Įspūdinga kalnų juosta, beribės jūros ošimas ir idiliški kaimai. Viena mažiausių Europos šalių, Juodkalnija, yra smulkus Balkanų stebuklas.

Net ir mažiausiame plote nieko nestinga: kelionės į Juodkalniją žavi nuostabia gamta, istoriniais senamiesčiais ir pasakiška Viduržemio jūros virtuve.

Atoki Juodųjų kalnų žeme praminta valstybė driekiasi giliuose kanjonuose, tarp kurių vingiuoja upės, tvyro ledyniniai ežerai, o miškai – neįžengiamo tankumo. Visa tai susilieja su nemiegančio uostamiesčio Budvos šmaikštumu, muziejaus po atviru dangumi, Kotoro, grožiu, Perasto didybe ir dar daugiau. Nauji kruizinių laivų maršrutai į sensacingąsias salas, prabangūs viešbučiai ir skrydžiai į bet kurį pasaulio kampelį Juodkalniją leidžia tituluoti geriausia Adrijos jūros atostogų kryptimi!

Juodkalnijos kultūra

Kultūrų margumyne užgimusi Juodkalnijos kultūra pasižymi egzotika ir unikalumu. Per šimtmečius osmanų, slavų,italų ir kitų tautų įtaka padėjo suformuoti santūrų, tačiau aistringą pietietiškai balkanišką temperamentą.

Vienas iš sudėtingos istorijos rezultatų – kulinarija. Prie to nemažai prisidėjo Juodkalnijos klimatas, sukurdamas Viduržemio jūros ir Rytų skonių ir aromatų sintezę. Pakrantės kurortuose apsilaižysite pirštus ragaudami jūros gėrybių, o Šiaurėje egzotikos pažers Rytų virtuvė. Tiesa, Kotore ir Budvoje būtina paragauti Ribla chorpa, gardžiausios žuvienės visoje Europoje, o atvykusius į Juodkalniją maisto kainos tiesiog priverčia aikčioti! Šalies pietūs – ideali vieta vynuogėms auginti. Vietiniai didžiuojasi vyndarystės tradicijomis, kurios siekia XII amžių prieš mūsų erą!

Kultūros ir istorijos paveldas spinduliuoja subtiliu priešromaniniu, gotikos ir baroko laikų stiliumi. Pakrantė žymi dėl įspūdingo grožio Kotoro architektūros, ypač vienos didžiausių gynybinių sienų – bėda ta, kad ją pasiekti ne taip ir paprasta. Vedamiems smalsumo ir nesilaikantiems policijos perspėjimų, kyla rizika būti užverstiems akmenų.

Ką būtina žinoti?

Sostinėje Podgoricoje gyvena trečdalis šalies gyventojų. Visoje šalyje stipriai puoselėjamas kultūrinis gyvenimas, o tarptautinis oro uostas užtikrina, kad skrydžiai į Juodkalniją būtų saugūs ir patogūs. Lietuva-Juodkalnija atstumas lengvai įveikiamas pasirinkus kelionę lėktuvu, ypač kai bilietai į Juodkalniją parduodami itin gera kaina.

Pasilikite žvangančius piniginėje – Juodkalnijos valiutą eurą iškeisite į vietinį sūrį, alyvuogių aliejų ir tradicinį vyną lauktuvėms. Neieškokite, kur įsidėti pasą. Šalis priklauso Europos sąjungai, todėl kelionei į Juodkalniją viza nereikalinga, o skrydžio bilietais pasirūpinti užteks tapatybės kortelės.

Dėl anksčiau varginusių politinių sujudimų oficiali Juodkalnijos kalba dar neskaičiuoja pilnametystės. Slavų kilmės juodkalniečių kalba dažnai pravardžiuojama serbų tarme. Nors anglų kalba ir nėra plačiai vartojama, turizmo centruose paprasta rasti anglakalbių, kurie sutiks ne tik plačiau papasakoti, bet ir supažindinti su gimtuoju kraštu iš arčiau.

Lankytinos vietos

Valstybė dalijasi sienomis Serbija, Kosovu, Bosnija ir Hercegovina, Kroatija ir Albanija. Pietuose skalauja Adrijos jūra, rytų horizontą raižo kalnai, o centrinėje šalies dalyje – lygumos. Juodkalnijos lankytinos vietos turtingos nuo kalnų snieguotomis viršūnėmis iki krioklių, urvų ir salų Adrijos jūroje.

Pasivaikščiojimų mėgėjams ir tobulų kadrų medžiotojams metas užsukti į Durmitoro nacionalinį parką. Tai svarbiausia žygeivių kryptis vasarą, kur kalnus giliais slėniais raižo upės, vietomis sudarydamos gilius kanjonus. Giliausias tarpeklis Europoje – Taros kanjonas – driekiasi iki pat Bosnijos ir Hercegovinos! O per Džiurdževiča upę pastatytas tiltas ilgą laiką buvo vienintelė arterija, jungusi šalies šiaurę su pietumis. Netoli Budvos esantis Lovcenas yra tamsi ir paslaptinga viršukalnė, nuo kurios Juodkalnija gavo vardą.

Senove ir architektūros įvairove spinduliuoja pirmoji istorinė Juodkalnijos sostinė – Cetinė – įkurta dar viduramžiais. Prasidėjus industrializacijai miestas tapo ekonominiu centru, kas nė kiek neužgožė architektūros didybės ir grožio. Pasivaikščiojimas pagrindine Njegoševa gatve nuneš į kelionę laiku! Ne ką mažiau įspūdingų pojūčių pažers ekskursija po UNESCO saugomą Kotorą, kuriame stūkso masyvaus romaninio stiliaus šv. Tripūno katedra. Jau neminint architektūros šedevrų, pradedant šv. Luko bei šv. Marijos bažnyčiomis, baigiant XVII a. statytais Princo rūmais.

Pažintinės kelionės

Pakrantės kurortai, kalnų upės ir krioklių šniokštimas paverčia šią šalį Europos perlu. Bet kuriuo metų laiku kelionė į Juodkalniją yra išties geras sumanymas. Nesvarbu, tai dinamiškos ekskursijos po gražiausius miestus ir miestelius ar poilsinė kelionė į Juodkalniją – išvykos čia nebrangios, o įspūdžius sunku ir aprėpti!

Užteks vos kelių dienų atostogų, kad pavyktų išvaikščioti viduramžių miestų labirintus, išvysti miškų paklotę ir nusimaudyti krištolo skaidrumo ežeruose. Jau nekalbant apie Adrijos skalaujamus paplūdimius, tarpeklius ir slidinėjimą vaizdinguose kalnų kurortuose.

Paskutinės minutės kelionės

Juodkalnija jau ne vieną dešimtmetį aktyviai plėtoja turizmą, o kelionės kelionių organizatoriumi Novaturu šį žavingą kviečia aplankyti ištisus metus. Pakrantėje subtropinis klimatas, kas reiškia, kad poilsis Juodkalnijoje vasarą apdovanos saulės vonioms. Lepinant karštiems ir sausiems orams būtina užsiimti vietinių pamėgtu sportu – vandensvydžiu.

Jei nepavyko suplanuoti atostogų vasarą, kraukitės lagaminus ir lėkite į Juodkalniją paskutinę minutę!

Vėlyvą rudenį vargu ar pavyks nusimaudyti, tačiau mėgausitės neįtikėtina spalvų palete! Juodkalnija rugsėjį – tai auksu žėrintys kalnai, spinduliuojantys ramybe ir peizažų margumynu. Pritrenkiantis vaizdels laukia ir Biogrado miško nacionaliniame parke. Kalnuose klimatas atšiauresnis, o gausiau pasnigus, Durmitoro panoramose į traąsą eina slidės ir snieglentės.

Tiesioginiai skrydžiai į Juodkalniją suteiks pasimėgauti šiuo atostogų rojumi pigiai ir greitai. Tai gera dovana tiek antrai pusei, tiek tobulas sumanymas spontaniškoms atostogoms bet kuriuo metų laiku. Skrydis į Juodkalniją yra patogus ir greitas, ypač kai Vilnius-Juodkalnija atstumas susitraukia vos į kelių valandų trukmės pasigėrėjimą paukščio skrydžiu.

DOVANOS
POILSIS
KELIONĖS
PRAMOGOS
RESTORANAI
GROŽIS
SVEIKATA
PASLAUGOS
Paskutinė minutė Viskas įskaičiuota Poilsinės kelionės Kelionės su vaikais Novaturo kelionės Tiketa tour kelionės Itaka kelionės Coral travel kelionės Kelionės į Šiaurės Ameriką Kelionės į Artimuosius Rytus Kelionės į Afriką Kelionės į Aziją Kelionės į Turkiją Kelionės į Antaliją Kelionės į Alaniją Kelionės į Beleką Kelionės į Kemerą Kelionės į Sidę Kelionės į Graikiją Kelionės į Kretą Kelionės į Rodą Kelionės į Tasos Kelionės į Santorinį Kelionės į Chaniją Kelionės į Graikijos salas Kelionės į Egiptą Kelionės į Šarm el Šeichą Kelionės į Hurgadą Kelionės į Marsą Alamą Kelionės į Luksorą Kelionės į Karalių slėnį Kelionės į Asuaną Kelionės į Ispaniją Kelionės į Seviliją Kelionės į Tenerifę Kelionės į Gran Kanariją Kelionės į Fuerteventūrą Kelionės į Andalūziją Kelonės į Kanarų salas Kelionės į Ispanijos salas Kelionės į Italiją Kelionės į Maldyvus Kelionės į Tailandą Kelionės į Kroatiją Kelionės į Jungtinius Arabų Emiratus Kelionės į JAV Kelionės į Prancūziją Kelionės į Portugaliją Kelionės į Madeirą Kelionės į Algarvę Kelionės į Funšalį Kelionės į Lisaboną Kelionės į Portą Kelionės į Kubą Kelionės į Japoniją Kelionės į Jordaniją Kelionės į Singapūrą Kelionės į Latviją Kelionės į Estiją Kelionės į Lenkiją Kelionės į Austriją Kelionės į Švediją Kelionės į Vokietiją Kelionės į Olandiją Kelionės į Šveicariją Kelionės į Islandiją Kelionės į Malaiziją Kelionės į Indoneziją Kelionės į Šri Lanką Kelionės į Pietų Korėją Kelionės į Dominikos Respubliką Kelionės į Kanarus Kelionės į Dubaju Slidinėjimo kelionės į Italiją Slidinėjimo kelionės į Prancūziją Kelionės į Žaliajį Kyšulį Pažintinės kelionės Pažintinės kelionės autobusu Pažintinės kelionės lėktuvu Pažintinės kelionės kruizu Topturo kelionės Interlux kelionės 700LT kelionės Excursus kelionės Egzotinės kelionės Kelionės po Lietuvą Kelionės po Lietuvą autobusu Pažintinės kelionės Lietuvoje Savaitgalio kelionės Savaitgalio kelionės su vaikais Vasaros kelionės Žiemos kelionės Slidinėjimo kelionės Naujametinės kelionės KELIONĖS
Oro pramogos Skrydis oro balionu Skrydis oro balionu dviems Skrydis oro balionu Kaune Skrydis oro balionu Vilniuje Skrydis oro balionu Marijampolėje Skrydis parasparniu Skrydis parasparniu Vilniuje Apžvalginis skrydis Apžvalginis skrydis virš Trakų Apžvalginis skrydis virš Kauno Šuolis parašiutu Šuolis parašiutu Klaipėdoje Pilotavimo pamoka Vandens pramogos Vandens parkai Vandens parkai Vilniuje Vandens parkai Kaune Vandens parkas Palangoje Vandens batutai Vandens batutai Vilniuje Vandens batutai Trakuose Wake parkai Wake parkai Vilniuje Kaitavimas Baidarės Baidarės Vilniuje Irklentės Irklentės Kaune Irklentės Trakuose Irklentės Vilniuje Jachtos ir laivai Pasiplaukiojimas laivu Kaune Pasiplaukiojimas laivu Trakuose Pasiplaukiojimas laivu Klaipėdoje Kateriai ir vandens motociklai Žvejyba Nardymas Nardymas Plateliuose Nardymas Trakuose Pramogos vaikams Vandens parkai ir baseinai Baseinai Vilniuje Baseinai vaikams Baseinai Palangoje Nuotykių parkai Nuotykių parkai Vilniuje Nuotykių parkai Kaune Batutų parkai Batutų parkas Vilniuje Laipynių parkai Pabėgimo kambariai Virtualios realybės pramogos Galvosūkių kambariai Galvosūkių kambarys Vilniuje Siaubo kambarys Vaikų gimtadieniai Vaikų gimtadieniai Kaune Pramogos šeimai Pramogos su vaikais Vilniuje Pramogos šeimai Kaune Pramogos šeimai Trakuose Aktyvios pramogos Dažasvydis Dažasvydis Klaipėdoje Šaudymas Šaudymas koviniais ginklais Šaudymas Vilniuje Jodinėjimas žirgais Jodinėjimas žirgais Trakuose Pramogų parkai Pramogų parkai Vilniuje Pramogų parkai Palangoje Pramogų parkai Kaune Pramogų parkai Klaipėdoje Boulingas Boulingas Kaune Boulingas Klaipėdoje Boulingas Šiauliuose Auto/Moto pramogos Kartingai Kartingai Vilniuje Kartingai Kaune Kartingai Klaipėdoje Kartingai Šiauliuose Kartingai vaikams Ekstremalus vairavimas Sporto pramogos Sporto klubai Sporto klubai Vilniuje Sporto klubai Klaipėdoje Sporto klubai su baseinu Sporto treniruotės Kardio treniruotės Grupinės treniruotės Žiemos sportas Golfas Plaukimas Šokiai Šokiai vaikams Gatvės šokiai Šiuolaikiniai šokiai Buriavimas Buriavimas Trakuose Galvosūkiai ir žaidimai Iliuzijų kambariai Virtualios realybės kambarys Virtualios realybės kambarys Vilniuje Virtualios realybės kambarys Kaune Virtualios realybės kambarys Šiauliuose Simuliatoriai Vaidmenų žaidimai Žaidimai grupėms Orientaciniai žaidimai PRAMOGOS
Masažai Viso kūno masažas Holistinis masažas Povandeninis masažas Ajurvedinis masažas Aromaterapinis masažas Klasikinis masažas Masažai Vilniuje Masažai Kaune Masažai Klaipėdoje Nugaros masažai Kaklo masažas Sprando masažas Gydomasis nugaros masažas Atpalaiduojantis nugaros masažas Nugaros masažas Vilniuje Nugaros masažas Kaune Veido masažas Kobido masažas Shiatsu masažas Taškinis masažas Veido masažas Vilniuje Veido masažas Kaune Veido masažas Druskininkuose Veido masažas Šiauliuose Sportinis masažas Gydomasis masažas Rytietiški masažai Chiromasažas Tailandietiškas masažas Karštų akmenų masažas Limfodrenažinis masažas Limfodrenažinis masažas Vilniuje Limfodrenažinis masažas Kaune Limfodrenažinis masažas Klaipėdoje Liekninantis masažas Anticeliulitinis masažas Masažai dviems SPA procedūros Dienos SPA Spa procedūros Vilniuje Dienos spa Kaune SPA kompleksai SPA ritualai SPA dviems Spa dviems Vilniuje Spa dviems Kaune Spa dviems Druskininkuose Egzotiniai SPA ritualai SPA programos SPA vyrams Kūno procedūros Kūno šveitimas Kūno įvyniojimas Soliariumai Soliariumai Vilniuje Soliariumas Kaune Soliariumas Klaipėdoje Depiliacija cukrumi Depiliacija cukrumi Vilniuje Depiliacija vašku Depiliacija lazeriu Bikini depiliacija lazeriu Pažastų depiliacija lazeriu Kojų depiliacija lazeriu Liekninančios procedūros Celiulito gydymas Veido procedūros Veido valymas Veido valymas ultragarsu Veido valymas vyrams Veido valymas Vilniuje Veido valymas Kaune Veido valymas Klaipėdoje Veido valymas Šiauliuose Veido drėkinimo procedūros Jauninančios veido procedūros Makiažas Express makiažas Proginis makiažas Ilgalaikis makiažas Antakių procedūros Antakių dažymas Antakių laminavimas Blakstienų procedūros Blakstienų dažymas Blakstienų laminavimas Blakstienų priauginimas Aparatinės veido procedūros Mezoterapija veidui Adatinė mezoterapija veidui Beadatine mezoterapija veidui Plaukų procedūros Plaukų kirpimas Kare kirpimas Bob kirpimas Kirpimas karštomis žirklėmis Plaukų dažymas Plaukų dažymas sruogelėmis Žilų plaukų dažymas Šukuosenos Šukuosenos trumpiems plaukams Šukuosenos ilgiems plaukams Šukuosenos mergaitems Šukuosenos moterims Šukuosenos vestuvėms Šukuosenos berniukams Moteriškas kirpimas Gydomosios plaukų procedūros Plaukų atstatymas Olaplex procedūra Keratino procedūros plaukams Vaikiškas kirpimas Vyriškas kirpimas Nagų procedūros Manikiūras Prancūziškas manikiūras Aparatinis manikiūras Manikiūras Vilniuje Manikiūras Kaune Pedikiūras Higieninis pedikiūras Gydomasis pedikiūras Express pedikiūras Pedikiūras Vilniuje Pedikiūras Kaune Gelinis lakavimas Gelinis lakavimas Vilniuje Gelinis lakavimas Kaune Nagų stiprinimas SPA manikiūras SPA pedikiūras Grožio chirurgija Raukšlių korekcija Hialurono injekcijos Hialurono injekcijos veidui Hialurono injekcijos į paakius Botulino injekcijos Botulino injekcijos Vilniuje Botulino injekcijos Kaune Apgamų šalinimas Apgamų šalinimas lazeriu Apgamų šalinimas Vilniuje Apgamų šalinimas Kaune Apgamų šalinimas Klaipėdoje Plaukų šalinimas Plaukų šalinimas lazeriu Lazerinės procedūros Lazerio procedūros veidui Kūno modeliavimas Procedūros vyrams Masažai vyrams SPA vyrams Vyriškos šukuosenos Barzdos kirpimas ir modeliavimas Veido procedūros vyrams Depiliacija vyrams EUFORIJA grožio studija Skinland TERAPIKA - ŠEIMOS MASAŽO KLINIKA Azia SPA Ritos Masažų Studija Sokrato clinica Qi Anmo SPA Babor Elen SPA Studija MANILLA Elitsun Saulėja SPA Era Esthetic Nidos Kopos FAMILIA SANA Amadėja SPA Fi Clinica Aušros SPA Namai DALIOS GROŽIO STUDIJA SOLISUN GROŽIS
Kraujo tyrimai Profilaktiniai kraujo tyrimai Maisto netoleravimo testas Maisto netoleravimo testas Vilniuje Maisto netoleravimo testas Kaune Maisto netoleravimo testas Šiauliuose Alergenų tyrimai Alergijos tyrimai vaikams Alergijos tyrimas Vilniuje Alergijos tyrimai Kaune Alergenų tyrimas Klaipėdoje Skydliaukės tyrimai Širdies ir kraujagyslių tyrimai Kiti tyrimai Diagnostiniai tyrimai Covid-19 tyrimai Bendrieji tyrimai Kardiologiniai tyrimai Skydliaukės tyrimai Virškinimo tyrimai Nuovargio tyrimai Kiti tyrimai Odontologijos paslaugos Burnos higiena Burnos higiena Vilniuje Burnos higiena Kaune Burnos higiena Klaipėdoje Dantų balinimas Dantų balinimas lazeriu Dantų plombavimas Protezavimas ir implantavimas Odontologija vaikams Odontologo konsultacija Gydytojų konsultacijos Mitybos specialistas Dermatologas Dermatologas Klaipėdoje Dermatologas Vilniuje Dermatologas Kaune Ginekologas Ginekologas Klaipėdoje Kardiologas Kardiologas Kaune Chirurgas Kineziterapeutas Kineziterapeutas Kaune Skiepai Skiepai nuo erkinio encefalito Skiepai nuo erkinio encefalito Vilniuje Skiepai nuo erkinio encefalito Kaune Skiepai nuo erkinio encefalito Klaipėdoje Skiepai nuo erkinio encefalito Šiaukiuose Kiti skiepai Plastinė chirurgija Veido operacijos Vokų plastika Odos darinių šalinimas Plastikos chirurgo konsultacija Kitos paslaugos Sveikatinimas Sveikatinimo programos Gydomieji masažai Mitybos planai Vandens procedūros Povandeninis masažas Perlinė vonia Druskų kambariai Druskų kambariai Vilniuje Reabilitacija INMEDICA Allergomedica klinika Royal Dental Clinic Brilliant smile V. Grybo Odontologijos klinika DIVADENTA REZUS.LT kraujo laboratorija Elite Odontologijos klinika Šypsenų Alėja Uosto Poliklinika ŠYPSENOS AKADEMIJA Natura Munda SVEIKATA
Nieko nerasta
BŪK PIRMAS!
Kurį pasieks šie pasiūlymai:
  • Nauji / specialūs
  • Riboto kiekio
  • Slapti
  • Paskutinės minutės
Sekite mūsų naujienas čia: