Užuodžiate? Kvepia Kalėdomis! Pačios gražiausios, puošniausios, nuotaikingiausios ir visų vaikų ypač laukiamos metų šventės – stebuklingosios Kalėdos – artėja vis spartesniu žingsniu. Tad slaptieji Kalėdų seneliai – mamytės, tėveliai, vyresni broliai ir seserys, krikšto tėvai bei seneliai – neturėtų laukti paskutinės minutės. O kad pasiruošimas šventėms nevirstų iš proto varančiu chaosu, paskutinėmis dienomis sukant galvą, ką dovanoti vaikams, ir lakstant po sausakimšus prekybos centrus, kalėdinių dovanų vaikams paiešką internetu pradėkite jau dabar – bus ir greičiau, ir pigiau!

POPULIARIAUSIOS KALĖDINĖS DOVANOS VAIKAMS

Ne paslaptis, kad vaikai labiau nei bet kas kitas laukia stebuklingo Kalėdų rytmečio, kuomet vos pabudę strimgalviais lekia prie papuoštos eglutės ir stengiasi kuo greičiau išpakuoti Kalėdų Senelio jiems paliktas dovanėles. Džiaugsmas ir smalsumas tomis akimirkomis tiesiog trykšta per kraštus, o kad mažieji šeimos nariai nenusiviltų, reikia atidžiai perskaityti Kalėdų Seneliui adresuotus vaikų laiškus ir šiek tiek pasistengti. Ieškodami kalėdinių dovanų vaikams, būtinai atsižvelkite į jų amžių, pomėgius ir, žinoma, svajones – tik tada surasite geriausias, mažiesiems tikrai patiksiančias dovanas. 

Šiemet Kalėdų Seneliams rekomenduojame būti išradingiems – tikimės, paieškas palengvins Beta.lt vaikiškų dovanų idėjos ir patarimai.

  • Patiems mažiausiems – 3–8 metų – vaikams dovanojami žaislai turi būti ne tik gražūs ar tiesiog madingi, esantys „ant bangos". Svarbu ir tai, kad jie būtų įdomūs, lavinantys vaizduotę, dėmesio koncentraciją, smulkiosios motorikos įgūdžius, net fizinę ištvermę. Juk būtent tokio amžiaus vaikai  yra labai aktyvūs, energingi, smalsūs ir žingeidūs, noriai mokosi naujų dalykų, vis labiau ryškėja jų pomėgiai. 

Taigi, Kalėdų proga berniukams drąsiai dovanokite įvairius konstruktorius, žaislines transporto priemones ir jų modeliukus, radijo bangomis valdomus automobilius, interaktyvius robotus, dėliones, eksperimentų rinkinius, meistro įrankius, priemones aktyviam laisvalaikiui (kamuolį, paspirtuką, riedlentę ar išsvajotą naują dviratį). Tikrai pasiteisins dovanos, primenančios berniukų mėgiamą supermeną, Žmogų Vorą, dinozaurus, „Šunyčius Patrulius", Peliuką Mikį ir pan.

Tuo tarpu ir 3 metų, ir 8 metų mergaitės apsidžiaugs gavę paprastą gražią arba interaktyvią lėlę, didelį lėlių namelį, vaikišką virtuvėlę su indais, papuošalų gamybos, piešimo ar spalvoto modelino rinkinį, aksesuarų, vaikiškų kvepaliukų, puošnių rūbų naujam garderobui, rožinį paspirtuką, naują dviratuką. Taip pat nudžiugins dovanos, primenančios tokio amžiaus mergaičių dievinamus herojus ir išgalvotus knygų, animacinių filmų ar kitokių meno kūrinių veikėjus, tarp kurių: L.O.L. lėlytės, „Šunyčiai Patruliai", Elza ir Ana iš „Ledo Šalies", vienaragiai, Pelytė Minė ir kt.

