Kelionės į Beleką

Didelės, storos, turkiškos atostogos šeimai su vaikais, porai ir draugų kompanijai bei poilsis be rūpesčių! Štai kas laukia nuvykus į rekordinio skaičiaus turistų sulaukiančią Antaliją – tai vienas patraukliausių kurortų, kuriais Turkija gali didžiuotis. Tiesa, daugelis turistų, atskridusių į Antaliją, nepasilieka jos pažinti iš arčiau – dažniausiai Antalija yra tik oro uostas, iš kurio toliau keliaujama ilsėtis į pasirinktus kurortus. Tačiau čia stabtelėti ilgėliau vilioja autentiška kultūra, įstabios lankytinos vietos, skaidri Viduržemio jūra, šiltas klimatas, gražūs paplūdimiai, svetingi vietiniai gyventojai, puikūs viešbučiai, žydri gaivinantys baseinai, populiarioji „viskas įskaičiuota" sistema (kaip gi be jos!), smagios pramogos ir išskirtinis dėmesys turistams. Nieko daugiau ir nereikia, norint pasimėgauti nerūpestingu poilsiu saulėtoje šalyje, tiesa? 

 

Be to, Antalija populiari tarp saulės ir tingaus poilsio pasiilgusių lietuvių dar ir dėl to, kad yra prieinama daugelio kišenei – organizuokite atostogas pigiau internetu ir sutaupykite, ypač jei siūloma paskutinė minutė kelionei įsigyti. 

 

KELIONĖS Į ANTALIJĄ – KRYPTIS NE TIK POILSIUI, BET IR PAŽINIMUI

Net neabejojame, kad kelionės į Antaliją metu mažiausiai savaitę mėgausitės nerūpestingu poilsiu prie baseinų, saulės voniomis paplūdimyje, maudynėmis šiltoje Viduržemio jūroje ir gardžiu maistu, nes bus „viskas įskaičiuota". Tačiau trumpam palikę viešbučio teritoriją ir pasidairę kiek plačiau už jo ribų, galite pažinti nuostabų ir labai vaizdingą Antalijos regioną. Jį supa unikalios lankytinos vietos, istoriniai objektai ir įspūdingi gamtos kūriniai – ten yra, ką pamatyti!

 

Miesto centre rasite Antalijos muziejų, Laikrodžio bokštą, gražų senamiestį ir nemažai kitų traukos objektų. Pats senamiestis gana šiuolaikiškas ir pritaikytas turizmui, jame gausu siaurų gatvelių, senų pastatų, barų, kavinių ir suvenyrų prekiautojų – ten veiksmo netrūksta. Gražiojo senamiesčio pažiba – garsieji Trigubieji/Hadriano vartai su išlikusiu gynybinės sienos fragmentu. Šiuos vartus Antalijai kadaise padovanojo Romos imperatorius Hadrianas. 

 

Antaliją ir kitus šalia jos esančius miestus garsina antikos laikus siekianti istorija ir, žinoma, gamtos grožis. Taigi, viena garsiausių turistų dėmesio vertų vietų – kiek atokiau nuo Antalijos nutolęs į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Hierapolis. Šiam antikos laikų miesteliui būdinga autentiška architektūra: antikinio miesto griuvėsiai, didžiulis akropolis, gerai išsilaikęs antikinis teatras, didžiausias Turkijoje nekropolis.

 

Visai šalia Hierapolio – gamtos stebuklu vadinama Pamukalė. Nepaprastai gražios Pamukalės versmės, visame pasaulyje puikiai žinomos dėl sveikatinamųjų terminių baseinų ir baltutėlių terasų, – tikras turistų traukos objektas. Apsilankę Pamukalėje, turėsite galimybę išsimaudyti Kleopatros baseine, kurio vanduo yra mineralizuotas, karštas – net 30–35 laipsnių ir, tikėtina, turintis stebuklingų jauninamųjų galių. Šią Turkijos puošmeną – beje, iš lėto nykstančią – verta aplankyti, net jei kelionė iki jos gali užtrukti ilgiau. 

 

Kitas nepaprastai gražus gamtos kūrinys Antalijos apylinkėse – Duden kriokliai. Jų yra 2 – vienas aukštutinis su kaskadomis, apsuptas uolų ir žalios augmenijos, o kitas – žemutinis. Pastarasis – reta galimybė regėti krioklį, kurio vanduo krenta tiesiai į jūrą. 

 

Termesos – tai senovinio miesto liekanos kalnų papėdėje, pakeliui į didingus Tauro kalnus. Įdomūs ir iš visų aplinkinių Antalijos kurortų nesudėtingai bei gana greitai pasiekiami rytinio Antalijos kranto objektai –  Aspendoso teatras ir Perga romėnų miesto griuvėsiai.  Aspendoso teatras yra bene geriausiai išsilaikęs romėnų teatras, o Perga – dar vieni seno miesto griuvėsiai – primena Romos imperijos laikus, kai dar  buvo Pamfilijos apskrities sostinė.

 

Antalya minicity – po atviru dangumi esantis unikalus miniatiūrų parkas, kuriame eksponuojamos kelių tūkstantmečių Antalijos regiono istoriją menančių statinių kopijos. Visi ten esantys statiniai yra keliasdešimt kartų mažesni nei tikrovėje, o jų kopijos sukurtos taip tiksliai, kad net sunku patikėti į jas žiūrint.

 

Verta aplankyti ir vaizdingąjį Antalijos uostą – Antalyja Marina, ypač jei žavitės viskuo, kas susiję su jūrininkų gyvenimu: laivais, žvejais, sūraus vandens kvapu, klykaujančiomis žuvėdromis ir kt. 

 

Užsukę į archeologijos muziejų susipažinsite su įvairiausiais eksponatais iš Antalijos regiono, išlikusiais nuo seniausių laikų. Vaikščiodami po muziejaus sales, bent iš dalies prisiliesite prie istorijos, sužinosite apie tenykščius dievus ir valdžiusius imperatorius, pamatysite, kaip atrodo senieji kapai, monetos, kiti įdomūs eksponatai, be to, rasite net vaikams skirtą specialią salę. 

 

Pageidaujantiems daugiau veiksmo ir vandens pramogų, ypač keliaujantiems kartu su vaikais, rekomenduojama aplankyti Antalijos pramogų parkus, pvz.: Aqualand – vandens parko ir paplūdimių kompleksą, Delfipark – delfinariumą, Luna – atrakcionų parką, taip pat Antalijos akvariumą, kuris yra didžiausias pasaulyje. Vaikščiodami didžiuliu stikliniu tuneliu visai iš arti stebėsite tropines žuveles ir ryklius, matysite nuskendusių patrankų ir lėktuvų vaizdus – tikrai liksite sužavėti.

 

Aplankę senovės Likijos miestą išvysite įspūdingas uolose iškaltas kapavietes, kurių vaizdas primena korio raštą. Ištisas kapavietes puošia gražūs šventykloms būdingi fasadai – prieš akis atsivers išties įstabūs vaizdai. 

 

Dvi bene įspūdingiausiųjų titulo vertos Turkijos vietos yra, deja, ne Antalijos regione, tačiau jas galima aplankyti pasirinkus dienos ekskursiją ar kelių dienų trukmės pažintinį turą po Antalijos regioną. Atostogaujant Turkijoje, tiesiog būtina aplankyti Pamukalę su pasakiškomis baltomis terasomis, karšto vandens versmėmis ir romėnų miesto griuvėsiais jų viršūnėje bei Kapadokiją – atviruką primenančią vietą, išsiskiriančią netikėtos formos kalvomis, urvais ir sudėtingais tuneliais, kurie sudaro ištisus požeminius miestus. Be to, iš ten kyla šimtai oro balionų – galbūt viename jų skrisite ir Jūs?!

 

Yra daug daugiau žymių lankytinų vietų, vertų turistų iš viso pasaulio dėmesio, – tereikia noro jas aplankyti ir pamatyti Turkijoje kuo daugiau!

 

ATOSTOGŲ SEZONAS ANTALIJOJE – RUDENĮ IR PAVASARĮ

Bene labiausiai stebina ir kartu džiugina tai, kad Antalijoje saulė dangumi ridinėjasi plius minus 300 dienų per metus, o vasarą lietaus nebūna net 3–4 mėnesius. Palankiausias laikas atostogoms Antalijoje – pavasaris (kovo-gegužės mėn.) ir ruduo (rugsėjo-lapkričio mėn.), kai oras maloniai šiltas ir ne per karštas, o turistų srautai ne patys didžiausi. Tik nepamirškite įsidėti kuo natūralesnių audinių drabužių ir apsauginių kremų nuo saulės – juos vilkėdami jausitės komfortiškai, o odą tepti rekomenduojama net jei ir nėra kaitrios saulės.

 

Vidutinė dienos temperatūra pagal mėnesį: sausis – 13 °C, vasaris – 15 °C, kovas – 17 °C, balandis – 21 °C, gegužė – 25 °C, birželis – 30 °C, liepa – 34 °C, rugpjūtis – 34 °C, rugsėjis – 31 °C, orai spalis – 26 °C, lapkritis – 20 °C, gruodis – 15 °C. Vidutinė vandens temperatūra pagal mėnesį: sausis – 18 °C, vasaris – 17 °C, kovas – 17 °C, balandis – 18 °C, gegužė – 22 °C, birželis – 25 °C, liepa – 28 °C, rugpjūtis – 29 °C, rugsėjis – 28 °C, orai spalis – 26 °C, lapkritis – 23 °C, gruodis – 20 °C. Atkreipiame dėmesį į tai, kad pateiktos vidutinės oro ir vandens temperatūros, todėl jos gali nežymiai svyruoti.

 

ORO UOSTAS IR SKRYDIS Į ANTALIJĄ

Antalijoje turistų iš viso pasaulio laukia didelis ir šiuolaikiškas oro uostas, kuriame yra vienas vietinių reisų terminalas ir du tarptautiniai terminalai – tam, kad pačiame atostogų sezono įkarštyje atvykstančių poilsiautojų srautai būtų tolygiai padalinti ir oro uostas nebūtų per daug apkrautas. Todėl ir oro uostui lengviau, ir turistai greičiau pasiekia savo kelionės tikslą – pasirinktą kurortą. Per Antalijos oro uostą į pagrindinius Turkijos kurortus (Kemerą, Beleką, Manavgatą, Alaniją ir kt.) atvyksta didžioji dauguma turistų. Beje, tiesioginis skrydis iš Vilniaus oro uosto į Antaliją trunka tik plius minus 3 valandas, todėl labai patogu į Turkiją keliauti net su mažais vaikais. Juk ir mažieji šeimos nariai nusipelnė šiltų ir saulėtų atostogų su vasariškais džiaugsmais, be galo smagiomis pramogomis bei nesibaigiančiais ledais!

 

EKSKURSIJOS IR KELIAVIMO BŪDAS

Visame Antalijos regione, kaip ir kitur, labai populiarios įvairios pažintinės ir pramoginės ekskursijos, vykstančios dažniausiai rusų arba anglų kalbomis. Jas turistai noriai renkasi ir paprastai keliauja su ekskursijų atstovais/gidais arba be jų bei su grupėmis autobusu tiesiai iš viešbučių, taip pat neretai pasirenkamas būdas – automobilio nuoma ir tuomet po Antaliją galima keliauti savarankiškai. Tokiu būdu keliauti po Antaliją gana patogu, nes keliai geros būklės, o prie lankytinų vietų yra automobilių stovėjimo aikštelės, be to, pakeliui galima bet kada sustoti, pvz., užkąsti, nusifotografuoti ar pailsėti. Keliauti savarankiškai viešuoju transportu turistams nerekomenduojama. Taigi, visai nesvarbu, keliausite su grupe autobusu ar savarankiškai išnuomotu automobiliu, Antalijos grožis nepaliks abejingų, sužavės ir atmintyje tikrai išliks ilgam.

 

LAUKTUVĖS IŠ TURKIJOS – GERA DOVANA NAMIŠKIAMS

Lauktuvės sau, šeimos nariams, draugams ir giminaičiams – kaip gi be jų?! Iš Turkijos populiaru parvežti turkiškų saldainių, baklavos, turkiškos arbatos, granatų sulčių, padažo, acto ar net vyno, tradicinį prieskonių mišinį arba atskiras jų rūšis (raudonėlio, mėtų, kumino), natūralaus muilo, hamamo pirštinę kūnui šveisti, turkiškos tekstilės – gražių ir išties kokybiškų bambukinių rankšluosčių, odos gaminių (drabužių ir aksesuarų), kurių kainos Turkijoje išties stebina, taip pat vieną gražiausių ir vertingiausių dirbinių – rankų darbo kilimą, pledą ar staltiesę, rankų darbo keramikos gaminių, tik prie Viduržemio jūros esančiose vietovėse randamą „nuo nelaimių ir nužiūrėjimo" saugantį talismaną, vadinamąjį „nazarą", – iš stiklo pagamintą mėlyną plokščią akį ir kt. Kelionės į Antaliją metu nepagailėkite pinigėlių lauktuvėms ir džiuginkite jomis saviškius!

 

KALBA IR VALIUTA

Kaip žinia, viešint bet kuriame Turkijos kurorte – šiuo atveju Antalijoje – su vietiniais nesunkiai susikalbėsite rusų bei anglų kalbomis. Vietinė valiuta – Turkijos lira (TRY), tačiau nekils problemų atsiskaitant doleriais ar eurais už paslaugas viešbutyje ar už jo ribų bei už prekes vietinėse parduotuvėse. Turėkite omenyje, kad patiems turkams prekyba ir prekių siūlymas turistams – ne tik būtinas veiksmas, bet ir galimybė bendrauti – jie labai komunikabilūs, todėl kartais gali pasirodyti net įkyrūs. Lietuvių mentalitetui tai neįprasta, tačiau viešint svečioje šalyje reikėtų išlikti tolerantiškiems ir mandagiems.

 

TRUMPAI DRŪTAI

Antalija – 8-tas pagal gyventojų skaičių miestas, populiarus kurortas ir uostas pietų Turkijoje, prie Antalijos įlankos Viduržemio jūroje. Mieste puikiai išvystyta metalurgijos, tekstilės, laivybos pramonė ir, žinoma, turizmas, o gretimose apylinkėse plyti didesnės ir mažesnės citrusinių vaisių plantacijos. Antalija – tai didžiausias miestas, kokį Turkija turi, o jo gyventojų skaičius – 785 520 (2010 metų duomenimis). Turkijos sostinė – Ankara, geografinis atstumas nuo Ankaros iki Antalijos – 386,68 km.

 

Saulėtų, šiltų ir smagių atostogų gražiojoje Turkijoje niekada nebus per daug. Su tuo nedvejodami sutiks visi, bent vieną kartą ten viešėję ir iš pirmo žvilgsnio pamilę tą nuostabią šalį. Panašu, kad bene populiariausios atostogų krypties titulo Turkija nežada užleisti kitoms šalims. Taigi, jei artėja atostogos, tiksi paskutinė minutė, o Jūs vis dar neturite jokio plano, užsukite į Beta.lt ir įsigykite kelionę internetu pigiau – tereikia pasinaudoti patrauklia akcija. Prieš Jūsų akis – dar vienas populiariosios Turkijos perlas: susipažinkite su Beleku, patraukliu ir porai, ir šeimai su vaikais!

PRABANGIAUSIAS KURORTAS TURKIJOS RIVJEROJE 

Belekas – kurortinis miestelis Turkijos pietuose, Antalijos provincijoje, Viduržemio jūros pakrantėje. Turistai iš užsienio šį kurortą savo atostogoms dažniausiai renkasi dėl gana ramios pakrantės, kerinčiai gražios gamtos, pakrantėje besidriekiančio puikaus smėlio paplūdimio, spalvingos senovės istorijos ir architektūrinių paminklų, modernaus turizmo sektoriaus, tinkamo net elitiniam poilsiui. Beje, Belekas garsėja ir geriausiais golfo aikštynais Turkijoje, kuriuose vyksta tarptautiniai golfo turnyrai ir čempionatai, o besileidžianti saulė vilioja stebėti saulėlydžius – ten jie ypatingai gražūs. 

 


Kelionės į Beleką metu patys įsitikinsite, kad kurorte puikiai išvystyta turizmo ir pramogų infrastruktūra: gausu aukšto lygio 4–5 žv. viešbučių su „viskas įskaičiuota" sistema, modernių pramogų erdvių, restoranų ir kavinių, džiugina SPA paslaugų gausa, sudarytos puikios sąlygos ir didelės pasirinkimo galimybės aktyvaus laisvalaikio bei vandens sporto entuziastams (galima čiuožti vandens slidėms, buriuoti, paplaukioti irklentėmis, pažaboti jėgos aitvarus, nardyti ir pan.). Taip pat siūloma pasimėgauti turkiška pirtimi – hamamu, plaustais paplaukioti kalnų upėmis, kopti į kalnus, leistis į žygius ar net medžioklę, apsilankyti populiariuose vandens parkuose, pamatyti saugomus vandens vėžlius, leistis į pažintines ekskursijas po įžymias vietoves. 

 


Rodos, kiekviena detalė nepriekaištingai apgalvota ir pritaikyta keliautojų poreikiams patenkinti bei malonioms emocijoms sukelti. Tad širdžiai mielos veiklos čia ras visi: ir jauni, ir vyresni, ir propaguojantys ramų poilsį, ir aktyvaus laisvalaikio entuziastai.

YPATINGO GROŽIO GAMTA 

Belekas įsikūręs Viduržemio jūros pakrantėje, kuriai išskirtinumo suteikia graži augmenija ir platūs šviesaus smėlio paplūdimiai. Tačiau ne visada čia buvo taip gražu... Kadaise, XIX amžiuje, dabartinėje Beleko teritorijoje plytėjusią tuščią stepę sultonas Abdulazis įsakė apsodinti pušimis ir eukaliptais. Tik prabėgus šimtmečiui ar daugiau, augmenija kaip reikiant suaugo, suklestėjo ir gamtos grožis pagaliau tapo akivaizdus – Belekas tapo išskirtiniu Turkijos kurortiniu miestu. 

 


Svarbu ir įdomu tai, kad viešbučių industrijos vystymo metu šis kurortas buvo su kurtas neiškirtus medžių, nesunaikinus augalų, nepakeitus unikalaus kraštovaizdžio, nesugadinant paplūdimių. Beleko paplūdimiuose gyvena į raudonąją knygą įrašyti ir saugomi didžiuliai jūros vėžliai Caretta Caretta. Beje, šie vėžliai yra ir miesto simbolis, viliojantis turistus iš viso pasaulio, norinčius bent akies krašteliu ir iš arti pamatyti šių roplių gyvenimą. Būtent todėl Beleko mieste gausu įvairių šiems Viduržemio jūros pakrantėse gyvenantiems jūros vėžliams įprasminti. 

 


Šalia Beleko trykšta įspūdingo grožio smaragdinės spalvos Kuršunlu krioklys, o šio gamtos stebuklo apsupty sparnais plazdena daugiau nei 100 paukščių rūšių, taip pat veši egzotiniai augalai. Ir tai tik maža dalis to, ką galima pamatyti kelionės į Beleką metu. 

POPULIARIOS LANKYTINOS VIETOS REGIONE 

Kelionės į Beleką metu tikrai bus, kur nuvažiuoti ir ką pamatyti. Beleko regione, kaip ir kituose Turkijos kurortuose, pažintinės ekskursijos labai populiarios ir dažnos, o žymios lankytinos vietos visada pasiruošę priimti smalsuolius iš viso pasaulio. 

 


Vienas žymiausių objektų – II a. pastatytas ir iki šiol gerai išsilaikęs senovės Romos teatras – Aspendos, unikalus savo architektūra ir inžineriniais sprendimais. Be to, vasarą 20 000 žiūrovų talpinančiame teatre vyksta įvairūs koncertai bei renginiai. Dar vienas senosios Romos imperijos pėdsakas ant šiandieninės Beleko žemės – Hadriano vartai, atveriantis kelią į miestą. 

 

Mylinčius gamtą ir norinčius išbandyti raftingą vilioja Koprulu (Köprülü) kanjono nacionalinis parkas. Vienas ilgiausių Turkijoje kanjonų tęsiasi 14 km kartu su Kopru upe, maksimalus aukštis – 400 m. Įdomu tai, kad švarios upės vandenį, kuriuo vasaros sezono metu kasdien plaustais praplaukia net 7000 žmonių, galima gerti. Draustinio teritorijoje auga eukaliptai, pistacijų medžiai ir kiparisai. Kanjono grožis tikrai nepaliks abejingų! 

 


Antikinio Perga miesto griuvėsiai – tarsi muziejus – mena Romos imperijos laikus, kuomet tai buvo Pamfilijos apskrities sostinė. Kita kelių priešistorinių pastatų griuvėsių vieta – Dalaman upės istorinis ir gamtinis rezervatas. Dalaman upė plačiai žinoma dėl gydomojo purvo, todėl čia netrūksta sveikatą pagerinti trokštančių turistų. 

 


Būtina aplankyti ir Hierapolį prie Pamukalės versmių: čia stūkso antikinio miesto griuvėsiai, milžiniškas akropolis, antikinis teatras, didžiausias Turkijoje nekropolis. Visai šalia esanti gamtos sukurtu stebuklu vadinama Pamukalė – turistų traukos objektas, puikiai žinomas dėl sveikatinamųjų terminių baseinų ir baltutėlių travertino terasų. Apsilankę Pamukalėje, galėsite išsimaudyti Kleopatros baseine, kurio vanduo yra mineralizuotas ir karštas – net 30 laipsnių. Šią Turkijos puošmeną verta aplankyti, net jei kurortas, kuriame leisite laiką, įsikūręs tolėliau. Juk ne veltui Pamukalė ir Hierapolis yra vieni svarbiausių gamtinių ir istorinių objektų, įtrauktų į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Ekskursijos metu patirti įspūdžiai atpirks kelionei sugaištą laiką. 

ATOSTOGOMS ITIN PALANKUS KLIMATAS 

Kadangi apylinkėse nėra aukštų kalnų, vyrauja unikalus mikroklimatas, kuriam būdingi maloniai šilti, ilgi ir šviesūs pavasario bei vasaros vakarai, o dieną pučia švelnus vėjelis – brizas. Belekas – labai palanki atostogoms kryptis, nes vasaros sezonas ten trunka net apie 8–9 mėnesius ir saulėtos dienos džiugina nuo balandžio iki spalio mėnesio. Vasarą temperatūra liepą–rugpjūtį dažnai viršija 30 °C, o vidutinė vandens temperatūra vasarą siekia 21,5 °C. 

 


Vidutinė dienos temperatūra pagal mėnesį: sausis – 12 °C, vasaris – 12 °C, kovas – 14 °C, balandis – 17 °C, gegužė – 22 °C, birželis – 26 °C, liepa – 31 °C, rugpjūtis – 31 °C, rugsėjis – 28 °C, orai spalis – 24 °C, lapkritis – 19 °C, gruodis – 15 °C. Kadangi Beleko klimatas yra tipiškas Viduržemio jūros regionui, žiemos čia maloniai švelnios, bet lietingos. Taigi, Beleke atostogauti maloniausia balandžio-birželio ir rugsėjo-lapkričio mėnesiais. Tokiu metu oras nėra alinančiai karštas karštas, o turistų antplūdis dar ne pats didžiausias. 

 

SVARBU TURISTAMS – NUO SKRYDŽIO IKI LAUKTUVIŲ 

Kaip žinia, viešint bet kuriame Turkijos kurorte nesudėtinga susikalbėti rusų bei anglų kalbomis. Vietinė valiuta – Turkijos lira (TRY), tačiau nekils problemų atsiskaitant doleriais ar eurais už paslaugas viešbutyje ar už jo ribų bei už prekes vietinėse parduotuvėse. Pasirinkus keliauti į Beleką, tiesioginis skrydis truks apie 3 valandas, todėl nekils bėdų net keliaujant su vaikais. Dar keli privalumai: trumpa kelionė maršrutu Antalija–Belekas (atstumas tarp jų – ~45 km), nereikalinga viza vykstant turistiniais tikslais, nėra laiko skirtumo. 

 


Daugelis jau atostogavusių Turkijos kurortuose žino, kad ten galioja nerašyta taisyklė – aptarnaujančiam personalui (vietinių ekskursijų vairuotojams, padavėjams, kambarinėms) palikti arbatpinigių tiek, kiek turistas gali sau leisti. Arbatpinigiai visada laukiami ir už juos nuoširdžiai atsidėkojama, nes atlyginimai Turkijoje yra ganėtinai nedideli. Be to, prieš išvykstant į kelionę verta pagalvoti ir apie kelionės draudimą, kuris leistų jaustis ramiau ir saugiau visų nerūpestingų atostogų metu. 

 


Beje, kiekvieną šeštadienį veikiančiame miesto turguje galima įsigyti įvairių suvenyrų, tekstilės ir galanterijos gaminių, turkiškų rankšluosčių, kilimų bei kitų prekių – lauktuvėms arba sau. Kasdien turguje įprasta prekiauti šviežiais vaisiais, daržovėmis, kitais maisto produktais, taip pat išskirtiniais turkiškais saldumynais, prieskoniais, kava, arbata. Poilsiautojai miesto turguje labai laukiami: galima pabendrauti su jame dirbančiais vietiniais, paragauti vietinės virtuvės patiekalų, įnirtingai derėtis dėl kainų ir įsigyti puikių prekių už gerokai sumažintą kainą. Apsipirkti vilioja ne tik turgūs, bet ir šiuolaikiški prekybos centrai. 

 


Kadangi Turkija garsėja labai įvairia ir turtinga virtuve, ten nuvykus rekomenduojama paragauti turkiškų saldainių su pistacijų, datulių, žemės arba graikinių riešutų įdaru (Turkish Delight arba Lokum), baklavos, vietinių vaisių, turkiškos arbatos ar kavos, sočiųjų kebabų – pagaliau sužinosite, koks turi būti tikrasis jų skonis. 

 


Ilgai trunkantis atostogų sezonas, saulėti orai, smėlėti paplūdimiai ir šilta skaidri jūra, aromatingos pušynų ir eukaliptų giraitės, puikus poilsis, aukštos klasės viešbučiai ir ne tik – vienareikšmiškai, Belekas bus itin gera dovana apie atostogas svajojančiai porai, šeimai su vaikais ar draugams, net jei tiksi paskutinė minutė... 

 


Tik nieko nelaukite, pasinaudokite akcija ir pasistenkite, kad ilgai lauktos atostogos nebūtų „bele kas" „bele kur" – keliaukite į BELEKĄ. Su Beta.lt bus „viskas įskaičiuota" ir pigiau!

Ar kelionės draudimas įskaičiuotas į kainą?add

Asmens sveikatos draudimas į kelionės kainą nėra įskaičiuotas. Draudimo polisą galite patogiai įsigyti internetu. O į kelionės pasiūlymo kainą įeina skrydžio, oro uosto mokesčių, apgyvendinimo pasirinktame viešbutyje, pasirinkto maitinimo tipo, rankinio ir registruoto bagažo aptarnavimo, pervežimų iš oro uosto, vietinio kelionių organizatoriaus atstovo paslaugų išlaidų apmokėjimo suma. Visos Jūsų įmokos už kelionę yra apdraustos privalomuoju kelionių organizatorių draudimu. Tad galite būti ramūs, BETA.LT kelionių konsultantai pasirūpins visais kelionių formalumais ir padės Jums įsigyti kelionių draudimą. Jums rūpimais klausimais ieškokite informacijos telefonu: 8 5 2048488 arba kreipkitės el. paštu: keliones@beta.lt bet kuriuo Jums patogiu metu.