Kai rytais dairytis į kalendorių ir skaičiuoti dienas iki vasaros tampa kasdienybe, suprask – laikas planuoti saulės paieškas šiltuose kraštuose. Vieni tiesiu taikymu traukia į Egiptą, Graikiją arba Turkiją, kur šalia ,,viskas įskaičiuota’’ iš anksto užsakomas ir puikus oras.


Kiti pažinimo troškulį malšina tolimuose Azijos kampeliuose. O ką daryti, jei norisi kažko egzotiškesnio nei Viduržemio jūros regionas, bet mintis apie tolimą kelionę į nepažįstamos kultūros šalį truputį baugina? Išeitis – kelionė į amžinai žaliuojančią Tenerifę. Tai vieta, kur afrikietišką egzotiką papildo ispanų kultūros ir virtuvės prieskoniai, o jaukias bei saugias atostogas užtikrina europietiški patogumai.


VULKANINIS SALOS KRAŠTOVAIZDIS

Tenerifė – Kanarų salų pažiba Atlanto vandenyne. Didžiausia ir daugiausia lankytojų sulaukianti Kanarų sala priklauso Ispanijai, tačiau yra kur kas arčiau pusiaujo nei žemyninės šalies dalis. Kanarus ir vakarinius Afrikos krantus (Maroką) skiria vos 100 km. Tenerifės sala išsidėsčiusi pačiame salyno centre, artimiausios jos kaimynės Gran Kanarija ir La Gomeras. Vulkaninės kilmės Kanarų salos susiformavo prieš keliasdešimt milijonų metų šioje vietoje išsiveržus ugnikalniui. Paskutinį kartą 1909 m. magmą išspjovęs Teidės ugnikalnis paliko ryškius savo veiklos pėdsakus, iš šiandien galime išvysti vulkaninio aktyvumo rezultatą – nepakartojamą Tenerifės kraštovaizdį. Tokio tikrai nepamatysite nei Lietuvoje, nei likusioje Europoje.


Tenerifę apglėbusios kalnų virtinės, o dalį paplūdimių supa įspūdingo dydžio uolos. Išskirtinis salos bruožas – marso ir mėnulio kanjonus primenantis landšaftas. Jeigu Maldyvuose pėdas kutena baltutėlio smėlis, tai čia smalsuolius traukia išskirtinio grožio juodojo smėlio paplūdimiai. Pastaruosius natūraliai suformavo gamta. Vienas įspūdingiausių – Plaja Jardino paplūdimys, kuriame juodas it smala kranto ruožas pasitinka dangaus žydrumo bangas, ir kuria pasakišką kontrastą. Tiesa, čia yra ir baltų paplūdimių, tik jų smėliukas ne vietinis,o  atvežtas iš pačios Afrikos Didenybės Sacharos.


VIEŠBUČIAI, KAINOS IR TRANSPORTAS

Tie, kam idealios atostogos asocijuojasi su maksimaliu komfortu ir ,,viskas įskaičiuota’’ malonumais, prašmatnūs 4* bei 5* viešbučiai bus pats tas :). Kas už nakvynę nori mokėti pigiau, turi galimybę apsistoti kuklesniuose viešbučiuose arba svečių namuose. Pastaruosiuose nakvynės kaina prasideda nuo 20 eurų. Atkreipkite dėmesį į lokaciją – šeimai su vaikais ar ramiam poilsiui nusiteikusiai porai rekomenduojama rinktis tas vietas, kuriose ribojasi skirtingi kurortai. Na, o jeigu naktys nusimato ilgesnės už dienas, rinkitės viešbutį arčiau arba pačiame kurorto centre.  


Apsistoti geresnės kokybės viešbutyje apsimoka, nes Tenerifė per daug maža (plotu yra keturis kartus mažesnė už Kretą), kad dėl atstumų reikėtų keisti nakvynės vietas. Pavyzdžiui, jeigu apsistotumėte populiariame pietinės pakrantės kurorte Los Cristianos, šiaurinėje dalyje esančią sostinę Santa Krusą automobiliu pasiektumėte per valandą. Automobilį nuomokitės drąsiai, nes čia keliai labai geri, veda nuo namų durų iki visų įmanomu aplankyti vietų. Be to, kelionių organizatoriai arba vietiniai gidai patys siūlo ekskursijas į lankytinas vietas, tad nuomos paslaugų gali ir neprireikti. O jeigu vis tik norisi keliauti savarankiškai, saloje puikiai išvystytas autobusų tinklas, bilietų kainos nesikandžioja. Ketinant Tenerifėje apsistoti ilgėliau, pravartu įsigyti ilgesnį laikotarpį galiojantį bilietą. 


Pastaraisiais metais vyrauja mada Tenerifėje praleisti bent 2-3 savaites, dažnu atveju ir visą mėnesį. Toks sprendimas teisingas ir grindžiamas keletu priežasčių. Pirma, žinoma, nedidelės kainos. Visa sala yra bemuitė zona, tad čia įvairiausių prekių kainos yra žemesnės nei žemyninėje Ispanijoje ir kartais net oro uosto duty-free parduotuvėse.


Apsipirkti saloje vienas malonumas – prekybos centrai ir krautuvėlės įsikūrę beveik prie pat jūros, akys raibsta nuo išpardavimų ir originalių prekių gausos. Reziumė: tikėtina, kad mėgstantys apsipirkti parduotuvėse praleis bent vieną pilną dieną. :) Vietinė valiuta euras, vyrauja ispanų kalba.


Kitas dalykas – santykinai nebrangūs ir laaabai skanūs ispanų virtuvės patiekalai. Neapmokestinta zona Tenerifėje atsiliepė ir nedidelėms maisto kainoms. Nustebsite, tačiau tokioje egzotiškoje vietoje papietauti galima ir už 7-8 eurus. Būtinai paragaukite klasikinį Tenerifės patiekalą papas arrugadas – sūriame vandenyje išvirtos bulvytės su lupenomis. Dažniausiai pateikiamos dviem arba bent vienu padažu ,,mojo’’, raudonuoju aštriųjų paprikų ir/arba arba žaliuoju su petražolėmis ir kalendromis. Neatsiejama Ispanijos kultūros dalis – pašnekesiai su draugais prie Sangria ar kito vyno taurės, užkandžiaujant tradiciniais užkandžiais tapas. Verta patiems išbandyti bei lauktuvėms parvešti minėtąjį ,,mojo’’, kaktusų uogienę, palmių medų.


Trečia – ilgesnės kelionės į Tenerifę metu galėsite aplankyti gretimas Kanarų salas:  Gran Kanariją, Fuerteventurą, Lansarotą, bei mažesnes, bet ne mažiau įspūdingas La Gomerą, La Palmą ir El Hierą. Į jas galima persikelti kelis kartus per dieną kursuojančiais keltais arba vietinėmis oro linijomis.


GERI ORAI IŠTISUS METUS

Toks dalykas kaip atostogų sezonas Tenerifėje praktiškai neegzistuoja, nes čia šiltas klimatas lepina be pertraukų. Iš Viduržemio regiono ateinančiam lietui ir vėsiam orui kelią pastoja vidury salos stūksantis Teidės ugnikalnis. Dėl tokios oro judėjimo kliūties šiaurinėje salos dalyje yra kiek vėsiau ir drėgniau. O štai pietinėje dalyje dėl saulėto ir sauso klimato išsidėstę pagrindiniai kurortai. Salos mikroklimatą išduoda ir žemėlapis – aiškiai matosi, kad šiaurinėje dalyje daugiau žalumos, o ties pietine pakrante vyrauja plikesni plotai. Apskritai Tenerifę renkasi tie, kam poilsis karštyje neįmanomas, nes čia labai karšta būna tik liepą ir rugpjūtį (termometro stulpeliai gali viršyti 30 °C). Net ir birželį temperatūra dažniausiai neviršija 25 °C . Vandens temperatūra visus metus būna panaši – 19-22 °C, maudytis drąsiai galima ir viduržiemį. Daugiausia poilsiautojų į salą suguža per velykas bei vasarį, kuomet Santa Kruse apie dvi savaites tęsiasi vienas ryškiausių pasaulyje karnavalų su persirengusiais šokėjais bei įspūdingais performansais. Rudenį, kovą ir balandžio mėnesį kelionių kainos būna patraukliausios.


LANKYTINOS VIETOS

  • Teidės nacionalinis parkas ir didybe dvelkiantis Teidės ugnikalnis. Snaudžianti Teidė yra aukščiausia Ispanijos viršūnė ir trečias pagal aukštį ugnikalnis pasaulyje! Funikulieriumi per 10 min pasikelkite į 3550m aukštį ir apžiūrėkite nepakartojamas Kanarų salų apylinkes. Būtinai įsimeskite šiltesnių drabužių, nes tokiame aukštyje vėjas tikrai žvarbus. 2 km aukštyje įkurtas nacionalinis parkas garsėja nežemiškais vaizdais: nuo lavos upių patamsėjusiu reljefu, išmuštais krateriais, negyvais lavos akmenimis. 
  • Senoji salos sostinė La Laguna. Autentiškas Kanarų miestelis su pačia seniausia ir puikiausia architektūra (kuriai būdingi mediniai balkonai, vidiniai kiemai). Naktinis gyvenimas čia virte verda!
  • Vienas įspūdingiausių pasaulyje Loro parkas. Iškart įspėjame, kad šiam zoo parkui reikia paskirti pilną dieną, nes egzotiškos gyvūnijos bei augmenijos čia ohoho kiek daug. Parke rasite ir didžiausią Europoje delfinų baseiną, ir per 200 puškuojančių pingvinų. Tuneliu vaikščiosite po milžinišką akvariumą, kuriame kartu su žuvelėmis plaukioja apie 20 ryklių. Botanikos sode atkreiotike dėmesį į Drakono medį –itin retą unikalios išvaizdos medį, kuris auga tik atokiausiuose pasaulio kampeliuose.

TENERIFĖ – IDEALI ŽIEMOS ATOSTOGŲ KRYPTIS

Pagrindinis patarimas, o gal ir reikalavimas – net ir poilsinės kelionės į Tenerifę neturėtų apsiriboti tingiu gulėjimu paplūdimyje. 6h skrydis vertas daugiau nei pasyvaus poilsio, nesvarbu, kad gyvensite nors ir prašmatniausiame salos viešbutyje. Iškišus nosį už kurorto zonos laukia ispaniškas šurmulys bei pašnekesiai su vietiniais, visame pasaulyje žinomi zoo ir vandens parkai, o kai kur – kadaise magmos užlietų ištisų žemės plotų peizažas. 


Iš Vilniaus vykdomi užsakomieji tiesioginiai skrydžiai į Tenerifę. Jeigu nesinaudojate kelionių organizatorių paslaugomis, skrydžio metu būna bent vienas tarpinis nusileidimas (ta pati situacija ir skrendant iš Rygos bei Varšuvos). Internetu paskutinę minutę siūlomi bilietai dažnai parduodami su akcija, tad jeigu ieškoti saulės žiemą ketinate svetur, griebkite bilietus ir susitinkam saulėtoje Tenerifėje!


DOVANOS
POILSIS
KELIONĖS
PRAMOGOS
RESTORANAI
GROŽIS
SVEIKATA
PASLAUGOS
Paskutinė minutė Viskas įskaičiuota Poilsinės kelionės Kelionės su vaikais Novaturo kelionės Tiketa tour kelionės Itaka kelionės Coral travel kelionės Kelionės į Šiaurės Ameriką Kelionės į Artimuosius Rytus Kelionės į Afriką Kelionės į Aziją Kelionės į Turkiją Kelionės į Antaliją Kelionės į Alaniją Kelionės į Beleką Kelionės į Kemerą Kelionės į Sidę Kelionės į Graikiją Kelionės į Kretą Kelionės į Rodą Kelionės į Tasos Kelionės į Santorinį Kelionės į Chaniją Kelionės į Graikijos salas Kelionės į Egiptą Kelionės į Šarm el Šeichą Kelionės į Hurgadą Kelionės į Marsą Alamą Kelionės į Luksorą Kelionės į Karalių slėnį Kelionės į Asuaną Kelionės į Ispaniją Kelionės į Seviliją Kelionės į Tenerifę Kelionės į Gran Kanariją Kelionės į Fuerteventūrą Kelionės į Andalūziją Kelonės į Kanarų salas Kelionės į Ispanijos salas Kelionės į Italiją Kelionės į Maldyvus Kelionės į Tailandą Kelionės į Jungtinius Arabų Emiratus Kelionės į JAV Kelionės į Prancūziją Kelionės į Portugaliją Kelionės į Madeirą Kelionės į Algarvę Kelionės į Funšalį Kelionės į Lisaboną Kelionės į Portą Kelionės į Kubą Kelionės į Japoniją Kelionės į Jordaniją Kelionės į Singapūrą Kelionės į Latviją Kelionės į Estiją Kelionės į Lenkiją Kelionės į Austriją Kelionės į Švediją Kelionės į Vokietiją Kelionės į Olandiją Kelionės į Šveicariją Kelionės į Islandiją Kelionės į Malaiziją Kelionės į Indoneziją Kelionės į Šri Lanką Kelionės į Pietų Korėją Kelionės į Dominikos Respubliką Kelionės į Kanarus Kelionės į Dubaju Slidinėjimo kelionės į Italiją Slidinėjimo kelionės į Prancūziją Kelionės į Žaliajį Kyšulį Pažintinės kelionės Pažintinės kelionės autobusu Pažintinės kelionės lėktuvu Pažintinės kelionės kruizu Topturo kelionės Interlux kelionės 700LT kelionės Excursus kelionės Egzotinės kelionės Kelionės po Lietuvą Kelionės po Lietuvą autobusu Pažintinės kelionės Lietuvoje Savaitgalio kelionės Savaitgalio kelionės su vaikais Vasaros kelionės Žiemos kelionės Slidinėjimo kelionės Naujametinės kelionės KELIONĖS
Oro pramogos Skrydis oro balionu Skrydis oro balionu dviems Skrydis oro balionu Kaune Skrydis oro balionu Vilniuje Skrydis oro balionu Marijampolėje Skrydis parasparniu Skrydis parasparniu Vilniuje Apžvalginis skrydis Apžvalginis skrydis virš Trakų Apžvalginis skrydis virš Kauno Šuolis parašiutu Šuolis parašiutu Klaipėdoje Pilotavimo pamoka Vandens pramogos Vandens parkai Vandens parkai Vilniuje Vandens parkai Kaune Vandens parkas Palangoje Vandens batutai Vandens batutai Vilniuje Vandens batutai Trakuose Wake parkai Wake parkai Vilniuje Kaitavimas Baidarės Baidarės Vilniuje Irklentės Irklentės Kaune Irklentės Trakuose Irklentės Vilniuje Jachtos ir laivai Pasiplaukiojimas laivu Kaune Pasiplaukiojimas laivu Trakuose Pasiplaukiojimas laivu Klaipėdoje Kateriai ir vandens motociklai Žvejyba Nardymas Nardymas Plateliuose Nardymas Trakuose Pramogos vaikams Vandens parkai ir baseinai Baseinai Vilniuje Baseinai vaikams Baseinai Palangoje Nuotykių parkai Nuotykių parkai Vilniuje Nuotykių parkai Kaune Batutų parkai Batutų parkas Vilniuje Laipynių parkai Pabėgimo kambariai Virtualios realybės pramogos Galvosūkių kambariai Galvosūkių kambarys Vilniuje Siaubo kambarys Vaikų gimtadieniai Vaikų gimtadieniai Kaune Pramogos šeimai Pramogos su vaikais Vilniuje Pramogos šeimai Kaune Pramogos šeimai Trakuose Aktyvios pramogos Dažasvydis Dažasvydis Klaipėdoje Šaudymas Šaudymas koviniais ginklais Šaudymas Vilniuje Jodinėjimas žirgais Jodinėjimas žirgais Trakuose Pramogų parkai Pramogų parkai Vilniuje Pramogų parkai Palangoje Pramogų parkai Kaune Pramogų parkai Klaipėdoje Boulingas Boulingas Kaune Boulingas Klaipėdoje Boulingas Šiauliuose Auto/Moto pramogos Kartingai Kartingai Vilniuje Kartingai Kaune Kartingai Klaipėdoje Kartingai Šiauliuose Kartingai vaikams Ekstremalus vairavimas Sporto pramogos Sporto klubai Sporto klubai Vilniuje Sporto klubai Klaipėdoje Sporto klubai su baseinu Sporto treniruotės Kardio treniruotės Grupinės treniruotės Žiemos sportas Golfas Plaukimas Buriavimas Buriavimas Trakuose Galvosūkiai ir žaidimai Iliuzijų kambariai Virtualios realybės kambarys Virtualios realybės kambarys Vilniuje Virtualios realybės kambarys Kaune Virtualios realybės kambarys Šiauliuose Simuliatoriai Vaidmenų žaidimai Žaidimai grupėms Orientaciniai žaidimai PRAMOGOS
Masažai Viso kūno masažas Holistinis masažas Povandeninis masažas Ajurvedinis masažas Aromaterapinis masažas Klasikinis masažas Masažai Vilniuje Masažai Kaune Masažai Klaipėdoje Nugaros masažai Kaklo masažas Sprando masažas Gydomasis nugaros masažas Atpalaiduojantis nugaros masažas Nugaros masažas Vilniuje Nugaros masažas Kaune Veido masažas Kobido masažas Shiatsu masažas Taškinis masažas Veido masažas Vilniuje Veido masažas Kaune Veido masažas Druskininkuose Veido masažas Šiauliuose Sportinis masažas Gydomasis masažas Rytietiški masažai Chiromasažas Tailandietiškas masažas Karštų akmenų masažas Limfodrenažinis masažas Limfodrenažinis masažas Vilniuje Limfodrenažinis masažas Kaune Limfodrenažinis masažas Klaipėdoje Liekninantis masažas Anticeliulitinis masažas Masažai dviems SPA procedūros Dienos SPA Spa procedūros Vilniuje Dienos spa Kaune SPA kompleksai SPA ritualai SPA dviems Spa dviems Vilniuje Spa dviems Kaune Spa dviems Druskininkuose Egzotiniai SPA ritualai SPA programos SPA vyrams Kūno procedūros Kūno šveitimas Kūno įvyniojimas Soliariumai Soliariumai Vilniuje Soliariumas Kaune Soliariumas Klaipėdoje Depiliacija cukrumi Depiliacija cukrumi Vilniuje Depiliacija vašku Depiliacija lazeriu Bikini depiliacija lazeriu Pažastų depiliacija lazeriu Kojų depiliacija lazeriu Liekninančios procedūros Celiulito gydymas Veido procedūros Veido valymas Veido valymas ultragarsu Veido valymas vyrams Veido valymas Vilniuje Veido valymas Kaune Veido valymas Klaipėdoje Veido valymas Šiauliuose Veido drėkinimo procedūros Jauninančios veido procedūros Makiažas Express makiažas Proginis makiažas Ilgalaikis makiažas Antakių procedūros Antakių dažymas Antakių laminavimas Blakstienų procedūros Blakstienų dažymas Blakstienų laminavimas Blakstienų priauginimas Aparatinės veido procedūros Mezoterapija veidui Adatinė mezoterapija veidui Beadatine mezoterapija veidui Plaukų procedūros Plaukų kirpimas Kare kirpimas Bob kirpimas Kirpimas karštomis žirklėmis Plaukų dažymas Plaukų dažymas sruogelėmis Žilų plaukų dažymas Šukuosenos Šukuosenos trumpiems plaukams Šukuosenos ilgiems plaukams Šukuosenos mergaitems Šukuosenos moterims Šukuosenos vestuvėms Šukuosenos berniukams Moteriškas kirpimas Gydomosios plaukų procedūros Plaukų atstatymas Olaplex procedūra Keratino procedūros plaukams Vaikiškas kirpimas Vyriškas kirpimas Nagų procedūros Manikiūras Prancūziškas manikiūras Aparatinis manikiūras Manikiūras Vilniuje Manikiūras Kaune Pedikiūras Higieninis pedikiūras Gydomasis pedikiūras Express pedikiūras Pedikiūras Vilniuje Pedikiūras Kaune Gelinis lakavimas Gelinis lakavimas Vilniuje Gelinis lakavimas Kaune Nagų stiprinimas SPA manikiūras SPA pedikiūras Grožio chirurgija Raukšlių korekcija Hialurono injekcijos Hialurono injekcijos veidui Hialurono injekcijos į paakius Botulino injekcijos Botulino injekcijos Vilniuje Botulino injekcijos Kaune Apgamų šalinimas Apgamų šalinimas lazeriu Apgamų šalinimas Vilniuje Apgamų šalinimas Kaune Apgamų šalinimas Klaipėdoje Plaukų šalinimas Plaukų šalinimas lazeriu Lazerinės procedūros Lazerio procedūros veidui Kūno modeliavimas Procedūros vyrams Masažai vyrams SPA vyrams Vyriškos šukuosenos Barzdos kirpimas ir modeliavimas Veido procedūros vyrams Depiliacija vyrams EUFORIJA grožio studija Skinland TERAPIKA - ŠEIMOS MASAŽO KLINIKA Azia SPA Ritos Masažų Studija Sokrato clinica Qi Anmo SPA Babor Elen SPA Studija MANILLA Elitsun Saulėja SPA Era Esthetic Nidos Kopos FAMILIA SANA Amadėja SPA Fi Clinica Aušros SPA Namai DALIOS GROŽIO STUDIJA SOLISUN GROŽIS
Kraujo tyrimai Profilaktiniai kraujo tyrimai Maisto netoleravimo testas Maisto netoleravimo testas Vilniuje Maisto netoleravimo testas Kaune Maisto netoleravimo testas Šiauliuose Alergenų tyrimai Alergijos tyrimai vaikams Alergijos tyrimas Vilniuje Alergijos tyrimai Kaune Alergenų tyrimas Klaipėdoje Skydliaukės tyrimai Širdies ir kraujagyslių tyrimai Kiti tyrimai Diagnostiniai tyrimai Covid-19 tyrimai Bendrieji tyrimai Kardiologiniai tyrimai Skydliaukės tyrimai Virškinimo tyrimai Nuovargio tyrimai Kiti tyrimai Odontologijos paslaugos Burnos higiena Burnos higiena Vilniuje Burnos higiena Kaune Burnos higiena Klaipėdoje Dantų balinimas Dantų balinimas lazeriu Dantų plombavimas Protezavimas ir implantavimas Odontologija vaikams Odontologo konsultacija Gydytojų konsultacijos Mitybos specialistas Dermatologas Dermatologas Klaipėdoje Dermatologas Vilniuje Dermatologas Kaune Ginekologas Ginekologas Klaipėdoje Kardiologas Kardiologas Kaune Chirurgas Kineziterapeutas Kineziterapeutas Kaune Skiepai Skiepai nuo erkinio encefalito Skiepai nuo erkinio encefalito Vilniuje Skiepai nuo erkinio encefalito Kaune Skiepai nuo erkinio encefalito Klaipėdoje Skiepai nuo erkinio encefalito Šiaukiuose Kiti skiepai Plastinė chirurgija Veido operacijos Vokų plastika Odos darinių šalinimas Plastikos chirurgo konsultacija Kitos paslaugos Sveikatinimas Sveikatinimo programos Gydomieji masažai Mitybos planai Vandens procedūros Povandeninis masažas Perlinė vonia Druskų kambariai Druskų kambariai Vilniuje Reabilitacija INMEDICA Allergomedica klinika Royal Dental Clinic Brilliant smile V. Grybo Odontologijos klinika DIVADENTA REZUS.LT kraujo laboratorija Elite Odontologijos klinika Šypsenų Alėja Uosto Poliklinika ŠYPSENOS AKADEMIJA Natura Munda SVEIKATA
Nieko nerasta
BŪK PIRMAS!
Kurį pasieks šie pasiūlymai:
  • Nauji / specialūs
  • Riboto kiekio
  • Slapti
  • Paskutinės minutės
Sekite mūsų naujienas čia: