Svajojantiems leistis į įspūdingas atostogas kultūros ir meno sūkuryje, nebūtina toli keliauti.

Kelionės į Lenkiją vos per kelias akimirkas panardina į įspūdingąjį poilsio ir pažinimo lopšį, kur į šiuolaikinį gyvenimą subtiliai įtraukiamos senosios tradicijos ir turtinga tūkstantmečių senumo istorija. Visa tai nepriekaištingai papildo aukščiausios klasės viešbučiai ir geriausios pramogos, kokių galima tikėtis šiame atostogų rojuje!

Valstybei teko Bizantijos ir Osmanų imperijos įtakos, o jungdama Rytų ir Vakarų pasaulius, šalis iki šių dienų griežtai laikosi senųjų slaviškų tradicijų ir papročių. Vyslos upės pakrantėje įsikūrusi sostinė Varšuva sublizga įspūdingais rūmais, senoviniais dvarais ir vienuolynais. Istorinės sostinės Krokuvos žavesio nepavyks užgožti net didžiausiems Europos miestams, ypač dėl pasakiškų reginių iš Vavelio pilies bokšto. Anksčiau Bohemijos karalyste tituluotas Vroclavas kviečia vingiuoti siauromis gatvelėmis ieškant po miestą išsislapsčiučių mažyčių elfų. O neaprėpiamos Tatrų ir Beskidų kalnų panoramos tiesiog atima žadą.

Lenkijos kultūra

Lenkija – tai gyvybe spinduliuojanti šalis, kuri, kryžkelėje tarp Rytų ir Vakarų, išsiugdė savitą pasaulėžiūrą. Ir iki šių dienų daug prisideda prie Vakarų pasaulio meno, muzikos, filosofijos, matematikos, mokslo, politikos ir literatūros raidos. Tai atsakymas, kodėl vietiniai tokie svetingi menininkams iš užsienio ir žingeidūs užsienio kultūros naujovėms ir meno madoms.

Nors per Antrąjį pasaulinį karą šalis stipriai nukentėjo, didžiąją dalį kultūros paveldo pavyko išsaugoti ir sustiprinti gyventojų religingumą, ypač juntamą Pietų Lenkijoje. Stabtelėjus dvasinėje sostinėje Čenstakavoje privaloma aplankyti Juodosios Madonos paveikslą. Tikima, kad Mergelės Marijos atvaizdas kadaise apsaugojo vietinius nuo didžiausių negandų, o dabar tai – tolerancijos ir vilties simbolis.

„Polski temperamentas" puikiai apibrėžia atvirus, dosnius ir svetingus lenkus, vertinančius teisybę ir moralę. Paslaugūs, šeimyniški vietiniai dažnai vakarieniauja kartu, o ant stalo karaliauja patiekalai, panašūs į vokiečių, prancūzų ir žydų virtuvę. Nors skamba kaip iššūkis sudoroti trijų patiekalų vakarienę, šiukštu ateiti į svečius pilnu skrandžiu. Pradėjus nuo palinkėjimo „į sveikatą", laikas griebtis tradicinių barščių, užkąsti silkės grietinėlėje ir pasisotinti tradiciniu mėsos ir kopūstų troškiniu bigos arba alaus padaže su krienais patiekta kiaulės koja.

Ką būtina žinoti?

Lenkijoje gyventojų skaičius siekia beveik 38 milijonus. Aukščiausia viršukalnė – Risai, ilgiausia upė – Vysla, didžiausias ežeras – Sniardvai, o giliausias – Hanča. O kur dar Karpatų kalnai ir Baltijos skalaujamos pakrantės.

Mėgstantiems gėrėtis peizažais ir trumpais sustojimais jaukiuose miestuose, autobusas į Lenkiją yra geriausias sumanymas tiek solo kelionei, tiek atostogoms dviems. Pažinti Lenkiją su vaikais taip pat puikus sumanymas šeimoms, ypač kai šalį pasiekti paprasta oro keliais. Skrydžiai į Lenkiją padės greitai ir patogiai pasiekti atostogų rojų. Juk Lietuva-Lenkija atstumas išties nedidelis, todėl autobuse praleisite kelias valandas, o skrydis į Lenkiją trunka nepilną valandą. Miestuose nuolat kursuoja autobusai, tramvajai, o tarpmiestinis transportas patogus ištrūkti iš miesto šurmulio.

Atvykę vietinius pasveikinsite "Dzien dobry” (laba diena) ir tik į draugus kreipkitės vardu. Mat lenkai vartoja vardus ir pavardes, todėl visus vadina ponais „Pan" (vyrui), „Pani" (moteriai). Vis dėlto vietiniai puikiai supranta tiek anglų, o neretai ir rusų ar net prancūzų bei vokiečių kalbas. Tiesa, jei skubate į susitikimą, nestoviniuokite, punktualūs vietiniai to nepateisins.

Šįkart eurus teks palikti namuose – Lenkijos valiuta – vienas zlotas atitinka apie 0.22 Euro, už kurį karališkai pietausite, pramogausite ir nesuksite galvos dėl išlaidų, mat Lenkiją kainos daro prieinamą kiekvienam. Daugeliui lenkų šeštadienis yra pats darbymetis, vis tik sekmadienis – šventa – šeimos diena, kai, tikėtina, vienintelės pramogos bus išėjimas į gamtą ar papietauti. Religinių švenčių metu, pasitaiko, nedirba ir maisto prekių parduotuvės. Vis dėlto užsukę nutaikę progą lauktuvėms prigriebkite gintaro, sidabro dirbinių, alaus, o taip pat rankų darbo indų iš Boleslawieco keramikos gamyklos.

Lankytinos vietos Lenkijoje

Centrinėje Europoje nusidriekusi šalis ribojasi net su 7 valstybėmis. Amžių amžius trukę karai, politinės suirutės ir kultūrų maišatis padarė nemenkų pokyčių tiek etniniu, tiek kultūriniu atžvilgiu. Krokuva – tai istorinė Lenkijos sostinė, dažnai vadinama meno ir kultūros lopšiu. Sklando legenda apie žiaurų slibiną, kuris gyveno Vavelio kalno papėdėje ir valgydavo Krokuvos piliečius, o šiais laikais drakono lizdas yra atviras visuomenei: per seną šulinį nusileidus 21 metrą žemyn, laukia klajonės iki pat Vyslos upės krantų.

XVII a. sostinė perkelta į Varšuvą, o po Antrojo pasaulinio barokiniai ir renesansiniai pirklių namai iškilo iš naujo pagal originalius miesto planus. Per 60 muziejų ir vienintelė pasaulyje milžiniška plakatų kolekcija, XVIII a. Lazienki rūmų gamtos oazė, Prezidento rūmai ir Lenkijos mokslų akademija gražesni vieni už kitus. O kur dar vienas seniausių miestų, knibždančių jau nuo VIII a. Dalis Torūnės miesto netgi įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pėsčiomis malonu pasiklysti mažose gatvelėse ir atrasti vietos architektūrą su teutonų pilies griūvėsiais ir išlikusiu bokštu, rūsiais bei vandens malūnu netoliese.

Vis tik ištrūkus iš miesto, kaip reikiant garsina Lenkiją lankytinos vietos. Tatrų kalnai sudaro natūralią sieną tarp Slovakijos ir Lenkijos, tad lengvai pasivaikščiosite tarp valstybių. Kalkakmenio urvų sistema „Wielka Sniezna" driekiasi net 23 kilometrus į 824 metrų gylį. O didžiausias Morskie Oko ežeras pasiekiamas tik po dviejų valandų ėjimo kalvomis ir storu šveicariškų pušų mišku. Visgi slėniais, pievomis vingiuojantys aukštyn-žemyn, Beskidai puikūs pradedančiųjų žygiams, o dalis kalnų priklauso UNESCO Rytų Karpatų biosferos rezervatui, tad Lenkijoje lankytinos vietos suteiks progą išvysti rudąjį lokį, vilką ar net stumbrą.

Pažintinės kelionės

Svaiginanti Lenkija miestais apžavi, o kur dar kultūros ir istorijos didybe, gamtos įvairovė ir kerintys kalnų vaizdeliai. Nuo poilsio Gdansko paplūdimiuose, gastronominių klajonių iki ekskursijų po gražiausius senamiesčius – pažintinės kelionės į Lenkiją pasižymi didžiule pasirinkimų įvairove.Ypač pasirinkus kelionių paketą „viskas įskaičiuota", Novaturas Lenkiją kviečia pažinti visai kitu rakursu.

Įspūdingiausia ekskursija po senovinę Belovežo girią. Miškų rezervatas neabejotinai pelnė UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tarp Lenkijos ir Baltarusijos nusidriekęs masyvas tobulas ekskursijoms su ornitologais ir pažintimi su paukščių įvairove. Traukiant į Krokuvą, tiesiog būtina užsukti ir į Ojcovo nacionalinį parką, pasidabinusį kalkakmenio skardžiais, šimtais urvų, upių slėniais ir pažintimi su 500 drugių rūšių.

Už žemyninės dalies, stūkso Uznamas. „Saulės sala" pramintas žemės lopinėlis žavi minkštais baltais paplūdimiais ir pajūrio kurortais su daugybė vasaros sporto bei pramogų. Saloje yra privatus botanikos sodas, Karnino keltuvo tilto liekanos, germaniškumu dvelkiantis Dannenfeldto mauzoliejus.

Paskutinė minutės kelionės į Lenkiją

Kai atostogos dar negreit, paskutinės minutės kelionės leis ištrūkti bent trumpam. Itin turtinga šalies istorija, įspūdingi senamiesčiai ir neaprėpiamos panoramos tiesiog viliote vilioja pasinaudoti paskutinės minutės pasiūlymais.

Kelionę į Lenkiją suplanuoti paprasta. Skrydžiai vykdomi ištisus metus, tiek Kaunas-Lenkija, tiek Vilnius-Lenkija į bet kurį atostogų krypties oro uostą. Lenkijos žiemos palyginti šaltos: gausiai sninga, todėl populiaru vykti į žiemos sostinę Zakopanę slidinėti. Vasaros būna gražios, tad poilsis Lenkijoje lepina saulės voniomis Gdanske, pažintimi su Vrodslovu ir dar daugiau. Rudenį senamiesčių panoramos nusidažo auksu, ypač Varšuvoje ir Krokuvoje senieji stogai susilieja su šiugždančia gamta. Ruduo tobulai tinka jaukiems pasivaikščiojimams siauromis gatvelėmis. Bilietai į Lenkiją ar kelionė į Lenkiją su vaikais ar antra puse yra gera dovana tiek visai šeimai, tiek ypatinga proga.

DOVANOS
POILSIS
KELIONĖS
PRAMOGOS
RESTORANAI
GROŽIS
SVEIKATA
PASLAUGOS
Paskutinė minutė Viskas įskaičiuota Poilsinės kelionės Kelionės su vaikais Novaturo kelionės Tiketa tour kelionės Itaka kelionės Coral travel kelionės Kelionės į Šiaurės Ameriką Kelionės į Artimuosius Rytus Kelionės į Afriką Kelionės į Aziją Kelionės į Turkiją Kelionės į Antaliją Kelionės į Alaniją Kelionės į Beleką Kelionės į Kemerą Kelionės į Sidę Kelionės į Graikiją Kelionės į Kretą Kelionės į Rodą Kelionės į Tasos Kelionės į Santorinį Kelionės į Chaniją Kelionės į Graikijos salas Kelionės į Egiptą Kelionės į Šarm el Šeichą Kelionės į Hurgadą Kelionės į Marsą Alamą Kelionės į Luksorą Kelionės į Karalių slėnį Kelionės į Asuaną Kelionės į Ispaniją Kelionės į Seviliją Kelionės į Tenerifę Kelionės į Gran Kanariją Kelionės į Fuerteventūrą Kelionės į Andalūziją Kelonės į Kanarų salas Kelionės į Ispanijos salas Kelionės į Italiją Kelionės į Maldyvus Kelionės į Tailandą Kelionės į Kroatiją Kelionės į Jungtinius Arabų Emiratus Kelionės į JAV Kelionės į Prancūziją Kelionės į Portugaliją Kelionės į Madeirą Kelionės į Algarvę Kelionės į Funšalį Kelionės į Lisaboną Kelionės į Portą Kelionės į Kubą Kelionės į Japoniją Kelionės į Jordaniją Kelionės į Singapūrą Kelionės į Latviją Kelionės į Estiją Kelionės į Lenkiją Kelionės į Austriją Kelionės į Švediją Kelionės į Vokietiją Kelionės į Olandiją Kelionės į Šveicariją Kelionės į Islandiją Kelionės į Malaiziją Kelionės į Indoneziją Kelionės į Šri Lanką Kelionės į Pietų Korėją Kelionės į Dominikos Respubliką Kelionės į Kanarus Kelionės į Dubaju Slidinėjimo kelionės į Italiją Slidinėjimo kelionės į Prancūziją Kelionės į Žaliajį Kyšulį Pažintinės kelionės Pažintinės kelionės autobusu Pažintinės kelionės lėktuvu Pažintinės kelionės kruizu Topturo kelionės Interlux kelionės 700LT kelionės Excursus kelionės Egzotinės kelionės Kelionės po Lietuvą Kelionės po Lietuvą autobusu Pažintinės kelionės Lietuvoje Savaitgalio kelionės Savaitgalio kelionės su vaikais Vasaros kelionės Žiemos kelionės Slidinėjimo kelionės Naujametinės kelionės KELIONĖS
Oro pramogos Skrydis oro balionu Skrydis oro balionu dviems Skrydis oro balionu Kaune Skrydis oro balionu Vilniuje Skrydis oro balionu Marijampolėje Skrydis parasparniu Skrydis parasparniu Vilniuje Apžvalginis skrydis Apžvalginis skrydis virš Trakų Apžvalginis skrydis virš Kauno Šuolis parašiutu Šuolis parašiutu Klaipėdoje Pilotavimo pamoka Vandens pramogos Vandens parkai Vandens parkai Vilniuje Vandens parkai Kaune Vandens parkas Palangoje Vandens batutai Vandens batutai Vilniuje Vandens batutai Trakuose Wake parkai Wake parkai Vilniuje Kaitavimas Baidarės Baidarės Vilniuje Irklentės Irklentės Kaune Irklentės Trakuose Irklentės Vilniuje Jachtos ir laivai Pasiplaukiojimas laivu Kaune Pasiplaukiojimas laivu Trakuose Pasiplaukiojimas laivu Klaipėdoje Kateriai ir vandens motociklai Žvejyba Nardymas Nardymas Plateliuose Nardymas Trakuose Pramogos vaikams Vandens parkai ir baseinai Baseinai Vilniuje Baseinai vaikams Baseinai Palangoje Nuotykių parkai Nuotykių parkai Vilniuje Nuotykių parkai Kaune Batutų parkai Batutų parkas Vilniuje Laipynių parkai Pabėgimo kambariai Virtualios realybės pramogos Galvosūkių kambariai Galvosūkių kambarys Vilniuje Siaubo kambarys Vaikų gimtadieniai Vaikų gimtadieniai Kaune Pramogos šeimai Pramogos su vaikais Vilniuje Pramogos šeimai Kaune Pramogos šeimai Trakuose Aktyvios pramogos Dažasvydis Dažasvydis Klaipėdoje Šaudymas Šaudymas koviniais ginklais Šaudymas Vilniuje Jodinėjimas žirgais Jodinėjimas žirgais Trakuose Pramogų parkai Pramogų parkai Vilniuje Pramogų parkai Palangoje Pramogų parkai Kaune Pramogų parkai Klaipėdoje Boulingas Boulingas Kaune Boulingas Klaipėdoje Boulingas Šiauliuose Auto/Moto pramogos Kartingai Kartingai Vilniuje Kartingai Kaune Kartingai Klaipėdoje Kartingai Šiauliuose Kartingai vaikams Ekstremalus vairavimas Sporto pramogos Sporto klubai Sporto klubai Vilniuje Sporto klubai Klaipėdoje Sporto klubai su baseinu Sporto treniruotės Kardio treniruotės Grupinės treniruotės Žiemos sportas Golfas Plaukimas Šokiai Šokiai vaikams Gatvės šokiai Šiuolaikiniai šokiai Buriavimas Buriavimas Trakuose Galvosūkiai ir žaidimai Iliuzijų kambariai Virtualios realybės kambarys Virtualios realybės kambarys Vilniuje Virtualios realybės kambarys Kaune Virtualios realybės kambarys Šiauliuose Simuliatoriai Vaidmenų žaidimai Žaidimai grupėms Orientaciniai žaidimai PRAMOGOS
Masažai Viso kūno masažas Holistinis masažas Povandeninis masažas Ajurvedinis masažas Aromaterapinis masažas Klasikinis masažas Masažai Vilniuje Masažai Kaune Masažai Klaipėdoje Nugaros masažai Kaklo masažas Sprando masažas Gydomasis nugaros masažas Atpalaiduojantis nugaros masažas Nugaros masažas Vilniuje Nugaros masažas Kaune Veido masažas Kobido masažas Shiatsu masažas Taškinis masažas Veido masažas Vilniuje Veido masažas Kaune Veido masažas Druskininkuose Veido masažas Šiauliuose Sportinis masažas Gydomasis masažas Rytietiški masažai Chiromasažas Tailandietiškas masažas Karštų akmenų masažas Limfodrenažinis masažas Limfodrenažinis masažas Vilniuje Limfodrenažinis masažas Kaune Limfodrenažinis masažas Klaipėdoje Liekninantis masažas Anticeliulitinis masažas Masažai dviems SPA procedūros Dienos SPA Spa procedūros Vilniuje Dienos spa Kaune SPA kompleksai SPA ritualai SPA dviems Spa dviems Vilniuje Spa dviems Kaune Spa dviems Druskininkuose Egzotiniai SPA ritualai SPA programos SPA vyrams Kūno procedūros Kūno šveitimas Kūno įvyniojimas Soliariumai Soliariumai Vilniuje Soliariumas Kaune Soliariumas Klaipėdoje Depiliacija cukrumi Depiliacija cukrumi Vilniuje Depiliacija vašku Depiliacija lazeriu Bikini depiliacija lazeriu Pažastų depiliacija lazeriu Kojų depiliacija lazeriu Liekninančios procedūros Celiulito gydymas Veido procedūros Veido valymas Veido valymas ultragarsu Veido valymas vyrams Veido valymas Vilniuje Veido valymas Kaune Veido valymas Klaipėdoje Veido valymas Šiauliuose Veido drėkinimo procedūros Jauninančios veido procedūros Makiažas Express makiažas Proginis makiažas Ilgalaikis makiažas Antakių procedūros Antakių dažymas Antakių laminavimas Blakstienų procedūros Blakstienų dažymas Blakstienų laminavimas Blakstienų priauginimas Aparatinės veido procedūros Mezoterapija veidui Adatinė mezoterapija veidui Beadatine mezoterapija veidui Plaukų procedūros Plaukų kirpimas Kare kirpimas Bob kirpimas Kirpimas karštomis žirklėmis Plaukų dažymas Plaukų dažymas sruogelėmis Žilų plaukų dažymas Šukuosenos Šukuosenos trumpiems plaukams Šukuosenos ilgiems plaukams Šukuosenos mergaitems Šukuosenos moterims Šukuosenos vestuvėms Šukuosenos berniukams Moteriškas kirpimas Gydomosios plaukų procedūros Plaukų atstatymas Olaplex procedūra Keratino procedūros plaukams Vaikiškas kirpimas Vyriškas kirpimas Nagų procedūros Manikiūras Prancūziškas manikiūras Aparatinis manikiūras Manikiūras Vilniuje Manikiūras Kaune Pedikiūras Higieninis pedikiūras Gydomasis pedikiūras Express pedikiūras Pedikiūras Vilniuje Pedikiūras Kaune Gelinis lakavimas Gelinis lakavimas Vilniuje Gelinis lakavimas Kaune Nagų stiprinimas SPA manikiūras SPA pedikiūras Grožio chirurgija Raukšlių korekcija Hialurono injekcijos Hialurono injekcijos veidui Hialurono injekcijos į paakius Botulino injekcijos Botulino injekcijos Vilniuje Botulino injekcijos Kaune Apgamų šalinimas Apgamų šalinimas lazeriu Apgamų šalinimas Vilniuje Apgamų šalinimas Kaune Apgamų šalinimas Klaipėdoje Plaukų šalinimas Plaukų šalinimas lazeriu Lazerinės procedūros Lazerio procedūros veidui Kūno modeliavimas Procedūros vyrams Masažai vyrams SPA vyrams Vyriškos šukuosenos Barzdos kirpimas ir modeliavimas Veido procedūros vyrams Depiliacija vyrams EUFORIJA grožio studija Skinland TERAPIKA - ŠEIMOS MASAŽO KLINIKA Azia SPA Ritos Masažų Studija Sokrato clinica Qi Anmo SPA Babor Elen SPA Studija MANILLA Elitsun Saulėja SPA Era Esthetic Nidos Kopos FAMILIA SANA Amadėja SPA Fi Clinica Aušros SPA Namai DALIOS GROŽIO STUDIJA SOLISUN GROŽIS
Kraujo tyrimai Profilaktiniai kraujo tyrimai Maisto netoleravimo testas Maisto netoleravimo testas Vilniuje Maisto netoleravimo testas Kaune Maisto netoleravimo testas Šiauliuose Alergenų tyrimai Alergijos tyrimai vaikams Alergijos tyrimas Vilniuje Alergijos tyrimai Kaune Alergenų tyrimas Klaipėdoje Skydliaukės tyrimai Širdies ir kraujagyslių tyrimai Kiti tyrimai Diagnostiniai tyrimai Covid-19 tyrimai Bendrieji tyrimai Kardiologiniai tyrimai Skydliaukės tyrimai Virškinimo tyrimai Nuovargio tyrimai Kiti tyrimai Odontologijos paslaugos Burnos higiena Burnos higiena Vilniuje Burnos higiena Kaune Burnos higiena Klaipėdoje Dantų balinimas Dantų balinimas lazeriu Dantų plombavimas Protezavimas ir implantavimas Odontologija vaikams Odontologo konsultacija Gydytojų konsultacijos Mitybos specialistas Dermatologas Dermatologas Klaipėdoje Dermatologas Vilniuje Dermatologas Kaune Ginekologas Ginekologas Klaipėdoje Kardiologas Kardiologas Kaune Chirurgas Kineziterapeutas Kineziterapeutas Kaune Skiepai Skiepai nuo erkinio encefalito Skiepai nuo erkinio encefalito Vilniuje Skiepai nuo erkinio encefalito Kaune Skiepai nuo erkinio encefalito Klaipėdoje Skiepai nuo erkinio encefalito Šiaukiuose Kiti skiepai Plastinė chirurgija Veido operacijos Vokų plastika Odos darinių šalinimas Plastikos chirurgo konsultacija Kitos paslaugos Sveikatinimas Sveikatinimo programos Gydomieji masažai Mitybos planai Vandens procedūros Povandeninis masažas Perlinė vonia Druskų kambariai Druskų kambariai Vilniuje Reabilitacija INMEDICA Allergomedica klinika Royal Dental Clinic Brilliant smile V. Grybo Odontologijos klinika DIVADENTA REZUS.LT kraujo laboratorija Elite Odontologijos klinika Šypsenų Alėja Uosto Poliklinika ŠYPSENOS AKADEMIJA Natura Munda SVEIKATA
Nieko nerasta
BŪK PIRMAS!
Kurį pasieks šie pasiūlymai:
  • Nauji / specialūs
  • Riboto kiekio
  • Slapti
  • Paskutinės minutės
Sekite mūsų naujienas čia: