Įspūdingas jugendo stiliaus ir natūralios gamtos derinys. Garsi dėl nesuskaičiuojamos daugybės upių ir ežerų, vidurinioji Baltijos sesė apkeri natūralumu ir autentiškumu.

Ypač kai kelionė į Latviją garantuoja aukščiausios klasės viešbučius ir penkių žvaigždučių poilsį.

Latvija ir jos kultūra – tai mišinys vakarų, rytų, santūrių skandinavų ir net autentiškos baltų kultūros. Sostinė Ryga pulsuoja naktiniu gyvenimu, o dieną žavi gotikos ir art deco stebuklas. Siguldos miškuose kyšančios pilys, Rundalės rūmų didybė ir balto smėlio paplūdimiai Liepojoje – tai vos keletas Latvijos perlų. Laukinė gamta, kriokliai, mįslingi urvai ir šlovinga architektūra tarpusavyje varžosi dėl keliautojų dėmesio.

Latvijos kultūra

Ilgai išlikusi pagonišku kraštu, šalis išsaugojo senąsias tradicijas. Žmonės vis dar dėkoja gamtai už gerą derlių, o kalba pretenduoja į seniausiųjų titulą. Visa tai atsispindi ir folklore – liaudies dainos traukiamos per Lygiadienius, o magiškumą įgauna Nacionalinėje dainų ir šokių šventėje, kur susirenka tūkstančiai artistų. Tai nemažai pasako apie stiprias chorų tradicijas, kuriuos puoselėjamos Rygos „Jurmala" festivalyje.

Tradicinės architektūra – tai rąstiniai namai, vakaruose išsiskirstę į vienkiemius arba kaimus, nusidriekusius palei pagrindinę gatvę ar aplink centrinę aikštę. Autentiškumas juntamas ir kulinarijoje. Latvijoje nesutariama, nacionalinis patiekalas yra baltas Jonino sūris, pilkieji žirniai su spirgučiais, saldus ruginių miltų pyragas ar juodos duonos sluoksnainis. Vis tik būtina paragauti naminės giros ir XVIII a. išrasto Rygos balzamo, kuriuo, pasirodo, gardinami ir kokteiliai.

Ką būtina žinoti?

Didžiuosius Baltijos šalių miestus jungia tiesioginių autobusų tinklas: kelionės į Latviją autobusu vykdomos net kelis kartus per dieną. Vilnius-Latvija atstumas vos keli šimtai kilometrų, o Kaunas-Latvija – dar mažiau, tad Rygą, apžiūrint nedidelius miestelius ir jaukias panoramas, galima pasiekti vos per porą valandų, o skrydžiai į Latviją trunka vos akimirką.

Vieša paslaptis – atostogos Latvijoje kainuoja itin pigiai. Pradedant nuo kempingų ir baigiant prabangiais viešbučiais, restoranais ar transportu. Kai kurios kainos primena lietuviškąsias, vis dėlto pramogoms pavyks sutaupyti. Latvija kiek anksčiau nei Lietuva įstojo į euro zoną, o daugelyje pramogų ir paslaugų vietų galima atsiskaityti kortele, o didesniuose Latvijos miestuose nesunku susikalbėti tiek anglų, tiek vokiečių ir rusų kalbomis. Tai išties pravers nusprendus apsipirkti Rygos centriniame turguje.

Sostinė Ryga įsikūrusi pačioje Baltijos pakrantėje, kuri driekiasi per 500 kilometrų. Jei žavi gamta, turite beribę laisvę išsirinkti atkarpą žygiams ar vietą stovyklavimui, ypač šalia akmenuotų Vidžemės krantų.

Lankytinos vietos Latvijoje

Latvijoje lankytinos vietos garsios dėl laukinių Baltijos pakrančių, įspūdingų tvirtovių ir nuostabaus grožio miestų. UNESCO saugoma sostinė Ryga pasižymi daugybe kultūrinių sluoksnių. Senamiesčio skliautus raižo grakščių bažnyčių bokštai, o pakrantę puošia spalvingų namų juosta. Nuo šv. Petro bažnyčios viršaus atsiveria 360 laipsnių miesto panorama, kurioje pasirodo daugybė Art Nouveau pastatų, dekoruotų gėlių raštais ir liaudies motyvais. Naktį mieste atgyja „Folkklubs Ala Pagrabs", kur vyksta geriausi šalyje vakarėliai.

Latvijos perlu praminta Jūrmala yra tikra harmonijos oazė. Ramybe spinduliuojantis miestas didžiuojasi šimtamečių pušų prieblogstyje įsikūrusiomis įmantriomis vilomis ir nepriekaištingais paplūdimiais. Netoli miesto esantis Kemerių nacionalinis parkas pasirodys pažįstamas „Žiedų valdovo" gerbėjams. Laukiniame gamtos rezervate, miškų apsuptyje, žiojėja unikalios pelkės ir sidabro skaidrumo ežerai. Didysis Kemerių raisto takas driekiasi per sausą samanų pelkę ir suteikia progą pasimėgauti 3,5 kilometrų svaiginančio grožio.

Nuostabioji Sigulda panardina į riterių ir karžygių laikus: užburiančios upės panoramos, atokūs miško takai, paslaptingi urvai ir pasakiškos pilys. Gaujos nacionalinio parko pakraštyje esantis miestas pramintas „Vidžemės Šveicarija".

Kalnuotoje vietovėje stūkso trys senovinės pilys, matomos vienos iš kitų bokštų. Turaida yra dramatiška viduramžių tvirtovė, greta kurios pavyks įsmukti į Gutmano olą, plačiasią ir aukščiausią urvą Baltijos šalyse. Neogotikinę Siguldos pilį XIX amžiuje pastatė Rusijos kunigaikštis, o iš Livonijos ordino pilies telikę griuvėsiai su žavingomis apylinkėmis. Latvijos lankytinos vietos leis pasijusti tarsi keliaujant laiku.

Ne ką mažiau įspūdinga XIII a. Cėsių pilis, taip pat raudonų plytų tiltas Kuldigoje ir Liepojos tvirtovė – fortų sistema su gynybiniais pylimais, kanalais, patrankų baterijomis ir požeminiais praėjimais. Seniausias Latvijos uostamiestis – Ventspilis – visus metus kviečia apžiūrėti įspūdingą spalvotų karvių kolekciją.

Pažintinės kelionės

Pažintinės kelionės į Latviją žavi išskirtinio grožio gamta, architektūros stebuklais ir gastronominėmis kelionėmis po skirtingus šalies regionus. Ypač keliaujant su tokiais organizatoriais kaip Novaturas Latvija ar Teztour Latvija, kurie žada tobulas atostogas dviems ar nepamirštamą kelionę į Latviją su vaikais.

Gaujos nacionaliniame parke ištisus metus galima lankyti pilis ir istorines vietoves. Palei upę nusidriekę pėsčiųjų ir dviratininkų takai vilioja mėgautis ekskursijomis po Latviją: aukštais upės skardžiais, raudono smėlio uolienomis ir įspūdingais urvais. Vasarą populiaru plaukti Gaujos upe baidarėmis ir nusimaudyti uolietuose paplūdimiuose, ypač šalia įspūdingosios Ėrglių uolos. Žiemą laikas slidinėtis ir leistis nuo kalnų snieglentėmis.

Paskutinė minutės kelionės

Kai poilsis įprastoje aplinkoje nebežavi, paskutinės minutės kelionės į Latviją yra gera dovana kitoms atostogoms!

Kelionės į Latviją vykdomos visus metus. Balandžio – birželio mėnesiais laukia švelnus pavasaris, kai verta išvaikščioti nacionalinius parkus, išsimaudyti jūroje ir pasigrožėti Kolkos kyšuliu, vieta, kur Baltija susitinka su Rygos įlanka. Rudenėjant būtina sugrįžti į sostinės senamiestį ir apžiūrėti įspūdingas senovines pilis. Kelionės vasarą džiugina tropiniais orais ir daugybe vandens pramogų, o paplūdimiai tobulai tinka norintiems atsitraukti nuo miesto šurmulio ir pasimėgauti absoliučia ramybe. Nėra ko stebėtis, juk Latvijoje gyventojų skaičius ženkliai mažesnis, o paplūdimiai – beribiai. Žiemą – laikas lėkti į Siguldos bobslėjų ir išbandyti Žagarkalnio ir Uozuolkalnio slidinėjimo trasas. Skamba viliojančiai? Internetu vos per keletą akimirkų suplanuosite geriausią poilsį Latvijoje.

DOVANOS
POILSIS
KELIONĖS
PRAMOGOS
RESTORANAI
GROŽIS
SVEIKATA
PASLAUGOS
Paskutinė minutė Viskas įskaičiuota Poilsinės kelionės Kelionės su vaikais Novaturo kelionės Tiketa tour kelionės Itaka kelionės Coral travel kelionės Kelionės į Šiaurės Ameriką Kelionės į Artimuosius Rytus Kelionės į Afriką Kelionės į Aziją Kelionės į Turkiją Kelionės į Antaliją Kelionės į Alaniją Kelionės į Beleką Kelionės į Kemerą Kelionės į Sidę Kelionės į Graikiją Kelionės į Kretą Kelionės į Rodą Kelionės į Tasos Kelionės į Santorinį Kelionės į Chaniją Kelionės į Graikijos salas Kelionės į Egiptą Kelionės į Šarm el Šeichą Kelionės į Hurgadą Kelionės į Marsą Alamą Kelionės į Luksorą Kelionės į Karalių slėnį Kelionės į Asuaną Kelionės į Ispaniją Kelionės į Seviliją Kelionės į Tenerifę Kelionės į Gran Kanariją Kelionės į Fuerteventūrą Kelionės į Andalūziją Kelonės į Kanarų salas Kelionės į Ispanijos salas Kelionės į Italiją Kelionės į Maldyvus Kelionės į Tailandą Kelionės į Kroatiją Kelionės į Jungtinius Arabų Emiratus Kelionės į JAV Kelionės į Prancūziją Kelionės į Portugaliją Kelionės į Madeirą Kelionės į Algarvę Kelionės į Funšalį Kelionės į Lisaboną Kelionės į Portą Kelionės į Kubą Kelionės į Japoniją Kelionės į Jordaniją Kelionės į Singapūrą Kelionės į Latviją Kelionės į Estiją Kelionės į Lenkiją Kelionės į Austriją Kelionės į Švediją Kelionės į Vokietiją Kelionės į Olandiją Kelionės į Šveicariją Kelionės į Islandiją Kelionės į Malaiziją Kelionės į Indoneziją Kelionės į Šri Lanką Kelionės į Pietų Korėją Kelionės į Dominikos Respubliką Kelionės į Kanarus Kelionės į Dubaju Slidinėjimo kelionės į Italiją Slidinėjimo kelionės į Prancūziją Kelionės į Žaliajį Kyšulį Pažintinės kelionės Pažintinės kelionės autobusu Pažintinės kelionės lėktuvu Pažintinės kelionės kruizu Topturo kelionės Interlux kelionės 700LT kelionės Excursus kelionės Egzotinės kelionės Kelionės po Lietuvą Kelionės po Lietuvą autobusu Pažintinės kelionės Lietuvoje Savaitgalio kelionės Savaitgalio kelionės su vaikais Vasaros kelionės Žiemos kelionės Slidinėjimo kelionės Naujametinės kelionės KELIONĖS
Oro pramogos Skrydis oro balionu Skrydis oro balionu dviems Skrydis oro balionu Kaune Skrydis oro balionu Vilniuje Skrydis oro balionu Marijampolėje Skrydis parasparniu Skrydis parasparniu Vilniuje Apžvalginis skrydis Apžvalginis skrydis virš Trakų Apžvalginis skrydis virš Kauno Šuolis parašiutu Šuolis parašiutu Klaipėdoje Pilotavimo pamoka Vandens pramogos Vandens parkai Vandens parkai Vilniuje Vandens parkai Kaune Vandens parkas Palangoje Vandens batutai Vandens batutai Vilniuje Vandens batutai Trakuose Wake parkai Wake parkai Vilniuje Kaitavimas Baidarės Baidarės Vilniuje Irklentės Irklentės Kaune Irklentės Trakuose Irklentės Vilniuje Jachtos ir laivai Pasiplaukiojimas laivu Kaune Pasiplaukiojimas laivu Trakuose Pasiplaukiojimas laivu Klaipėdoje Kateriai ir vandens motociklai Žvejyba Nardymas Nardymas Plateliuose Nardymas Trakuose Pramogos vaikams Vandens parkai ir baseinai Baseinai Vilniuje Baseinai vaikams Baseinai Palangoje Nuotykių parkai Nuotykių parkai Vilniuje Nuotykių parkai Kaune Batutų parkai Batutų parkas Vilniuje Laipynių parkai Pabėgimo kambariai Virtualios realybės pramogos Galvosūkių kambariai Galvosūkių kambarys Vilniuje Siaubo kambarys Vaikų gimtadieniai Vaikų gimtadieniai Kaune Pramogos šeimai Pramogos su vaikais Vilniuje Pramogos šeimai Kaune Pramogos šeimai Trakuose Aktyvios pramogos Dažasvydis Dažasvydis Klaipėdoje Šaudymas Šaudymas koviniais ginklais Šaudymas Vilniuje Jodinėjimas žirgais Jodinėjimas žirgais Trakuose Pramogų parkai Pramogų parkai Vilniuje Pramogų parkai Palangoje Pramogų parkai Kaune Pramogų parkai Klaipėdoje Boulingas Boulingas Kaune Boulingas Klaipėdoje Boulingas Šiauliuose Auto/Moto pramogos Kartingai Kartingai Vilniuje Kartingai Kaune Kartingai Klaipėdoje Kartingai Šiauliuose Kartingai vaikams Ekstremalus vairavimas Sporto pramogos Sporto klubai Sporto klubai Vilniuje Sporto klubai Klaipėdoje Sporto klubai su baseinu Sporto treniruotės Kardio treniruotės Grupinės treniruotės Žiemos sportas Golfas Plaukimas Šokiai Šokiai vaikams Gatvės šokiai Šiuolaikiniai šokiai Buriavimas Buriavimas Trakuose Galvosūkiai ir žaidimai Iliuzijų kambariai Virtualios realybės kambarys Virtualios realybės kambarys Vilniuje Virtualios realybės kambarys Kaune Virtualios realybės kambarys Šiauliuose Simuliatoriai Vaidmenų žaidimai Žaidimai grupėms Orientaciniai žaidimai PRAMOGOS
Masažai Viso kūno masažas Holistinis masažas Povandeninis masažas Ajurvedinis masažas Aromaterapinis masažas Klasikinis masažas Masažai Vilniuje Masažai Kaune Masažai Klaipėdoje Nugaros masažai Kaklo masažas Sprando masažas Gydomasis nugaros masažas Atpalaiduojantis nugaros masažas Nugaros masažas Vilniuje Nugaros masažas Kaune Veido masažas Kobido masažas Shiatsu masažas Taškinis masažas Veido masažas Vilniuje Veido masažas Kaune Veido masažas Druskininkuose Veido masažas Šiauliuose Sportinis masažas Gydomasis masažas Rytietiški masažai Chiromasažas Tailandietiškas masažas Karštų akmenų masažas Limfodrenažinis masažas Limfodrenažinis masažas Vilniuje Limfodrenažinis masažas Kaune Limfodrenažinis masažas Klaipėdoje Liekninantis masažas Anticeliulitinis masažas Masažai dviems SPA procedūros Dienos SPA Spa procedūros Vilniuje Dienos spa Kaune SPA kompleksai SPA ritualai SPA dviems Spa dviems Vilniuje Spa dviems Kaune Spa dviems Druskininkuose Egzotiniai SPA ritualai SPA programos SPA vyrams Kūno procedūros Kūno šveitimas Kūno įvyniojimas Soliariumai Soliariumai Vilniuje Soliariumas Kaune Soliariumas Klaipėdoje Depiliacija cukrumi Depiliacija cukrumi Vilniuje Depiliacija vašku Depiliacija lazeriu Bikini depiliacija lazeriu Pažastų depiliacija lazeriu Kojų depiliacija lazeriu Liekninančios procedūros Celiulito gydymas Veido procedūros Veido valymas Veido valymas ultragarsu Veido valymas vyrams Veido valymas Vilniuje Veido valymas Kaune Veido valymas Klaipėdoje Veido valymas Šiauliuose Veido drėkinimo procedūros Jauninančios veido procedūros Makiažas Express makiažas Proginis makiažas Ilgalaikis makiažas Antakių procedūros Antakių dažymas Antakių laminavimas Blakstienų procedūros Blakstienų dažymas Blakstienų laminavimas Blakstienų priauginimas Aparatinės veido procedūros Mezoterapija veidui Adatinė mezoterapija veidui Beadatine mezoterapija veidui Plaukų procedūros Plaukų kirpimas Kare kirpimas Bob kirpimas Kirpimas karštomis žirklėmis Plaukų dažymas Plaukų dažymas sruogelėmis Žilų plaukų dažymas Šukuosenos Šukuosenos trumpiems plaukams Šukuosenos ilgiems plaukams Šukuosenos mergaitems Šukuosenos moterims Šukuosenos vestuvėms Šukuosenos berniukams Moteriškas kirpimas Gydomosios plaukų procedūros Plaukų atstatymas Olaplex procedūra Keratino procedūros plaukams Vaikiškas kirpimas Vyriškas kirpimas Nagų procedūros Manikiūras Prancūziškas manikiūras Aparatinis manikiūras Manikiūras Vilniuje Manikiūras Kaune Pedikiūras Higieninis pedikiūras Gydomasis pedikiūras Express pedikiūras Pedikiūras Vilniuje Pedikiūras Kaune Gelinis lakavimas Gelinis lakavimas Vilniuje Gelinis lakavimas Kaune Nagų stiprinimas SPA manikiūras SPA pedikiūras Grožio chirurgija Raukšlių korekcija Hialurono injekcijos Hialurono injekcijos veidui Hialurono injekcijos į paakius Botulino injekcijos Botulino injekcijos Vilniuje Botulino injekcijos Kaune Apgamų šalinimas Apgamų šalinimas lazeriu Apgamų šalinimas Vilniuje Apgamų šalinimas Kaune Apgamų šalinimas Klaipėdoje Plaukų šalinimas Plaukų šalinimas lazeriu Lazerinės procedūros Lazerio procedūros veidui Kūno modeliavimas Procedūros vyrams Masažai vyrams SPA vyrams Vyriškos šukuosenos Barzdos kirpimas ir modeliavimas Veido procedūros vyrams Depiliacija vyrams EUFORIJA grožio studija Skinland TERAPIKA - ŠEIMOS MASAŽO KLINIKA Azia SPA Ritos Masažų Studija Sokrato clinica Qi Anmo SPA Babor Elen SPA Studija MANILLA Elitsun Saulėja SPA Era Esthetic Nidos Kopos FAMILIA SANA Amadėja SPA Fi Clinica Aušros SPA Namai DALIOS GROŽIO STUDIJA SOLISUN GROŽIS
Kraujo tyrimai Profilaktiniai kraujo tyrimai Maisto netoleravimo testas Maisto netoleravimo testas Vilniuje Maisto netoleravimo testas Kaune Maisto netoleravimo testas Šiauliuose Alergenų tyrimai Alergijos tyrimai vaikams Alergijos tyrimas Vilniuje Alergijos tyrimai Kaune Alergenų tyrimas Klaipėdoje Skydliaukės tyrimai Širdies ir kraujagyslių tyrimai Kiti tyrimai Diagnostiniai tyrimai Covid-19 tyrimai Bendrieji tyrimai Kardiologiniai tyrimai Skydliaukės tyrimai Virškinimo tyrimai Nuovargio tyrimai Kiti tyrimai Odontologijos paslaugos Burnos higiena Burnos higiena Vilniuje Burnos higiena Kaune Burnos higiena Klaipėdoje Dantų balinimas Dantų balinimas lazeriu Dantų plombavimas Protezavimas ir implantavimas Odontologija vaikams Odontologo konsultacija Gydytojų konsultacijos Mitybos specialistas Dermatologas Dermatologas Klaipėdoje Dermatologas Vilniuje Dermatologas Kaune Ginekologas Ginekologas Klaipėdoje Kardiologas Kardiologas Kaune Chirurgas Kineziterapeutas Kineziterapeutas Kaune Skiepai Skiepai nuo erkinio encefalito Skiepai nuo erkinio encefalito Vilniuje Skiepai nuo erkinio encefalito Kaune Skiepai nuo erkinio encefalito Klaipėdoje Skiepai nuo erkinio encefalito Šiaukiuose Kiti skiepai Plastinė chirurgija Veido operacijos Vokų plastika Odos darinių šalinimas Plastikos chirurgo konsultacija Kitos paslaugos Sveikatinimas Sveikatinimo programos Gydomieji masažai Mitybos planai Vandens procedūros Povandeninis masažas Perlinė vonia Druskų kambariai Druskų kambariai Vilniuje Reabilitacija INMEDICA Allergomedica klinika Royal Dental Clinic Brilliant smile V. Grybo Odontologijos klinika DIVADENTA REZUS.LT kraujo laboratorija Elite Odontologijos klinika Šypsenų Alėja Uosto Poliklinika ŠYPSENOS AKADEMIJA Natura Munda SVEIKATA
Nieko nerasta
BŪK PIRMAS!
Kurį pasieks šie pasiūlymai:
  • Nauji / specialūs
  • Riboto kiekio
  • Slapti
  • Paskutinės minutės
Sekite mūsų naujienas čia: