Egiptas – ne tik ,,viskas įskaičiuota’’ rojus! Kad ši šalis siūlo itin kokybišką poilsį už patrauklią kainą, žino daugelis, užtat pažinti faraonų žemės palikimą dar teko ne kiekvienam. Lankantis Egipte tiesiog nuodėmė nepamatyti vidurinėjė šalies dalyje išsidėsčiusio Karalių slėnio – nekropolio, kur kadaise itin prabangiai buvo laidojami dievais laikyti faraonai. Prieš žadą atimančius statinius ir laidojimo erdves, tikėtina, net ir Gizos piramidės nublanks. Kadaise kapų plėšikus ir ištroškusius nuotykių žmones viliojęs mirties slėnis šiandien gali pasigirti išskirtiniu mokslininkų bei turistų dėmesiu.

EKSKURSIJOS Į KARALIŲ SLĖNĮ

Kelionės į Karalių slėnį metu atvyksite į Luksorą – miestą, kuriame XI–IX a. pr. Kr. buvo įsikūrusi Senovės Egipto sostinė Tėbai. X-VIII a. pr. Kr. Tėbai neteko savo politinės galios ir liko tik religiniu centru. Nilas šį miestą skiriasi į dvi dalis. Vakariniame Nilo kilpos krante miestas priklausė mirusiesiems – būtent čia, Karalių slėnyje, ir buvo laidojami faraonai bei jų žmonos. Rytinėje miesto dalyje karaliavo gyvieji, nors ir čia įspūdinga architektūra buvo skirta faraonams bei Egipto dievams garbinti. Čia iki pat šių dienų savo didybę demonstruoja Luksoro bei Karnako šventyklos, istoriniai monumentai, obeliskai (statūs smailėjantys akmens luitai, dažnai su piramide viršūnėje) ir gigantiškos statulos. Karalių slėnis nuo 1979 m. yra UNESCO pasaulio paveldo dalis, kurią, dievaži, savo akimis reikia išvysti bent kartą gyvenime, nes dievų miestu vadinama vietovė nustebina net ir visko mačiusius.

Karališkajame kapinyne amžinajam poilsiui atgulė apie 70 Egipto faraonų. Jų kūnai po mirties laikyti gausiai brangenybėmis išpuoštuose sarkofaguose bei dekoruotose laidojimo patalpose. Palaikai ir didžiuliai turtai buvo slepiami šachtose, į kurias vedė tik vienas kelias. Visgi, net ir sumaniai nuo pašalinių akių paslėptos tombos neapsaugojo turtų nuo kapų plėšikų, kurie Karalių slėnyje pasidarbavo iš peties. Praktiškai nepaliesta lobių ieškotojų liko tik žymioji faraono Tutanchamono kapavietė. Jo sarkofagas saugomas Nacionaliniame muziejuje Kaire. Tutanchamono kapą kasinėjimų metu archeologai atrado tik 1922 m. Muziejuje saugomas Tutanchamono sarkofagas išties įspūdingas – karstas pagamintas daugiau nei iš 100 kg aukso! Tačiau palyginus, šis faronas Egiptą valdė neilgai (trumpiau nei dešimtmetį) ir mirė visai jaunas, todėl tokį puošmenų ,,kiekįį’’ reikėtų laikyti gana kukliu. Žvelgiant į įspūdingą Tutanchamono sarkofagą, belieka tik įsivaizduoti, kaip turėjo atrodyti labiau nusipelniusių faraonų kapai. Šalia Karalių slėnio nusidriekęs Karalienių slėnis yra vieta, kur buvo laidojamos faraonų žmonos ir vaikai. Mirties slėnis yra ir simbolinė vieta – būtent čia, akimirkai nušviesdama šventyklas nusileidžia Egipto saulė.

Daug žmonių teigia, kad kelionės į Karalių slėnį metu aplanko su niekuo nesulyginamas jausmas – suvokimas, kad čia, šioje vietoje, atgulė iškiliausi Antikos laikų Egipto valdovai, odą verčia eiti pagaugais. Nors kapai buvo išplėšti, Egipto dievai nekropolio toli gražu nepaliko tuščio – tombose net po daugiau nei 2000 metų puikiai išsilaikė mistiniai užrašai, piešiniai, hieroglifai, spalvų neprarado net ir čia esančių freskų spalvos. Paslaptinga mirties simbolika priverčia suklusti ir susimąstyti, kad piešiniai prieš, rodos, amžinybę laiko buvo sukurti žmogaus rankomis, ir Karalių slėnyje savo akimis žvelgi į kelių tūkstančių metų senumo žmonijos pėdsakus...

Kelionės į Karalių slėnį metu Luksorui rekomenduojame skirti visą dieną, nes dėmesio verta ne tik kairioji, bet ir dešinioji miesto pusė. Dešiniajame Nilo krante išsidėsčiusios kitos dažniausiai turistų lankomos vietos, tarp kurių Luksoro šventykla, milžiniškas Karnako šventyklų kompleksas su aukščiausia kolonų sale, bei žmones pakerianti Chapčesutės, vienos nedaugelio moterų faraonių, šventykla. Beje, Karalių slėnis yra antra lankomiausia vieta Egipte po Gizos piramidžių. Į slėnį keliauti patartina ne tik draugų kompanijai ar porai, bet ir šeimai su vaikais, nes ir jiems įdomybių čia tikrai nestigs (žinoma, reikėtų atkreipti dėmesį į klimato sąlygas, kad jūsų kelionės į Karalių slėnį metu nesvilintų didelis karštis). Įėjimo bilieto kaina kasmet svyruoja ir priklauso nuo to, kiek objektų viešnagės metu norite aplankyti, bei kelių dienų bilietą pirksite. Studentams bilietas visuomet kainuoja pigiau. Ekskursijos po Karalių slėnį metu galėsite aplankyti ne tik Tutanchamono, bet ir Sečio I bei Ramzio kapavietes.

KĄ REIKIA ŽINOTI APIE EGIPTO KLIMATĄ? PATARIMAI

Saulėtame Egipte vyrauja karštas, tačiau sausas klimatas, ir būtent todėl egzotiniai orai yra lengviau pakeliami mums, šiauriečiams. Tiesa, 40°C ir didesnį karštį tverti sunku net ir patiems vietiniams, tad geriausia atostogas planuoti žiemą, lapkričio ir kovo mėnesį. Ypač jeigu planuojate keliauti po (dykumoje nusidriekusias) lankytinas vietas, tokias kaip Karalių slėnis, idealiausias atostogų saulėtame Egipte yra žiema. Oro temperatūra sausį 25-30°C. Net ir šalčiausią mėnesį vandens temperatūra nenukrenta žemiau 20-22°C. Lietus čia retas svečias.

Ką pasiimti į Egiptą? Vidurdienio kelionės į Karalių slėnį metu megztuko neprireiks, tačiau vakare jo galite pasigesti. Temperatūra vakarais dykumoje staigiai krenta žemyn, tad, jei žadate vakaroti, vieną kitą šiltesnį drabužį į lagaminą tikrai rekomenduojame įsimesti.

SAULĖTAS POILSIS, O GAL NAUJAMETINIS KRUIZAS?

Kodėl gi neišlydėjus praėjusių metų su trenksmu?! Kruizas Nilu per Naujus metus karaliauja naujametinių kelionių topuose. Kruizinės kelionės metu aplankomi ryškiausi Egipto lobių skrynios perliukai, ir tarp jų, be abejo, Karalių slėnis. Kitos dažnai lankomos vietos yra Asuano užtvanka, rytinis Luksoras su ištisu šventyklų kompleksu, Memnono kolosai (dvi faraono Amenchotepo statulos, oriai stūksančios ten, kur kadaise buvo įėjimas į šventyklą), Papiruso muziejus ir t.t. Kol paskutinė minutė vis dar tiksi, kviečiame internetu pasižvalgyti po ,,Beta Travel’’ išvykų į Egiptą pasiūlymus su akcija, ir labai nemažai sutaupyti!

Ar kelionės draudimas įskaičiuotas į kainą?add

Asmens sveikatos draudimas į kelionės kainą nėra įskaičiuotas. Draudimo polisą galite patogiai įsigyti internetu. O į kelionės pasiūlymo kainą įeina skrydžio, oro uosto mokesčių, apgyvendinimo pasirinktame viešbutyje, pasirinkto maitinimo tipo, rankinio ir registruoto bagažo aptarnavimo, pervežimų iš oro uosto, vietinio kelionių organizatoriaus atstovo paslaugų išlaidų apmokėjimo suma. Visos Jūsų įmokos už kelionę yra apdraustos privalomuoju kelionių organizatorių draudimu. Tad galite būti ramūs, BETA.LT kelionių konsultantai pasirūpins visais kelionių formalumais ir padės Jums įsigyti kelionių draudimą. Jums rūpimais klausimais ieškokite informacijos telefonu: 8 5 2048488 arba kreipkitės el. paštu: keliones@beta.lt bet kuriuo Jums patogiu metu.

Kodėl verta rinktis paskutinės minutės kelionės pasiūlymus?add

Paskutinės minutės pasiūlymai dažniausiai yra kelionėms, iki kurių pradžios yra likę vos 1-2 dienos, kartais netgi kelios valandos. Dėl šios priežasties tokios kelionės yra siūlomos už gerokai mažesnę nei įprastinę rinkos kainą. Paskutinės minutės pasiūlymai dažnai būna ne tik ribojami laiko, bet turi ir ribotą vietų skaičių. Tad sužinojus apie galimybę greičiau ir pigiau leistis į kelionę, patariama nelaukti ir nedelsiant įsigyti Jums patrauklų pasiūlymą. Tiesa, prieš rinkdamiesi paskutinės minutės kelionę atidžiai įvertinkite savo keliavimo įpročius ir galimybę greitai leistis į netikėtą kelionę.

DOVANOS
POILSIS
KELIONĖS
PRAMOGOS
RESTORANAI
GROŽIS
SVEIKATA
PASLAUGOS
Velykinės dovanos Dovanų rinkiniai Dovanų rinkiniai moterims Šventiniai dovanų rinkiniai Gurmaniški dovanų rinkiniai Dovanų rinkiniai vyrams Dovanų rinkiniai Kalėdoms Dovanos vyrams Dovanos tėčiui Bernvakario dovanos Dovanos draugui Dovanos kolegai Verslo dovanos vyrams Vyrų dienos dovanos Dovanos moterims Dovanos mamai Mergvakario dovanos Dovanos draugei Dovanos kolegei Dovanos vaikams Aktyvios pramogos vaikams Pramogos su gyvūnais Dovanos 7 metų vaikams Kalėdinės dovanos 10 metų vaikams Dovanos 2 metų vaikui Gimtadienio dovanos Gimtadienio dovanos vyrams Gimtadienio dovanos moterims Gimtadienio dovanos vaikams Gimtadienio dovanos senjorams Gimtadienio dovanos draugei Gimtadienio dovanos mamai Gimtadienio dovanos merginai Dovana 30 metų proga Vestuvių dovanos Dovanos jauniesiems Vestuvių metinių dovanos Sužadėtuvių dovanos Dovanų idėjos BETA rekomendacijos Restoranų gidas Grožio gidas Dovanos šeimai Dovanos mamai Dovanos močiutei Dovanos poroms Prabangios dovanos Prabangios dovanos vyrams Moters diena Dovanos dviems Dovanos iki 30 EUR Dovanos nuo 30 iki 50 EUR Dovanos nuo 50 EUR ir daugiau TOP Dovanos Dovanos krikštatėviams Dovanos krikštynoms Dovanos sesei Dovanos broliui Dovanos boso dienai Ekstremalios dovanos Dovanos žmonai Dovanos tėvo dienos proga Valentino dienos dovanos Romantiška vakarienė dviem Romantiškas poilsis dviem Saldžios dovanos Valentino dienos dovanos JAI Valentino dienos dovanos JAM Romantiškas poilsis dviems su sukūrine vonia Romantiškas poilsis dviems Palangoje Romantiškas poilsis dviems Druskininkuose Romantiškas poilsis dviems Vilniuje Romantiška nakvynė dviems Kaune Romantiškas poilsis dviems Trakuose Romantiškos kelionės dviems Valentino dienos vakarienė Valentino dienos vakarienė Vilniuje Romantiška vakarienė Klaipėdoje Saldžios dovanos Valentino dienai Romantiška nakvynė dviems Klaipėdoje Romantiška vakarienė Palangoje Romantiška vakarienė Kaune Romantiška vakarienė Vilniuje Romantiška vakarienė Televizijos bokšte Romantiška vakarienė Panevėžyje Romantiška vakarienė Šiauliuose Romantiška nakvynė dvare Romantiškos dovanos vyrui Dovana mylimam vyrui Dovanos mylimajai Romantiškos dovanos Romantiškos dovanos dviems Seksualios dovanos Seksualios dovanos moterims Seksualios dovanos vyrams Dovanos Vilniuje Dovanos Kaune Dovanos Klaipėdoje Dovanos Palangoje Dovanos Birštone Dovanos Druskininkuose Dovanos Trakuose Parduotuvių čekiai Dovanos senjorams Dovanos merginai Dovanos vaikinui Dovana vaikinui gimtadienio proga Dovanos tėvams Dovanos tėvams per vestuves Dovanų kuponai Dovanos jauniesiems Dovanos dukrai Dovanos draugui Dovanos paaugliams Dovanos mokytojams Dovanos darbuotojams Dovanos auklėtojai Kalėdinės dovanos Kalėdinės dovanos vyrams Kalėdinės dovanos moterims Kalėdinės dovanos vaikams Kalėdinės dovanos senjorams Kalėdinės dovanos mamai Kalėdinės dovanos vaikams Kalėdinės dovanos šeimai Kalėdinės dovanos merginai Kalėdinės dovanos paaugliams Kalėdinės dovanos vaikinui Kalėdinės dovanos tėvams Kalėdinės dovanos mergaitėms Kalėdinės dovanos draugei Kalėdinės dovanos poroms Kalėdinės dovanos tėčiui Kalėdinės dovanos sesei Kalėdinės dovanos berniukams Kalėdinės dovanos žmonai Kalėdinės dovanos mokytojai Kalėdinės dovanos močiutei Kalėdinės dovanos uošviams Kalėdinės dovanos darbuotojams Skanios dovanos Kalėdoms Praktiškos Kalėdinės dovanos Dovanos mergaitėms Dovanos 11 metų mergaitėms Dovanos berniukams Dovanos liudininkams Dovanos seneliui Dovanos žvejui Dovanos krikšto mamai Mamos dienos dovanos Dovanos mokytojų dienos proga Dovanos kūdikiams Dovanos
Savaitgalio poilsis Savaitgalio poilsis dviems Savaitgalio poilsis šeimai Savaitgalis prie ežero Savaitgalio poilsis Birštone Savaitgalis Rygoje dviem Savaitgalio poilsis Palangoje Savaitgalio poilsis Druskininkuose Savaitgalis Palangoje dviem Poilsis Birštone dviem savaitgalį Savaitgalio kruizas Poilsis su vaikais Poilsis su vaikais Lietuvoje Poilsis su vaikais Druskininkuose Poilsis su vaikais Palangoje Poilsis su vaikais prie jūros Poilsis šeimai Poilsis Anykščiuose šeimai Poilsis šeimai Trakuose Poilsis šeimai Birštone Poilsis Šventojoje su vaikais Poilsis Plateliuose su vaikais Poilsis Nidoje su vaikais Poilsis Jūrmaloje šeimai Poilsis Liepojoje šeimai Poilsis šeimai su SPA Poilsis šeimai sodyboje SPA poilsis Viešbučiai su SPA Viešbučiai su SPA Vilniuje Viešbučiai su SPA Palangoje Spa Vilniuje dviems Spa pasiūlymai dviems Viešbučiai Birštone su spa Viešbučiai Nidoje su spa Viešbučiai Šventojoje spa Viešbučiai Jūrmaloje su spa Viešbučiai su spa Lietuvoje Druskininkų viešbučiai su spa SPA poilsis vienam Spa dviems su nakvyne Sanatorijos Sanatorijos Birštone Sanatorijos Palangoje Sanatorijos Druskininkuose Sanatorijos Šventojoje Sanatorijos Kaune Sanatorijos Klaipėdoje Sanatorijos vaikams Sanatorijos senjorams Poilsis kurorte Poilsis Druskininkuose Poilsis Birštone Poilsis Šventojoje Poilsis Palangoje Poilsis kaime Poilsis Drevernoje Poilsis Vištytyje Poilsis Rusnėje Poilsis Kintuose Poilsis Giruliuose Poilsis Kernavėje Poilsis Nemirsetoje Poilsis Žemaitijoje Poilsis dviem Nidoje Poilsis senjorams Palangoje Poilsis Karklėje Poilsis mieste Poilsis Vilniuje Poilsis Kaune Poilsis Klaipėdoje Poilsis Molėtuose Poilsis Biržuose Poilsis gamtoje Poilsis sodyboje Poilsis miške Poilsis nameliuose Poilsis Plateliuose Poilsis jurtose Poilsis namelyje medyje Poilsis gamtos apsuptyje Poilsis kaime Poilsis užsienyje Poilsis vienam Poilsis dviem Pušynas Corner Hotel Pušynė Panorama Hotel Galia Radisson Blu Hotel Lietuva Gamtos Perlas Hilton Garden Inn Vilnius Ibis Kaunas Centre Neringa Hotel Vytautas Mineral SPA Park Inn By Radisson Vilnius Airport SPA Vilnius Druskininkai Mingės egzotika Ramios bitės Radisson Blu Royal Astorija Žilvinas Hotel Palanga Grand Baltic Dunes Harmony Park Dainava Gradiali Gradiali Best Baltic Central Druskininkai Amberton Green Apartments Eglės sanatorija De Lita Tulpės sanatorija Oro Dubingiai Auksinės kopos Vilnius Grand Resort Amberton Green SPA Druskininkai Victoria Hotel Kaunas Draugystės sanatorija Rąžė viešbutis Palangoje, dovanų kuponai - Beta.lt Margis SPA Radisson Hotel Kaunas Amsterdam Plaza UPA Medical SPA Gabija EGO SPA Europa Royale Druskininkai Prie parko Sanatorija Druskininkuose Palangos Linas Palangos žuvėdra Kaunas Hotel METROPOLIS Royal SPA Residence Best Baltic Palanga Vanagupė Aurora Hotel Klaipėda Goda Versmė sanatorija Palangos vėtra Bistrampolio dvaras Atostogų parkas Grand SPA Lietuva Energetikas Poilsis
Paskutinė minutė Viskas įskaičiuota Paskutinės minutės kelionės į Egiptą Paskutinės minutės kelionės į Turkiją Paskutinės minutės kelionės autobusu Poilsinės kelionės Kelionės su vaikais Novaturo kelionės Itaka kelionės TUI kelionės Coral travel kelionės Kelionės į Artimuosius Rytus Kelionės į Afriką Kelionės į Aziją Kelionės į Australiją Kelionės į Turkiją Kelionės į Stambulą Kelionės į Antaliją Kelionės į Alaniją Kelionės į Beleką Kelionės į Kemerą Kelionės į Sidę Kelionės į Bodrumą Kelionės į Graikiją Kelionės į Kretą Kelionės į Rodą Kelionės į Zakintą Kelionės į Tasos Kelionės į Santorinį Kelionės į Korfu Kelionės į Chaniją Kelionės į Graikijos salas Kelionės į Bulgariją Kelionės į Kiprą Kelionės į Egiptą Kelionės į Šarm el Šeichą Kelionės į Hurgadą Kelionės į Marsą Alamą Kelionės į Luksorą Kelionės į Karalių slėnį Kelionės į Ispaniją Kelionės į Barseloną Kelionės į Ibizą Kelionės į Tenerifę Kelionės į Gran Kanariją Kelionės į Fuerteventūrą Kelionės į Kanarų salas Kelionės į Ispanijos salas Kelionės į Italiją Kelionės į Romą Kelionės į Milaną Kelionės į Veneciją Kelionės į Siciliją Kelionės į Neapolį Kelionės į Sakartvelą Kelionės į Prancūziją Kelionės į Paryžių Kelionės į Nicą Kelionės į Portugaliją Kelionės į Madeirą Kelionės į Funšalį Kelionės į Vietnamą Kelionės į Japoniją Kelionės į Juodkalniją Kelionės į Lenkiją Kelionės į Varšuvą Kelionės į Zakopanę Kelionės į Albaniją Kelionės į Pietų Korėją Kelionės į Dominikos Respubliką Kelionės į Tunisą Kelionės į Tanzaniją Kelionės į Zanzibarą Kelionės į Žaliajį Kyšulį Kelionės į Gruziją Kelionės į Balį Kelionės į Havajus Pažintinės kelionės Pažintinės kelionės autobusu Pažintinės kelionės lėktuvu Kelionės į Niujorką Pažintinės kelionės kruizu Gruda kelionės Topturo kelionės Interlux kelionės 700LT kelionės Excursus kelionės Egzotinės kelionės Kelionės su vaikais Savaitgalio kelionės Savaitgalio kelionės su vaikais Vasaros kelionės Kelionės rugpjūčio mėnesį Kelionės liepos mėnesį Žiemos kelionės Kelionės vasario mėnesį Rudens kelionės Kelionės spalio mėnesį Kelionės rugsėjo mėnesį Kelionės lapkričio mėnesį Kelionės