Svajojantiems leistis į įspūdingas atostogas kultūros ir meno sūkuryje, nebūtina toli keliauti.

Kelionės į Lenkiją vos per kelias akimirkas panardina į įspūdingąjį poilsio ir pažinimo lopšį, kur į šiuolaikinį gyvenimą subtiliai įtraukiamos senosios tradicijos ir turtinga tūkstantmečių senumo istorija. Visa tai nepriekaištingai papildo aukščiausios klasės viešbučiai ir geriausios pramogos, kokių galima tikėtis šiame atostogų rojuje!

Valstybei teko Bizantijos ir Osmanų imperijos įtakos, o jungdama Rytų ir Vakarų pasaulius, šalis iki šių dienų griežtai laikosi senųjų slaviškų tradicijų ir papročių. Vyslos upės pakrantėje įsikūrusi sostinė Varšuva sublizga įspūdingais rūmais, senoviniais dvarais ir vienuolynais. Istorinės sostinės Krokuvos žavesio nepavyks užgožti net didžiausiems Europos miestams, ypač dėl pasakiškų reginių iš Vavelio pilies bokšto. Anksčiau Bohemijos karalyste tituluotas Vroclavas kviečia vingiuoti siauromis gatvelėmis ieškant po miestą išsislapsčiučių mažyčių elfų. O neaprėpiamos Tatrų ir Beskidų kalnų panoramos tiesiog atima žadą.

Lenkijos kultūra

Lenkija – tai gyvybe spinduliuojanti šalis, kuri, kryžkelėje tarp Rytų ir Vakarų, išsiugdė savitą pasaulėžiūrą. Ir iki šių dienų daug prisideda prie Vakarų pasaulio meno, muzikos, filosofijos, matematikos, mokslo, politikos ir literatūros raidos. Tai atsakymas, kodėl vietiniai tokie svetingi menininkams iš užsienio ir žingeidūs užsienio kultūros naujovėms ir meno madoms.

Nors per Antrąjį pasaulinį karą šalis stipriai nukentėjo, didžiąją dalį kultūros paveldo pavyko išsaugoti ir sustiprinti gyventojų religingumą, ypač juntamą Pietų Lenkijoje. Stabtelėjus dvasinėje sostinėje Čenstakavoje privaloma aplankyti Juodosios Madonos paveikslą. Tikima, kad Mergelės Marijos atvaizdas kadaise apsaugojo vietinius nuo didžiausių negandų, o dabar tai – tolerancijos ir vilties simbolis.

„Polski temperamentas" puikiai apibrėžia atvirus, dosnius ir svetingus lenkus, vertinančius teisybę ir moralę. Paslaugūs, šeimyniški vietiniai dažnai vakarieniauja kartu, o ant stalo karaliauja patiekalai, panašūs į vokiečių, prancūzų ir žydų virtuvę. Nors skamba kaip iššūkis sudoroti trijų patiekalų vakarienę, šiukštu ateiti į svečius pilnu skrandžiu. Pradėjus nuo palinkėjimo „į sveikatą", laikas griebtis tradicinių barščių, užkąsti silkės grietinėlėje ir pasisotinti tradiciniu mėsos ir kopūstų troškiniu bigos arba alaus padaže su krienais patiekta kiaulės koja.

Ką būtina žinoti?

Lenkijoje gyventojų skaičius siekia beveik 38 milijonus. Aukščiausia viršukalnė – Risai, ilgiausia upė – Vysla, didžiausias ežeras – Sniardvai, o giliausias – Hanča. O kur dar Karpatų kalnai ir Baltijos skalaujamos pakrantės.

Mėgstantiems gėrėtis peizažais ir trumpais sustojimais jaukiuose miestuose, autobusas į Lenkiją yra geriausias sumanymas tiek solo kelionei, tiek atostogoms dviems. Pažinti Lenkiją su vaikais taip pat puikus sumanymas šeimoms, ypač kai šalį pasiekti paprasta oro keliais. Skrydžiai į Lenkiją padės greitai ir patogiai pasiekti atostogų rojų. Juk Lietuva-Lenkija atstumas išties nedidelis, todėl autobuse praleisite kelias valandas, o skrydis į Lenkiją trunka nepilną valandą. Miestuose nuolat kursuoja autobusai, tramvajai, o tarpmiestinis transportas patogus ištrūkti iš miesto šurmulio.

Atvykę vietinius pasveikinsite "Dzien dobry” (laba diena) ir tik į draugus kreipkitės vardu. Mat lenkai vartoja vardus ir pavardes, todėl visus vadina ponais „Pan" (vyrui), „Pani" (moteriai). Vis dėlto vietiniai puikiai supranta tiek anglų, o neretai ir rusų ar net prancūzų bei vokiečių kalbas. Tiesa, jei skubate į susitikimą, nestoviniuokite, punktualūs vietiniai to nepateisins.

Šįkart eurus teks palikti namuose – Lenkijos valiuta – vienas zlotas atitinka apie 0.22 Euro, už kurį karališkai pietausite, pramogausite ir nesuksite galvos dėl išlaidų, mat Lenkiją kainos daro prieinamą kiekvienam. Daugeliui lenkų šeštadienis yra pats darbymetis, vis tik sekmadienis – šventa – šeimos diena, kai, tikėtina, vienintelės pramogos bus išėjimas į gamtą ar papietauti. Religinių švenčių metu, pasitaiko, nedirba ir maisto prekių parduotuvės. Vis dėlto užsukę nutaikę progą lauktuvėms prigriebkite gintaro, sidabro dirbinių, alaus, o taip pat rankų darbo indų iš Boleslawieco keramikos gamyklos.

Lankytinos vietos Lenkijoje

Centrinėje Europoje nusidriekusi šalis ribojasi net su 7 valstybėmis. Amžių amžius trukę karai, politinės suirutės ir kultūrų maišatis padarė nemenkų pokyčių tiek etniniu, tiek kultūriniu atžvilgiu. Krokuva – tai istorinė Lenkijos sostinė, dažnai vadinama meno ir kultūros lopšiu. Sklando legenda apie žiaurų slibiną, kuris gyveno Vavelio kalno papėdėje ir valgydavo Krokuvos piliečius, o šiais laikais drakono lizdas yra atviras visuomenei: per seną šulinį nusileidus 21 metrą žemyn, laukia klajonės iki pat Vyslos upės krantų.

XVII a. sostinė perkelta į Varšuvą, o po Antrojo pasaulinio barokiniai ir renesansiniai pirklių namai iškilo iš naujo pagal originalius miesto planus. Per 60 muziejų ir vienintelė pasaulyje milžiniška plakatų kolekcija, XVIII a. Lazienki rūmų gamtos oazė, Prezidento rūmai ir Lenkijos mokslų akademija gražesni vieni už kitus. O kur dar vienas seniausių miestų, knibždančių jau nuo VIII a. Dalis Torūnės miesto netgi įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pėsčiomis malonu pasiklysti mažose gatvelėse ir atrasti vietos architektūrą su teutonų pilies griūvėsiais ir išlikusiu bokštu, rūsiais bei vandens malūnu netoliese.

Vis tik ištrūkus iš miesto, kaip reikiant garsina Lenkiją lankytinos vietos. Tatrų kalnai sudaro natūralią sieną tarp Slovakijos ir Lenkijos, tad lengvai pasivaikščiosite tarp valstybių. Kalkakmenio urvų sistema „Wielka Sniezna" driekiasi net 23 kilometrus į 824 metrų gylį. O didžiausias Morskie Oko ežeras pasiekiamas tik po dviejų valandų ėjimo kalvomis ir storu šveicariškų pušų mišku. Visgi slėniais, pievomis vingiuojantys aukštyn-žemyn, Beskidai puikūs pradedančiųjų žygiams, o dalis kalnų priklauso UNESCO Rytų Karpatų biosferos rezervatui, tad Lenkijoje lankytinos vietos suteiks progą išvysti rudąjį lokį, vilką ar net stumbrą.

Pažintinės kelionės

Svaiginanti Lenkija miestais apžavi, o kur dar kultūros ir istorijos didybe, gamtos įvairovė ir kerintys kalnų vaizdeliai. Nuo poilsio Gdansko paplūdimiuose, gastronominių klajonių iki ekskursijų po gražiausius senamiesčius – pažintinės kelionės į Lenkiją pasižymi didžiule pasirinkimų įvairove.Ypač pasirinkus kelionių paketą „viskas įskaičiuota", Novaturas Lenkiją kviečia pažinti visai kitu rakursu.

Įspūdingiausia ekskursija po senovinę Belovežo girią. Miškų rezervatas neabejotinai pelnė UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tarp Lenkijos ir Baltarusijos nusidriekęs masyvas tobulas ekskursijoms su ornitologais ir pažintimi su paukščių įvairove. Traukiant į Krokuvą, tiesiog būtina užsukti ir į Ojcovo nacionalinį parką, pasidabinusį kalkakmenio skardžiais, šimtais urvų, upių slėniais ir pažintimi su 500 drugių rūšių.

Už žemyninės dalies, stūkso Uznamas. „Saulės sala" pramintas žemės lopinėlis žavi minkštais baltais paplūdimiais ir pajūrio kurortais su daugybė vasaros sporto bei pramogų. Saloje yra privatus botanikos sodas, Karnino keltuvo tilto liekanos, germaniškumu dvelkiantis Dannenfeldto mauzoliejus.

Paskutinė minutės kelionės į Lenkiją

Kai atostogos dar negreit, paskutinės minutės kelionės leis ištrūkti bent trumpam. Itin turtinga šalies istorija, įspūdingi senamiesčiai ir neaprėpiamos panoramos tiesiog viliote vilioja pasinaudoti paskutinės minutės pasiūlymais.

Kelionę į Lenkiją suplanuoti paprasta. Skrydžiai vykdomi ištisus metus, tiek Kaunas-Lenkija, tiek Vilnius-Lenkija į bet kurį atostogų krypties oro uostą. Lenkijos žiemos palyginti šaltos: gausiai sninga, todėl populiaru vykti į žiemos sostinę Zakopanę slidinėti. Vasaros būna gražios, tad poilsis Lenkijoje lepina saulės voniomis Gdanske, pažintimi su Vrodslovu ir dar daugiau. Rudenį senamiesčių panoramos nusidažo auksu, ypač Varšuvoje ir Krokuvoje senieji stogai susilieja su šiugždančia gamta. Ruduo tobulai tinka jaukiems pasivaikščiojimams siauromis gatvelėmis. Bilietai į Lenkiją ar kelionė į Lenkiją su vaikais ar antra puse yra gera dovana tiek visai šeimai, tiek ypatinga proga.

Ar kelionės draudimas įskaičiuotas į kainą?add

Asmens sveikatos draudimas į kelionės kainą nėra įskaičiuotas. Draudimo polisą galite patogiai įsigyti internetu. O į kelionės pasiūlymo kainą įeina skrydžio, oro uosto mokesčių, apgyvendinimo pasirinktame viešbutyje, pasirinkto maitinimo tipo, rankinio ir registruoto bagažo aptarnavimo, pervežimų iš oro uosto, vietinio kelionių organizatoriaus atstovo paslaugų išlaidų apmokėjimo suma. Visos Jūsų įmokos už kelionę yra apdraustos privalomuoju kelionių organizatorių draudimu. Tad galite būti ramūs, BETA.LT kelionių konsultantai pasirūpins visais kelionių formalumais ir padės Jums įsigyti kelionių draudimą. Jums rūpimais klausimais ieškokite informacijos telefonu: 8 5 2048488 arba kreipkitės el. paštu: keliones@beta.lt bet kuriuo Jums patogiu metu.

Kodėl verta rinktis paskutinės minutės kelionės pasiūlymus?add

Paskutinės minutės pasiūlymai dažniausiai yra kelionėms, iki kurių pradžios yra likę vos 1-2 dienos, kartais netgi kelios valandos. Dėl šios priežasties tokios kelionės yra siūlomos už gerokai mažesnę nei įprastinę rinkos kainą. Paskutinės minutės pasiūlymai dažnai būna ne tik ribojami laiko, bet turi ir ribotą vietų skaičių. Tad sužinojus apie galimybę greičiau ir pigiau leistis į kelionę, patariama nelaukti ir nedelsiant įsigyti Jums patrauklų pasiūlymą. Tiesa, prieš rinkdamiesi paskutinės minutės kelionę atidžiai įvertinkite savo keliavimo įpročius ir galimybę greitai leistis į netikėtą kelionę.

DOVANOS
POILSIS
KELIONĖS
PRAMOGOS
RESTORANAI
GROŽIS
SVEIKATA
PASLAUGOS
Valentino dienos dovanos Romantiška vakarienė dviem Saldžios dovanos Romantiškas poilsis dviem Valentino dienos dovanos JAI Valentino dienos dovanos JAM Romantiškas poilsis dviems su sukūrine vonia Romantiškas poilsis dviems Palangoje Romantiškas poilsis dviems Druskininkuose Romantiškas poilsis dviems Vilniuje Romantiška nakvynė dviems Kaune Romantiškas poilsis dviems Trakuose Romantiškos kelionės dviems Valentino dienos vakarienė Valentino dienos vakarienė Vilniuje Romantiška vakarienė Klaipėdoje Saldžios dovanos Valentino dienai Romantiška nakvynė dviems Klaipėdoje Romantiška vakarienė Palangoje Romantiška vakarienė Kaune Romantiška vakarienė Vilniuje Romantiška vakarienė Televizijos bokšte Romantiška vakarienė Panevėžyje Romantiška vakarienė Šiauliuose Romantiška nakvynė dvare Romantiškos dovanos vyrui Dovana mylimam vyrui Dovanos mylimajai Romantiškos dovanos Romantiškos dovanos dviems Seksualios dovanos Seksualios dovanos moterims Seksualios dovanos vyrams Dovanos moterims Dovanos mamai Mergvakario dovanos Dovanos draugei Dovanos kolegei Dovanos vyrams Dovanos tėčiui Bernvakario dovanos Dovanos draugui Dovanos kolegai Verslo dovanos vyrams Vyrų dienos dovanos Dovanos vaikams Aktyvios pramogos vaikams Pramogos su gyvūnais Dovanos 7 metų vaikams Kalėdinės dovanos 10 metų vaikams Dovanos 2 metų vaikui Dovanų rinkiniai Dovanų rinkiniai moterims Šventiniai dovanų rinkiniai Gurmaniški dovanų rinkiniai Dovanų rinkiniai vyrams Dovanų rinkiniai Kalėdoms Gimtadienio dovanos Gimtadienio dovanos vyrams Gimtadienio dovanos moterims Gimtadienio dovanos vaikams Gimtadienio dovanos senjorams Gimtadienio dovanos draugei Gimtadienio dovanos mamai Gimtadienio dovanos merginai Dovana 30 metų proga Vestuvių dovanos Dovanos jauniesiems Vestuvių metinių dovanos Sužadėtuvių dovanos Dovanų idėjos BETA rekomendacijos Restoranų gidas Grožio gidas Dovanos šeimai Dovanos mamai Dovanos poroms Dovanos močiutei Prabangios dovanos Prabangios dovanos vyrams Dovanos dviems Dovanos iki 30 EUR Dovanos nuo 30 iki 50 EUR Dovanos nuo 50 EUR ir daugiau TOP Dovanos Dovanos krikštatėviams Dovanos krikštynoms Dovanos sesei Dovanos broliui Dovanos boso dienai Ekstremalios dovanos Dovanos žmonai Dovanos tėvo dienos proga Dovanos moters dienos proga Dovanos Vilniuje Dovanos Kaune Dovanos Klaipėdoje Dovanos Palangoje Dovanos Birštone Dovanos Druskininkuose Dovanos Trakuose Parduotuvių čekiai Dovanos senjorams Dovanos merginai Dovanos vaikinui Dovana vaikinui gimtadienio proga Dovanos tėvams Dovanos tėvams per vestuves Dovanų kuponai Dovanos jauniesiems Dovanos dukrai Dovanos draugui Dovanos paaugliams Dovanos mokytojams Dovanos darbuotojams Dovanos auklėtojai Kalėdinės dovanos Kalėdinės dovanos vyrams Kalėdinės dovanos moterims Kalėdinės dovanos vaikams Kalėdinės dovanos senjorams Kalėdinės dovanos mamai Kalėdinės dovanos vaikams Kalėdinės dovanos šeimai Kalėdinės dovanos merginai Kalėdinės dovanos paaugliams Kalėdinės dovanos vaikinui Kalėdinės dovanos tėvams Kalėdinės dovanos mergaitėms Kalėdinės dovanos draugei Kalėdinės dovanos poroms Kalėdinės dovanos tėčiui Kalėdinės dovanos sesei Kalėdinės dovanos berniukams Kalėdinės dovanos žmonai Kalėdinės dovanos mokytojai Kalėdinės dovanos močiutei Kalėdinės dovanos uošviams Kalėdinės dovanos darbuotojams Skanios dovanos Kalėdoms Praktiškos Kalėdinės dovanos Dovanos mergaitėms Dovanos 11 metų mergaitėms Dovanos berniukams Dovanos liudininkams Dovanos seneliui Dovanos žvejui Dovanos krikšto mamai Velykinės dovanos Mamos dienos dovanos Dovanos mokytojų dienos proga Dovanos kūdikiams Dovanos
Savaitgalio poilsis Savaitgalio poilsis dviems Savaitgalio poilsis šeimai Savaitgalis prie ežero Savaitgalio poilsis Birštone Savaitgalis Rygoje dviem Savaitgalio poilsis Palangoje Savaitgalio poilsis Druskininkuose Savaitgalis Palangoje dviem Poilsis Birštone dviem savaitgalį Savaitgalio kruizas Poilsis su vaikais Poilsis su vaikais Lietuvoje Poilsis su vaikais Druskininkuose Poilsis su vaikais Palangoje Poilsis su vaikais prie jūros Poilsis šeimai Poilsis Anykščiuose šeimai Poilsis šeimai Trakuose Poilsis šeimai Birštone Poilsis Šventojoje su vaikais Poilsis Plateliuose su vaikais Poilsis Nidoje su vaikais Poilsis Jūrmaloje šeimai Poilsis Liepojoje šeimai Poilsis šeimai su SPA Poilsis šeimai sodyboje SPA poilsis Viešbučiai su SPA Viešbučiai su SPA Vilniuje Viešbučiai su SPA Palangoje Spa Vilniuje dviems Spa pasiūlymai dviems Viešbučiai Birštone su spa Viešbučiai Nidoje su spa Viešbučiai Šventojoje spa Viešbučiai Jūrmaloje su spa Viešbučiai su spa Lietuvoje Druskininkų viešbučiai su spa SPA poilsis vienam Spa dviems su nakvyne Sanatorijos Sanatorijos Birštone Sanatorijos Palangoje Sanatorijos Druskininkuose Sanatorijos Vilniuje Sanatorijos Šventojoje Sanatorijos Kaune Sanatorijos Klaipėdoje Sanatorijos vaikams Sanatorijos senjorams Poilsis kurorte Poilsis Druskininkuose Poilsis Birštone Poilsis Šventojoje Poilsis Palangoje Poilsis kaime Poilsis Drevernoje Poilsis Vištytyje Poilsis Rusnėje Poilsis Kintuose Poilsis Giruliuose Poilsis Kernavėje Poilsis Nemirsetoje Poilsis Žemaitijoje Poilsis dviem Nidoje Poilsis senjorams Palangoje Poilsis Karklėje Poilsis mieste Poilsis Vilniuje Poilsis Kaune Poilsis Klaipėdoje Poilsis Biržuose Poilsis gamtoje Poilsis sodyboje Poilsis miške Poilsis nameliuose Poilsis Plateliuose Poilsis jurtose Poilsis namelyje medyje Poilsis gamtos apsuptyje Poilsis kaime Poilsis vienam Poilsis dviem Pušynas Corner Hotel Pušynė Panorama Hotel Galia Radisson Blu Hotel Lietuva Gamtos Perlas Hilton Garden Inn Vilnius Ibis Kaunas Centre Neringa Hotel Vytautas Mineral SPA Park Inn By Radisson Vilnius Airport SPA Vilnius Druskininkai Mingės egzotika Ramios bitės Radisson Blu Royal Astorija Žilvinas Hotel Palanga Bistrampolio dvaras Grand Baltic Dunes Harmony Park Vanagupė Dainava Gradiali Gradiali Best Baltic Central Druskininkai Amberton Green Apartments Eglės sanatorija De Lita Tulpės sanatorija Energetikas Versmė sanatorija Oro Dubingiai Auksinės kopos Vilnius Grand Resort Amberton Green SPA Druskininkai Atostogų parkas Victoria Hotel Kaunas Draugystės sanatorija Goda Rąžė viešbutis Palangoje, dovanų kuponai - Beta.lt Aurora Hotel Klaipėda Margis SPA Radisson Hotel Kaunas Amsterdam Plaza Grand SPA Lietuva UPA Medical SPA Gabija EGO SPA Europa Royale Druskininkai Prie parko Palangos vėtra Sanatorija Druskininkuose Palangos Linas Palangos žuvėdra Kaunas Hotel METROPOLIS Royal SPA Residence Best Baltic Palanga Poilsis
Paskutinė minutė Viskas įskaičiuota Paskutinės minutės kelionės į Egiptą Paskutinės minutės kelionės į Turkiją Paskutinės minutės kelionės autobusu Poilsinės kelionės Kelionės su vaikais Novaturo kelionės Itaka kelionės TUI kelionės Coral travel kelionės Kelionės į Šiaurės Ameriką Kelionės į Pietų Ameriką Kelionės į Artimuosius Rytus Kelionės į Afriką Kelionės į Aziją Kelionės į Turkiją Kelionės į Stambulą Kelionės į Antaliją Kelionės į Alaniją Kelionės į Beleką Kelionės į Kemerą Kelionės į Sidę Kelionės į Bodrumą Kelionės į Graikiją Kelionės į Kretą Kelionės į Rodą Kelionės į Zakintą Kelionės į Tasos Kelionės į Chaniją Kelionės į Graikijos salas Kelionės į Bulgariją Kelionės į Kiprą Kelionės į Egiptą Kelionės į Šarm el Šeichą Kelionės į Hurgadą Kelionės į Marsą Alamą Kelionės į Luksorą Kelionės į Karalių slėnį Kelionės į Asuaną Kelionės į Ispaniją Kelionės į Barseloną Kelionės į Madridą Kelionės į Seviliją Kelionės į Valensiją Kelionės į Ibizą Kelionės į Tenerifę Kelionės į Gran Kanariją Kelionės į Fuerteventūrą Kelionės į Kanarų salas Kelionės į Ispanijos salas Kelionės į Italiją Kelionės į Romą Kelionės į Milaną Kelionės į Veneciją Kelionės į Siciliją Kelionės į Neapolį Kelionės į Tailandą Kelionės į Kroatiją Kelionės į Sakartvelą Kelionės į Jungtinius Arabų Emyratus Kelionės į JAV Kelionės į Meksiką Kelionės į Prancūziją Kelionės į Paryžių Kelionės į Nicą Kelionės į Portugaliją Kelionės į Madeirą Kelionės į Funšalį Kelionės į Lisaboną Kelionės į Portą Kelionės į Vietnamą Kelionės į Japoniją Kelionės į Juodkalniją Kelionės į Norvegiją Kelionės į Singapūrą Kelionės į Latviją Kelionės į Rygą Kelionės į Estiją Kelionės į Lenkiją