę greitai leistis į netikėtą kelionę.

Į ką atkreipti dėmesį prieš nusiperkant kelionę?add

Net pati spalvingiausia ir įspūdingiausia kelionių ir poilsinių išvykų reklama, niekada neatstos jose dalyvavusių žmonių atsiliepimų, todėl siūlome atkreipti dėmesį į kitų keliautojų atsiliepimus, BETA.LT kelionių konsultanto arba eksperto paliktą komentarą. Jeigu planuojate keliauti dviese ir norite poilsio tik suaugusiems, patariame rinktis tik suaugusių poilsiui skirtus viešbučius. Jeigu planuojate keliauti su šeima, rekomenduojama atkreipti dėmesį į pramogų vaikams pasiūlą, atstumą nuo būsimo Jūsų viešbučio iki oro uosto, kambario, kuriame gyvensite, tipą ir dydį. Šaltesniuoju metų laiku siūlome rinktis viešbučius su šildomais lauko baseinais. Svarbu atkreipti dėmesį į kelionės paketo kainą. Kelionės kaina įprastai būna nurodyta vienam asmeniui. Kelionės paketo kaina ir paketo turinys priklauso ir gali skirtis nuo į viešbutį atvykstančių žmonių skaičiaus.

DOVANOS
POILSIS
KELIONĖS
PRAMOGOS
RESTORANAI
GROŽIS
SVEIKATA
PASLAUGOS
Velykinės dovanos Dovanų rinkiniai Dovanų rinkiniai moterims Šventiniai dovanų rinkiniai Gurmaniški dovanų rinkiniai Dovanų rinkiniai vyrams Dovanų rinkiniai Kalėdoms Dovanos vyrams Dovanos tėčiui Bernvakario dovanos Dovanos draugui Dovanos kolegai Verslo dovanos vyrams Vyrų dienos dovanos Dovanos moterims Dovanos mamai Mergvakario dovanos Dovanos draugei Dovanos kolegei Dovanos vaikams Aktyvios pramogos vaikams Pramogos su gyvūnais Dovanos 7 metų vaikams Kalėdinės dovanos 10 metų vaikams Dovanos 2 metų vaikui Gimtadienio dovanos Gimtadienio dovanos vyrams Gimtadienio dovanos moterims Gimtadienio dovanos vaikams Gimtadienio dovanos senjorams Gimtadienio dovanos draugei Gimtadienio dovanos mamai Gimtadienio dovanos merginai Dovana 30 metų proga Vestuvių dovanos Dovanos jauniesiems Vestuvių metinių dovanos Sužadėtuvių dovanos Dovanų idėjos BETA rekomendacijos Restoranų gidas Grožio gidas Dovanos šeimai Dovanos mamai Dovanos močiutei Dovanos poroms Prabangios dovanos Prabangios dovanos vyrams Moters diena Dovanos dviems Dovanos iki 30 EUR Dovanos nuo 30 iki 50 EUR Dovanos nuo 50 EUR ir daugiau TOP Dovanos Dovanos krikštatėviams Dovanos krikštynoms Dovanos sesei Dovanos broliui Dovanos boso dienai Ekstremalios dovanos Dovanos žmonai Dovanos tėvo dienos proga Valentino dienos dovanos Romantiška vakarienė dviem Romantiškas poilsis dviem Saldžios dovanos Valentino dienos dovanos JAI Valentino dienos dovanos JAM Romantiškas poilsis dviems su sukūrine vonia Romantiškas poilsis dviems Palangoje Romantiškas poilsis dviems Druskininkuose Romantiškas poilsis dviems Vilniuje Romantiška nakvynė dviems Kaune Romantiškas poilsis dviems Trakuose Romantiškos kelionės dviems Valentino dienos vakarienė Valentino dienos vakarienė Vilniuje Romantiška vakarienė Klaipėdoje Saldžios dovanos Valentino dienai Romantiška nakvynė dviems Klaipėdoje Romantiška vakarienė Palangoje Romantiška vakarienė Kaune Romantiška vakarienė Vilniuje Romantiška vakarienė Televizijos bokšte Romantiška vakarienė Panevėžyje Romantiška vakarienė Šiauliuose Romantiška nakvynė dvare Romantiškos dovanos vyrui Dovana mylimam vyrui Dovanos mylimajai Romantiškos dovanos Romantiškos dovanos dviems Seksualios dovanos Seksualios dovanos moterims Seksualios dovanos vyrams Dovanos Vilniuje Dovanos Kaune Dovanos Klaipėdoje Dovanos Palangoje Dovanos Birštone Dovanos Druskininkuose Dovanos Trakuose Parduotuvių čekiai Dovanos senjorams Dovanos merginai Dovanos vaikinui Dovana vaikinui gimtadienio proga Dovanos tėvams Dovanos tėvams per vestuves Dovanų kuponai Dovanos jauniesiems Dovanos dukrai Dovanos draugui Dovanos paaugliams Dovanos mokytojams Dovanos darbuotojams Dovanos auklėtojai Kalėdinės dovanos Kalėdinės dovanos vyrams Kalėdinės dovanos moterims Kalėdinės dovanos vaikams Kalėdinės dovanos senjorams Kalėdinės dovanos mamai Kalėdinės dovanos vaikams Kalėdinės dovanos šeimai Kalėdinės dovanos merginai Kalėdinės dovanos paaugliams Kalėdinės dovanos vaikinui Kalėdinės dovanos tėvams Kalėdinės dovanos mergaitėms Kalėdinės dovanos draugei Kalėdinės dovanos poroms Kalėdinės dovanos tėčiui Kalėdinės dovanos sesei Kalėdinės dovanos berniukams Kalėdinės dovanos žmonai Kalėdinės dovanos mokytojai Kalėdinės dovanos močiutei Kalėdinės dovanos uošviams Kalėdinės dovanos darbuotojams Skanios dovanos Kalėdoms Praktiškos Kalėdinės dovanos Dovanos mergaitėms Dovanos 11 metų mergaitėms Dovanos berniukams Dovanos liudininkams Dovanos seneliui Dovanos žvejui Dovanos krikšto mamai Mamos dienos dovanos Dovanos mokytojų dienos proga Dovanos kūdikiams Dovanos