Daugiau ar mažiau kūno odą išmarginę apgamai – jokia naujiena, nes jų turi kiekvienas: vieni apgamai būna įgimti, kiti atsiranda bėgant laikui, pvz.: brendimo, nėštumo metu, smarkiai nudegus saulėje. Vienus žmones apgamai puošia, kiti juos laiko išskirtine savo įvaizdžio detale ir netgi stengiasi apgamus išryškinti, trečius ryškesni, didesni ar fizinį diskomfortą keliantys apgamai erzina ir verčia kompleksuoti, o ketvirti sunerimsta pastebėję apgamų būklės pakitimus... Bet kokiu atveju stebėti apgamus būtina, nes jų dydžio, spalvos ar formos pasikeitimai – vieni pagrindinių melanomos požymių. Užbėgti rimtoms sveikatos problemoms už akių gali padėti greita reakcija į pakitimus, konsultacija su kvalifikuotu gydytoju dermatovenerologu bei išsamus apgamų ištyrimas (galbūt šalinti apgamų net nereikia, nebent tai daryti norisi dėl estetinių priežasčių). Vis dėlto, dažniausiai apgamai (gerybiniai odos dariniai, kurie neretai painiojami su pigmentinėmis dėmėmis) šalinami, kai kelia pavojų sveikatai ar net gyvybei ir dėl grožio. 

 

KADA APGAMĄ BŪTINA PAŠALINTI?

Pavojingą ar tiesiog neestetiškai atrodantį apgamą pašalinti nesudėtinga. Tačiau prieš registruojantis procedūrai pirmiausia reikia gerai pagalvoti ir su kvalifikuotu gydytoju pasikonsultuoti bei išsiaiškinti, ar tikrai verta ir ar galima tai daryti. Svarbiausia, laikui bėgant reikia būti budriems bei akyliems ir nerimą keliančius apgamus stebėti, o jiems keičiantis nedelsti ir laiku kreiptis į specialistą, kuris patars, kaip geriausia būtų pasielgti. Savo odai atidesni turėtų būti ir tie, kurie apskritai turi daug apgamų, dažnai ir daug laiko praleidžia saulėje, kurie yra patyrę didelio laipsnio nudegimų bei kurių šeimoje ar giminėje yra buvę melanomos atvejų.

 

Yra daug priežasčių, kodėl žmonės nori arba gydytojai pagrįstai rekomenduoja atsikratyti apgamų. Dažniausios iš jų: kai apgamas yra didesnis nei 6 mm, kai ženkliai pakinta apgamo dydis, forma, kontūrai ir spalva, kai apgamai žmogų verčia kompleksuoti, kai kelia nepasitikėjimą savimi ir mažina savivertę (pvz., dideli, iškilūs apgamai nuo veido ir ant kitų matomų kūno vietų), siekiant sumažinti diskomfortą (pvz., kai apgamas nuolat traumuojamas dėl pastovios trinties su dėvimais drabužiais ar besiglaudžiančiomis kūno dalimis, taip pat skutimosi ar depiliacijos metu), kai iškyla melanomos (onkologinės odos ligos) rizika. Jei ši liga diagnozuojama ankstyvoje stadijoje, tikėtina, kad gydymo rezultatai bus geresni, o gydymas bus efektyvesnis ir duos vaisių. O jei ligos priežastis nebus laiku pašalinta, vėžinės ląstelės skverbsis gilyn į žmogaus kūną, ten plis ir dėl to situacija tik komplikuosis. Taigi, pastebėjimus pakitimus labai svarbu nedelsti ir laiku kreiptis į gydytoją, kuris patikrins nerimą keliančius odos darinius ir, esant būtinybei ar pageidavimui, juos pašalins lazeriu, elektroekscizija, šalinimas šalčiu arba chirurginiu būdu.