  • Ūgtelėjusiems – 10–12 metų – vaikams rinkti dovanas kiek sudėtingiau, nei patiems mažiausiems. Paprastai tokie vaikai – be 5 minučių paaugliai – jau turi tvirtą savo nuomonę ir konkrečiai žino, ko laukia Kalėdų proga. Be to, daugelis jau būna išsiaiškinę, kas gi tas paslaptingas Kalėdų Senelis, tylią naktį uoliai besidarbuojantis po žibančia kalėdine eglute... Taigi, galite nespėlioti ir tiesiog paklausti, apie kokią dovaną jie svajoja. Juk ūgtelėjusių vaikų nenustebinsite nei paprastu žaislu, nei drabužiais, nei skanėstais... Tokio amžiaus vaikams labai svarbus įspūdis, tad dovanos turi būti išties apgalvotos, originalios, įdomios, įtraukiančios ir, aišku, kad mokykloje nebūtų gėda jomis pasipuikuoti, – įsimintinas akimirkas bei naujas patirtis žadančios įspūdžio dovanos tam puikiai tiks!

Žinoma, 10–12 metų vaikus nudžiugins ir apčiuopiama praktiška dovana, ypač jei apie ją buvo svajota ištisus metus. Svajonių dovanų sąraše dažniausiai atsiduria nauji išmanieji telefonai ir jiems skirti įvairūs priedai, išmanios ausinės, planšetiniai ir žaidimams skirti kompiuteriai, elektriniai paspirtukai bei kita moderni išmanioji technika. Tokio amžiaus mergaitėms išmanieji prietaisai taip pat svarbūs – dažniausiai jos svajoja apie naują telefoną, bet ne ką mažiau joms svarbu ir gražiai atrodyti. Todėl kai mažosioms princesėms norisi puoštis ir nuo vyresnių mergaičių ar mylimų žvaigždučių kopijuoti stilių bei kurti savąjį, tikrai reikia ir kokybiškų jaunai odai tinkamų kosmetikos priemonių, kvepaliukų, papuošalų bei madingų drabužių. Tokių dovanų kaina – tikrai nemaža, tačiau ko gi nepadarysi dėl vaiko svajonės per Kalėdas, tiesa? 

Taigi, 10 metų, 11 metų ar 12 metų vaikai – ne iš paprasčiausių amžiaus grupių, todėl renkant jiems skirtas dovanas būtina atsižvelgti į jų poreikius bei paisyti šiuolaikinių tendencijų ir tarp bendraamžių vyraujančių madų. Išklausę vaikų nuomonę ir norus, užsidėsite keletą pliusų ir sau – neprašausite pro šalį rinkdami dovanas, be to, užsitarnausite didesnį vaiko atvirumą ir sustiprinsite pasitikėjimą jumis. Vaikams labai svarbu būti išgirstiems!

UNIVERSALIOS DOVANOS – IR MERGAITĖMS, IR BERNIUKAMS

Universalios dovanos tinka visiems vaikams – ir mergaitėms, ir berniukams, tačiau reikia nepamiršti atsižvelgti į amžiaus grupę. Paprastai tiek fizinėse, tiek elektroninėse parduotuvėse prekės būna suskirstytos pagal amžių, siekiant palengvinti reikalingų prekių paiešką. Dovanų universalumas – privalumas renkant dovanas darželinukams, juk ir pas juos į grupes per kalėdines šventes atkeliauja dosnieji Kalėdų seneliai, nešini pilnais dovanų maišais. Dažniausiai juose slepiasi vienodos dovanos, kad tiktų ir patiktų tiek berniukams, tiek mergaitėms. Be to, auklėtojoms ar tėveliams parūpinti vienodas dovanas darželinukams paprasčiau.

Keletas universalių kalėdinių dovanų vaikams idėjų: 

  • įvairaus sudėtingumo dėlionės, kurias dėlioti smagu ne tik pačiam vaikui, bet ir su draugais ar šeimos nariais ilgais žiemos vakarais;
  • muzikiniai instrumentai muzikaliems, groti ir dainuoti mėgstantiems vaikams – nuo žaislinio pianino su mikrofonu iki tikros gitaros ar būgnų;
  • ryškiaspalviai kinetinio smėlio, modelino ar piešimo rinkiniai – vaikų kūrybiškumui ir smulkiajai motorikai lavinti, jie ilgam sudomina ir į veiklą įtraukia menininko gyslelę turinčius vaikus;
  • vaizduotę bei smulkiąją motoriką lavinantys lengvesni ir sudėtingesni konstruktoriai – vieni mėgstamiausių vaikų žaislų, be to, jų įvairovė didžiulė, todėl padovanoti tokį pat beveik neįmanoma;
  • strateginį mąstymą, atmintį ir budrumą lavinantys stalo žaidimai pagal amžių – viena iš pigiausių ir smagiausių pramogų su draugais ir šeima namuose;
  • fizinę ištvermę lavinančios transporto priemonės: balansinis dviratukas, sportinis dviratis, riedlentė, paspirtukas, riedučiai, rogutės ar net slidės, – puikiai tiks jauniesiems aktyvaus laisvalaikio entuziastams; 
  • vienos naudingiausių dovanų mėgstantiems skaityti vaikams – knygos, nes jos tarsi nebylios mokytojos padeda lavinti kalbą ir žodyną, lavina mąstymą, žadina vaizduotę, suteikia daug žinių, ugdo emocijas ir gebėjimą sutelkti dėmesį;
  • saldžios dovanėlės – saldainiai, šokoladai, guminukai, sausainiai, kalėdiniai meduoliai ir kitokie saldėsiai – vaikų laaabai mėgstami ir žaibo greičiu suvartojami puikūs priedai prie didesnių dovanų. Kaip gi be jų!

DOVANOKITE NETIKĖTUS ĮSPŪDŽIUS IR NAUJAS PATIRTIS

Daugelis vaikų, ypač didesnių, dažnai jau turi visko, ko tik gali prireikti nerūpestingai vaikystei, todėl sunkiai besugalvoja, ką parašyti Kalėdų Seneliui adresuotame laiške. Tokiu atveju nustebinti tikrai sunku. Jei taip nutiktų ir Jums, dovanokite pastaruoju metu vis labiau populiarėjančias įspūdžio dovanas. Jos garantuoja neįkainojamas geras emocijas, ilgam išliekančius įspūdžius ir įdomias patirtis, be to, pildo svajones!

Neprašausite pro šalį padovanoję mylimam vaikui nepamirštamą skrydį oro balionu, žaismingą dienos pramogą su gražuoliais haskiais, jojimo arba laipiojimo uolomis pamokas, nerūpestingą vasarą primenančias pramogas vandens parke, pasivažinėjimą kartingais, bilietą į ekstremalių pojūčių 5D kino teatrą, pramogas virtualios realybės erdvėje, o gal net išsvajotą kelionę svetur... Daugelis pramogų suteiks progą praleisti daugiau laiko su draugais ir šeima. Visa tai ir dar daugiau rasite Beta.lt portale!

PASTABA KALĖDŲ SENELIUI – KO GERIAU NEDOVANOTI

Prieš pirkdami kalėdines dovanas vaikams gerai pagalvokite, ar jos vaikui tikrai reikalingos, ar bus naudojamos pagal paskirtį ir nebus paliktos dulkėti lentynoje, ar suteiks džiaugsmo, ar nustebins, ar prilygs svajonės išsipildymui... Yra be galo daug įvairių praktiškų dovanų, kurios vaiko kasdienybėje užima svarbią vietą, tačiau per Kalėdas tikrai nedžiugina. Taigi, būkite supratingi ir iš vaikiškų kalėdinių dovanų sąrašo išbraukite higienos priemones, rankšluosčius, patalynės komplektus, indus, baldus, taip pat pernelyg smulkių detalių turinčius žaislus, venkite ir aštrių, smurtą skatinančių bei neretai pavojų keliančių žaislų (kardų, peilių, šautuvų, strėlių su lanku, iečių ir pan.). Dovanų kuponas vaikui irgi nebus geras pasirinkimas.

Tikrai nereikia persistengti ir verčiau atsisakyti labai brangių dovanų, juk 3–12 metų vaikams dovanų vertė dar sunkiai suvokiama. Vaikams svarbiausia tai, kad Kalėdų Senelis atidžiai perskaitė su dideliu susikaupimu rašytą laišką, atsižvelgė į ten išvardintus norus, Kalėdų naktį patyliukais užsuko į svečius, pasivaišino po eglute paliktais sausainiais ir paliko dovanų. Visai nesvarbu, laukia nedidelė ar po egle vos telpanti dovana – Kalėdų rytą pamatysite nuostabą vaikų akyse ir džiaugsmą po nakties miego dar rausvame veide. Vien dėl tokios akimirkos verta šiek tiek labiau pasistengti, ilgiau pagalvoti ir pasisemti originalių dovanų idėjų – kas žino, galbūt šiemet kalėdinės dovanos vaikams pranoks visus jų lūkesčius!

Mielieji, Kalėdos jau ne už kalnų, tad laukdami stebuklingų švenčių dovanokite vaikams savo meilę, laiką ir dėmesį, o Kalėdų proga sukurkite stebuklą – palikite po egle išsvajotas, originalias ir daug džiaugsmo suteiksiančias dovanas, kurių kaina perkant internetu gali būti gerokai mažesnė nei kitur!

Kaip išrinkti tinkamiausią dovaną vaikui?add

Rinkdami dovaną vaikui, pirmiausia pagalvokite apie progą: ar tai vaiko gimtadienis, mokslo metų pradžios šventė ar paprasčiausia paskata. Pagalvokite, ar tai bus asmeninė pramoga ar šventė su draugais. Numatykite dovanos ar šventės biudžetą. Internetiniame puslapyje esantys filtrai padės greitai ir patogiai pasirinkti norimą dovaną. Išsirinkite miestą, kuriame norite, kad vaiko šventė vyktų. Pažymėkite dovanos tipą: ar tai bus aktyvios pramogos, pabėgimo kambariai, ar kita pramoga iš daugybės pasiūlymų. Jeigu dovanojate kitam vaikui, siūlome rinktis suminį dovanų kuponą. Šis pasirinkimas suteiks galimybę pasinaudoti bet kuria publikuojama pramoga už nurodytą sumą.

Kodėl verta rinktis Beta.lt ieškant dovanų?add

Gyvenime dažnai pasitaiko situacija, jog per darbų virtinę ar buities rutiną pamiršote apie dovaną Jums artimam žmogui, o iki šventės liko vos kelios dienos. Nenusiminkite, nes į pagalbą visada atskubės beta.lt, o čia pirkti dovanas yra greita, patogu ir saugu. Dovanų pasiūla didelė. Čia Jūs galite įsigyti poilsines ir pažintines keliones, aktyvias pramogas šeimai ir vaikams, gurmaniškas dovanas, degustacijas, sveikatinimo programas, masažų rinkinius, grožio chirurgijos procedūras bei daugybę kitų pasiūlymų. BETA.LT galite įsigyti tiek dovanų kuponus, tiek suminius dovanų kuponus, kurie galioja 12 mėnesių. Kuponai gali būti pratęsiami. Perkant Vartotojui, prisiregistravusiam prie BETA.LT LOJALUMO PROGRAMOS, yra suteikiama galimybė atgauti dalį sumokėtos sumos už įsigytus kuponus. Tad ar begali būti geriau? Visais Jums rūpimais klausimais skambinkite telefonu: 8 5 207 3000 arba kreipkitės el. paštu: pagalba@beta.lt I-V: 9.00 – 19.30 val.

DOVANOS
SAVAITĖS TOP
POILSIS
KELIONĖS
PRAMOGOS
RESTORANAI
GROŽIS
SVEIKATA
PASLAUGOS
Dovanos moterims Dovanos mamai Mergvakario dovanos Dovanos draugei Dovanos kolegei Dovanos vyrams Dovanos tėčiui Bernvakario dovanos Dovanos draugui Dovanos kolegai Vyrų dienos dovanos Dovanos vaikams Aktyvios pramogos vaikams Pramogos su gyvūnais Dovanos 7 metų vaikams Dovanos 2 metų vaikui Dovanų idėjos BETA rekomendacijos Restoranų gidas Grožio gidas Gimtadienio dovanos Gimtadienio dovanos vyrams Gimtadienio dovanos moterims Gimtadienio dovanos vaikams Gimtadienio dovanos senjorams Gimtadienio dovanos draugei Gimtadienio dovanos mamai Gimtadienio dovanos merginai Dovana 30 metų proga Vestuvių dovanos Dovanos jauniesiems Vestuvių metinių dovanos Sužadėtuvių dovanos Dovanų rinkiniai Dovanų rinkiniai moterims Šventiniai dovanų rinkiniai Gurmaniški dovanų rinkiniai Dovanų rinkiniai vyrams Dovanų rinkiniai Kalėdoms Dovanos mamai Dovanos šeimai Dovanos poroms Dovanos močiutei Prabangios dovanos Prabangios dovanos vyrams Dovanos dviems Dovanos iki 30 EUR Dovanos nuo 30 iki 50 EUR Dovanos nuo 50 EUR ir daugiau TOP Dovanos Dovanos krikštatėviams Dovanos krikštynoms Dovanos sesei Dovanos broliui Dovanos boso dienai Ekstremalios dovanos Dovanos žmonai Dovanos tėvo dienos proga Dovanos moters dienos proga Dovanos Vilniuje Dovanos Kaune Dovanos Klaipėdoje Dovanos Palangoje Dovanos Birštone Dovanos Druskininkuose Dovanos Trakuose Parduotuvių čekiai Dovanos senjorams Dovanos merginai Dovanos vaikinui Dovana vaikinui gimtadienio proga Dovanos tėvams Dovanos tėvams per vestuves Dovanų kuponai Dovanos jauniesiems Dovanos dukrai Dovanos draugui Kalėdinės dovanos Kalėdinės dovanos vyrams Kalėdinės dovanos moterims Kalėdinės dovanos vaikams Kalėdinės dovanos senjorams Kalėdinės dovanos mamai Kalėdinės dovanos vaikams Kalėdinės dovanos šeimai Kalėdinės dovanos merginai Kalėdinės dovanos paaugliams Kalėdinės dovanos vaikinui Kalėdinės dovanos tėvams Kalėdinės dovanos mergaitėms Kalėdinės dovanos draugei Kalėdinės dovanos poroms Kalėdinės dovanos tėčiui Kalėdinės dovanos sesei Kalėdinės dovanos berniukams Kalėdinės dovanos žmonai Kalėdinės dovanos mokytojai Kalėdinės dovanos močiutei Kalėdinės dovanos uošviams Kalėdinės dovanos darbuotojams Skanios dovanos Kalėdoms Praktiškos Kalėdinės dovanos Dovanos paaugliams Dovanos mokytojams Dovanos darbuotojams Dovanos auklėtojai Valentino dienos dovanos Valentino dienos dovanos JAI Valentino dienos dovanos JAM Saldžios dovanos Valentino dienai Romantiškas poilsis dviem Romantiškas poilsis dviems su sukūrine vonia Romantiškas poilsis dviems Palangoje Romantiškas poilsis dviems Druskininkuose Romantiškas poilsis dviems Vilniuje Romantiška nakvynė dviems Kaune Romantiškas poilsis dviems Trakuose Romantiškos kelionės dviems Valentino dienos vakarienė Valentino dienos vakarienė Vilniuje Romantiška vakarienė dviems Romantiška vakarienė Klaipėdoje Romantiška nakvynė dviems Klaipėdoje Romantiška vakarienė Palangoje Romantiška vakarienė Kaune Romantiška vakarienė Vilniuje Romantiška vakarienė Televizijos bokšte Romantiška vakarienė Panevėžyje Romantiška vakarienė Šiauliuose Romantiška nakvynė dvare Romantiškos dovanos vyrui Dovana mylimam vyrui Dovanos mylimajai Romantiškos dovanos Romantiškos dovanos dviems Seksualios dovanos Seksualios dovanos moterims Seksualios dovanos vyrams Saldžios dovanos Dovanos mergaitėms Dovanos 11 metų mergaitėms Dovanos berniukams Dovanos liudininkams Dovanos seneliui Dovanos žvejui Dovanos krikšto mamai Velykinės dovanos Mamos dienos dovanos Dovanos mokytojų dienos proga Dovanos kūdikiams Dovanos
Savaitgalio poilsis Savaitgalio poilsis dviems Savaitgalio poilsis šeimai Savaitgalis prie ežero Savaitgalio poilsis Birštone Savaitgalis Rygoje dviem Savaitgalio poilsis Palangoje Savaitgalio poilsis Druskininkuose Savaitgalis Palangoje dviem Poilsis Birštone dviem savaitgalį Savaitgalio kruizas Poilsis su vaikais Poilsis su vaikais Lietuvoje Poilsis su vaikais Druskininkuose Poilsis su vaikais Palangoje Poilsis su vaikais prie jūros Poilsis šeimai Poilsis Anykščiuose šeimai Poilsis šeimai Trakuose Poilsis šeimai Birštone Poilsis Šventojoje su vaikais Poilsis Plateliuose su vaikais Poilsis Nidoje su vaikais Poilsis Jūrmaloje šeimai Poilsis Liepojoje šeimai Poilsis šeimai su SPA Poilsis šeimai sodyboje SPA poilsis Viešbučiai su SPA Viešbučiai su SPA Vilniuje Viešbučiai su SPA Palangoje Spa Vilniuje dviems Spa pasiūlymai dviems Viešbučiai Birštone su spa Viešbučiai Nidoje su spa Viešbučiai Šventojoje spa Viešbučiai Jūrmaloje su spa Viešbučiai su spa Lietuvoje Druskininkų viešbučiai su spa SPA poilsis vienam Spa dviems su nakvyne Sanatorijos Sanatorijos Birštone Sanatorijos Palangoje Sanatorijos Druskininkuose Sanatorijos Šventojoje Sanatorijos Kaune Sanatorijos Klaipėdoje Sanatorijos vaikams Sanatorijos senjorams Poilsis kurorte Poilsis Druskininkuose Poilsis Birštone Poilsis Neringoje Poilsis Anykščiuose Poilsis Nidoje Poilsis Šventojoje Poilsis Juodkrantėje Poilsis Preiloje Poilsis Palangoje Poilsis kaime Poilsis Drevernoje Poilsis Vištytyje Poilsis Rusnėje Poilsis Kintuose Poilsis Giruliuose Poilsis Kernavėje Poilsis Nemirsetoje Poilsis Žemaitijoje Poilsis dviem Nidoje Poilsis senjorams Palangoje Poilsis Karklėje Poilsis mieste Poilsis Vilniuje Poilsis Kaune Poilsis Klaipėdoje Poilsis Biržuose Poilsis gamtoje Poilsis sodyboje Poilsis miške Poilsis nameliuose Poilsis Plateliuose Poilsis jurtose Poilsis namelyje medyje Poilsis gamtos apsuptyje Poilsis kaime Poilsis užsienyje Vasaros poilsis Poilsis prie ežero Poilsis prie jūros Poilsis dviem miške Poilsis šeimai prie ežero Rudens poilsis Poilsis vienam Poilsis dviem Best Baltic Palanga Pušynas Corner Hotel Europa Royale Druskininkai Pušynė Panorama Hotel Galia Radisson Blu Hotel Lietuva Gamtos Perlas Hilton Garden Inn Vilnius Ibis Kaunas Centre Neringa Hotel UPA Medical SPA Vytautas Mineral SPA Park Inn By Radisson Vilnius Airport Royal SPA Residence SPA Vilnius Druskininkai Kaunas Hotel Mingės egzotika Ramios bitės Palangos Linas Gabija