 

APGAMŲ ŠALINIMO BŪDAI

Pakitę, įtartini ir supiktybėję apgamai šalinami chirurginiu būdu (po tokio šalinimo paprastai atliekamas ir diagnostinis pašalinto darinio ištyrimas), o tie, kurie nekelia jokių įtarimų, yra gerybiniai ir yra nepageidaujami dėl estetinių priežasčių, dažniausiai šalinami itin tiksliai veikiančiu pažangiu lazeriu, taip pat radiochirurginiu būdu arba šalčiu (šalčiu dažniau šalinamos papilomos). Kuris nepageidaujamo darinio šalinimo būdas yra tinkamiausias, nusprendžia dermatovenerologą/onkodermatologas, konsultacijos metu įvertinęs individualią situaciją, atidžiai apžiūrėjęs šalinti pageidaujamus/būtinus apgamus ir įvertinęs jų realią būklę. Apgamų šalinimo procedūrai/operacijai jokio specialaus pasiruošimo nereikia, o po visko iš karto galima keliauti namo arba sugrįžti prie įprastos veiklos, nes gijimo procesas paprastai nebūna sudėtingas ir ypatingos priežiūros nereikalauja. Laiko atžvilgiu, apgamo šalinimo procedūra yra pakankamai greita ir nesudėtinga. Beje, odos darinių nebandykite šalinti namuose!

 

APGAMŲ ŠALINIMAS LAZERIU – GREITAI IR BE PJŪVIŲ SKALPELIU

Apgamų, neturinčių rizikos supiktybėti, šalinti nebūtina. Tačiau jei dėl tam tikrų priežasčių (dažniausiai dėl estetinių ar psichologinių, taip pat dėl fizinių nepatogumų) apgamą ar kelis pašalinti norisi, tuomet geriausias pasirinkimas – pažangi, efektyvi ir saugi lazerinė procedūra. Reikia pabrėžti, kad toks būdas galimas tik esant gerybiniams dariniams: įtartinus apgamus galima tik operuoti. Taigi, gydytojui atlikus specialų dermoskopinį/siaskopinį apgamų tyrimą ir nenustačius jokių specifinių pakitimų bei supiktybėjimo požymių, apgamą leidžiama šalinti pasitelkiant pažangią lazerinę technologiją, kuri veikia greitai ir efektyviai. Nieko keisto, nes medicinoje, ypač dermatologijos srityje, lazeriai plačiai naudojami jau ne vieną dešimtmetį – apie lazerines procedūras dažniausiai girdimi tik geri atsiliepimai. Lyginant su chirurgine intervencija, minimaliai invazyvus lazerinis gydymas kur kas pranašesnis, nes garantuoja tikslumą, saugumą, sterilumą, greitą beskausmį gydymą, trumpą gijimo procesą be siūlių, minimalią infekcijos riziką, puikius rezultatus ir pan. Beje, lazerinė apgamo šainimo procedūra negalima nėštumo metu.

 

KLASIKINIS EFEKTYVUS CHIRURGINIS APGAMŲ ŠALINIMAS

Tiek ligų prevencijai, tiek estetiniais tikslais nuo seno naudojamas chirurginis apgamų bei kitų odos darinių šalinimo būdas, ypač įtariant melanomą (odos vėžį) ar esant neaiškiai darinio būklei. Chirurginio apgamų šalinimo tikslas – užbėgti įvykiams už akių, t. y. pašalinti rizikingus darinius, kad jie ilgainiui nesupiktybėtų ir nekeltų grėsmės sveikatai ar net gyvybei. Tokiu būdu daugeliu atvejų galima apsisaugoti nuo odos vėžio – klastingosios melanomos. Taigi, pastebėjus turimų apgamų pakitimus ar atsiradus naujam įtartinam dariniui (net pačiam menkiausiam), būtina nieko nelaukiant kreiptis į kvalifikuotą dermatovenerologą. Jei yra poreikis ar būtinybė, operacijos metu pašalinus odos darinį, galimas nuodugnus diagnostinis darinio tyrimas, nustatantis tiriamo darinio rūšį, tikslią būklę ir rizikas – įvertinama, ar pašalintas darinys yra gerybinis ir nepavojingas, ar piktybinis ir keliantis grėsmę paciento sveikatai. Klasikiniu laikomas chirurginis įvairių odos darinių šalinimas, lyginant su lazerinėmis technologijomis, praktikoje taikomas daug seniau, tačiau tai dar nereiškia, kad toks metodas yra kažkuo prastesnis. Anaiptol, chirurginis apgamo šalinimas turi daug svarių privalumų, pvz.: visiškam darinio pašalinimui pakanka vos vienos procedūros, procedūrų dažniausiai nebereikia kartoti, jos nesukelia didelio diskomforto, greitai gyjama, pašalinti dariniai neatsinaujina, darinys ne tik pašalinamas, bet ir priklauso nemokamas tyrimas, atskleidžiantis tikslią būklę, t. y. apgamas gerybinis ar piktybinis. Taigi, chirurgas įsikiš tada, kada tikrai reikės, ir padės užkirsti kelią sunkiai pagydomai ligai. Tačiau viskas priklauso nuo paties žmogaus – ypatingas dėmesys sau ir savo sveikatai yra būtinas. 

 

ODOS DARINIŲ ŠALINIMO PASIŪLYMAI IR KAINA – SU BETA.LT PIGIAU!

Nepageidaujamų ar riziką sveikatai bei gyvybei keliančių odos darinių šalinimo procedūros tokiose valstybinėse gydymo įstaigose, kaip poliklinika ar ligoninė, visoje Lietuvoje yra kompensuojamos (su siuntimu) arba kainuoja mažiau, o privačiose įstaigose už apgamų šalinimo procedūras tenka mokėti daugiau. Tačiau visada galima rasti būdų, kaip sutaupyti. Vienas iš jų – internetu įsigyti kuponą arba dovanų čekį apgamo šalinimo procedūrai ar bet kuriai kitai paslaugai tiek Vilniuje, tiek Kaune, tiek Klaipėdoje, tiek Panevėžyje, tiek Šiauliuose, tiek Druskininkuose ir t. t. Būtent Beta.lt portale galima rasti daug puikių pasiūlymų, kuriais pasinaudojus kokybiškos ir patikimos paslaugos kainuoja gerokai mažiau nei perkant tiesiogiai iš jų teikėjo, pvz.: pigmentinių dėmių gydymas lazeriu ir gydytojo konsultacija arba apgamo šalinimas lazeriu, ištyrimas bei gydytojo konsultacija ir pan. lazerinės dermatologijos klinikoje ERA ESTHETIC Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje kainuos nuo 79 € vietoj 120 € ir daugiau. Taigi, pasinaudoti tokiais finansine prasme patraukliais online pasiūlymais tikrai verta. Be to, įsigyti patikusį pasiūlymą su akcija internetu – labai paprasta, greita ir patogu, o Beta.lt kuponas arba dailus dovanų čekis – ypač gera dovana artimam žmogui. Nelaukite, kol karšti pasiūlymai išgaruos, – skubėkite rinktis ir pirkti internetu PIGIAU per Beta.lt. Tikrai neprašausite pro šalį, sutaupysite ir dar kitus apdovanosite! 

 

 

 

Kokios grožio paslaugos yra tinkamiausios moterims?add

Moterims rekomenduojame veido procedūras, veido, limfodrenažinius arba liekninančius masažus. Taip pat galite išbandyti populiarias kūno procedūras: šveitimus, įvyniojimus, soliariumus ir įvairias depiliacijas. Labai dažnai moterys renkasi SPA procedūras. Artėjant šventėms, gimtadieniams ir kitoms progoms tarp moterų ypač populiarios yra plaukų, nagų ir veido procedūros. Kad Jums būtų lengviau išsirinkti, naudokitės filtru, esančiu GROŽIS kategorijos kairėje ekrano pusėje. Kiekvieną kartą pasirinkus filtrą, puslapis automatiškai atrinks norimus pasiūlymus. Visais rūpimais klausimais susisiekite telefonu: 8 5 207 3000 arba el. paštu: pagalba@beta.lt. Darbo laikas: I-V: 9.00 – 19.30 val.

Į ką atkreipti dėmesį prieš renkantis grožio kuponus?add

Pagalvokite, kokios grožio procedūros arba paslaugos Jūs norėtumėt. Jeigu šią procedūrą norėsite kam nors padovanoti – abejais atvejais jums verta įsigyti grožio kuponą. Jo galiojimo laikas yra nurodytas kupono sąlygose, teikiamų paslaugų apraše ir pasiūlymo sąlygose. Dažniausiai tokie grožio kuponai galioja 1, 3 arba 6 mėnesius. Jeigu norite grožio kuponą dovanoti, toks dovanų kuponas ar dovanų kortelė galioja 12 mėnesių nuo jo pirkimo datos. Informuojame, kad jei klientas prisiregistruoja prie BETA.LT LOJALUMO PROGRAMOS, jam yra suteikiama galimybė atgauti dalį pinigų iš sumokėtos už įsigytus kuponus sumos, kurios dydis visuomet yra nurodytas pasiūlymo informacijoje.

DOVANOS
POILSIS
KELIONĖS
PRAMOGOS
RESTORANAI
GROŽIS
SVEIKATA
PASLAUGOS
Velykinės dovanos Dovanų rinkiniai Dovanų rinkiniai moterims Šventiniai dovanų rinkiniai Gurmaniški dovanų rinkiniai Dovanų rinkiniai vyrams Dovanų rinkiniai Kalėdoms Dovanos vyrams Dovanos tėčiui Bernvakario dovanos Dovanos draugui Dovanos kolegai Verslo dovanos vyrams Vyrų dienos dovanos Dovanos moterims Dovanos mamai Mergvakario dovanos Dovanos draugei Dovanos kolegei Dovanos vaikams Aktyvios pramogos vaikams Pramogos su gyvūnais Dovanos 7 metų vaikams Kalėdinės dovanos 10 metų vaikams Dovanos 2 metų vaikui Gimtadienio dovanos Gimtadienio dovanos vyrams Gimtadienio dovanos moterims Gimtadienio dovanos vaikams Gimtadienio dovanos senjorams Gimtadienio dovanos draugei Gimtadienio dovanos mamai Gimtadienio dovanos merginai Dovana 30 metų proga Vestuvių dovanos Dovanos jauniesiems Vestuvių metinių dovanos Sužadėtuvių dovanos Dovanų idėjos BETA rekomendacijos Restoranų gidas Grožio gidas Dovanos šeimai Dovanos mamai Dovanos močiutei Dovanos poroms Prabangios dovanos Prabangios dovanos vyrams Moters diena Dovanos dviems Dovanos iki 30 EUR Dovanos nuo 30 iki 50 EUR Dovanos nuo 50 EUR ir daugiau TOP Dovanos Dovanos krikštatėviams Dovanos krikštynoms Dovanos sesei Dovanos broliui Dovanos boso dienai Ekstremalios dovanos Dovanos žmonai Dovanos tėvo dienos proga Valentino dienos dovanos Romantiška vakarienė dviem Romantiškas poilsis dviem Saldžios dovanos Valentino dienos dovanos JAI Valentino dienos dovanos JAM Romantiškas poilsis dviems su sukūrine vonia Romantiškas poilsis dviems Palangoje Romantiškas poilsis dviems Druskininkuose Romantiškas poilsis dviems Vilniuje Romantiška nakvynė dviems Kaune Romantiškas poilsis dviems Trakuose Romantiškos kelionės dviems Valentino dienos vakarienė Valentino dienos vakarienė Vilniuje Romantiška vakarienė Klaipėdoje Saldžios dovanos Valentino dienai Romantiška nakvynė dviems Klaipėdoje Romantiška vakarienė Palangoje Romantiška vakarienė Kaune Romantiška vakarienė Vilniuje Romantiška vakarienė Televizijos bokšte Romantiška vakarienė Panevėžyje Romantiška vakarienė Šiauliuose Romantiška nakvynė dvare Romantiškos dovanos vyrui Dovana mylimam vyrui Dovanos mylimajai Romantiškos dovanos Romantiškos dovanos dviems Seksualios dovanos Seksualios dovanos moterims Seksualios dovanos vyrams Dovanos Vilniuje Dovanos Kaune Dovanos Klaipėdoje Dovanos Palangoje Dovanos Birštone Dovanos Druskininkuose Dovanos Trakuose Parduotuvių čekiai Dovanos senjorams Dovanos merginai Dovanos vaikinui Dovana vaikinui gimtadienio proga Dovanos tėvams Dovanos tėvams per vestuves Dovanų kuponai Dovanos jauniesiems Dovanos dukrai Dovanos draugui Dovanos paaugliams Dovanos mokytojams Dovanos darbuotojams Dovanos auklėtojai Kalėdinės dovanos Kalėdinės dovanos vyrams Kalėdinės dovanos moterims Kalėdinės dovanos vaikams Kalėdinės dovanos senjorams Kalėdinės dovanos mamai Kalėdinės dovanos vaikams Kalėdinės dovanos šeimai Kalėdinės dovanos merginai Kalėdinės dovanos paaugliams Kalėdinės dovanos vaikinui Kalėdinės dovanos tėvams Kalėdinės dovanos mergaitėms Kalėdinės dovanos draugei Kalėdinės dovanos poroms Kalėdinės dovanos tėčiui Kalėdinės dovanos sesei Kalėdinės dovanos berniukams Kalėdinės dovanos žmonai Kalėdinės dovanos mokytojai Kalėdinės dovanos močiutei Kalėdinės dovanos uošviams Kalėdinės dovanos darbuotojams Skanios dovanos Kalėdoms Praktiškos Kalėdinės dovanos Dovanos mergaitėms Dovanos 11 metų mergaitėms Dovanos berniukams Dovanos liudininkams Dovanos seneliui Dovanos žvejui Dovanos krikšto mamai Mamos dienos dovanos Dovanos mokytojų dienos proga Dovanos kūdikiams Dovanos
Savaitgalio poilsis Savaitgalio poilsis dviems Savaitgalio poilsis šeimai Savaitgalis prie ežero Savaitgalio poilsis Birštone Savaitgalis Rygoje dviem Savaitgalio poilsis Palangoje Savaitgalio poilsis Druskininkuose Savaitgalis Palangoje dviem Poilsis Birštone dviem savaitgalį Savaitgalio kruizas Poilsis su vaikais Poilsis su vaikais Lietuvoje Poilsis su vaikais Druskininkuose Poilsis su vaikais Palangoje Poilsis su vaikais prie jūros Poilsis šeimai Poilsis Anykščiuose šeimai Poilsis šeimai Trakuose Poilsis šeimai Birštone Poilsis Šventojoje su vaikais Poilsis Plateliuose su vaikais Poilsis Nidoje su vaikais Poilsis Jūrmaloje šeimai Poilsis Liepojoje šeimai Poilsis šeimai su SPA Poilsis šeimai sodyboje SPA poilsis Viešbučiai su SPA Viešbučiai su SPA Vilniuje Viešbučiai su SPA Palangoje Spa Vilniuje dviems Spa pasiūlymai dviems Viešbučiai Birštone su spa Viešbučiai Nidoje su spa Viešbučiai Šventojoje spa Viešbučiai Jūrmaloje su spa Viešbučiai su spa Lietuvoje Druskininkų viešbučiai su spa SPA poilsis vienam Spa dviems su nakvyne Sanatorijos Sanatorijos Birštone Sanatorijos Palangoje Sanatorijos Druskininkuose Sanatorijos Šventojoje Sanatorijos Kaune Sanatorijos Klaipėdoje Sanatorijos vaikams Sanatorijos senjorams Poilsis kurorte Poilsis Druskininkuose Poilsis Birštone Poilsis Šventojoje Poilsis Palangoje Poilsis kaime Poilsis Drevernoje Poilsis Vištytyje Poilsis Rusnėje Poilsis Kintuose Poilsis Giruliuose Poilsis Kernavėje Poilsis Nemirsetoje Poilsis Žemaitijoje Poilsis dviem Nidoje Poilsis senjorams Palangoje Poilsis Karklėje Poilsis mieste Poilsis Vilniuje Poilsis Kaune Poilsis Klaipėdoje Poilsis Molėtuose Poilsis Biržuose Poilsis gamtoje Poilsis sodyboje Poilsis miške Poilsis nameliuose Poilsis Plateliuose Poilsis jurtose Poilsis namelyje medyje Poilsis gamtos apsuptyje Poilsis kaime Poilsis u